Forum Spółki giełdowe GPW SA

WIG20 stanie przed kolejną próbą przełamania 2400 punktów

WIG20 stanie przed kolejną próbą przełamania 2400 punktów

Wyświetlaj:
synonim / 2013-05-19 15:30 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wykres najmowania nowych ludzi do pracy w USA wciąż jest na niskich recesyjnych poziomach co pokazuje, że wszelkie te statystyczne sztuczki mające pokazywać rzekomą poprawę na rynku pracy to tylko sztuczki

Labor market stabilization lacks one crucial ingredient: hiring

http://soberlook.com/2013/05/labor-market-stabilization-lacks-one.html
synonim / 2013-05-19 10:57 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Przyczyna utraty zainteresowania żółtym metalem to oczekiwana przez 56 proc. inwestorów presja deflacyjna w światowej gospodarce. Taka ocena może zaskakiwać, bo jeszcze dwa lata temu aż trzy czwarte inwestorów oceniało, że większym zagrożeniem od deflacji jest nadmierny wzrost cen

http://pulsinwestora.pb.pl/3132997,64554,przewazaj-ameryke-tnij-europe

Ano proszę, podobno te ryneczki wszystko "nieomylnie dyskontują" a tymczasem tutaj okazuje się, że mega wzrosty na złocie omylnie zdyskontowały hiperinflację wywołaną dodrukiem pieniędzy, która nigdy nie nadeszła
gangbang / 213.199.253.* / 2013-05-20 07:19
Nadchodzi czas akcji i nie wiem jakbyś tego nie zaklinał , nie zawrócisz biegu rzeki.Najbardziej niedowartościowana giełdą w Europie jest między innymi GPW.I to już nawet ślepcy zaczynają dostrzegać.
synonim / 2013-05-20 11:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
To kup te akcje i zobaczymy ile zarobisz jak FED za chwilę zakończy QE
baraniakuda / 178.36.164.* / 2013-05-19 12:21
Spada cena złota, ale tylko papierowego, natomiast popyt fizyczny nadal jest wysoki, a nawet dzięki spadkowi ceny wzrósł, bo Fed wpadł w panikę, że jego działania nie tylko nie pomagają, ale szkodzą gospodarce, co widać po serii coraz bardziej katastrofalnych danych, dlatego już musi się wycofywać z QE.

Fed skupuje obligacje rządowe i derywaty oparte o kredyty hipoteczne, dla podtrzymania popytu na rosnący cały czas dług rządowy dla pokrywania kosztów importu przy chronicznym deficycie handlowym po oddaniu produkcji Chinom, i zaniżenia jego oprocentowania, jak i podniesienia wartości i ratowania bankrutujących banków, które siedzą na balonie derywatów.
Zagrożeniem dla dolara są inne waluty, w tym i Bitcoin, jak i złoto, którego cena wzrosła z 272 $ w końcu 2000 r. do 1.917,80 $ 23.08.2011.

Podtrzymywanie piramidy finansowej bankowości frakcyjnej możliwe jest tylko m.in. przez sztuczne zaniżenie ceny złota, co odbyło się 12 kwietnia poprzez tzw. naked short w ilości 124 - 400 ton, co załamało jego cenę, następnie presja ponowiona została 15 kwietnia i trwa nadal.

Do tego doszło uderzenie 17.05.2013 w obrót Bitcoin, oraz uruchomienie ogromnego QE przez Japonię, co też pomogło chwilowo wzmocnić dolara, ale co tylko przyspieszy jej bankructwo jej gospodarki i finansów, bo gwałtowne załamanie kursu jena spowoduje podrożenie produkcji i spadek popytu na ropę, miedź i in. surowce, co już widać po spadku ich cen, jak i ostatnim załamaniu rynku obligacji i konieczności jego ratowania dodatkową nieprzewidywaną interwencją przez Bank Japonii, co pokazuje, że banki centralne nie panują już nad sytuacją i przegrywają ze spekulantami.
gangbang / 213.199.253.* / 2013-05-20 07:21
Jeżeli grasz na SHOTcie , nie wypisuj aż takich bzdur.PS zbyt grubymi nićmi szyjesz.
synonim / 2013-05-19 10:28 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Smart money [wyrafinowani gracze dysponujący znaczącym kapitałem — red.] nie różnią się tak bardzo od zwykłych inwestorów — to wniosek z badań 260 najbogatszych rodzin w USA, które przeprowadziło troje badaczy z uniwersytetów: New York, Columbia i Harvard. Jak jednak wynika z badania, bogaci są wystawieni na popełnianie większości tych samych błędów, które stają się udziałem drobnych inwestorów. Dają się uwieść tym samym maniom inwestycyjnym, którym ulega większość z nas

http://www.pb.pl/3133421,96052,bogaci-tez-sie-myla
Parabola bezdennej głupoty / 77.254.42.* / 2013-05-18 12:32
http://www.zerohedge.com/sites/default/files/images/user3303/imageroot/2013/05/20130517_silly.jpg
Etermit / 2013-05-17 18:54 / Tysiącznik na forum
Ken, ja nie jestem chciwym człowiekiem, wręcz przeciwnie. Ale wiesz co? wydaje mi się, że z dwojga złego lepiej jest jak ktoś cierpi na "chorobę chciwości" niż na chorobę nienawiści - takie mam prywatne zdanie
Sell in May And Go Away / 178.36.138.* / 2013-05-17 20:05
Tu cierpisz na obie, jak widać po każdym Twoim poście, ale to nie mój problem.
Bo to właśnie Ty ziejesz nienawiścią, a nie ja. Nienawiścią do głoszących PRAWDĘ.

Ty jak się budzisz zlany potem z powodu swojej manii prześladowczej, to biegiem do komputera rozładować swoje fobie i kompleksy i prezentujesz wytwory swoich urojeń.

Bo chcesz odwrócić uwagę od coraz bardziej katastrofalnych danych i bankructwa piramidy finansowej bankowości frakcyjnej, co każdy widzi, ale coś Ci się w głowie pokręciło, że to nie ona jest winna i ci co do niej doprowadzili, ale ci, co o niej piszą.

Mam dla Ciebie radę, zamiast tracić czas na wypisywanie bzdetów, w ramach dokształcania zacznij od lekcji co to jest piramida finansowa i napisz wypracowanie na ten temat, co Tobie i innym przyniesie nieco więcej pożytku.
lukaszwych.niel / 37.209.141.* / 2013-05-18 16:14
eternit p******* pisze ale ken ty cały czas szukasz złych danych i je wklejasz byle by jakąś złą ifnormacje znaleść.
Jak byś pisał 3 posty dziennie to bym chętnie poczytał bo niektore myśli masz całkiem sensowne i jestem w stanie się zgodzić ale problem w tym że ty ciągle i ciągle to powtarzasz aż do wyrzygania.
dr. Dryfus / 78.8.211.* / 2013-05-17 21:51

Nienawiścią do głoszących PRAWDĘ.

przed tą PRAWDĄ włóż sobie kondonowe rękawiczki
Etermit / 2013-05-17 21:02 / Tysiącznik na forum
niestety to co napisałeś znowu jest zupełnie pozbawione sensu

ja też mam dla Ciebie radę, skończ z tą syzyfową misją "naprawy świata" i głoszenia "prawdy" (mam na myśli prawdy w Twoim mniemaniu)bo każdy normalny człowiek widzi jaki jest świat i do niego się dostosowuje a jeśli jesteś śmiertelnie przekonany, że świat i system kapitalistyczny z bankami na czele tak bardzo krzywdzą ludzkość i gospodarki, powodują bezrobocie, migrację i brak opieki medycznej to wymyśl jakąś alternatywę, stwórz lepszy i bardziej sprawiedliwy system będący zbawieniem dla bolączek ludzkości, chciałbym Ci przy okazji zwrócić uwagę na to, że ten świat który mamy za oknem działa tak od wieków i jak na razie nikt nie stworzył nic lepszego i bardziej przyjaznego

Ken, zwyczajnie szkoda Twojego zdrowia a widzę, że ostatnio poziom Twojego podejścia do otaczającej rzeczywistości nabiera coraz bardziej niepokojących znamion i tendencji wręcz psychotycznych, pamiętaj: świat jest brutalny, zawsze był, jest i będzie, czy to się Tobie podoba czy nie

pozdrawiam
Daj pan spokój, to nic nie da / 5.173.98.* / 2013-05-17 21:15
Długo tak jeszcze będziesz z głupim kenem gadał??? Dobranoc.
Etermit / 2013-05-17 18:08 / Tysiącznik na forum
Kenobi, wiesz, że swoimi poglądami do złudzenia przypominasz sławnego unabombera i jego manifest?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Theodore_Kaczynski
Choroba chciwości / 178.36.138.* / 2013-05-17 18:38
Ja piszę o giełdzie, a ty cierpisz na jakieś głębokie kompleksy i fobie, stale latasz i wściekle atakujesz personalnie co jest złamaniem regulaminu forum.

