Forum Polityka, aktualnościKraj

W krajach UE - płatności za towary i usługi do 30 dni

W krajach UE - płatności za towary i usługi do 30 dni

Wyświetlaj:
pgrz / 89.206.32.* / 2010-10-22 15:19
a co nam da zapis ze 30 dni, kto bedzie tego pilnowal po za przedsiebiorca, czy jak mi ktos nie zaplaci po 30 dniach to zajmnie sie tym US? jesli tak to ok, jesli nie to jaki to ma sens, ja dochodowy i vat zaplace bo musze, czyli pozycze i zaplace, albo padne. Zapis o 30 dniach w Polsce jest od lat, a ten co "dyma" bo nie placi smieje sie nawet jak mu zaloaza sprawe w sadzie. Suchy przepis nas nie uratuje.
głos ludu / 78.133.204.* / 2010-10-22 15:10
Gospodarko centralnie sterowana - Ożyj i Trwaj!
małafirma / 83.25.232.* / 2010-10-22 00:06
należy się spodziewąć że wypracowane terminy dla młatności małych firm w stosunku do dużych dostawów również się skrócą. Tyle że duże firmy będą w stanie wygegzekwować dodatkowy procent oraz opłaty za oźnienia dzięki prawnikom których i tak mają na etacie. A małym i średnim firmom pozostanie tylko teoretyczne prawo do tych procentów i kar za opóźnienie od dłużników. Cudnie :(
10 stopień zasilania / 81.219.45.* / 2010-10-25 01:12
Ale bzdura, ja obsługuję szpital wojewódzki i gdyby nie moja praca, to by mieli dużą statystykę zgonów, a jednak o płatności muszę się prosić u samego dyrektora, bo główna księgowa nic nie zrobi. Z wielkiej łaski zapłacą co parę miesięcy za "najbardziej przeterminowaną" fakturę sprzed pół roku, a podatki i vat trzeba płacić co miesiąc i tu nie ma wytłumaczenia, że nie zapłacili należności. Jak tego nie nazwać sponsoringiem szpitala?

Najnowsze wpisy