Forum Forum inwestycyjneFundusze

poradzcie co robic z dolarami

poradzcie co robic z dolarami

maximus1 / 87.99.17.* / 2006-11-28 10:58
witam,
jestem studentem, mam troche oszczednosci w dolarach wrzuconych na fundusz pioneer obligacji dolarowych plus (usd), fundusz niby idzie wysoko w gore, zarobilem juz na nim prawie 6% od 08 sierpnia 2005, ale i tak strata jest wieksza przez kurs dolara, kiedy zakladalem fundusz dolar byl w okolicach 3,40 teraz 2,90 :( bardzo prosze o porade co robic bo niewiele tych oszczednosci, 660usd a dla mnie kazdy grosz sie liczy. nie wiem co zrobic, czy czekac, czy moze sprzedac jednostki, zamienic na zlotowki i poczekac zeby np. jakies fundusze polskich akcji kupic w dolku, ktore teraz osiagaja wysokie pulapy? prosze poradzcie cos
pozdraiwam
Wyświetlaj:
G**** / 83.23.195.* / 2006-11-30 20:13
"...zarobilem juz na nim prawie 6% od 08 sierpnia 2005", Jak ja bym miał zarabiac w takim tempie to bym nadał klepal biedę, nie ma jak gra akcjami a ryzyko ... :) (coś za coś)
TomaszG / 80.55.157.* / 2006-12-02 21:10
Rada: sprzedaj $ i zainwestuj w fundusz inwestycyjny, jeżeli kasa jest Ci nie potrzebana w przestrzeni kilku miesięcy to w akcyjny. Nie kupuj akcji na giełdzie. Byłem studentem i szkoda stresu. Decyzja należy do Ciebie (tylko do Ciebie).
analityk / 2006-11-29 00:23 / portfel / Bywalec forum
napisz na skrzynkę to Ci podpowiem
analizy@tlen.pl
maximus1 / 87.99.17.* / 2006-11-29 22:55
wielkie dzieki analityk !!

chyba rzeczywiście sprzedaz dolarow i SFI w mbanku bedzie najrozsadniejszym wyborem :)

pozdrawiam
maximus1 / 87.99.17.* / 2006-11-28 21:54
dziekuje wam bardzo za porady i to ze sie zainteresowaliscie :) na razie jeszcze nie wiem co robic, chyba poczekam do swiat i po nowym roku jednak sprzedam te dolary i kupie jednostki w jakims zlotowkowym funduszu akcyjnym, nasza gospodarka, srednie i male firmy chyba beda sie dalej rozkrecac, wiec pewnie na tym zarobie wiecej niz na tych cholernych dolarach
pozdrawiam
mick / 2006-11-28 11:34 / Uznany Gracz Giełdowy
zdecydowanie nie bawic sie w walute. dolar jest slabiutki, a sa sygnaly ze bedzie jezdze nizej i raczej nie podniesie sie do 4zl w ciagu najblizszych lat. moja rada: sprzedac fundusz walutowy i kupic jednostki funduszy akcyjnych (moze przekonwertowac, jak mozesz na cos z rodziny pionieera, jezeli wybrales akcyjny pioneera). nawet jak kupisz na gorce to spokojnie zarobisz w skali roku wiecej niz do tej pory na dolarach
nimfa / 83.29.61.* / 2006-11-28 14:10
spokojnie, przetryzmaj tą złą passe dolara trzymaj.....dolar spadł na dno i nie w takim momencie się sprzedaje! Musisz się uzbrojic w cierpliwość....bo zanim przekroczy 3,40 może minąc ze 2 lata. Nawet jak wzrosnie tylko do 3,20 to sprzedawaj wtedy ...bedzie mniejsza strata. Tendencja napewnio się odwróci ....tylko nikt nie wie do końca kiedy.
Tomwic / 2006-11-28 17:02 / Bywalec forum
Analitycy uważają, że do roku 2009 dolar utrzyma obecne tendencje i raczej nie przekroczy poziomu 3,2. Jest to tylko prognoza, ale niektóre się sprawdzają.
Jest cała masa funduszy dolarowych, obligacyjnych i akcyjnych.
Z tych ostatnich świetnie spisywały się akcje rejonu Pacyfiku i Ameryki Łacińskiej:
około 12% od pierwszego września bieżacego roku.
Co do obligacji dolarowych, to przewiduje się ich rentowność na poziomie 6-7% w ciągu roku.
Ale wybór należy do Ciebie.
mick / 2006-11-28 14:47 / Uznany Gracz Giełdowy
na jakiej podstawie twierdzisz ze dolar sie tak szybko podniesie, i ze to teraz zla passa. ja twierdze ze dolar przez najblizsze lata bedzie ponizej 3zl (choc krotkoterminowe wyskoki sie zdarza). gospodarka amerykanska sie zatrzymuje (slabnie), wiekszosc krajow odchodzi od trzymania rezerw w dolarach i zamienia na euro. nie wiem czy czekanie na wzrost kursu do 3,3zl jest najlepszym rozwiazaniem. czy nie lepiej ciac od razu strate? zobacz ile sie zarobilo w ciagu 15miesiecy - wiecej zarobi na lokacie albo na oprocentowanym rachunku a'vista, nie mowiac o funduszach.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy