Forum Forum inwestycyjneFundusze

Gdzie zainwestowac.

Gdzie zainwestowac.

micna / 83.168.75.* / 2007-10-02 17:21
Witam!Jestem mlodym studentem, mam 10 tys zlotych do zainwestowania, nie chce jeszcze grac na gieldzie, bo najpierw chce o niej poczytac i pograc w wirtualnym inwestorze. nie chcialbym jednak, zeby te pieniadze lezaly w tym czasie, nie chce tez duzego ryzyka, szczegolnie w tej sytuacji na gieldzie. Myslalem nad Arka Zrownowazona. Czy to dobry pomysl? Czy nie lepiej podzielic pieniadze-np. polowe na arke zrownowazony a polowe na cos z rynkow zagranicznych. Jezeli tak, to co jest najlepsze. Cypryjski?Balkanskie? Czy Arka oferuje tez jakies fundusze zagraniczne? Z goryu bardzo dziekuje i pozdrawiam!
Wyświetlaj:
laslooo / 2007-10-08 23:29 / portfel
mialem niedawno ta sama sytuacje....troche gotowki...doswiadczenia prawie zero...zainwestowalem w arke zownowazony...ale nie calosc..co miesiac jakas znaczna czesc....oplaty wstepne strasznie mnie w******* ale obliczajac czas inwestycji na min 2 lata...nie tzreba sie tym az tak starsznie przejmowac...licze ze cena jednostek wzrosnie na tyle by sporo zarobic...
micna / 141.32.72.* / 2007-10-08 17:20
Dziekuje za komentarze. Zdecydowalem sie na Arke. Wkurzaja mnie oplaty na poczatku, ale z tego co widze, Arka radzi sobie baardzo przyzwoicie. Pozdrawiam
przewodnick / 2007-10-08 18:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A mogłeś spróbować zainwestować przez mBank lub Multibank - bez wychodzenia z domu, bez opłaty wstępnej itd, z dużym wyborem funduszy.
TaS / 2007-10-04 01:51 / Tysiącznik na forum
bez wzgledu kim jestes trzymaj się zasad mądrego inwestora...

i nie cuduj :)
Idyll / 2007-10-03 22:26 / Bywalec forum
Dziewczyno, chłopie jesteś studentem więc zainwestuj w siebie - wykup sobie kurs nauki języka obcego, albo jakiś inny, np. barmański, wyjedź gdzieś na wakacje, zobacz trochę świata, a nie od razu inwestycje i mamona! Naczytałeś się 'Bogatego Ojca..." czy co?

A jak już tak bardzo chcesz wejść w funudsze to inwestuj za pośrednictwem SFI mBanku. Ostatnio np. powchodzily nowe funudsze Uniona: UniMax'y, UniAkcje: Mistrzostwa Europy 2012, ale jest też wiele innych super fundów, po co kupować Arkę, jak możesz inwestować taniej?
micna / 141.32.72.* / 2007-10-09 12:25
Jezeli chodzi o to, to w sumie swietna rada, ale studiuje w Niemczech, w tym czasie bede po prostu za granica i i tak nie mam czasu na pomysly w stylu kursu jezykowego, bo studia pochlaniaja wiekszosc czasu, a reszte chce przeznaczyc na prace i przyjaciol. No ale o jakis fajnych wakacjach musze pomyslec nie powiem. Raczej traktuje te inwestycje jako doswiadczenie niz niewiadomo jaki zysk.
Uwaga trafna- bardzo dziekuje!!Pozdrawiam

P.S Nie czytam duzo, ale uwielbiam Porsche...
lukati / 156.17.231.* / 2007-10-03 23:14
nie wszystko trzeba od razu wydawac... ja tez mam troche pieniedzy, ktore smialo moge zainwestowac w jakis fundusz i zastanawiam sie nad arka akcji europy wschodniej i srodkowej....
na kurs jezykowy tez sie wybieram i zostawie sobie tez cos na jakis dlugi weekend, aparat cyfrowy etc...
Aras85 / 2007-10-03 22:59
z tymi mistrzostwami to ja byl uwazal :p
miki3d / 91.142.207.* / 2007-10-03 23:01
Czemu? Może zarządzający już kupuje włoskie spółki przyprzedzając decyzję UEFA'y?
miki3d / 91.142.207.* / 2007-10-03 22:52
A niech zdobywa doświadczenie! Kiedyś mu się to przyda!
Idyll / 2007-10-08 17:55 / Bywalec forum
No na pewno; dlatego zawsze radzę, żeby takiego osoby poszukaly sobie 1, 2 funduszy z niską piewszą wplatą i zobaczyli jak to wszytsko będzie pracowało!

A z tymi wloskimi spółkami to super pomysł, muszę to zapisać na jakimś forum Uniona, może przerzucą kapitał :) Z drugiej strony jak sobie przypomnę ten wspaniały wieczór dnia, w którym okazało się, że została nam przyznana organizacja ;( - aż żal się człowiekowi na duszy robi!
miki3d / 91.142.207.* / 2007-10-09 00:10
Taka zmiana alokacji wymaga zgody KNF-u, ale patrząc po stworzonych produktach TFI taka zgoda udzialana jest często. Przypuszczam, że Union Investment już ię w ten sposób zabezpieczyło ;)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy