Forum Forum podatkoweInne

W każdej spółce zdrowotne zapłacimy oddzielnie

W każdej spółce zdrowotne zapłacimy oddzielnie

Wyświetlaj:
lusiao / 79.186.54.* / 2008-05-05 00:58
OK> Więc od kazdej zaplaconej składki chorobowej powinniśmy otrzymać w razie choroby od kazdej firmy (gdzie został zapłacony ""podatek chorobowy") odpowiednią stawkę w kwocie określonej wg. zasad i norm , tak jak każdy pojedyńczy , indywidualny , ubezpieczony. PRAWDA?? Jesli nie to co dzieje sie z tymi opłatami!!??
Bernard+ / 79.187.8.* / 2008-05-05 09:53
Mowa o składce na ubezpieczenie zdrowotne a nie na ubezpieczenie chorobowe. W Polsce z powodu rekordowej ilości analfabetów funkcjonalnych mamy takie prawo, jakie jego rozumienie przez umiejących czytać. Ponieważ wśród posłów stanowiących prawo procent analfabetów funkcjonalnych jest proporcjonalnie taki sam jak wśród wyborców to składki obowiązkowych ubezpieczeń dawno już przestały być składkami a są po prostu kolejnymi podatkami. Albowiem w normalnym kraju, w którym mężczyzna bez samodzielnego mieszkania, bez prawa jazdy i bez konta bankowego jest zerem a nie premierem w takim kraju podatek jest daniną pobieraną za darmo od obywateli przez państwo na utrzymywanie instytucji, urzędów i organów państwowych. A składki ubezpieczenia obowiązkowego są pobierane w zamian za zagwarantowane przez państwo usługi ubezpieczeniowe i świadczenia finansowe na wypadek zaistnienia zdarzeń określonych w zasadach tych ubezpieczeń. W Polsce pobiera się obowiązkowe składki i wcale za te pobrane pieniądze nie świadczy się obywatelom ubezpieczonym usług np. usług medycznych, ale przeznacza się dużą część tych składek na utrzymywanie instytucji i urzędów państwowych. W efekcie jesteśmy niby ubezpieczeni ale gdy np. zachorujemy to okazuje się ,że nie będziemy leczeni bo pieniędzy zabrakło na lekarstwa i na zakup sprzętu jednorazowego. Takie postępowanie wybranej w demokratycznych wyborach władzy państwowej w normalnym kraju spowodowałoby uznanie kongresmenów, czy parlamentarzystów za przestępców łamiących konstytucję. W Polsce obywatele w swojej większości nie rozróżniają pojęcia podatku od pojęcia składki, więc narzekają, ale ponownie wybierają do sejmu i senatu takich, którzy również nie rozróżniają podatku od składki. Bowiem czy płacący 3 składki zdrowotne z trzech spółek, w których jest udziałowcem, gdy zachoruje będzie 3 razy lepiej leczony, od tego obywatela, który zapłacił jedną składkę? A jeszcze mamy spora ilość obywateli, dla których prawodawcy aby pozyskać ich głosy byli szczególnie łaskawi i dali im takie same świadczenia za składki symboliczne wynoszące zaledwie 3 % kosztów wypłacanych tym ubezpieczonym świadczeń i świadczonych im bezpłatnie usług medycznych. Jeżeli jakiś naród jest przez długi czas zwyczajnie głupszy od swoich sąsiadów to jest oczywiście od tych sąsiadów również uboższy a obecnie Polacy będąc na 5 miejscu pod względem liczby ludności swojego kraju w Europie są w ostatniej trójce najbiedniejszych narodów Europy wraz z Bułgarami i Rumunami. To nie przypadek, że nasz Produkt Krajowy Brutto wypracowany w 2007 roku w przeliczeniu na jednego Polaka stanowi zaledwie 52% średniego PKB przypadającego na jednego mieszkańca Unii Europejskiej i jeszcze tylko Rumuni i Bułgarzy mieli niższy PKB niż my Polacy.
usart / 83.5.52.* / 2008-05-05 09:14
Ubezpieczenie "chorobowe" to zupełnie co innego niż "zdrowotne". Na ogół jest płacone tylko w 1 zakładzie. Dla osób prowadzących dziełalność, jest w ogóle dobrowolne.

Najnowsze wpisy