To jest typowy chwyt chorego umysłu, który nie może przeżyć, że nie ma merytorycznych argumentów.
Atakować, wyśmiewać, opluwać, prowokować, oczerniać, obrzucać błotem to są wasze metody dyżurujących na forum zawodowych naganiaczy-propagandzistów wiecznej hoppsy bankrutów, za pożyczone.
kenio, nie jesteś orginalny / 94.254.195.* / 2013-05-17 19:27
kenio, ale już WIELU takich skromnych i napalonych uzdrawiaczy ludu było w historii: np. robespierre, marks, lenin, hitler, mao-tse tung, kim ir sen , pol-pot; oni wszyscy CHCIELI DOBRZE zwłaszcza dla biednych i pokrzywdzonych przez wielki kapitał.....tyle że biedni taki wycisk od nich dostali że do dziś mają gęsią skórkę na samą myśl o takiej bezinteresownej pomocy i ochrony......
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Etermit / 2013-05-17 18:50 / Tysiącznik na forum
no już co jak co ale Twoje "merytoryczne argumenty" są nie do podważenia

nie łamię regulaminu forum i nie atakuję Cię personalnie tylko staram się uświadomić Ci co Ty tutaj wyprawiasz

jeśli chodzi o "Atakować, wyśmiewać, opluwać, prowokować, oczerniać, obrzucać błotem to są wasze metody dyżurujących na forum..." to chyba raczej masz na myśli siebie i swoje podejście do tematu giełdy i gospodarki i to są Twoje metody dyżuru na forum a nie nasze - poza tym w tym momencie piszesz ze mną a nie "z nami"

czasami oczywiście twierdzisz, że "giełda powinna służyć gospodarce" po czym za 3 minuty robisz to co sam napisałeś czyli ją atakujesz, wyśmiewasz, opluwasz, oczerniasz, szydzisz sobie etc.

już Ci pisałem, zastanów się najpierw nad swoim postępowaniem a potem oceniaj moje i innych
Etermit / 2013-05-17 18:10 / Tysiącznik na forum
dodam tylko, że różnica między wami jest taka, że on wysyłał "złym tego świata" bombki a Ty swoje posty
Nigdy nie wiadomo / 94.254.194.* / 2013-05-17 18:22
Na szczęście chociaż nigdy nie wiadomo...takie stany zbawczej psychozy mają to do siebie że najczęściej ulegają zaostrzeniu....
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Etermit / 2013-05-17 18:42 / Tysiącznik na forum
on ewidentnie cierpi na misję "naprawy świata", czyli psychoza na maksa
Ale jaja, jak berety / 178.36.138.* / 2013-05-17 17:47
Zwolnili z pracy gangbanga, bo się opuścił i został sam drugi dyżurny Etermit, co teraz musi robić za dwóch...
Etermit / 2013-05-17 17:54 / Tysiącznik na forum
ja niczego nie muszę ale za to bardzo chcę :) inaczej na forum byłyby tylko Twoje krachy i fale bankructw a tak jest przeciwwaga

p.s. a jakie berety? ;)
Uciekają od bankruta / 178.36.138.* / 2013-05-17 17:42
Złoty/dolar 3,2614.
Etermit / 2013-05-17 17:29 / Tysiącznik na forum
dla rozładowania napiętej atmosferki krótki quizik na zakończenie krahowego tygodnia w stylu "jajko czy kura", czyli co było pierwszą czynnością?

najpierw się zapnę, żeby się rozpiąć

czy

najpierw się rozepnę, żeby się zapiąć?
Krachy na Lachy / 5.173.121.* / 2013-05-17 17:38
Kenio się już zapiął i wypiął na to forum i poszedł z biura do domu; weekend czas zacząć a od poniedziałku rano wiadomo -to co zwykle czyli krrrraaaaachyyyyy na lachy.
Longterm / 2013-05-17 17:13 / Mostek Zwyciężymy!
Kochani, czas na akcje jest teraz. Na moim blogu wytypowałem na ten tydzień trzy spółki i jak się spisały:

Azoty +19,74%
Ekoexport +5,23%
CD Projekt -1,66%
--------------------
średni zysk portfela: +7,77%

Zachęcam do śledzenia mojego portfela i dodawania swoich typów w komentarzach
- zapraszam do wspólnej zabawy i zarabiania!

http://longterm.pl/?p=3210
Etermit / 2013-05-17 17:19 / Tysiącznik na forum
wyższa szkoła jazdy, nie dla Kena :)
Etermit / 2013-05-17 17:12 / Tysiącznik na forum
najpierw sobie rozepnę bo się nie wypnę

BRE +2,8%
Highway to Heaven / 178.36.138.* / 2013-05-17 16:54
Jest świetnie.

Indeksy rosną pompowane powietrzem rekordowych długów, więc konsumenci, tracący pracę, domy i oszczędności i są zadowoleni, bo nie mają za co jechać do Wal-Marta, jak pokazał wczoraj, przez co giełda rośnie jeszcze mocniej i tak niedługo dotrze do nieba.
Etermit / 2013-05-17 16:59 / Tysiącznik na forum
wstąp do Amnesty International, chroń ludzi od wszelkiego zła, naprawiaj świat i ocal go przed utratą pracy i domów...
Nachalne bezmózgowie / 178.36.138.* / 2013-05-17 17:41
A ty szerz i popieraj to zło i ciesz się,że 50% młodych ludzi nie ma szans na pracę, 2 miliony wyrzucili z Ojczyzny, bo nie mieli za co żyć w kraju, że z tego samego powodu nie ma na emerytury, więc wydłużają wiek przejścia na nie, nie ma na ochronę zdrowia, więc chorzy miesiącami czy nawet latami muszą czekać na dostanie się do lekarza czy szpitala, żeby taki błazen jak ty mógł sobie z nich drwić i szydzić, bo jesteś zaślepiony chciwością i tylko tym żyjesz wypisując p******* od rana do nocy.
Etermit / 2013-05-17 18:02 / Tysiącznik na forum
to przeprowadź się do jakiegoś kraju w którym jest sprawiedliwy i równy dla wszystkich socjalizm i komunizm, tam nie będziesz miał bezrobotnych, dostaniesz zasłużoną emeryturę + medal za zasługi, nie będziesz musiał nigdzie wyjeżdżać, nikt Cie z kraju nie wyrzuci (może nawet prewencyjnie nie dostaniesz paszportu) a szpital i lekarze będą na wyciągnięcie ręki (lub nóg)

Ken, ja z nikogo nie drwię, nie szydzę i nie jestem zaślepiony, ale wolę pisać głupoty od rana do nocy niż przez 10 lat pisać o czymś czego nie ma i nie będzie
Uważaj o czym marzysz / 5.173.121.* / 2013-05-17 17:53
Jak na powrót wprowadzą parytet złota jak o tym marzysz to biedni JUŻ PIENIĘDZY NAWET NIE POWĄCHAJĄ; będą wiecznie bezrobotni i głodni o lekarzu to nawet nie wspominając. Nawet w średniowieczu trzeba było fałszować pieniądz aby szybciej krążył w obiegu i trafiał do biednych bo bez tego w kilka lat całe pieniądze (złoto) wylądowało by u mega-bogaczy a biedni by zdychali z głodu!
Etermit / 2013-05-17 18:04 / Tysiącznik na forum
już mu to tłumaczyłem, ale to groch o ścianę...

pisałem, że gdyby pieniądz miał pokrycie w złocie to byśmy nadal żyli o lampce naftowej w drewnianej chacie i przed domem stałaby furmanka z habetą o mocy 1 konia
Może Ken w GreenPeace? / 94.254.129.* / 2013-05-17 17:11
Ken nadawałby się na aktywistę Green Peace , jest p************* o 90 stopni...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Etermit / 2013-05-17 16:51 / Tysiącznik na forum
z technicznego punktu widzenia dobrze by było gdyby GPW skończyła dziś na czerwono, tylko nikt prócz Kena nie chce sprzedawać tanich akcji i w tym tkwi szkopuł
Sprzedaj w maju i w nog / 178.36.138.* / 2013-05-17 16:44
Zero kupujących, za to każdy chce sprzedać. Widać po obrocie.
Etermit / 2013-05-17 16:46 / Tysiącznik na forum
no to sprzedaj i już, w czym problem???
A na prund jak nie było, tak ni ma, i nie będzie / 178.36.138.* / 2013-05-17 16:34
Tak się robi leszcza w konia. Rośli po 100 dennych danych, a on myśli że będą po jednych dobrych dalej, zresztą z sufitu branych i bez znaczenia.

Bo trzeba robi ć dystrybucję jak gospodarka pada i bezrobocie ostro w górę.
Widzieliśmy wczoraj, ale leszcz nie pamięta nawet co robił przed chwilą.
Leszcz to TY, nikt inny / 94.254.129.* / 2013-05-17 16:51
po wpisach na tym forum można z całą stanowczością powiedzieć że JEDYNY LESZCZ JAKI SIĘ TU OSTAŁ to TY bo nawet Synek spokorniał i nie robi już więcej z siebie kretyna publicznie (co jest zresztą godne pochwały).
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Etermit / 2013-05-17 17:01 / Tysiącznik na forum
i dlatego Synonima za to doceniam i szanuję
Etermit / 2013-05-17 16:38 / Tysiącznik na forum
"Tak się robi leszcza w konia."
minuta żalu i szczerości dla Ciebie:
ktoś Cię tak zrobił na dużą kasę i teraz wyładowujesz się na całym świecie...

zgadłem?
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy