Forum Forum inwestycyjneFundusze

W jakie fundusze warto teraz zainwestować

W jakie fundusze warto teraz zainwestować

Mario_A / 5.60.242.* / 2013-05-30 22:09
W jakie fundusze warto teraz zainwestować zakładając niski-średni poziom ryzyka? W innym wątku piszecie, że na obligacyjnych kończy się jazda i teraz należy spodziewać się spadków. W co warto zatem wejść, jak zbudować portfel zakładając niską-średnią tolerancję ryzyka?
Wyświetlaj:
jupiter / 104.156.206.* / 2019-05-28 08:46
Fundusze, funduszami,ale czy ktoś inwestował w pożyczki społecznościowe? Właśnie zastanawiałam się nad portalem Europpa dokładnie. Mam jakąś sumę i chciałabym ją bardzo pomnożyć, a ich procenty zysku mnie przekonują. Mogłabym zainwestować w inwestycję zdywersyfikowaną, żeby sprawdzić, jak to działa. Takie rozproszenie funduszu sprawia, że mam większą pewność spłaty.
berkson / 188.172.220.* / 2018-10-09 10:34
Hmm... wejdź na XTB, przeanalizuj sobie dostępne możliwości i na tej podstawie podejmujcie decyzje. Tutaj nie chodzi o to, żeby władować się w temat, który jest modny. Musicie działać jako specjaliści. Nie działajcie w biznesach, o których po prostu nie macie zielonego pojęcia.
iwona877 / 2013-08-27 09:01
Ja wybrałam fundusze inwestycyjne. Wydają się przereklamowane, ale jak dla mnie są idealne. Dobrze dopasowane do potrzeb poszczególnych Klientów, no i dobre warunki. Spróbowałam i nie żałuje :)
agna68 / 2013-08-27 09:10
A można wiedzieć gdzie inwestowałaś? Jeśli to tajemnica to wiadomo, rozumiem, jednak szukam porównania :)
krzysgieldowy / 80.251.161.* / 2013-08-22 17:49
wedlug DIF Broker, ktory robi bardzo przydatne analizy tego typu, aktualnie warto inwestowac w kraje rozwinięte, a najbardziej USA. Ale to już było, teraz jak przestali drukować to ja już nie wiem ;)
artur roztocki / 80.251.161.* / 2013-06-28 14:19
Polecam w Polsce w dalszym ciągu mało znane i bardzo popularne narzędzie inwestycyjne> FUNDUSZE ETF.

Są one dostępne w biurach maklerskich, w prawdzie zagranicznych lecz w pełni polską obsługą klienta.
Mario_A / 194.140.255.* / 2013-06-03 15:49
Zeus, dzięki. Jak zawsze rzeczowa i wyczerpująca odpowiedź. A na co Twoim zdaniem warto teraz zwrócić uwagę jeśli chodzi o bezpieczniejsze fundy?
Zeus52 / 2013-06-01 17:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na wykresie polskich dziesięciolatek(PLY.B) rysuje się powoli formacja odwróconej RGR...jesteśmy akurat w pobliżu potencjalnej linii szyi.A jednocześnie PLY.B dąży do przebicia linii trendu spadkowego.Właściwym pytaniem,jakie należy zadać,nie jest"czy ją przebije",ale "kiedy to nastąpi"...to tylko kwestia czasu.Ale przebicie oporu(potencjalna LS o-RGR),a także linii trendu spadkowego nie powinno nastąpić od razu...właśnie budowa o-RGR wymaga teraz spadku rentowności...powinno powstać prawe ramię Formacji.A spadek(tylko czasowy)rentowności jest związany ze wzrostem cen obligacji.A więc na krótką metę będzie jeszcze fala wzrostowa na obligacjach
PL...ale już tylko jako podbitka.Ktoś musi opchnąć te papiery w jeszcze w miarę dobrej cenie.Pewnie więc w trakcie podbitki,lub już teraz zaczną wieszczyć powrót hossy na obligacjach...oczywiście zainteresowani,mający w obligacjach umoczony grosz.Prawe ramię wykorzystają do naciągnięcia na kupno obligacji jak najwięcej klientów.Na dłuższą jednak metę,uważam że trend na obligacjach się skończył.Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości,wystarczy popatrzeć na obligacje jankeskie.Tam trend zaczął się zmieniać już dawno temu...rok temu.W ostatnich miesiącach nastąpiło tylko potwierdzenie zmiany trendu...wysypanie się 10latek U.S. z RGR na daily(+zejście pod chmurę na ichimoku)...na weekly również pod chmurą...i to nie jedna świeca,nawet ruch powrotny do chmury już nieskutecznie wypróbowali..Pozostaje,jak nieraz mówię...Halemba głęboka-szyb główny na obligacjach jankeskich.Jednak oczywiste też jest,że będą silniejsze,ale już tylko korekcyjne,ruchy w górę.a to,co czeka obligacje jankeskie,czeka też i nasze.To tak a propos potencjalnej o-RGR na rentownościach i linii trendu spadkowego...gdyby były wątpliwości...pod co grać: pod odbicie od tej linii,czy pod jej wyłamanie. Wobec powyższego(jankesi) oczywistym jest,że pod wyłamanie linii trendu i powstałej(na razie potencjalnie) LS 0-RGR.Ale proszę pamiętać o tym prawym ramieniu podczas spadków rentowności(wzrostów cen)obligacji...taka wzrostowa fala po prostu musi nastąpić.To podlega także grze i stosuje się takie same zasady,jak z każdym innym walorem.Wyprzedanie...RSI...to musi wywołać zakupy(czasowo)obligacji i wzrost cen. Ale...UWAGA!!!
020613 / 83.10.97.* / 2013-06-02 14:39
Co za gość z tego Zeusa , na temat kamienia potrafi napisać epopeje.Sorry Zeus ale w tym poście wskazujesz w co nie należy inwestować ,czy raczej wskazujesz potencjalny zysk z prawego ramienia orgr , inwestując przez fundusz to może trafisz na tym ruchu jakieś 0,5% jak dobrze pójdzie .
Zeus52 / 2013-06-02 15:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nikt nie wymagał szczegółowych poziomów dla prawego ramienia o-RGR na rentownościach PLN,więc i nie pisałem. Chciałem tylko wskazać,że w dłuższym terminie nie ma co liczyć na zyski z obligacji...w krótkim(może dla niektórych to średni termin) tak....1miesiąc-1,5. Jeśli jednak ktoś zakłada horyzont czasowy pół roku,rok i dłużej...to już nie zyska,ale istnieje poważne zagrożenie dużymi stratami. A jak mówisz...fundy obligacji zwykle dają niewielkie stopy zwrotu...liczy się długi termin...a dłuższy jest de passe,a w takim razie...cóż,sprawa nam się jakby wspólnie wyjaśniła. Ja przynajmniej nie widzę powodu do zainteresowania fundami obligacji. Co innego w grze lewarowanej na CFD...tam są potężne ruchy,lepsze,większe niż na indeksach akcyjnych...to akcje są małym pryszczem wobec obligacji i zysków na nich. Ale to wątek o fundach...więc w takim razie...nie,nie widzę w tym przyszłości. Może powiem jeszcze inaczej....w najbliższych miesiącach można NIE STRACIĆ na f.obligacji. Bo ruch up,zjazd...może jeszcze trochę w bok. Wiesz,chodzi o RPP...Przewidzisz ich pomysły?
tedchom / 2013-05-31 00:44 / Tysiącznik na forum
Lepiej jest zainwestować w wiedzę na początek. Pytasz jak budować portfel i to jest kluczowe pytanie. Bez odrobiny pojęcia w temacie a tym bardziej zdobywając wiedzę na forach internetowych będzie ciężko o uczciwe info. Zawsze jest możliwość pytania na priva.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy