Forum Forum inwestycyjneFundusze

W co zainwestować

W co zainwestować

bober1 / 83.24.170.* / 2007-08-13 22:21
witam, Jestem osoba w wieku 26 lat ze stabilną pracą. Oprócz miesięcznego wynagrodzenia otrzymuje co 3 miesiące premie w wysokości ok 3500 zł .
Te " nadwyżki" chciałbym jakoś sensownie lokować.
Czy może ktoś z forum pomóc mi jakie fundusze mam wybrać ?
interesuje mnie oszczędzanie długoterminowe powiedzmy na lepszą emeryturkę.
Z góry dziękuje za pomoc
Wyświetlaj:
Trade / 2007-08-13 23:45 / Bywalec forum
Witam wpłacanie co 3 miesiące twojej nadwyżki finansowej w fundusze to dobra metoda na zwiększenie kapitału w porównaniu z lokatą gdzie mamy stały zysk i brak ryzyka utraty zainwestowanego kapitału. natomiast przy wyborze funduszów trzeba liczyć sie z ryzykiem i chciałbym wiedzieć ile jesteś wstanie zaryzykować( stracić) natomiast widzę że twoja inwestycja w fundusze to inwestycja długoterminowa więc już sam okres inwestycji zmniejsza ryzyko.
mario30 / 2007-08-13 23:30
Myślę, że gdy ma się pierwszą stałą pracę, to już można zacząć myśleć poważnie o emeryturze - im dłużej potrwa inwestycja, tym większy kapitał na koniec. Ale spokojnie i w oparciu o wiedzę, jak pisze TaS:)! Zdobądź niezbędne minimum i opracuj dwa portfele - dla siebie i dla syna. Ja wkrótce zamierzam właśnie uruchomić portfel dla mojej siostrzenicy...
Mój portfel funduszowy również jest portfelem "emerytalnym" zasilanym regularnie z comiesięcznych wypłat jak i zysków z portfela akcyjnego(tylko akcje spółek), jako że nie zamierzam pracować dłużej niż do 60/65-tego roku życia, a prawdopodobnie jestem skazany na długowieczność(to rodzinne), więc będę potrzebował naprawdę sporego kapitału po zakończeniu kariery, dlatego też "gram":)
Powodzenia!
TaS / 2007-08-13 22:33 / Tysiącznik na forum
Myślisz o emeryturze w wieku 26 lat... hmmm o ile nie pracujesz w wojsku, policji, na kopalni to przed Tobą jeszcze masa czasu :)

proponuje podszkolić się z funkcjonowania fundów i giełd i próbować... masz czas na naukę.

a co do konkretnych produktów - najlepiej gdy sam je ocenisz i sam wybierzesz. na tym forum każdy ma swoje typy :)

moje są uznawane za nudne i bez rewelacyjnych zysków, wiec nie bede pisał.

aha i nie gadaj z ludzmi podajacymi numer komorki lub mail, oni chca na Tobie zarobic, a nie CI pomoc :)
bober1 / 83.24.170.* / 2007-08-13 22:48
dzięki za ostrzeżenie.
to fakt emerytura dla mnie to jeszcze odległy czas ale mam kilka życiowych marzeń.
Mam rocznego synka i chciałbym tez jakoś jego ustawić . A im wcześniej tym lepiej
TaS / 2007-08-13 22:55 / Tysiącznik na forum
w takim razie powinienes swoja inwestycje zaplanować jak naj dkoładniej i być ostrożnym...

naprawde zainwestuj w wiedzę na początek, a podem "rób kesz"...

mnie na ten przykład interesują rynki finansowe, zarabianie na przekładaniu z kupki na kupkę, ale mimo to chce mieć w życiu prosty rzemieślniczy zawód, bo hossa nie jest wieczna :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy