Forum Polityka, aktualnościGospodarka

W drugiej połowie roku miało być lepiej. Nie będzie!

W drugiej połowie roku miało być lepiej. Nie będzie!

Wyświetlaj:
taki tam / 213.227.93.* / 2013-04-24 10:12
Komu nie będzie lepiej, temu nie będzie. Kasta urzędasów, polityków uczepiony koryta i szemranych biznesmenów z UBeckim rodowodem już zaciera łapki na kolejne miliardy z Unii, które będą mogli przekręcić na własne konta. A reszta niech sobie tam po cichu zdycha.
uitr7t87y98y / 77.253.0.* / 2013-04-24 09:53
Polacy nic sie nie stalo, niedlugo szczaw dojrzewa, przysmak lemingow.
pppppppp / 80.53.183.* / 2013-04-24 09:11
A vincent twierdzi, że nie jest źle. Mi się wydaję, że ten Pan celowo niszczy nasz kraj.W dawnych czasach zdrajców wieszało się na najbliższym drzewie a teraz co robimy ?
debos / 79.191.186.* / 2013-04-24 09:33

Mi się wydaję, że ten Pan celowo niszczy nasz kraj

Dlaczego przyszło ci do głowy, że kogokolwiek może obchodzić co się wydaje jakiemuś gościowi co sie podpisuje ~pppppppp?
W dawnych czasach zdrajców wieszało się na najbliższym drzewie a teraz co robimy ?

Tych których nazywano zdrajcami tylko na podstawie tego co się wydaje np. takiemu ~pppppppp o którego choćby zdrowiu psychicznym czy potencjale intelektualnym nic nie wiadomo?
vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv / 77.253.0.* / 2013-04-24 09:55
A ten smieszny debos swoje:) Nie kompromituj sie!
nocna zmiana / 178.36.33.* / 2013-04-24 09:59
On już dawno się skompromitował.

Te osobiste wycieczki to już akt rozpaczy oszukanego leminga.
i to by było na tyle / 83.5.101.* / 2013-04-24 13:07
Gość jest nerwowy bo się pakuje a Wy mu zawracacie tyłek
debos / 79.191.186.* / 2013-04-24 13:51

Gość jest nerwowy bo się pakuje

Niby miałbym wam zostawić na zmarnowanie nasz kwitnący kraj który w pocie czoła własnymi ręcami budowałem? Nie doczekanie wasze.
jt / 78.10.106.* / 2013-04-24 18:20

który w pocie czoła własnymi ręcami budowałem

Tak,tak @debos,tymi ręcami i tymi palcyma.
pppppppp / 80.53.183.* / 2013-04-24 09:54
Pierwsza sprawa ryszardw zszedłeś z tematu zamiast do niego nawiązać. Internet ma to do siebie, że jest anonimowy. Czy ulży Ci coś jak się podpiszę inaczej np. ZbigniewA ?

Wszystko co robi rząd w ostatnich latach doprawadza do coraz większej biedy i nędzy.
debos / 79.191.186.* / 2013-04-24 10:35

Czy ulży Ci coś jak się podpiszę inaczej np. ZbigniewA ?

Jakkolwiek byś sie nie podpisał to zawsze ten komentarz który napisałeś jest głupi, prymitywny i nieprawdopodobnie chamski. A żeby ciebie sprawiedliwie nazwać musiałbym użyć takich określeń które moderator szybko by usunął. Kim Ty jesteś, że masz czelność oskarżać innego Polaka o zdradę. Bo to przecież w istocie czynisz.
Wszystko co robi rząd w ostatnich latach doprawadza do coraz większej biedy i nędzy.

Bzdura. Rząd robi wszystko aby Polska nie tonęła, żeby jeszcze jakoś na tym oceanie gdzie wszyscy naokoło toną Polska jakoś pływała. I to się udaje. Gdyby się nie udawało to w Polsce byłaby rzeczywiście recesja, bieda z nędzą, ze dwudziestoprocentowe bezrobocie a nie nawet jeśli nieduży to jednak wzrost i realny wzrost płac. Słaby wzrost jest pochodna tego co się dzieje w Europie. Czy to jest wina Rostowskiego, że zamyka się np. Fiat a za za chwilę Sharp? Czy oni produkowali na Polski rynek czy głównie na eksport? Czy to wina Rostowskiego, że coraz mniejsze jest zapotrzebowanie na produkcję komponentów automotiv dla europejskich koncernów motoryzacyjnych, ze jest np. coraz mniejsze zapotrzebowanoie na miedź i wyroby z miedzi, że jest coraz mniejsze zapotrzebowanie na wegiel, wyroby z aluminium, meble itd itp? A wskaźniki PMI wskazuja na pogłebiajacą się degrengoladę w niemieckiej gospodarce, że wszystko wskazuje na szybki marsz niemieckiej gospodarki w kierunku recesji. A przecież Niemcy są krajem który najbardziej absorbuje polski eksport. Ale nie tylko bo i innych krajów europejskich. zamiast pyskować to warto coś czasami chociaz starać się zrozumieć. Im mniej czarnej propagandy tym lepiej. Bo jesli ludzie uwierzą w kataklizm i przestaną wydawać pieniądze to ten kataklizm będzie. Polska ma szczęście, że dzisiaj rządzi PO i PSL. Bo gdyby ci drudzy to strach się bać. Tamci wtedy kiedy rzadzili, przypomnę w czasie bajecznej koniunktury mieli deficyt budżetowy. To co by sie działo dzisiaj?
osa199999 / 89.78.182.* / 2013-04-24 14:28
Jakie dwudziestoprocentowe bezrobocie??? Ty wiesz , jakie jest naprawdę bezrobocie w Polsce???? Ludzie nie wydają bo nie mają już nic!!!!! Totalny zastój!!!!
Rząd robi wszystko aby jeszcze trochę poudawać, że coś w ogóle robi!!!! Człowieku gdzie Ty żyjesz??? Zobacz ile głodu i nędzy dookoła!!!!!
Ile dzieci grzebie w śmietniku aby coś zjeść!!!!
Chyba jesteś jednym z tych rządzących . Wtedy nie widzi się nic wokół siebie oprócz stanu własnego konta.
Bezrobocie już dawno w tym kraju przekroczyło 30 %. Tyle, że ludzi w wieku np. 56 lat nie chcą nawet rejestrować wymyślając bzdetne powody. Sama jestem ofiarą tego cholernego systemu. Pracowałam tyle lat a teraz nawet bezrobocie mi się nie należy bo umowa nie taka jaką by przyjęła biurwa. Chodzi o to aby poczuć się jak śmieć. Nawet pisać się nie chce.
debos / 79.191.186.* / 2013-04-24 17:24

Ty wiesz , jakie jest naprawdę bezrobocie w Polsce?

Trudno powiedzieć jakie. na pewno jednocyfrowe bo wielu pracuje na czarno. Wielu też jest zarejestrowanych w urzędach Pracy tylko po to aby ten płacił za nich składki zdrowotne. Gdyby nie te składki nigdy nie zarejestrowaliby się jako bezrobotni i nigdy nie byliby ujęci w statystykach.
Człowieku gdzie Ty żyjesz??

W największym mieście w naszej Ojczyźnie i blisko ludzi i rzeczywistości.
Tyle, że ludzi w wieku np. 56 lat nie chcą nawet rejestrować wymyślając bzdetne powody.

Nie rejestrują się i jeszcze się muszą usprawiedliwiać?
Sama jestem ofiarą tego cholernego systemu.

Ty nie jesteś ofiarą tego systemu. Ty jesteś ofiarą poprzedniego systemu. To dlatego, ze Polska przez półwieku dreptała w miejscu dzisiaj mamy mimo, że coraz większą to jeszcze gospodarkę zbyt małą aby wchłonoć wszystkich Polaków. I nieprędko to się zmieni na tyle aby wszyscy w Polsce mogli znaleźć zatrudnienie. Jak chcesz trochę faktów to ci podpowiem, że dwadziescia lat temu dochód narodowy był pięć razy mniejszy niż w w krajach starej Unii, dzisiaj to już jest tylko dwa razy. A więc jak to kiedyś towarzysze mówili kierunek jest słuszny. Ale jednak za radosną twórczość kilku poprzednich pokoleń trzeba jednak zapłacić.
pppppppp / 80.53.183.* / 2013-04-24 11:01
To po co wogóle uczepiłeś się mojego podpisu wyjaśnij mi ?
Napisałem to co napisałem bo takie są moje wewnętrzne odczucia i nie mam klapek na oczach, widzę i potrafię analizować to co się dzieje w kraju na przestrzeni ostatnich lat.
A Ty Debos napisz proszę konkretnie w punktach co robi rząd aby Polska nie tonęła zamiast rzucać frazesami i siać propagandę sukcesu jak za komuny.
Bo ja i większość Polaków zapewne zauważyła, że z roku na rok pieniędzy w portfelu starcza na coraz mniej. I to wszystko dzięki rudemu i jego podwładnym, którzy dbają tylko o to żeby zapchać dziurę w budżecie i swoich portfelach.
Z racji tej, że ja i normalnie pracujący Polacy utrzymujemy Posłów na wiejskiej to mamy prawo ba nawet obowiązek rozliczać ich z tego co robią.
debos / 79.191.186.* / 2013-04-24 11:20

A Ty Debos napisz proszę konkretnie w punktach co robi rząd aby Polska nie tonęła zamiast rzucać frazesami i siać propagandę sukcesu jak za komuny.

Jak Cię to interesuje ( w co wątpię ) to wejdź na stronę KPRM i przeczytaj sobie co robi rząd. Czym się zajmuje, jakie podejmuje decyzje, jakie przygotowuje i kieruje projekty ustaw itd. itp. Tylko co Ty z tego zrozumiesz? To, ze się zwracasz do mnie abym napisał co rząd sporego europejskiego kraju robi swiadczy o tym, [...]I tak samo traktujesz rzad i premiera. A premier to nie sołtys. Jego rola trudniejsza i wymagająca poswięcenia się niemal ponad siły. [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]


bul / 5.134.64.* / 2013-04-24 11:41
@ debos . To co siejesz nazywa się PROPAGANDA.
O takim burdelu, jaki jest za tego rządu, nie śniło mi się za KOMUNY, choć podobnie chwalili się sukcesami ale coś budowali.Nie niszczyli jednak zakładów, nie pozbawiali ludzi pracy jak obecnie, interesowali się choć za ile i w jakich warunkach obywatel pracuje.
debos / 79.191.186.* / 2013-04-24 12:01

Nie niszczyli jednak zakładów, nie pozbawiali ludzi pracy jak obecnie

Tu się z toba zgadzam. Zatrudniali ludzi spontanicznie. Mało miejsc pracy ale za to zatrudnionych dużo. Po trzech na jednym miejscu pracy. A ukryte bezrobocie - zna kolega takie coś?
choć podobnie chwalili się sukcesami ale coś budowali.


choć podobnie chwalili się sukcesami ale coś budowali.

Zgadza się. Najczęściej z wielkiej płyty. I piękna to była architektura a lokale energooszczędne. Kto zapamiętał to ma obraz nowoczesnego kraju. Piękne sklepy załadowane po brzegi, nowoczesna produkcja. Do tego stopnia, że nikt nie chciał kupować zagranicznych rzeczy tylko wszyscy nasze. A rządy nasze zdradzieckie po 1989r, jak już otworzyli granice zabroniło kupować polskie a nakazało kupować zagraniczne, żeby te nasze produkujące nowoczesne, niezwykle zaawasowane technologicznie wyroby upadły. Ale może nie wszystko stracone. Jak wszyscy staniemy ramię w ramię i zakrzykniemy " komuno wróć " to kto wie.
bul / 5.134.64.* / 2013-04-24 14:18
@Debos. Jeśli jesteś w moim wieku, to powinieneś wiedzieć od kiedy Komunę zaczęto rozwalać od środka (zaczęła gnić)czyli komu prawdziwi gospodarze byli niewygodni.Powinieneś znać powiedzenie "co się przejmujesz, to państwowe, nie moje, nie twoje" itp. i tego skutki. Powinieneś wiedzieć kogo i za co nazywano "KUŁAK", "badylarz" itp. za pracę od świtu do nocy, za karmienie narodu, za wspólne budowanie państwa. Powinieneś pamiętać powiedzenia: "czy się stoi czy się leży..". Powinieneś wiedzieć kto i gdzie wywoził nasze patenty. Nie zgadzam się z Tobą. Nikt nie kazał nam kupować zagraniczne łajno. My sami byliśmy spragnieni zachodnich nowości, tak że braliśmy je na oślep, a oni opróżnili magazyny ze staroci. Dzisiaj jesteśmy zniszczeni na własne życzenie i jemy chłam, bo nie ma nigdzie żadnej kontroli. Zaś malarz kominów który zapewne nie miał w życiu prywatnej działalności, szczyci się osiągnięciami. Widzisz je? Bo ja nie. Widzę jedno wielkie szambo, a w nim młodzi którzy nie wyjechali i reszta plebsu czyli MY staruchy.
debos / 79.191.186.* / 2013-04-24 15:05

Jeśli jesteś w moim wieku,

Ja jestem młody, więc chyba młodszy od ciebie. ja jestem młodszy od wszystkich znanych mi ludzi bedacych w tym co ja wieku.
powinieneś wiedzieć od kiedy Komunę zaczęto rozwalać od środka

Komuna jako utopia od razu była nierealna i skazana na porażkę. Nie może istnieć kraj w którym wszystko jest a przede wszystkim srodki produkcji państwowe czyli wspólne czyli niczyje. zresztą najlepiej swiadczy o tym to, ze wszyscy kradli i nie musieli się tego wstydzić. No ale jeśli brali niczyje... Ponieważ to była utopia to i trzeba było do kierowania tą utopią specjalnych ludzi. Jakoś dziwnie uznano, ze najlepszy będzie mierny ale wierny. Zreszta słusznie uznano. Bo gdyby dopuścili mądrych, porządnie wykształconych i rzetelnych i dali im wolną rękę to by zaczęli budować demokrację i gospodarkę rynkową. Bo przecież ci wiedzieliby, że komuna to utopia. Ja od najmłodszych lat słyszałem w rozmowach, że to wcześniej czy później musi rypnąć. Więc to zdaje się było zawsze pewne. Jedyny znak zapytania to kiedy to się stanie. To chyba pamiętasz?
Powinieneś pamiętać powiedzenia: "czy się stoi czy się leży..". Powinieneś wiedzieć kto i gdzie wywoził nasze patenty. Nie zgadzam się z Tobą. Nikt nie kazał nam kupować zagraniczne łajno

I tu jest już czas na to, żeby napisać, że nie zrozumiałeś moich intencji. Wyznajemy podobny pogląd tylko napisałem przewrotnie to co napisałem. Oczywiscie, że nikt nam nie kazał. Tylko my nie chcieliśmy kupować polskich wyrobów. Zresztą najczęściej słusznie. Bo zachodnie było jednak lepsze i nowoczesniejsze. Bo przeciez nie wszystko było jak to nazywasz łajno. To dotyczyło przede wszystkim produkcji azjatyckiej, która to zalewała nasz rynek korzystając ze statusu krajów rozwijających się a więc zwolnionych z cła. A podsumowaniem wszystkiego niech będzie przypomnienie kartek. Najpierw na cukier a potem nawet i na buty. To był sukces i osiagnięcia socjalistycznej gospodarki w państwie położonym w centrum europy w końcówce XXw. Ojciec był prywaciarzem, ja też jeszcze zdążyłem( zanim przekształciłem się w przedsiębiorcę )być prywaciarzem więc finansowo było bardzo dobrze ale nie zamieniłbym w zadnym wypadku tych czasów na tamte. Jedynie gdyby była możliwość redukcji ze trzydzieści lat to bardzo proszę. Zgodziłbym się od razu.
bul / 5.134.64.* / 2013-04-24 19:57
@Debos. Życzę sukcesów w prywatnej działalności. Oby Cię nie spotkał los jak Pana Kluskę. Abyś nie obiecywał podwładnym zielonej wyspy, a dawał pracę i uczciwie ich wynagradzał.
Miłego dnia.
i to by było na tyle / 83.5.101.* / 2013-04-24 13:05

A ukryte bezrobocie

Ale przy tym ukrytym bezrobociu ukryte były również głód i bezdomność
debos / 79.191.186.* / 2013-04-24 13:46

Ale przy tym ukrytym bezrobociu ukryte były również głód i bezdomność

Ale chyba nie dość skutecznie. Mimo, że było jedno radio, jedna telewizja i w ogóle jednej słusznej partii media. Bo skoro ja o tym wiedziłem, podejrzewam, że również Ty to pewnie i miliony Polków
pppppppp / 80.53.183.* / 2013-04-24 11:26
Jesteś żałosny Debos, nie masz absolutnie żadnych argumentów potwierdzających twoje słowa więc tylko mnie atakujesz a nawet obrażasz.

Dyskusja z tobą nie ma żadnego sensu.
rozbiegane oczy Rudego / 78.131.154.* / 2013-04-24 09:48
zatrudnienie – spadek o 0,9%
bezrobocie – wzrost o 160 tysięcy osób
płace nominalne – wzrost o 1,6 procent
dochód do dyspozycji gosp. dom.- spadek o 0,8%
dług publiczny – wzrost o 30 mld zł,
pozwolenia na budowę mieszkań – spadek 0 23%
produkcja przemysłowa – spadek o 0 3%
produkcja budowlana – spadek 0 18,5 procent
sprzedaż detaliczna w cenach stałych – zero
sprzedaż hurtowa – spadek o 5%
eksport – wzrost o 1,5 mld euro
dochody budżetu – spadek o 3%
wskaźniki koniunktury, w kwietniu i rok temu – przemysł -5,83,5 (rok temu +0,9), budownictwo -23,1 (-10,1), handel detaliczny -8,2 (-1,6), transport -4,5 (-3,5), zakwaterowanie i gastronomia -4,3 (+4,8) usługi finansowe +22,5 (+32), obsługa rynku nieruchomości -1,5 (+3).

Jak widać wszystko spada. Płace w stagnacji (po odjęciu inflacji). Rośnie tylko zadłużenie i bezrobocie.
ciapata / 2013-05-06 09:39
rosnie takze wysoksoc premi i dodatkow dla politykow za ich jakze owocna i bardzo dobra prace ktora wkladaja na rozwoj polski..... jezu co ja mowie... na rozwoj i rozbudowe swoich interesow i wlasnych portfeli
ryszardw / 83.7.171.* / 2013-04-24 09:00
bedzie leiej , bedzie - tak powiedziała Platforma Obywatelska ustamTuska i Schetynuy. To nie oni ( PO) sa głupkami tylko wy szrzy obywatele polski. OFE, Stoczni. Hazarowa , Misiek itd.Oto pobirz waszego rozsadku politycznego
noipocowydawać / 213.62.126.* / 2013-04-24 08:55
Po co komu nowe telewizory, iPhony, i inne elektronczne badziewie które za 2 lata będzie przestarzałym złomem? Co mamy kupować, oprócz żywności, niezbędnych ubrań (z odzieżą używaną), paliwa, niezbędnych napraw auta i opłaty rachunków? Więcej przewartościowanych metrów kwadratowych? Nowe auta na które trzeba by oddać 100% 5-letnich zarobków? Azjatycką elektronikę?

Jak mamy wydawać mając na głowie kredyty, niestabilne zatrudnienie i większe niż kilka lat temu ryzyko jego utraty? Jeśli możemy - odkładamy na czarną godzinę (nie patrząc nawet na oprocentowanie oszczędności).
Elektro Devil / 2013-04-24 08:41 / Tysiącznik na forum
W 5 lat obrócić dobrze rozwijającą się gospodarkę w perzynę to naprawdę trzeba mieć sporo złej woli.

Jeszcze tylko niech wpakują nas do strefy Euro to po Polsce zostanie pustynia z oazą urzędników w Warszawie.
Waniek / 178.252.38.* / 2013-04-24 08:20
Ja kasę mam i to sporą ale nie kupuje bo sprzedawcy i producenci są w zmowie i próbują nam opchnąć szajs z chin z ceną jak u niemca. Na przykład iPhony iPady i inny bad ziew samsungo podobny z kiepskim oprogramowaniem i niezła nawet elektroniką. Co do jedzenia to po ostatnich nowinach z fałszowaniem żywności to pomagam paru rolnikom w sprzedaży ich produktów na bardzo dużą skale, a nie przez jakieś biedy bronka. Może wreszcie służby sanepidu wykończą drani którzy kantują na jedzeniu bo to nie zdrowe.
inzynier_de / 213.95.68.* / 2013-04-24 08:18
jedyna nadzieja w emigracji. w przypadku "przerwania" zlotej rury grubych milionow GBP/€ z zachodu mamy druga Grecje, jak nie lepiej.
pozdrowienia dla odwaznych i zdecydowanych!
kwachs / 2013-04-24 08:05 / Tysiącznik na forum
"Bierz co chcesz!
Plazmę też!
DVD..., MP3, HaaaDeeeeeeMiii..."
ozzy32 / 195.13.38.* / 2013-04-24 07:43
Jak ludzie maja ruszyc na zakupy jak czyta sie tylko źle, a jak nawet nie są źle lub nawet dobre, to media je przestawiają jako tragiczne, bo inaczej nie będzie sensacji i ciemny lud nie kupi ich wypocin. Róbcie tak dalej to na pewno wejdziemy w wyczekiwana przez was recesję. Dzieki mediom wszyscy uwierzyli ze jest źle i lepiej nie będzie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
i to by było na tyle / 83.5.101.* / 2013-04-24 08:12
No,no, znowu winni żurnaliści! A gdzie Żydzi, masoni i cyklisci?
nawet dziecko to wie / 83.29.201.* / 2013-04-24 08:39
Żydzi w bankach, masoni w lożach, a cykliści na dopingu
m54 / 79.186.71.* / 2013-04-24 06:57
Dlaczego Polacy nie ruszyli tłumnie do sklepów?-to proste polscy frajerzy i matoły co tak kupowali m.in. w 2009 toną w tej chwili w długach nie do spłacenia i nic już nie kupują a w tej chwili na rynku z kasą zostali juz tylko tacy mądrzy ludzie jak ja ci ludzie nie pobiegna kupować apartamentów z gipsu,śmieciowej żywnośći z marketów czy chńskich jednorazowych trujących bubli i badziewia mam prosta zasadę jak nędznie zarabiam nie kupuję zero lichwiarskich kredytów
popyt i gospodarkę niech trzyma aparat represji (policja ,prokuratura,sądy) ,obszarnicy z PSL płacący 60 zł KRUZ na mc, urzędasy wszelkiego szczebla czy szemrani biznesmeni oni zarabiają
świetnie i w ich interesie jest żeby peel nie padł a mi ten złodziejski kraik po prostu wisi
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy