Forum Forum inwestycyjneFundusze

inwestycja w fundusze akcji teraz

inwestycja w fundusze akcji teraz

paulus82 / 195.216.115.* / 2006-11-28 05:39
zastanawiam się czy aby nie będzie błędem inwestycja w fundusze akcji teraz( zdecydowałem sie na 4: Arka Akcji, BPH Akcji, AIG Akcji, PZU MIŚS), ma być to inwestycja długoterminowa ok. 3 lat, lecz nie jest to termin sztywny, zawsze mogę przedłuzyć!
Z jednej strony pozostaje obawa przed korekta o której tak wszyscy trąbią, ale przecież jeśli zauważe że ona następuje to dokonam konwersji w ochronę kapitału( tylko sęk w tym abym zauważył:) myslę też sobie, że im prędzej w to wejdę to mam szansę jeszcze troche zarobić zanim ona nadejdzie a potem konwersja! poza tym jesli mam w perspektywie długi czas inwestycji to i tak będe miał czas na odrobienie strat, prawda?
napiszcie prosze co o tym myslicie, szczególnie Ci doświdczeni!!
pozdrawiam
Wyświetlaj:
jertom / 83.5.101.* / 2006-11-28 16:47
inwestycaj 3-letnia nie jest inwestycją długoterminową bo takie inwestycje zaczynają sie od 5-lat jesteśmy raczej na szczytach inwestowania na WIG-u i 100% w akcjach jest bardzo ryzykowne trzeba sie liczyć z korektą czyli spadkiem a co za tym idzie ze stratami kasy
proponowałbym przynajmniej 50% środków zainwestować w fundusz pienięzny przynajmniej do czasu kiedy będzie wiadomo jaki mamy trend a jednocześnie zabezpieczymy sie przed spadkiem będzie mniej bolało
Tomwic / 2006-11-28 16:54 / Bywalec forum
Zgadzam się z tą koncepcją - uważam że akcje to pewniak powyżej 5-ciu lat.
Równiez spostrzeżenie, że jesteśmy blisko szczytu hossy wydaje się być słuszne.
Sam posiadam strukturę portwela podobną do wyżej opisanej (40% w papierach bezpiecznych )i uważnie obserwuję rynek (głownie indeksy surowcowe), by w porę uciec z funduszy akcyjnych.
kolo1 / 83.23.191.* / 2006-11-28 06:48
Jeżeli chcesz zainwestować na min. 3 lata to bym się nie przejmował korektami, bo i tak powinienneś wyjśc na swoje. Na twoim miejscu najwięcej wrzuciłbym do PZU MiŚ, ponieważ ma największe możliwości wzrostu (jest oparty na MIDWIGU, a reszta z wymienionych na WIGU20).
LBas / 2006-11-28 14:26 / Bywalec forum
teraz mamy ( mam nadzieje ) lekką korekte ,to po tej korekcie najlepiej wejdz w f. akcyjne to do końca roku jeszcze zarobisz , bo wybrałeś fundusze agresywne ,ale trzeba niestety pilnować czy coś złego im sie nie dzieje przy takim ryzyku ale w tym wypadku moim zdaniem ryzyko sie opłaci
mick / 2006-11-28 11:08 / Uznany Gracz Giełdowy
im dluzszy termin tym mniejsza podatnosc na wahania. korekta - jest krotkotrwalym, acz zdecydowanym ruchem w gore lub w dol. zobacz ze po maju, fundusze sie podniosly i znacznie (ponad 10%) nadbily szczyty majowe.
ja bym byl mniej radykalny, i nie wrzucalbym wiekszosci w mis, poniewaz midwig nie bedzie wiecznie na fali wzrostowej. zalecalbym dywersyfikacje, ale ogolnie - przy 3-5 latach akcyjne jak najbardziej.
co do opierania sie o spolki z wig20 przez f. akcji: fundusze (np. arka akcji) po laniu w maju, przebudowala znacznie portfel, bo w w ostatnich 3-4 miesiacach mimo boczniaka na wig20 zarobila kilkanascie procent.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy