Forum Polityka, aktualnościPolityka

Wałęsa rozprawia się z IPN

Wałęsa rozprawia się z IPN

Money.pl / 2008-09-12 09:23
Komentarze do wiadomości: Wałęsa rozprawia się z IPN.
Wyświetlaj:
Wapniak / 83.28.96.* / 2008-09-12 09:46
Ja na jego miejscu siedziałbym cichutko i czekałbym normalnej śmierci, ze starości... Bo jak się stoczniowcy i nie tylko wk.....? Nigdy nic nie wiadomo.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-09-12 09:23 / NiePOsPOlity Intelekt
„Nie zarzuci pan mi nic, że w Gdańsku miał pan jednego człowieka, który wam mógł się nie podobać. Wyczyściłem. Nie zarzuci mi pan też, że tam, gdzie miałem wpływ, to znaczy w prezydium KK [NSZZ „Solidarność”], które dobierałem, dobrałem jednego człowieka, który wam nie odpowiadał. Pytałem się nawet. Myśli pan, że odsunięcie [Janusza] Onyszkiewicza, [Karola] Modzelewskiego czy [Andrzeja] Gwiazdy to była łatwa sprawa? Poradziłem sobie jednak. A, że nie mogłem załatwić pozostałych, bo nie zrobię wyborów w Warszawie, niech to robi ktoś inny. To był demokratyczny związek, więc nie mogłem. Jednocześnie wiedziałem, że jest bardzo leciutko, ledwie siedzi [Jan] Rulewski, [Marian] Jurczyk, [Antoni] Kopaczewski i wielu innych. Jakieś większe spotkania rozliczeniowe i oni spadali”. (zapis rozmowy przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Lecha Wałęsy z szefem Oddziału V Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk. Bolesławem Klisiem i dyrektorem Biura Śledczego MSW płk. Hipolitem Starszakiem przeprowadzonej w dniu 14 listopada 1982 r.)

Bez komentarza

Najnowsze wpisy