Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Wojna na rekomendacje

Wojna na rekomendacje

Money.pl / 2006-05-19 08:33
Komentarze do wiadomości: Wojna na rekomendacje.
Wyświetlaj:
Krzych / 2006-05-22 10:37 / Płoteczka na forum
Tylko bez paniki.Bynajmniej ja ryzykuję i ustawiam kupna.Tylko dobre sp.
Gdy spadną to i tak długo na odreagowanie nie będzie się czekać?
Czy ktos podobnie myśli.
mop / 2006-05-22 09:43 / Bywalec forum
jest NOWY KOMENT - spadamy stad :)
Stockman / 83.18.53.* / 2006-05-22 09:39
Jesli nie wiecie co się dzieje to wam troszke wyjasnie.
BSE 30 była zawieszona i spadała ponad 10% /teraz ok. - 5%/ - chyba każdy wie co to znaczy dla rynków EM.
Czeka was prawdziwa lekcja na giełdzie :)
TRZYMAJCIE SIĘ - nie koniecznie akcji.....
slaw / 2006-05-22 09:22 / Uznany Gracz Giełdowy
Będzie bieda - znowu cały tydzień na czerwono i krwiście - a miedź zamkniemu na końcu tygodnia po 85 zł
mop / 2006-05-22 09:32 / Bywalec forum
2006-05-19 14:56:19 | *.*.*.* | slaw
Już od dzis ani słowa o KGHM

SLAW, to ze nie trzymasz sie swoich decyzji inwestycyjnych (tez sie naczytalismy w zeszlym tygodniu), to jedno, ale chociaz w nas sprobuj budzic szacunek
slaw / 2006-05-22 09:40 / Uznany Gracz Giełdowy
Oj trzymam sie i to bardzo pisalem o moich przygodach 8 letnich na innych papierach - i teraz jest tak samamo zostałem z papierami z górki i przyjdzie czekać czas jakiś aż tam wrócą ja już patrzę na ten rynek jak na rynek niedźwiedzia
wamster / 2006-05-22 09:19 / "Jest lepiej!"
:(
droga Redakcjo - cóż się stało?

nie ma nowego art - coś niemożliwego,
zawsze coś sie działo - nowe komentarze nawet pod starymi art, dzis nic?
sprawdzalem na 2 roznych przegladarkach, nic nie ma :(
Krzych / 2006-05-21 20:06 / Płoteczka na forum
W TV nic nie ma .Tu też wielka pustka.
Czy każdy mysli.
Pozdrawiam.
vip / 2006-05-20 16:56 / Bywalec forum
kupiłem za sporą kasę NORTHCOAST - i czekam co się będzie działo !
Zniwiarz / 2006-05-20 04:34
Dzien sie budzi, wszyscy dobrzy Żniwiarze juz poszli spac!!! Ok. Pozdrawiam tych bez których to forum nie mogloby istniec: BRYDZIA, orzeł, jędzrzej, vip i inne clevery, jesli kogos pominalem to coz i tak zyczenia (noworoczne, swiateczne,walentynkowe-oby WAM sie mnozylo i obyscie mogli powiedziec ze na GPW to moglismy przynajmniej na kanapki zarobic//// oczywiscie z łososiem :-) Kuzwa rano juz wiec pieprze głupoty!!!!!!
norma / 82.139.47.* / 2006-05-21 19:09
A od czasu do czasu kawior i szampan :-)
Zniwiarz / 2006-05-20 00:31
widze ze tylko ja "nocny Żniwiarz" tu zostalem - Batman jak jestes to daj znac!!!
ravdrab / 2006-05-19 21:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam

w środę pisałem, że spadki mogą pociągnąć się do końca tygodnia. Nie chodzi mi o to, że teraz mogę użyć zwrotu „...a nie mówiłem”.
Sprawa jest bardziej poważna, aniżeli by nam się zdawało. Twierdzenie „rynek dyskontuje wszystko" można prawdopodobnie uznać za aksjomat gry giełdowej. Jeśli nie uchwyci się i nie zaakceptuje znaczenia tej pierwszej przesłanki, to również wszystkie kolejne wynikające z niej tezy nie będą miały większego sensu.
Dzisiaj mamy wojnę wykresów z ludzkim rozsądkiem. Pierwszą bitwę wygrały wykresy. „W ostatnich latach ukazało się wiele publikacji na temat wykorzystywania formacji cenowych. Wielu graczy i inwestorów zaznajomiło się z nimi i często podejmuje działania sugerowane przez te formacje. A zatem mamy do czynienia z , bowiem fale zakupów lub sprzedaży powstają jako reakcja na formacje zapowiadające «hossę» lub «bessę» (oczywiście z większym naciskiem na bessę) „Formacje widoczne na wykresach są tworem niemal całkowicie subiektywnym. Nikomu nie udało się jeszcze poddać ich matematycznej kwantyfikacji. Tak naprawdę istnieją one wyłącznie w umyśle tego, kto je widzi..." (Teweles).
Tak więc mamy doczynienia z teorią błądzenia losowego:
kupić, czy jeszcze poczekać, a może kupić w kilku transzach
sprzedać, i to jak najszybciej – jak będzie odbicie to odkupię i wtedy „windą do nieba”
a może w ogóle kupić inny walor, itd., itd.

Światowa gospodarka to jedna mała globalna wioska. I zawsze wcześniej, czy później jest tak, że jeśli gdzieś zaczęło rosnąć, to i u nas również będzie rosło. Ramy czasowe są ograniczone, ale uważam, że przyszły tydzień będzie miłą niespodzianką dla nas.

W takim razie w co się zaangażować, dla kogo będzie ta miła niespodzianka.
A mianowicie dla tych, którzy w obecnej sytuacji „przeniosą” się z analizy technicznej na analizę fundamentalną. Nie tylko poziom zysku jest wyznacznikiem „dobrej spółki” Proponuję przyjrzeć się również takim obszarom biznesowym jak płynność, wiarygodność kredytowa, itp. Zbliżamy się do okresu wakacyjnego, który jest dla jednych szczytem sezonowym jeśli chodzi o obroty, sprzedaż, a dla innych mizerią.

Pozdrawiam.
mysza / 2006-05-19 22:50 / portfel / Bywalec forum
Jest to mądre,ale czy obecnie można opierać się na rozumie,gdy tyle spółek ma ceny oderwane od rzeczywistości ekonomicznej np. KGHM - sprzedaje miiedż w oparciu o ceny wynikające z Futures(czytaj nie zyskuje)ma wysokie koszty,Bioton -sprzedaje "legendę"i spółki paliwowe strzeliły w kierunku nieba i co teraz-żyją w dużej mierze ze wzrostów cen surowca,ale Rosja może ich szybko z tego wyleczyć,ostatnie- debiut "Cash Flow"-co to jest-trzeba być delikatnie mówiąc "bardzo nierozsądnym,aby to kupowaćpo tak absurdalnej cenie,IDMSA-co jest grane czy naprawdę wartośc spółki tak wzrosła w krótkim czasie itd itd. Trzeba chyba będzie nieżle główkować.Czy tu rozum jeszcze coś znaczy? Cała nadzieja w mądrych uczestnikach forum.
pozdrowienia
ravdrab / 2006-05-19 23:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To właśnie zależy od tego co mamy w swoich portfelach.

Ostatnio np. zauważyłem, że "wartałoby" się przyjrzeć LPP - bo najgorszy okres ma już za sobą. Najświeższe wyniki pokazały wzrost na aktywach - nie wynikający tylko ze wzrostu majątku obrotowego, co ważniejsze przychodzy wzrosły o 5% - a tu ktoś się nadpisuje po moim poście, że spółka zanotowała stratę w I kw i w porównaniu do danych z końca roku jest to dno. Jak ktoś chce porównywać dane roczne do danych kwartalnych jak 1:1, a w dodatku nie mówiąc o sezonowości funkcjonowania tej spółki, to co?? To co ja mam pisać?? Po prostu przemilczałem.
Takich przykładów jest wiele - i mówiąc kolokwialnie - leszcze się dają na to nabierać. Widocznie trzeba ich traktować jak osad, który osiada na dno (nie obrażajcie się na to, co piszę, ale trochę poznajcie lepiej te arkana).
Często słyszy się takie powiedzenia jak: „Zawsze dokonuj transakcji zgodnie z kierunkiem trendu", „Nigdy nie walcz z trendem" czy „Trend jest twoim sprzymierzeńcem". Jeśli do tego dodamy jeszcze linie wsparcia i oporu, to zaczynamy być sterowalni (pisałem o tym kilka dni temu).
Czy jest to mądre, żeby się opierać na rozumie???
Tak, jak najbardziej. Traktuj inwestowanie w akcje jako długoterminową zabawę, bo na pewno nie "bawisz" się od tygodnia, a wtedy prawdopodobieństwa jednorazowych "wybryków" zbijają się. Idealizując w nieskończenie długim czasie właśnie analiza fundamentalna jest motorem wzrostów i przyczyną spadków. Podczas gdy analiza techniczna koncentruje się na badaniu zachowań rynku, analiza fundamentalna zajmuje się gospodarczymi uwarunkowaniami popytu i podaży, które są przyczyną wzrostów, spadków lub stabilizacji cen. Przy podejściu fundamentalnym bada się wszystkie czynniki oddziałujące na cenę danego towaru, w celu określenia jego rzeczywistej wartości. Wartość ta uzależniona jest od prawa popytu i podaży. Jeśli rzeczywista wartość danego towaru jest niższa od jego bieżącej ceny rynkowej, znaczy to, że towar ów jest „przewartościowany" i należy go sprzedać. Jeśli cena towaru jest niższa od jego rzeczywistej wartości, jest on „niedowartościowany" i należy go kupić.
A analiza techniczna???
To już czysta psychologia.

________
Zwolennik analizy fundamentalnej bada przyczyny zachowań
rynku, natomiast zwolennik analizy technicznej - same skutki.
Ralph Nielsen Elliot
mysza / 2006-05-19 23:32 / portfel / Bywalec forum
1. LPP sa blisko mnie.Zerknę co tam się dzieje. "Gram' od 2004,aczkolwiek byłem na giełdzie od 2000. ja też lubię bardziej racjonalne podejście, ale jak zycie pokazuje giełda to emocje,chłodny racjonalizm, szalbierstwo itd. trochę jak poker-nikt jeszcze nie znalazł "złotego srodka".Miło gdy jesteśmy do praodu-teraz było łatwo, co dalej zobaczymy Pozdrowienia.
ravdrab / 2006-05-19 23:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A kto powiedział, że będzie lekko??
mysza / 2006-05-19 23:59 / portfel / Bywalec forum
Jest jak jest ja nie narzekam (no może trochę mędzę-ale to tylko charakter)
ravdrab / 2006-05-20 00:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A jakoż uczyć mają nie umiejąc sami?
Muszą pewnie nadłożyć kazania baśniami.


Jan Kochanowski
mysza / 2006-05-20 00:12 / portfel / Bywalec forum
Chyba idę spac jutro dokupuję akcje spółki,w której jestem współwłaścicielem-tu więcej mogę przewidzieć,aczkolwiek giełda nam nie grozi.
Pozdrowienia Dobranoc.
ravdrab / 2006-05-20 00:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jutro to jest niedziela:-)))
mysza / 2006-05-20 00:22 / portfel / Bywalec forum
miałem na mysli sobotę-nie zauwżyłem,ze to już dzisiaj.
ravdrab / 2006-05-19 22:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A na koniec zapomiałem, sorki:

________
Mamy głowę, aby zarabiać pieniądze i serce, aby je tracić.
Krzycho1 / 83.22.199.* / 2006-05-19 21:41
Kto skomentuje komunikat Biotonu.
Chodzi mi o uzasadnienie możliwości pozbawienia akcjonariuszy w całości lub częsciowo prawa poboru i.tak dalej.
jędrzej / 2006-05-19 21:36 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Do "Maestro"

Jak chcesz pogadać, albo dać dobrą radę to nie pisz takich tekstów:

"Czy wy jesteście naprawdę tak naiwni czy tylko naiwnych udajecie. Czy jesteście tak zaślepieni i otumanieni głupotami jakimi zasypują was pseudo-analitycy? Oni robią to dla własnych potrzeb a wy się temu ślepo poddajecie. Czy nie widzicie że rynek spada? Wystarczy zobaczyć jak agresywnie otwierane są nowe pozycje na futures(oczywiście na spadku)....... Analiza techniczna śmieciowych spółek? Wykresy kochani stosuje się do kontraktów terminowych i indeksów a nie do małych firm gdzie każdy dzień zmienia sytuację o 180 stopni, ślęczenie nad wykresami takich firm to strata czasu, a przy waszym doświadczeniu to zwykła loteria."

Skąd wiesz jakie tu ludzie mają doświadczenie i nad jakimi wykresami ślęczą! Czasami, jak ktoś długo obserwuje zachowanie jakiejś spółki to potrafi dość trafnie ocenić wykresy - to kwestia czucia, a pewności nie ma nigdy.

Jeśli chodzi o anali - to poczytaj sobie komentarze. Mamy tu do nich bezgraniczne zaufanie!

Po prostu, trochę kultury i szacunku.
Jak coś źle powiedziałem, to mnie popraw (drwiny nie są konstruktywne)
maestro / 213.158.197.* / 2006-05-19 22:24
Chiałem jak najlepiej, ale głupio wyszło, przepraszam.
gargel / 2006-05-19 20:57
Ma ktoś CASH FLOWA? co to robić z tym papierem/ Moje zdanie jest takie zeby wyzbyc sie po 16 .
majka / 80.53.60.* / 2006-05-19 20:44
Kraj Indeks Ostatnie notowanie (CET) Wartość [pkt] Zmiana [pkt] Zmiana [%]
USA Dow Jones Industrial 05-19 21:30 11163.11 +34.82 +0.310
USA Nasdaq 05-19 21:30 2195.44 +15.12 +0.690
USA S&P 500 05-19 21:30 1269.64 +7.83 +0.620

to są dobre wiadomości!! aby tak dalej
majka / 80.53.60.* / 2006-05-19 20:47
w europie też +
Kraj ...................................................... Zmiana [%]
Austria ATX 17:35 3846.48 16.29 +0.43
Belgia BFX 18:06 3702.76 24.55 +0.67
Francja CAC 40 18:10 4944.57 35.88 +0.73
Hiszpania SMSI 17:36 1225.74 2.77 +0.23
Holandia AEX 18:07 438.98 1.88 +0.43
Niemcy DAX 17:45 5672.28 6.21 +0.11
Norwegia OSEAX 16:29 424.45 -2.57 -0.60
Szwajcaria SSMI 17:31 7614.25 11.95 +0.16
Wlk. Brytania FTSE 17:35 5657.40 -14.20 -0.25
Włochy MIBTEL 17:40 28045.00 51.00 +0.18
ravdrab / 2006-05-19 21:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a Portugalia??
mariowolf / 87.96.31.* / 2006-05-19 19:30
borek bez prezasa i bez dywidendy
ravdrab / 2006-05-19 21:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A może to pozytywna zmiana??
(sam w to nie wierzę)
Jarg / 2006-05-19 22:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Też tak sądzę.
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy