Forum Polityka, aktualnościKraj

Wielkie manewry na Białorusi. "To pokaz siły"

Wielkie manewry na Białorusi. "To pokaz siły"

Wyświetlaj:
issael / 91.199.246.* / 2009-09-25 18:18
Interesujace na jakiej podstawie pan Klich ocenił że manewry wojsk WNP sa zbyt duze?
Moie doswiadczenie podpowiada mi , ze gyby było odwrotnie i jakis białoruski czy rosyjski minister, tak ocenił by manewry NATO w Polsce, to (polskie) media pełne były by obuzenia, wyrazanego przez polityków oraz wielu dyskutantów.
zapewne w mediach tamtejszych, podbnie, tam teraz jest fala obuzen, ze polski minister kwestionuje zasadnośc i skalę manewrów.
No cóż, jak za bardzo nie wiadaomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniadze, jak mówi baaardzo stare powiedzenie.
W tym przypadku interesy, rózne polityczne a moze i gospodarcze.
Zapewne Rosja z Białorusią pokazują muskuły, ale skad ta obawa ze strony Polski, wszak jeszcze niedawno, czytałem na tym forum ze rosja ma armie do kitu, przestazałą niezdolna do jakiejkolwiek wiekszej agresji, ba niezdolna do obrony przed jakimś agresorem, ze jedynym atutem Rosji jest jej przestarzały arsenał atomowy.
To skad obawy przed takimi 'przestazałymi" manewrami?
A moze to nic nadzwyczajnego takie reakcje? Na takie sprawy , wypowiedzi, doniesienia agencyjne, zawsze nalezy brać tzw "polityczną" poprawke. Informacje te przeznaczone sa dla pospólstwa, które nie ma specjalnego rozeznania (i dobrze dla majacych władze).
andowc / 83.5.41.* / 2009-09-25 15:07
Nie pierwsze i nie ostatnie "manewry" (nerwy).
Nie pozostaje nic "innego",- tylko wystąpić z "NATO",- ogłsić "Polskę" krajem (państwem) "NEUTRALNYM".(wojownicy o wolność Waszą i Naszą).
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2009-09-25 14:57
wepchną nam 17.IX bagnetami prosto w nasze kłamliwe gardła ?
To bardzo w ich stylu.
WaćPan / 79.163.60.* / 2009-09-25 14:22
Tu niema co się dziwić. Jeśli to jest na tak dużą i nieuzasadnioną skalę, to już trzeba zarządzić pomarańczowy alarm.
yamato / 213.77.6.* / 2009-09-25 14:15
POLSKA ??? To jakas kpina !! Dzisiaj nie oparlibysmy się nawet najazdowi...Białorusi !! Nas nawet NIE STAĆ na takie manewry jak te za wschodnia granicą...
Jacqb / 2009-09-25 14:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
żartujesz sobie. Nawet pomijając takie pozytywne czynniki jak: mentalność żołnierzy, wyszkolenie, doświadczenie bojowe dysponujemy dużo większym potencjałem niż Białoruś. Sprawdzałem to dokładnie (co prawda na rok 2008). W liczbach bezwzględnych mamy całkowitą przewagę, co do jakości jest pewnie koło remisu.
niewierzący ateusz / 194.213.1.* / 2009-09-25 13:51
jak za czasów cccp, w ramach obrony trenują desanty, na wschodzie bez zmian, mnie dziwi,że minister klich się dziwi
plejfresz... / 195.35.80.* / 2009-09-25 15:31
bo nie ma jeszcze plejfresz...

Najnowsze wpisy