Forum Forum emerytalneWcześniejsza emerytura

Wcześniejsza emerytura. Pięć sposobów, jak nie pracować do 67 roku życia

Wcześniejsza emerytura. Pięć sposobów, jak nie pracować do 67 roku życia

Wyświetlaj:
Stiven1 / 79.186.172.* / 2015-12-14 22:12
W 2016 roku mija mi 44 lata pracy mam 59 lat cz moge przejsc na emerytur/
wiwan / 2015-12-15 11:22
Jeśli nie ma specjalnych okoliczności pracy (war. szczególne, szczególny charakter, nauczyciel itd.) to NIE.

Wg. obecnego stanu prawnego najwcześniej skorzysta Pan w wieku 65 lat z e. częściowej.

Jest kilka projektów nowelizacji ustawy emerytalnej, w tym wprowadzających opcję dodatkową uzyskania prawa do świadczenia bez względu na wiek- np. 40 lat stażu ubezpieczeniowego albo 40 lat okresów składkowych, ale nie są to zmiany uchwalone, a tym bardziej ogłoszone czy obowiązujące.
zusokrata / 77.253.149.* / 2014-11-08 08:47
PIĘĆ SPOSOBÓW ZUS-u BY NIE ODDAĆ TO CO NAM ZABIERA ! 1-murarz ,dekarz ,kanalarz i inne norki nie dożyją emerytury.2-jak norki jakimś cudem dożyją 50 lat to pójdą na rentę i damy im góra 50% jałmużny .3- opodatkujemy każdą umowę o dzieło i pracę by kasować na max i póżniej udawać głupa że za takie umowy G się należy a nie emerytura .4-popartawimy wizerunek naszej firmy zwiększając ilość złotych klamek w biurach.5- jak już wyjdzie szydło z worka i system się powali zrobimy kanadyjski luksus każdemu po równo by nie zdechną
ekonom4 / 213.238.81.* / 2014-10-30 21:01
Wspaniałe dyrdum,myrdum-ble-ble-ble. Razem z 70. osób zostałem zwolniony z pracy na przestrzeni 7 miesięcy (każdego miesiąca kilka osób), a praacodawca (prezes sp. z o.o.) jak 2 lata wcześniej, tak i dziś (kolejne 3 ltata) gra na nosie wszystkim, od sądu rejestrowego w Gliwicach poczwszy, a skończywszy na urzędzie skarbowym i policji. Nikt nie mógł dostać wypowiedzenia ze stwierdzeniem zwwolnienia grupoweggo, lub przynajmniej likwidacji stanowiska praacy, bo miłościwie panujący prezio wraz z kadrówną (to złośliwość, a nie błąd)) uknuli tzw. wyciszenie firmy. Do dziś jestt w internecie mimo, żee faktycznie dzierżawi jakiś kąt w mini-biurowcu, a zjawia się tam niekiedy jakaś kochanka szanownego boga-prezesa. Kilka osób miało 59-62 lataa i z takimi dokumentaami mogli tylko liczyć na:
a) szybkie uzyskanie nwej pracy,
b) rychłą śmierć.
Przy tych pięknych przepisach, niespójnych przepisach, a przede wszystkim tworzonych przez polityków, oderwanych od realiów, albo chcących upokorzyć innnych, można takie opowiastki pisać jeszcze długie lata. Tylko ich użytecznośc jest jedna - piszący to dostaje kasę za wierszówkę.
Robert Roy McGregor / 31.11.219.* / 2014-10-25 16:16
NIEUDOLNOŚĆ to cecha kolejnych rządów iluzji i TKM-u. By kraj się rozwijał a ludziom zyło się lepiej potrzeba wizji a nie telewizji do manipulacji rządem dusz. Polska woła o ludzi sumienia (JPII), którzy pracę w słuzbie państwu i samorzadom będą wykonywać jak misję, z zaangazowaniem, wizją i poświĘceniem własnych interesów. Dzisiejsi tuskowi POpaprańcy ani populiści z pis nie wspominając o reszcie, o której nawet wspominać nie potrzeba bo już są wspomnieniem, żadnej wartości dodanej dla kraju nie wniosą. Obóź się Narodzie. POLSKA CHCE ŻYĆ!
adgam57 / 83.3.42.* / 2014-10-20 14:15
Emerytura częściowa pomniejsza kwotę, którą emeryt otrzyma po przejściu na emeryturę a świadczenie przed emerytalne choć przeważnie wyższe nie pomniejsza tej kwoty przyszłej emerytury????
wiwan / 2014-10-20 18:13
Tak jest. Ale skąd to zdziwienie, kiedy świadczenie przedemerytalne jest wypłacane z innego niż emerytalno-rentowe ubezpieczenia i jest to de facto długoterminowy zasiłek dla bezrobotnych, którego wypłatę od PUP-ów przejął ZUS od bodaj 2004 r.
praktyk12345 / 83.10.137.* / 2014-10-18 08:25
Najgłupszym sposobem jest głosowanie na PIS. Jeśli nawet po ewentualnym zwycięstwie wrócą dawne ustalenia co do wieku emerytalnego to będzie to fikcja. Będzie więcej emerytów ale bez świadczenia (nigdy PIS nie mówi skąd weźmie pieniądze na swoje obietnice ) Chyba , że techniczny Gliński podejmie decyzje o dodruku pieniędzy na pierwszy okres. Ale później posprzątać będzie musiał po rządach PIS drugi Balcerowicz. I tak się karuzela kreci
Iwona1957 / 89.77.222.* / 2014-10-25 11:32
Co nas jako zwykłych zjadaczy chleba obchodzi ZUS?. Nie ja doprowadziłam ZUS do takiego stanu, ale ludzie którzy pchają się do Rządu. Dlaczego są grupy które nie odprowadzają ZUS, a dostają 7.000,00 - 10.000,00 emerytury (a może tylko 2.000,00 a resztę z odprowadzonych składek - jakie to proste). Tu trzeba zrobić porządek. Nie zrobiono do tej pory. Głosowałam na PO (nic nie jest lepiej), zagłosuję na PIS. Nie mnie się martwić skąd wezmą pieniądze
H Szatkowski / 2014-10-25 11:59
Jak nie odprowadzają składek to i ZUS nie obciążają pobieranymi świadczeniami.

Kto doprowadził ZUS, a raczej FUS do takiego stanu- owszem politycy, bo zbyt późno i nie do końca zlikwidowali przywileje emerytalne części ubezpieczonych w ZUS, ale przede wszystkim sama idea repartycyjności jak i demografia- emeryci żyją coraz dłużej i jest ich coraz więcej w stosunku do aktywnych ubezpieczonych.
cat / 212.67.156.* / 2014-10-22 00:11
tak, tak , najlepiej glosowac na skorumpowane i zlodziejskie PO i po 60-ce zdychac z glodu...
eddy / 5.134.65.* / 2014-10-20 00:12
Problem polega na tym, że ŻADEN obywatel powyżej 60 roku życia nie znajdzie nowej pracy. Chodzi więc o to żeby ci którzy nie znajdą pracy mogli w już w wieku 65 lat (kobiety 60 lat) wybrać przejście na emeryturę. Ci którzy mają pracę, niech pracują nawet do śmierci w wieku 100 lat, nikt im tego nie zabroni.
szklarek / 2014-10-20 12:52
Z tym 'żaden'- to bez przesady, poza tym niekoniecznie trzeba zarobkować na etacie.
Wracając do rzeczy- temu służy emerytura częściowa w wieku 62/65 lat, którą wprowadzono wraz z podnoszeniem wieku emerytalnego powszechnego.
eddy / 5.134.65.* / 2014-10-17 23:48
Najprostszym sposobem jest głosować na PiS, który zniesie obowiązek pracy do 67 roku życia.
aekmakotekplaskotek / 31.61.140.* / 2014-10-17 22:27
6 sposób - zejść z tego padołu i szukać wiecznej szczęśliwości w niebiesiech
w. / 79.190.209.* / 2014-10-17 14:14
a dlaczego pracują ludzie po 65 roku i blokują miejsca młodym by nie mieli stazu pracy?
andrzej790 / 62.148.91.* / 2014-10-17 12:36
Podaję 5 sposobów:
1) Zostać policjantem
2) Zostać żołnierzem
3) Zostać strażnikem granicznym
4) Zostać strażakiem
5) Zostać górnikiem
guru122 / 77.253.232.* / 2014-10-17 12:16
Nikt oczywiście nie pisze o tym że dłużej pracujący ludzie, którzy tak naprawdę już dawno powinni być na emeryturach, blokują stanowiska młodym, a młodzi muszą emigrować z braku zajęcia, a potem kiepski przyrost i nie ma komu płacić składek i powiększa się dziura w systemie. Kto to wymyślił?
lakord / 37.152.19.* / 2014-10-18 12:51
Może dłużej pracujący ludzie nie wybierają się na emeryturę bo zaciągnęli hipoteki lub pomagają młodym. Jak są zatrudnieni to i tak płacą składki. Młodzi zaś nie chcą pracować za najniższą krajową to wolą emigrować żeby lepiej zarabiać i czegoś się w życiu dorobić. jak zostaną tu w tym syfie to będą zmuszeni pracować nawet w wieku emerytalnym i wtedy ktoś inny napisze że blokuje miejsca pracy młodym itd...
haszek / 132.244.72.* / 2014-10-17 11:10
A może po prostu zacznij robić to co lubisz i praca stanie się przyjemnością, którą będziesz chciał wykonywać do końca życia zamiast żreć tą cebulę i non stop narzekać!
tlob / 83.20.87.* / 2014-10-17 18:15
Tak łatwo to powiedzieć. Od kilku lat jestem osobą bezrobotną intensywnie poszukującą byle jakiej pracy. Niestety moje wyższe wykształcenie,doświadczenie w dziedzinie zarządzania i poprawy wydajnosci pracy,b.dobra znajomość j.angielskiego nie pozwala mi dostać jakiejkolwiek pracy, a co dopiero pracy,która lubiałbym wykonywać. To co mówisz to są po prostu bzdety. Jesli tak naprawdę sądzisz, to albo dostałeś pracę po znajomości albo za łapówkę. Innej możliwości w tym podłym kraju po prostu nie ma.
aga417 / 94.254.129.* / 2014-10-20 22:36
gdzie ty mieszkasz? Praca jest, tylko za 6-7 zł za godzinę. Tylko emeryt moze sie zgodzić na takie warunki.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Don825 / 46.238.125.* / 2014-10-19 07:58
Czytając ten komentarz patrząc na "praca po znajomości, za łapówkę?" Pracując 22 lata w różnych pracach nigdy nie dostałem pracy po znajomości. Jak się zapytasz znajomego o pracę, to się krzywi i omija Cie dalekim łukiem. Za łapówkę? Komu i gdzie? Też miałem kilka epizodów przerwy w pracy, po jej utracie.Brałem nawet tą za najniższą krajową "na przetrwanie", a w tym roku zmieniłem pracę 3 raz i nie wiem, czy nie będę jej zmieniał również ponieważ jak pracujemy to widzimy, czy nam odpowiada, czy nie. Po za tym praca na etacie dziś i w przyszłości będzie bardziej ryzykownym przedsięwzięciem niż gra na giełdzie. Zalecam tworzenie dodatkowych strumieni finansowych nawet jakby miało być to 100zł miesięcznie. Niestety na studiach nie uczą "inteligencji finansowej"
dyziuś / 79.186.182.* / 2014-10-17 19:27
Może istnieć wiele przyczyn, że Ciebie nikt nie chce zatrudnić, podczas gdy inni o takich kwalifikacjach jak twoje nie mają trudności ze znalezieniem pracy. Na przykład:
- szukasz tam gdzie naprawdę nie ma pracy
- masz jakieś cechy osobowe, które odstręczają pracodawców
- aplikujesz na stanowiska o dużo niższych kwalifikacjach, ale chwalisz się dyplomami.
MariuszEmacbiz / 2014-10-17 10:13
Dopiero by było jak byśmy weszli w euro emerytury były by głodowe do potęgi głodowej dla nowego i starego portfela. niema co patrzeć na emeryturę z ZUS trzeba robić na czarno i zbierać oszczędności na emeryturę we własnym zakresie i kupić ziemię bo to jedyny możliwy bezpieczny kapitał, który można wykorzystać do wyżywienia siebie i stać się samo wystarczalnym [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Zyga PRL / 91.233.112.* / 2014-10-17 09:33
Przez 50 lat PRL przybyło 50 % Polaków.

Niestety przy całym piętnowanym bagażu II RP to argument za tym że spełnił swoja najważniejsza rolę - rozmnożył Polaków.

III RP ponosi zasadniczą porażkę przy całym pozytywnym bagażu, bo:

- obciąża młodych Polaków podatkami konsumowanymi na przywileje emerytalne rodziców i dziadków (wcześniejsze emerytur, górnicy, mundurowi, ,nauczyciele)

- przepłacają mieszkania napompowane zbyt łatwo dostępnym kredytem hipotecznym (PKB rośnie szybciej bo na rynek tłoczone są pieniądze wydawane na mieszkania, ale pochodzą w kredytów hipotecznych udzielanych ponad realne możliwości spłaty w sensownym czasie i przy sensownym obciążeniu rodzinnego budżetu)

- utrzymują sektor publiczny – przestarzałą i przerośniętą kadrowo energetykę, górnictwo, kolej, „urzędnictwo” samorządowe, centralne, ZUS-owe, NFZ-etowe itd…
Waniek / 2014-10-17 10:18 / Bywalec forum
A właśnie, że będzie 70 mln polaków tylko że będzie w kraju 30 mln i 40 mln na obczyźnie!!!
guru122 / 77.253.232.* / 2014-10-17 12:28
Jakoś za tymi 40 nie tęsknię, niech robią konkurencję na innym rynku pracy niż nasz.
jesienny_liść / 194.93.192.* / 2014-10-17 09:26
Reforma mundurowych to jakaś farsa - wszyscy którzy byli już w mundurze nie zostali nią objęci, podczas gdy dla pozostałych prawo zadziałało wstecz.

Zatem przez kolejne 20 lat będzie trzeba dokładać do tego systemu - korzyści będą widoczne może za ok 20 lat.

Gdzie jest równość obywateli wobec prawa?
wiwan / 2014-10-17 11:39
Mundurowi skorzystali z zasady zaufania do państwa prawa i stanowionego przez nie prawa oraz ochrony interesów w toku, a nie praw nabytych. Bo w ich przypadku zmiana zasad była znaczna.

W systemie powszechnym- zmiana jest stosunkowo mniej znaczna i rozpisana na długie lata.

Reforma nie zabrała praw nabytych, bo takowe ma dopiero emeryt, a nie ubezpieczony.

Zasadę tę złamał jedynie art. 103a ustawy w zakresie, w jakim wstecznie zmuszał emerytów, którzy uzyskali świadczenie przed 2011 r. a stosunku pracy z ostatnim przed wnioskiem emerytalnym pracodawcą nie rozwiązali, by tego rozwiązania dokonali, by świadczenie nie zostało zawieszone od listopada 2011.

To TK uchylił.
z17 / 89.74.125.* / 2014-10-17 13:53
Wiwan, lecisz w kosmos. Jesli prawa nabyte nie dotycza ubezpieczonego, a dopiero osoby pobierajacej swiadczenie, to ubezpieczyciel u ktorego wykupilem prywatna polise emerytalna tez mnie moze wyrolowac z mocy prawa. Umowa jest, umowa! jak tak chcesz bronic rzadu, to juz lepiej uznaj ze skladki. Zus to podatek
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wiwan / 2014-10-17 17:53
Nigdzie nie lecę, zwracam uwagę na kwestię formalno-prawną. Ubezpieczony zanim spełni warunki uzyskania świadczenia (wiekowo-stażowe) NIE ma żadnego prawa nabytego w postaci aktualnie obowiązujących warunków uzyskania świadczenia.

Bronię zdrowego rozsądku, a nie rządu.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy