Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

W co zainwestowac zeby nie stracic

W co zainwestowac zeby nie stracic

adam612 / 2008-07-14 20:33
Mam do zainwestowania 15 tys euro (sprzedaz mieszkania). Nie wiem teraz w co to zainwestowac zeby nie stracic, moze fundusz? W walute? Jak myslicie?
Wyświetlaj:
kati / 91.94.75.* / 2008-09-11 12:53
Moje euro pracują dla mnie na rozwiązaniu dającym ponad 10% stabilnego zysku rocznie. Analizując oferty banków jest to moim zdaniem najlepsza oferta
kati / 91.94.75.* / 2008-09-11 12:54
A informacje o nim znalazłam na www.dtsfinance.pl
MichalMotyka / 2008-07-25 07:53
15 tys euro (sprzedażmieszkania)? Czy Aby napewno 15 tys?
Jesli chodzi o zainwestowanie żeby nie stracić, to ciężko tu doradzać z tych informacji co Pan podał. Bezpieczęństwo zależy przedewszystkim od terminowości swoich rozwiązań. Jeśli obligacje trzeba wziąć pod uwagę szalejącą inflacje która już nam odbiera spore zyski, i podatek pod koniec - więc może się okazać ze wyjdziemy na to samo.
Produkty strukturyzowane jak najbardziej tak - Minimum 5 lat! dlaczego ? 80% kapitału jest lokowane w bezpieczne instrumenty, dlatego minimalny okres żeby zrównał się ten kapitał z wpłaconym tyle musi pracować na bezpecznym rynku. A 20 % inwestowane jest w zależności od rodzaju programu Strukturyzowanego.
Jeśli Kraków albo Warszawa można umówić spotkanie o ile takie jest potrzebne.

Pozdrawiam
Michał Motyka
michalmotykapl@gmail.com
Analityk111 / 87.206.85.* / 2008-07-23 17:00
Kup TFONE i Dozapol - po połowie. TFONE wzrośnie minimum razy trzy, a Drozapol też co najmniej tyle. W skali kwartału.
Idyll / 2008-07-23 22:08 / Bywalec forum
A skąd to wiesz, też w nie inwestujesz?
damban / 89.108.226.* / 2008-07-23 15:20
To zależy jaki zysk cię usatysfakcjonuje?

5-6% rocznie - polecam UniWIBID SFIO (dostępny w bankach od kwoty 50 000 PLN)
produkty strukturyzowane, surowce i fundusze obligacyjne odpadają!
Waluty: bardzo tani dolar
Akcje: bardzo przystępne ceny, jeśli sam nie potrafisz wybrać, fundusze akcyjne są na chwilę obecną świetnym rozwiązaniem, polecam 20% Arka Akcji, 20% Noble Fund Akcji,
20% Legg Mason Akcji, Pozostałe 40% jakieś fundusze rynku pieniężnego. (taki wybór wiąże się ze zdecydowanie dłuższym czasem inwestycji)
35johny / 213.158.196.* / 2008-07-25 13:30
tylko nie arka! przy drugiej konwersji w mieśiącu 0.5%opłaty od kapitału i na wejśicie pobiorą opłatę!fundusze najlepiej przez multibank lub mbank!ewentualnie w firmie która będźie śię opiekowała i gdy trzeba powiadomi o potrzebie dokonanoa konwersji! np.scandia-ale o tych firmach trzeba śię dowiedźiec od tych co poznali smaczki inwestycji w tych firmach!
zizik / 79.162.53.* / 2008-07-16 01:52
taki doradca moż ci ułożyć program w którym np twój kapitał początkowy jest ulokowany w obligacjach przez co masz pewność że go nie stracisz . a zyski co jakiś czas przezucane będą w bardziej zyskowne instrumenty zebys zarabial więcej
Idyll / 2008-07-16 21:02 / Bywalec forum
Przy czym te manewry z przerzucaniem kapitału nie koniecznie muszą dać większą stopę zwrotu niż zwykła lokata bankowa. Z drugiej jednak strony widziałem w zeszłym tygodniu zestawienie w Rzeczpospolitej, w którym to jakiś fundusz obligacji osiągnął stopę zwrotu ponad 15% w skali roku. Może więc warto faktycznie skupić sie na inwestycji w fundusz obligacji?
zizik / 79.162.53.* / 2008-07-16 01:46
w programy inwestycyjne z doradcą. kapita można przemieszczać wraz z rozwojem sytuacji i jest ktoś kto sie tym zajmie
35johny / 213.158.196.* / 2008-07-25 13:33
podaj taką firmę!
aigman / 2008-07-16 10:18 / portfel
Wydaje mi się ze lepiej samemu zbudować własny plan inwestycyjny niż dawać zarobić "doradcom", którzy przy obecnej koniukturze na rynku, skonsumują i tak niewielkie zyski jakie wypracują pieniędzmi klienta. Oczywiscie do budowy takiego planu jest potrzebna wiedza na pozątek BenjaminGraham " Inteligentny inwestor"
zizik / 79.162.53.* / 2008-07-16 11:39
nie wszyscy muszą się znać na inwestowaniu, a przeczytanie nawet wielu książek nie gwarantuje że podejmiemy właściwe decyzję. inwestowanie pzez różne firmmy finansowe to ok 2 % naszego kapitału rocznie a z czasem i toi się zmniejsza. otrzymujemyemy za to pewne korzyści które mogą znaczącą wpłynąć na nasze wyniki np brak 19% podatku przy zmianie TFI , kożystne przewalutowanie jeśli inwestuj nz rynkach zagranicznych
Idyll / 2008-07-23 22:12 / Bywalec forum
A propos inwestycji w obcej walucie przeczytałem niedawno na stronach Unionach, że maja fundusz inwestujący w obligacje spółek amerykańskich. Jaka waszym zdaniem jest szansa, że obligacje amerykańskie będą przynosiły zyski większe niż zwykle i jak jest szansa na zyski związane ze zmianą kursu USD/PLN? Czy dolar może się umocnić w najbliższym czasie?
Macie jakąś wiedzę w powyższym zakresie.
zizik / 79.162.53.* / 2008-07-16 11:44
pozatym wielu doświadczonych inwestorów inwestujących samemu również część srodków zabezpiecza powieżając je komuś innemu,miedzy innymi żeby zdywersyfikować inwastycje i związane z nią ryzyko albo sięgnąć po zyski z rynków o których ma mniejsze pojęcie
Cologero / 2008-07-14 21:25
Żeby nie stracic to to chyba tylko lokata, fundusz rynku pieniężnego, obligacje skarbowe. Nie zarobisz ale ochronisz kapitał przed inflacją.
samira / 2008-07-15 10:18 / portfel / Małomówny spekulant
W książki o inwestowaniu. Mówię serio.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy