Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

WiG20 pnie sie w górę

WiG20 pnie sie w górę

Money.pl / 2007-12-05 14:43
Komentarze do wiadomości: WiG20 pnie sie w górę.
Wyświetlaj:
Bilunia / 83.20.48.* / 2007-12-06 01:31
Rośnie Panu konkurencja. Proszę przeczytać poniżej komentarz "Oseska".
Po tym co napisał, ja go piszę z dyżej litery.
Pozdrawiam
Longterm / 2007-12-05 16:58 / Mostek Zwyciężymy!
http://longterm.bblog.pl/
yayurek / 2007-12-05 17:07 / Kompulsywny looser na forum
pokrzepiłem serce i wątrobie zaoszczędziłem ewentualnego apapa, jesteś lekiem na całe zło... :)))
yayurek / 2007-12-05 17:17 / Kompulsywny looser na forum
tak ogólnie to ostatnio odbywa się większa spekulacja na bondach Janków, niż na akcjach, gdyby tylko o krach dolara, strach i bezpieczeństwo chodziło to przecież lepiej byłoby kupić niemieckie bondy buby w eu po 4,05% niż te same jeśli chodzi o okres Janków po 3,94%, zastanawialiśmy się z PEDREM co Chinole robią ze swymi dolarami, znależliśmy we Frankfurter Allgemeine wykresy ukazujące, że żaden chiński i zatokowy dolar ze Stanów nie wypływa, wszystkie przepływają z obligacji do akcji, podobnie wydawało się nonsensem i strzałem w stopę Chinoli ogłoszenie, że zamieniają dolary na inne walory (jakby ktoś o tym nie wiedział), tymczasem kolejny szok na rynkach został wykorzystany do sprzedaży za dobrą cenę obligacji i kupno akcji przeróżnych Johnson Johnsonów czy Inteli, w tym też tkwi siła DAXa, na niemieckim BLOOMBERGU była dyskusja o tym, jak Chinole zamieniaja swoje dolary na niemieckie akcje, także perełki z MDAXA, przy czym robią to tak sprytnie, że wykorzystuja dolary bez ich zamiany na euro, i na tym polega ich dywersyfikacja rezerw
osesek / 2007-12-05 18:19 / Pan Tysiącznik
Wymiana dolarowych banknotów i obligacji na akcje amerykańskich i europejskich firm trwa od kilku miesięcy i tłumaczy zachowanie indeksów giełdowych a także jest dowodem na uciekczkę od dolarowych aktywów.
W ciągu roku US$ stracił do chińskiego juana około 7% a to znaczy, że wartość chińskigo eksportu do USA , liczona w juanach, zmalała. Jeżeli chińskie władze podniosą- jak zapowiadają- stopy procentowe i zwiększą obowiązkowe depozyty bankowe to juan siłą rzeczy nabierze wiekszej do dolara wartości a tym samym chiński eksport do USA stanie się mniej rentowny. I ten wniosek skłania mnie do zastanowienia nad fenomenem, którego jestem świadkiem. Pomimo, że wszelkie dane dotyczące finansów i gospodarki USA są coraz gorsze a prognozy są pesymistyczne giełdy amerykańskie i europejskie reagują prawie entuzjastycznie ! Zatem musi być KTOŚ kto kupuje za olbrzymie pieniądze amerykańskie i europejskie akcje.
Tym ktosiem są przede wszystkim Chińczycy, których nie posądzam o altruizm. Szukam logiki na której zasadza się obecny chiński skup akcji i mam kłopoty z jej znalezieniem bo .... te akcje byłyby do kupienia o wiele taniej bez chińskiej interwencji ! I tak sobie myślę, że Oni o tym wiedzą. Zatem po co im teraz te drogie akcje ?
Odpowiedź może być tylko jedna, mają apetyt na dużo więcej i dużo taniej.
Jest rzeczą niemożliwą doprowadzenie do spadku wartości akcji akcji wcale nie posiadając.
Bilunia / 83.20.48.* / 2007-12-06 01:28
Twoja wypowiedź pomogła mi zrozumiec wiele rzeczy i dała odpowiedź na dużo pytań, które w ostatnim czasie nie dawały mi spokoju. Od dzisiejszego dnia będę szukał Twoich wypowiedzi. Jeżeli to o czym piszesz ma się sprawdzić, to w najbliższym czasie nie można być zbyt pazernym. Skośnooki Mikołaj gna ostro w górę i górą będą ci, którzy wyskoczą z sanek przed nim. Bo dalej będzie już tylko mrok, a ostatnich pogryzą psy.
Twoje przemyślenia nie wyglądzją na opinie oseska.
Pozdrawiam
leih.n / 83.17.193.* / 2007-12-05 16:43
ja tego po prostu nie czaje... Spodziewałem sie odbicia KGHM, czekałem z grubszą kasą na przebicie miedzi w góre, dzis ledwo ldo, oscyluje jakos po 3000 lb, kur.... A tu KGHM prawie 10 % w gore, krew mnie zaleje, znowu nie wkoczylem do pociagu. Jedyna nadzieje w tym, ze sie troche zwali do 103-107 zł i wtedy kupie, bo teraz to szalenstwo po prostu...
Kat-nielo / 213.158.196.* / 2007-12-05 15:44
A co tak wczesnie dzisiaj popoludniowy komentarz?
EDiS / 2007-12-05 15:10 / Tysiącznik na forum
Gdyby Stokłosa nie dał się złapać, to dzisiaj mógłby juz wrócić spokojnie a jego wyroby podrożałyby jak bioton przynajmniej i wszystko bez niczyjej wiedzy, bo przecież działa niewidzialna ręka rynku.
wero / 83.24.149.* / 2007-12-05 15:20
A najbardziej zdrożałyby te ze śmierdzących zakładów - oczka w głowie szefa...
brydzia / 2007-12-05 15:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
klienci prywatni wniesli o odszkodowania przeciwko ML , DB i Bearn Sterns za sprzedawanie obligacji opartych na subprimach , no to znając amerykańskie sądy to niech się bankierzy trzymają za portfele
leih. / 83.17.193.* / 2007-12-05 16:53
hehe, jak zwykle kretyn który zakupił papiery oparte na pierzu i kurzu udowodni w sadzie ze winni sa wszyscy a nie on. Amerykanski system jest chory - kupiles devilu cos co jest ryzykowne? Płac za błedy,. aliłes? plac za to 9sam pale, ale nei domagam sie od marlboro miionów za swoja głupote - Amerykanie sie domagaja, wspaniała nacja...)
uli-uli / 83.142.112.* / 2007-12-05 14:43
powiem tak:
jest tak dobrze ,że aż się boję .. że to jakiś cud
oj będzie znowu bolało jak zacznie spadać
ja wolę jak jest więcej spokoju i bez takich gwałtownych wzrostów, bo i spadki mniej bolą ..
karlo_25 / 212.76.40.* / 2007-12-05 15:05
niech idzie do góry, i to jak najdłużej - wczoraj po taniości weszły mi zakupy a od dziś może plusować.......... :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy