Forum Polityka, aktualnościKraj

Wchodzi w życie ustawa o telepracy

Wchodzi w życie ustawa o telepracy

Money.pl / 2007-10-18 20:42
Komentarze do wiadomości: Wchodzi w życie ustawa o telepracy.
Wyświetlaj:
zalun / 91.104.11.* / 2007-10-18 20:42
"bardziej korzystne dla pracowników i pracodawców" ???
Całe to prawo to co pracodawca może a czego nie może oraz do czego ma obowiązek. Socjalizm w pełnym wydaniu. Dlaczgo nie mogę zatrudnić pracownika i płacić mu za pracę? Dlaczego muszę płacić za to że jest moim pracownikiem? A jak będzie miał gdzieś i będzie pracował 2 godz.? Chcę ustaw, które pozwolą w rozsądny sposób płacić za pracę...

Co znaczy "osoba, która zgodziła się na pracę na odległość"? Nie prościej byłoby powiedzieć osoba, która pracuje na odległość? Poprzednie zdanie jest pejoratywne.

Przecież to wszystko i tak będzie omijane - jak każde bezsensowne przepisy.

A tak w ogóle to po kiego grzyba ten przepis o telepracy ? wcześniej było to zabronione?
irbisek / 83.31.170.* / 2008-03-07 08:29
uważam, ze telepraca jest głównie dla osób pracujących zadaniowo- pracodawca powinien być zadowolony, że ma pracę wykonaną dobrze w określonym czasie za określone pieniądze - a to czy siedział pracownik 2 czy 3 godziny - co za różnica - ja korzystam z tego rodzaju pracy na wspomnianej zasadzie - i obie strony są zadowolone, bo nie liczy się czas siedzenia i udawania , że coś się robi ale efekt końcowy - taki rodzaj umowy między pracodawcą a pracownikiem jest dla obu stron korzystny ....
jak często zdarza się, ze pracownik biurko zawala papierami, by pracodawca widział go zarobionego .... miałam takiego szefa- przez 4 godziny siedziałam bezczynnie byle widział,że mam papiery na biurku a pracę mogłam wykonać spokojnie w ciągu 2-3 godzi dziennie, ale płacił mi za 7 godzin i co miałam robić?
teraz pracuję zadaniowo i współpracuje z różnymi szefami a współpraca opiera się na wykonaniu pracy a nie zasiedzeniu
dzięki temu mam kolejne polecenia i wszyscy żyjemy zgodnie
pozdrawiam
irbisek@wp.pl
GALLAN / 85.221.189.* / 2007-11-17 06:54
niezbyt ciekawa ta ustawa, tak naprawdę będzie blokowała rozwój telepracy...
właśnie plusem dotychczasowej telepracy było to, że pracownik mógł pracować na swoim komputerze np. dla trzech pracodawców, pracował tak jak mu się chciało i dla tego pracodawcy dla którego mu się bardziej w danym momencie bardziej opłacało;
a teraz? czyżby każdy z tych pracodawców miał dostarczyć mu do domu po jednym komputerze? po co? czegoś nie rozumiem? czy to faktycznie jest głupie?

Najnowsze wpisy