Forum Forum prawnePracy

Wstępna badania a rezygnacja z oferty przed podpisaniem umowy

Wstępna badania a rezygnacja z oferty przed podpisaniem umowy

Ahsoka / 94.254.141.* / 2017-06-02 20:33
Czy w przypadku rezygnacji przez pracownika z podjęcia pracy, gdy już badania lekarskie wstępne się odbyły, a pracownik stwierdzi, że istotne dla niego szczegóły oferty się zmieniły lub jest do podpisania dokument, którego wcześniej nie pokazano - czy ze swojej kieszeni zwraca koszt badań, czy jednak i tu ponosi koszt pracodawca?
Wyświetlaj:
szklarek / 2017-06-03 08:54
Zawsze ponosi pracodawca, nawet jeśli ostatecznie nie dojdzie do nawiązania stosunku pracy. Art. 229 KP, par. 6 jest tu bezwarunkowy.

Ps. Jeśli rezygnacja nastąpiła po podpisaniu umowy -ale jak rozumiem przed rozpoczęciem jej świadczenia- to musi się to odbyć na zasadzie porozumienia stron czy wypowiedzenia- coś po takiej podpisanej umowie musi się w dokumentacji znaleźć.
Ahsoka / 94.254.143.* / 2017-06-03 18:29
Tak - ten przypadek po podpisaniu umowy rozumiem. Jednak miałam od kadrowej telefon, że coś tam jeszcze trzeba, a prosiłam ją o możliwość przeczytania regulaminów pracy, wszelkich rzeczy do podpisania przed wydaniem skierowania na badania. Rozmowa miała miejsce już po wykonaniu badań stąd pytanie.

Chciałam właśnie uniknąć sytuacji, że wyślą na badania a potem będę musiała zrezygnować. Zobaczymy co wyjdzie z tego i co tam jeszcze chcą.

Jeżeli jakaś lojalka, to mogą zostać z wykonanymi badaniami i bez umowy ;-P
szklarek / 2017-06-04 19:08
Napisałem tak z punktu widzenia kadrowca, bo odniosłem wrażenie, że pyta ktoś od pracodawcy.
Czyli, że nie może być w dokumentacji umowy o pracę bez żadnego dalszego ciągu..

Najnowsze wpisy