Wawel - Wajda - apel

skomentuj
Money.pl / 2010-04-14 18:12
Komentarze do wiadomości: Wawel - Wajda - apel.
Wyświetlaj:
szklarek / 2010-04-14 18:12
Słuszne i nieodosobnione słowa. Biskup Pieronek w rozmowie z GW np. zalecał rozwagę w podejmowaniu tej decyzji:

"W tej sprawie wszyscy powinni mieć szansę zabrania głosu. Rodzina, bo to ich bliski krewny. Lech Kaczyński był prezydentem narodu, więc i naród powinien mieć szansę zabrania głosu w tej sprawie. I powinien być to głos decydujący. Podejmowanie decyzji na kolanie jest przedwczesne. Może dobrym rozwiązaniem byłoby pochowanie go tymczasowo w godnym miejscu, a trwały pochówek zostawić na późniejszy czas.

Wawel to też pewne tradycje. Ostatnie pochówki to generał Sikorski i Piłsudski. W katedrze leżą królowie, królowe, ale nie ma prezydenta. Prezydenci są chowani w stolicy, a stolica została przeniesiona do Warszawy i to jest naturalne miejsce spoczynku prezydenta.
Jest jeszcze szereg innych racji, żeby zamiast podejmować pochopną decyzję, otworzyć dyskusję, ale nie polityczną, tylko wypływającą z dojrzałej kultury i tradycji"
Jak już wiemy dyskusji nie było. Jarosław zadecydował.
mariusz w / 109.207.146.* / 2010-04-16 00:35
Hetmanie Wajda!
Tym apelem pokazałeś Waść kim jesteś. W zespół z profesorem Bartoszewskim i przy przygrywaniu "chocholicznym" Wyborczej, wszak medium to znamienite i rozumu (braku) szeroko udzielającej polskiemu człekowi...
Cożeś Ty Synu Narodu Polskiego uczynił tym pustym ust kłapaniem? Widać to niezgodę chcesz szeroko promować w Kraju nad Wisłą, co bitny był i waleczny, co nareszcie świat nie szczędząc pochwał i laur łaskaw jest Nam dziękować za Wolności dawanie mimo naszych ciężkich kajdan! Czy rachuje Ci się to? Czyś kontent tych dyskusyji? Przecież Ty od dawien Mistrzem manipulacyji, bowiem znasz wszelakie sztuczki na umyśle...Wywołujesz lawinę na suchym wzgórzu krzywd Narodu twego! Uchowaj nas Panie od takiego patirotyzmu, co się niezgodą okopać pragnie! Cóż w tej głębi idiotyzmu skrywa się w mowie Twojej, która jakby prorokując (!) wielkich podzieleń oczekuje Ojczyzny najmilszej! Która swoich opłakując leży na dnie nieszczęścia swego...
Pozwól się Jej wypłakać Hetmanie, bo niebawem z kolan swych rozumniejsza wstanie! Otrząśnie się, rozejrzy dokoła, dumną i silniejszą już kłamstwo podobne niechaj zmóc nie zdoła. Polska Kraina godnym będzie wzorem, starajmy się światu pokazać społem, jacy my silni i roztropni trwamy! Wszak historyję smutną i niegłupią mamy! Nie bierzmy z Wajdy - Hetmana butnego przykładu, co kłótliwość nam wmawia na upartego. Michnikowskiego ducha on Ci złapał, by naród dusić i ogłupić dla dziwnego zysku, głęboko przed narodem ukrytego! Ludu Polski nasz otwórz oczy! Niech myśl Hetmana Cię nie zamroczy! Przypomnij sobie komu niezgoda się opłacała? Dla kogo Polska groźna była, kiedy była cała? Narodzie Polski, naucz się rozróżnić, co w medyjach się kryje i pomnij odrzucić jak plewy dla nas hetmanów mroczne intencyje. Prowadź się sercem i rozumem, którego dobry Bóg udziela chętnie a kiedy w pokorze przed śmiercią stoimy, jeśli drogą WĄSKĄ podążać zechcemy, prawdziwą i UCZCIWSZĄ, czcząc szlachetnych przodków PRZYSZŁOŚĆ wypiszemy... NIECH MĘŻOWIE STANU OJCZYZNĘ PROWADZĄ, A PODLI HETMANI NIECH WŁADZĘ SWĄ ZDADZĄ!
Rred / 79.191.199.* / 2010-04-15 12:20
Mądry i rozważny komentarz, bardzo wielu ludzi mysli tak samo, ale jesteśmy tylko zwykłymi Polakami. Codzienną ciężką pracą tworzymy Polskę, płacimy podatki (na kościół i partie) ale z naszym zdaniem i uczuciami nikt się nie liczy. Dla wielu żałoba skończyła się z chwilą ogłoszenia decyzji o Wawelu. Tragedię śmierci 96 osób ograniczono do pary prezydenckiej, o pozostałych jeśli media mówią to bardzo mało i cicho.
skomentuj

Najnowsze wpisy