Forum Forum inwestycyjneFundusze

Jak zainwestować?

Jak zainwestować?

fordka / 2006-11-28 15:30
Witam,
trafiłam na to forum szukając w necie wskazówek jak zainwestować pieniądze, które obecnie trzymam na lokacie bankowej. Wiem jednak, ze one sie poprostu marnują przy tak marnym oprocentowaniu. Widze, że są tu osoby mające sporo wiedzy i doświadczenia - w przeciwieństwie do mnie. O giełdzie moja wiedza jest bardzo marna, trochę rozglądałam sie w funduszach - Arka, DWS. Poradźcie jak zainwestować 20tys. na dłuższy okres czasu - 4 - 5 lat - tak aby przynosiły one jakis zysk, a nie tylko nie straciły na wartości. A przy okazji w razie pilnej potrzeby mozna bylo z nich skorzystac.
Wyświetlaj:
fordka / 2006-11-29 22:24
Dziekuje za rady i sugestie, ktore są mi bardzo potrzebne.
Jaki pisałam swiat funduszy i inwestowania jest mi zupełnie obcy. Dlatego proszę o wyrozumiałość jezeli moje pytania wydadzą sie nieco smieszne.
Zastanawiam sie czy inwestor, ktory nabedzie jednostki funduszu akcji lub MiŚ w momencie ich spadku lub mając przeczucie, ze bedą spadały, powinien zamieniac je na cos innego typu obligacji? Czy jak juz sie kupilo takie fundusze akcji to zacisnąc zeby i wierzyc, ze jak spadly to odrobią kiedys te stratę?
Dzis nabylam jednostki Arka akcji za ok. 30% moich srodków. Zastanawiam sie nad następnym krokiem. PZU MiŚ na razie nie wchodzi w gre, bo jeszcze nie moge korzystac z supermaketu w mBanku - dopiero dzis wyslalam dokumenty. Mysle o Dynamicznych spółkach tez jakies 30% i Stabilnym Wzroscie (tak dla bezpieczenstwa) tylko zastanawiam sie gdzie - moze Pioneer?
Pozdrawiam i licze na wsparcie dla kompletnie "zielonego inwestora" ;)
zbigj / 2006-12-01 16:40
Oczywiście, że trzeba uciekać z akcji - ale nie kierować się przeczuciem - jest sporo bezpłatnych wskaźników dostępnych na internecie, przejrzystych nawet dla "kompletnie zielonego inwestora", które dają rozsądne sygnały kupna sprzedaży - ale przejście z akcji na obligacje może się wiązać np. z podatkiem Belki , oraz z zapłatą opłat manipulacyjnych - dlatego godne polecenia są tzw. fundusze parasolowe, mające w ofercie kilka, a nawet kilkadziesiąt funduszy różnego rodzaju, gdzie w dużej mierze nie ma takiego niebezpieczeństwa.
Pozdr. Z.J.
konrad0 / 83.23.250.* / 2006-11-29 03:58
Ja bym tak dał:

33% PZU MiŚ
33% BPH Dynamicznych Spółek
33% AIG Akcji
jertom / 83.5.101.* / 2006-11-28 17:03
proponuję portfel
50% fundusze pieniężne np arka ochrony kapitału
20% akcje arki
30% ing mśs
i strategię równoważenia portfela 50-50
slawek-radom4 / 2006-11-29 06:04
drodzy chłopcy jestescie malo poinformowani w funduszach . Obecnie dostępny na rynku jest jeszcze PZU MIś ,po nowym roku zacznie nadal przyjmować PKO MIś. Inne fundusze z tego działu tzn.MIś są już poblokowane.-radzę się pospieszyć ,bo fortuna przejdzie obok.
pan_prosiaczek / 2006-11-29 11:53
drogi Sławku BPH Dynamicznych Spółek też jest jeszcze dostępny i choć z nazwy "Misiem" nie jest, jego profil jest identyczny
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy