Forum Forum emerytalneOFE

Wybór OFE, jaki wybrać?

Wybór OFE, jaki wybrać?

pitor / 62.21.5.* / 2007-10-14 11:55
Dzień dobry
Mam do Państwa prośbę. Możecie coś doradzić do jakiego OFE najlepiej przystąpić? Skłaniam się ku ING. Może ktoś obiektywnie mi to przedstawić?
Ile czasu mam na wybranie OFE? pracuje od 24 września, to moja pierwsza praca.
Pozdrawiam i bardzo liczę na Państwa opinie
Wyświetlaj:
moniq81 / 2010-07-26 17:54
Zapraszam do Funduszu Emerytalnego PKO BP Bankowy OFE.

E-mail : mmarkowska81@gmail.com
Telefon: 660 302 423

POLSKI KAPITAŁ bez obaw o upadłość.
PKO BP Bankowy Otwarty Fundusz Emerytalny jest zarządzany przez PKO BP BANKOWY Powszechne Towarzystwo Emerytalne Spółka Akcyjna. Założycielami Towarzystwa były dwa najstarsze i największe banki w Polsce: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna - lider bankowości detalicznej i Bank Handlowy w Warszawie SA - jeden z liderów bankowości korporacyjnej. Akcjonariusze posiadali równe udziały w Towarzystwie, każdy z nich po 50%.
Od listopada 2003 roku jedynym akcjonariuszem Towarzystwa jest PKO Bank Polski S.A. Kapitał zakładowy PKO BP BANKOWY Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego SA wynosi aż 260 mln złotych i jest najwyższy pośród wszystkich powszechnych towarzystw emerytalnych w Polsce.
Do sprawdzania informacji o OFE zachęcam do odwiedzin strony www.money.pl
pawel2w / 2010-06-26 17:13
Najlepszy jest OFE AXA. według dynamiki przyrostu aktywów zajmuje 1 miejsce. Proszę o kontakt.

pawel2w@poczta.onet.pl
barnaba86 / 77.254.170.* / 2010-06-29 20:53
Zobacz sobie rankingi OFE.
Bardzo wazne (jak nie najwazniejsze) jest stopa zwrotu z ostatnich 10 lat.
Prowizja jest malo wazna bo teraz kazde OFE pobiera tyle samo.
Przykladowe strony

www.generali.pl/html/ofe
www.ing.pl
www.aviva.pl
eme / 83.5.94.* / 2010-06-28 20:49
paweł2w podaj linka strony gdzie sa podane te wyniki. Poki co na wiarygodnym money.pl axa daje plecy.
Monika P / 89.72.67.* / 2010-06-20 17:45
Zapraszam do Funduszu Emerytalnego :

PZU Złota Jesień

[...]
Ponad 200 letnia tradycja , Gwarancja Skarbu Państwa,
Stabilna, Bezpieczna, Godna zaufania

[...]

### Post edytowany na wniosek autora ###
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - Monika P.]
eme / 83.22.15.* / 2010-06-20 19:28
pewnie świeżo po szkoleniu

apraszam do Funduszu Emerytalnego :

Ponad 200 letnia tradycja , Gwarancja Skarbu Państwa,
Stabilna, Bezpieczna, Godna zaufania

cos takiego , 200 letnia tradycja. O ile mnie pamiec nie myli fundusze emerytalne poswstaly 1999 roku
Gwarancje skarbu państwa?? od kiedy takie gwarancje dla ofe daje skarb państwa?
Godne zaufania?? po takich informacjach?
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - Monika P.]
Monika P / 89.72.67.* / 2010-06-20 20:13
dodatek specjalny dla eme :

Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna jest macierzystą firmą wszystkich podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PZU. PZU SA działa w sektorze ubezpieczeń majątkowych oraz osobowych i jest najstarszą, najbardziej doświadczoną, a zarazem największą firmą ubezpieczeniową zarówno pod względem wielkości obrotów, liczby klientów, sieci placówek, jak i liczby zatrudnionych oraz współpracujących agentów.
Nazwa PZU jest dla wielu Polaków symbolem dwustuletniej historii ubezpieczeń w Polsce. W ciągu tych lat Grupa PZU osiągnęła i utrzymuje pozycję największej instytucji ubezpieczeniowej na polskim rynku
1803 - powstaje Towarzystwo Ogniowe dla Miast w Prusach Południowych - najsilniejsze i najprężniejsze spośród innych socjetat czyli towarzystw ogniowych, istniejących wówczas na polskich ziemiach zaboru pruskiego. Datę powstania Towarzystwa uważa się za początek działalności polskich towarzystw ubezpieczeniowych - do niej odwołuje się PZU SA w swoim historycznym rodowodzie.

1807 - utworzenie Towarzystwa Ogniowego dla Miast w Księstwie Warszawskim - do jego władz weszli przedstawiciele ubezpieczonych, co nadało mu charakter stowarzyszenia społecznego.

1870 - powstaje Warszawskie Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna, które nawiązało rozległe stosunki reasekuracyjne z towarzystwami ubezpieczeniowymi m.in. w Anglii, Austrii, Włoszech i Stanach Zjednoczonych, jego domeną były ubezpieczenia rolne i przemysłowe.

1921 - powołanie Polskiej Dyrekcji Ubezpieczeń Wzajemnych - pierwszej realnie ogólnopolskiej instytucji samorządowej, o wszechstronnej ofercie: na pierwszym miejscu były ubezpieczenia ogniowe (obowiązkowe), na drugim - komunikacyjne, na trzecim - życiowe.

1927 - przekształcenie Polskiej Dyrekcji Ubezpieczeń Wzajemnych w Powszechny Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych - dla milionów Polaków nazwa towarzystwa stała się wkrótce synonimem pewności i zaufania do systemu ubezpieczeniowego.

1952 - przekształcenie po II wojnie światowej PZUW w Państwowy Zakład Ubezpieczeń, który utrzymał państwowy monopol na działalność ubezpieczeniową oraz portfel ubezpieczeń życiowych (prowadzonych wcześniej przez Pocztową Kasę Oszczędności).

1991 - zmiana ustroju gospodarczego powoduje przekształcenie Państwowego Zakładu Ubezpieczeń w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa pod nazwą Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna oraz wyłonienie siostrzanej firmy PZU Życie SA, następuje reorganizacja zakresu działalności: PZU SA utrzymuje pakiet ubezpieczeń majątkowych i osobowych, PZU Życie SA - przejmuje ubezpieczenia życiowe.

1998 - Minister Skarbu Państwa podpisał umowę z ABN Amro Bank (Polska) SA, podmiotem wybranym na doradcę MSP przy prywatyzacji PZU SA

1999 - Minister Skarbu Państwa ogłosił zaproszenie do rokowań w sprawie nabycia pakietu 30 proc. zwykłych imiennych akcji PZU SA. Przedmiotem rokowań objęto w szczególności: cenę za akcję, zobowiązania dotyczące zapewnienia rozwoju Spółki oraz sposób zabezpieczenia tych zobowiązań. Zgodnie z przyjętą strategią prywatyzacji, Minister Skarbu Państwa określił w zaproszeniu, iż akcje PZU SA może nabyć inwestor branżowy lub grupa inwestorów z udziałem inwestora branżowego, przy czym jeden podmiot nie może nabyć mniej niż 10 proc. akcji.

5 listopada 1999 r. - podpisano umowę o sprzedaży inwestorowi strategicznemu 30 proc. akcji PZU SA. Umowa sprzedaży obejmuje pakiet 2.590.569 akcji Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA w Warszawie na rzecz Konsorcjum Eureko B.V. z siedzibą w Amsterdamie w Holandii i BIG Banku Gdańskiego SA z siedzibą w Warszawie. Akcje będące przedmiotem umowy stanowią 30 proc. kapitału akcyjnego PZU SA. Eureko kupiło 1.727.046 akcji, co stanowi 20 proc. kapitału akcyjnego PZU SA, BIG Bank Gdański SA kupił 863.523 akcje, czyli 10 proc. kapitału spółki.

3 lipca 2000 r. - ruszył proces podpisywania umów nieodpłatnego zbycia akcji PZU SA uprawnionym pracownikom. Pula akcji przeznaczonych na ten cel to 15 proc. kapitału akcyjnego Spółki - zgodnie z ustawą o prywatyzacji i komercjalizacji przedsiębiorstw państwowych z dnia 30 sierpnia 1996 r. (Dz.U. nr 118, poz. 561 z późn. zm.). Do nieodpłatnego nabycia akcji uprawnionych było 19 395 osób. Prawo do nieodpłatnego nabycia akcji mogło być realizowane do 10 lutego 2001 roku. Po upływie tego terminu prawo do nieodpłatnego nabycia akcji wygasało.
Z prawa tego mógł również skorzystać spadkobierca pracownika uprawnionego do nieodpłatnego nabycia akcji, legitymujący się prawomocnym postanowieniem sądu o stwierdzeniu nabycia spadku po uprawnionym pracowniku lub osoba, która złożyła wniosek o stwierdzenie nabycia spadku po uprawnionym pracowniku najpóźniej w dniu 10 lutego 2001 roku, w przypadku późniejszego postanowienia sądu o stwierdzeniu nabycia spadku po uprawnionym pracowniku.

4 października 2001 r. - Minister Skarbu Państwa oraz Eureko BV podpisali umowę warunkową sprzedaży przez Skarb Państwa 21 proc. akcji PZU SA na rzecz Eureko BV - działając na podstawie zgo
Monika P / 89.72.67.* / 2010-06-20 19:50
Eme, zanim skomentujesz, upewnij się co piszesz
PZU nie istnieje od 1999 roku, Fundusz, to Dział ubezpieczeń, jeśli nie masz pewności o czym piszesz, zapraszam do literatury. Tam również dowiesz się o innych aspektach jak np, gwarancji...

Jeśli już tak bardzo jesteś zmotywowany i nastawiony na cel : zniszczyć PZU - załóż nt temat forum.

Pozdrawiam
eme / 83.22.0.* / 2010-06-21 12:38
Monika zapraszasz do OFE PZU z 200 letnia tradycją tak jak napisalas. Nie zdobylas sie na minimum pracy lecz skopiowalas cala hitsorie tego towarzystwa ktora niewielu interesuje.Sa TU ktore moga poszczycic sie rownie bogata a moze nawet lepszą przeszloscią
Wszyscy wiedza że na rynku ubezpieczen do czasu upadku komunizmu dominowalo wlasnie PZU.Nie dopuszczano do powstania i zarejestrowania innych TU przeciez ubezpieczala klase robotniczą i nie mialo nic wspolnego z prawem rynku bo takowe nie istnialo.. Wszak PZU bylo pozniej dofinansowywane ze skarbu panstwa jak tez zagmatwane we wszelkiego rodzaju afery finansowe i polityczne o czym nawet nie wspomnialas w poscie powyzej. Czyżby kopiując wlasnie to pominęłaś czy tez celowo zatailas?Wlasnie PZU stracilo na rynku ubezpieczen najwiecej klientow w ubezpieczeniach majatkowych, osobowych, i gospodarczych o czym tez nie wspomnialas.


Jeśli już tak bardzo jesteś zmotywowany i nastawiony na cel : zniszczyć PZU - załóż nt
temat forum.

Nie mam zamiaru otwierac nowego posta gdyz temat jest ogolnie wszystkim znany.
Margareth / 2010-06-22 23:29 / Bywalec forum
Można by dyskutować o historii PZU i ubezpieczeń, także tej negatywnej, ale jeśli chodzi o OFE to zdaje się PZU zawsze jest w czołówce, nie dali się kryzysowi, a czytałam że nawet ING miało jakieś problemy, więc nie wiem skąd ta niechęć?
Monika P / 89.72.67.* / 2010-06-21 18:04
Eme, nic nie zataiłam. Informacje są ogólnodostępne.
Tak skopiowałam historie , z rzetelnego źródła : http://www.pzu.pl/?nodeid=50
Co do innych TU, każde ma swoja historie, ale żadne z nich nie ma polskich korzeni.
Jeśli to co Polskie jest dla Ciebie złe, szanuje Twoje zdanie.
Proszę jednak decyduj sam za siebie, a nie za innych.


Pozdrawiam
Monika
aaudytor / 2010-06-21 10:53 / Bywalec forum
Wracając do wątku i polecanego OFE w PZU na pewno w kwesti doświadczenia i stabilności jest to dobry wybór.
Monika P / 89.72.67.* / 2010-06-21 18:05
aaudytor dziękuje

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Monika
KtoreOFE.pl / 213.241.28.* / 2010-06-14 12:55
Aviva, Generali, ING - do wyboru do koloru :)
Multi Protect / 80.53.22.* / 2010-05-07 15:38
Witam.
Odpowiadając na to pytanie odpowiedź nasuwa się tylko jedna GENERALI.
Pewnie wielu zapyta dlaczego akurat Generali skoro nie jest największy?
Powodów jest naprawdę mnustwo a mianowicie to Generali znajduje się ciągle na czołowych pozycjach niezależnych wyników finansowych. Struktura portfela powoduje minimalne ryzyko poniesienia straty w okresie bessy. Mimo tego, że w okresie hossy Generali nie jest najlepsze to i tak świetnie sobie radzi w okresie hossy. Nigdy nie znajduje się poniżej średniej lecz zawsze trzyma się ścisłej czołówki. Majac OFE w Generali mozemy być spokojni o swój kapitał nie martwiąc się, że za dużo stracimy. Dzięki takiemu działaniu klienci tego OFE mająnajwięcej wypracowanego zysku przy pewnych założeniach. Jeśli ktoś chce być w najlepszym OFE to musi przystąpić do Generali. Można tozrobićwchodząc na stronę www.ubezpieczeniaslupsk.pl
Pozdrawiam.
briwona@wp.pl / 82.160.211.* / 2009-08-19 13:07
Polecam OFE PZU Zlota Jesień. W lipcu jest na pierwszym miejscu w rankingu. Ogolnie nie spada ponizej 4 miejsca. Przede wszystkim jest stabilne co w inwestycjach jest bardzo wazne.
Jestem agentem Pzu, w razie pytan prosze pisac na maila chetnie doradze - briwona@wp.pl.
lezdrub / 79.185.76.* / 2009-08-19 18:34
briwona@wp.pl.

A gdzie to takie rankingi sa zamieszczone, ze OFE PZU w najgorszym przypadku jest na czwartym miejscu.

W wynikach podanych przez KNF za trzy ostatnie podsumowania PZU plasuje sie:
marzec 2008 - 7 pozycja
wrzesień 2008- 9 pozycja
marzec 2009 - 9 pozycja.

Zysk Netto za 10 wedlug obliczen www.analizy .pl - PZU wynik Sredni.Ze strata do lidera ponad 10 % Z calosci kapitalu.

Briwna.Na drugi raz pisz prawdę, a nie bajki jak Slońce Peru.
Miu / 193.109.244.* / 2009-07-08 10:46
Podstawa wyboru OFE są statystyki i najbardziej wiarygodną instytucją jest KNF. Najważniejsze jest sprawdzenie jak co kwartał zachowują się fundusze, czy potrafią być stabilne również w inwestycjach. i w tym momencie dużo funduszy odpada. Na chwile obecną najlepsze fundusze to PZU i ING. Jak cokolwiek wybierać to tylko między nimi. Trzeba patrzeć przyszłościowo.
gugas / 83.15.235.* / 2009-07-08 11:40
do Miu,co do stabilnosci w inwestycjach PZU,ING chocby za ostatni rok PZU minus 2,14ING minus 3,06!porównaj z innymi!ciekawe w jakim Ty jestes funduszu?Czy pracujesz dla niego?ja tak jak poprzednio mimo,ze należe do ....to patrze obiektywnie.A tak na marginesie,to 1i 2 filar to mało,będzie tylko smietnik z nich!wegetacja!
patrykvlv / 2009-07-07 21:56
Zapraszam do najlepszego OFE w Polsce. Aviva Commercial Union.
Czy fakt iż to właśnie nam zaufało najwięcej Polaków, posiadamy najwyższe aktywa oraz mmy
certyfikat ISO jak również największą ściągalność składek z ZUS nie wystarczy???
napisz: cupolska@gmail.com
Warszawa i okolice
fietek / 89.74.201.* / 2009-07-25 14:59
To zaufanie legło w gruzach., ponieważ najwięcej osób was opuszcza.Nie ilość osób ma wpływ na przyszłą emeryturę lecz zyski jaki dany fundusz osiąga.Co ma wspólnego certyfikat ISO i chwalenie się najwyższą ściągalność składek. Od kiedy to fundusz ściąga zaległe składki z ZUS. Jest to czcze gadanie bez pokrycia. Ale każdy chwyt widać z tego jest dobry
wolny człowiek / 83.27.17.* / 2009-07-08 09:04
Kpisz czy pytasz o drogę. Na tym portalu wejdź na zakładkę emerytury i zobaczysz jakie ten Twój "najlepszy OFE" ma notowania w perspektywie paru ostatnich lat.
Jeśli tego nie wiesz to Ci podpowiem że klienta g..... obchodzą ISO, ściągalność składek, aktywa, liczba klientów itp bzdety, które w mniemaniu nawiedzonych akwizytorów dają wysokie miejsce w rankingu uwzględniającym takie parametry.
Zapamiętaj to sobie dokładnie. Podstawowy i najważniejszy dla klienta cel OFE to osiągnięty ZYSK. A w tej kategorii OFE Aviva CU od lat zamyka tabelę. I to by było na tyle.
mikkeon / 87.206.195.* / 2009-07-08 21:20
Widzę bracie żeś napalony. Pamiętaj! Możesz być klienem najlepszego funduszu, tylko jak cię ZUS wyrżnie na 1/3 kasy to pluj się potem do swojego akwizytora. Nie do funduszu, nie do ZUSu ani na forum. Chyba że znasz i osługujesz sam całą procedurę odzyskiwania składek.
lezdrub / 79.185.85.* / 2009-07-24 19:43
Mikken. Jaka jet wina akwizytora,że zus nie przeslal pieniedzy?????
Zus zna swoje ustawowe obowiązki i przesyla skladki.

Coraz więcej jest przypadków, ze to ZUS nie otrzymuje od pracodawcy.
i wówczas procedura sie wydluża. Niekiedy ZUS musi zlicytować majatek Pracodawcy.
gugas / 83.15.235.* / 2009-07-07 21:54
24 września i Ty się pytasz który wybrać?przecież dawno juz powinieneś dostać pismo z Zusu!Do 10 grudnia 2008!ustawowo jest 7 dni na wybranie od podjecia pracy!wszyscy znawcy nie znają takiej prostej sprawy?A konkretnie?zobacz,który ma najwięcej klientów,wyniki,prognozy.Oosbiście polecam 2 fuindusze AXA i Generali,zaden z dużych(widac po wynikach)Jak najdalej od Avivy,Ing,Pzu!
fundusze-ofe.pl / 91.192.165.* / 2009-07-07 10:54
Aby uniknąć najbliższego losowania należy przystąpić do OFE do 10 lipca.

Ranking "Rzeczpospolitej" 16.04.2009 (pierwsze trzy miejsca: GENERALI, ING, POLSAT)

http://www.fundusze-ofe.pl/news.php

Pozdrawiamy
kalisk / 2009-07-07 18:37
no cóż ja w tym temacie jestem kompletnie zielona dlatego zaczęłam szukać jakichkolwiek w internecie. Byłam na kilku stronach internetowych, żeby zdobyć jakiekolwiek informacje mogące mi pomóc. Jedna bardzo przypadła mi do gustu., jesli ktoś jeszcze nie jest w tym temacie na bieżąco jak ja to gorąco polecam

http://www.mojeofe.com/
Spaz / 2009-07-07 11:33
no trzeba przyznać chłopaki mają niezłe dziesięciolecie.....

z tym że w ostatnim rankingu KNF jedynie Generali jakoś wysoko sie znalazł... a Allianz skoczył na I miejsce... teraz ma najlepsze warunki... więc jeśli ktoś chce się sugerować tym co było a nie tym co jest polecam ING lub Polsat ... jeśli ktoś myśli nad teraźniejszością a nie przeszłością to Allianz lub Generali
K.a.f. / 62.21.75.* / 2009-07-02 23:20
Najlepiej wybrać osobe która będzie czuwała nad państwa OFE ponieważ ciągle zmieniają sie liderzy. Dlatego warto zmieniać je co kilka lat. Co 2 lata bezpłatnie można zmienić na lepszy bezpłatnie. Są firmy w Polsce co nie tylko pomogą wybrać OFE ale i kontrolują jak po 2 latach Państwa fundusz spadnie w dół w rankingu poinformuja i zaproponuja lepszy. Mają oni obowiązek powiadamiania klienta conajmniej raz na rok co dzieje sie z jego funduszem.
eme / 83.22.39.* / 2009-07-03 07:08
k.a.f dawno takiej sieczki nie czytalem. Te "firmy" to juz u drzwi mych były i pogonilem.
Są firmy w Polsce co nie tylko pomogą wybrać OFE ale i kontrolują jak
po 2 latach Państwa fundusz spadnie w dół w rankingu poinformuja i zaproponuja lepszy.

Tak zeby zgarnąć koeljna prowizje za transfer.
Mają oni obowiązek powiadamiania klienta conajmniej raz na rok co dzieje sie z jego
funduszem.

No popatrzcie jaki obowiazek na siebie wzięli. No, no.
k.a.f. / 62.21.75.* / 2009-07-03 10:33
Z miłą chęcia pogadałabym z Toba za 10 lat co wtedy bedzie jak bedzie wyglądać twoja sytuacja finansowa. I pokazała Ci ile straciłes przez te lata i ile dalej bedziesz tarcił. Widoczniej jestem albo młody albo niedoinformowany skoro takie rzeczy piszesz.
any / 2009-07-03 12:35 / portfel / Bywalec forum
Taaa, czemu dopiero za 10 lat?
I dlaczego jesteś tak pewien swojej racji?

Ale po kolei, pierwsza sprawa nieuczciwa, zasada jeden akwizytor - jedno OFE.Zapisana w ustawie o OFE, obchodzicie tę zasadę, ale niestety konkurencja nie śpi i za to też kilku doradców już zapłaciło utratą uprawnień.
A to co Twoja firma obiecuje jest jawnym pogwałceniem tej zasady. I można za to oberwać, serio - sprawdzone w praktyce!
I co najistotniejsze cięgi za takie numery zbierają osoby na dole piramidki - czyli osoby tak jak Ty zafascynowane możliwością zarobku. Góra piramidy w miejsce utraconej młodzieży rekrutuje sobie nowych jeleni, mydląc im oczy świetnymi zarobkami...
Uważaj więc kolego co robisz.

Kolejne nadużycie - obietnica zmian funduszu na lepszy, równie realna jak obietnica wskazania sześciu liczb na najbliższą kumulację totolotka. I równie nieuczciwa!

Mam OFE w Avivie (około 40 000 zł kapitału) - jeżeli dasz mi na piśmie gwarancję (ale uwaga! zabezpieczysz ją finansowo), że za dwa lata mój kapitał będzie większy we wskazanym przez Ciebie funduszu, to sam przyjadę do Ciebie, wypełnię umowę i zawiadomienie.
Podejmiesz się?

Kolejne nadużycie - obowiązek informowania o stanie rachunku spoczywa na każdym, dokładnie każdym z funkcjonujących na rynku PTE!
I to co oferują te "firmy" jest niczym innym jak mydleniem oczu klientowi, aby co dwa lata zgarniać prowizję za jego transfer. A praktyka uczy, że owo pseudodoradztwo transferuje klientów nie do faktycznie najlepiej rokujących OFE, ale do tych które akurat najlepiej płacą za konkretnego klienta.
Osobiście już spotkałem kilka przypadków transferów małżeństw do dwóch różnych OFE, co istotne przez tę samą osobę. Porównanie zerknięcie w zgromadzone kapitały małżonków i porównanie tego z tabelami prowizji PTE wyjaśnia wszystko.

Jeżeli jesteś tego świadom, to jesteś najzwyklejszym w świecie oszustem!
Jeżeli nie, to lepiej się przyjrzyj specyfice tego rynku i nie pisz proszę więcej takich bredni publicznie, bo świadczy to tylko o miałkości Twojej wiedzy.

jestem albo młody albo niedoinformowany

Dokładnie, tutaj się w zupełności z Tobą zgadzam...
be.kaf / 62.21.75.* / 2009-07-05 14:03
witaj
nie dam Ci gwarancji żadnej nikt Ci jej nie da. ale z prostych obliczeń jesli zarabiasz 1200 brutto to od 2005 do 2008 straciłeś tylko 479,93. a jesli zarabiasz 1500 brutto to straciłeś 606,14. w porównania do OFE najlepszego. Co ty na to. Poza tym jest poza średnią ma niższą stopę zwrotu. Co 2 fundusz jest lepszy od twojego. Wiedziałeś o tym.

obietnica zmian funduszu na lepszy, równie realna jak
obietnica wskazania sześciu liczb na najbliższą kumulację totolotka. I równie
nieuczciwa!

Zmiana funduszu jeśli masz najgorszy lub jeden z gorszych nie jest oparta na wyobraźni a na konkretnych analizach finansowych. widzisz przykład powyżej

obowiązek informowania o stanie rachunku spoczywa na każdym,
dokładnie każdym z funkcjonujących na rynku PTE!
Zgadza sie ale każdy fundusz nie daje porównania do innych , a jesli daje pokazuje tych gorszych. Najczęsciej przysyłaja ile masz pieniędzy na rachunku to wszysko. Nie powie ci zmien bo działamy zle.

reszte pozostawie bez komentarza uważam za zbyteczny. be.kaf@wp.pl
any / 2009-07-05 23:06 / portfel / Bywalec forum

nie dam Ci gwarancji żadnej nikt Ci jej nie da. ale z prostych obliczeń

Po co więc dalsza Twoja pisanina?
Pewnie coby uzasadnić, że nie umiesz liczyć - wiesz gdzie mam zgromadzony taki kapitał, to powinieneś doskonale wiedzieć, że zarabiam nie 1 200 zł brutto, ani 1 500 zł.
Dalej kolejny błąd - posługujesz się danymi historycznymi, historia uczy, że Austria kiedyś była imperium, teraz tez tak jest?

nie jest oparta na wyobraźni a na konkretnych analizach finansowych. widzisz przykład powyżej

Ależ oczywiście, że na wyobraźni. Niedawno Bankowy był mocny w notowaniach, teraz Pocztylion stoi nieźle - powinienem się przenieść do jednego z nich?
Poprosiłem o wskazanie i gwarancję - masz parę stówek prowizji praktycznie za friko, sam do Ciebie przyjadę, przebijam OFE mojej żony też w Avivie koło 30 000 tys. co na to Twoja prosta analiza?
Szermujesz metodami naukowymi i jakoś nie kwapisz się podjąć ryzyka dysponując takimi wspaniałymi narzędziami?
be.kaf / 62.21.75.* / 2009-07-06 09:10
im więcej zarabiasz tym więcej tracisz , mając jeden z najsłabszych OFE spójrz na rankingi we wszystkich zajmuje jeden z ostatnich pozycji. Nie mam zamiaru pisac z osobą której wiedza na ten temat jest minimalna, i jeszcze chce pokazać że jest mocna ale tylko w mądrowaniu sie a twoje wypowiedzi nie są niczym poparte, bo tylko tym sie wykazujesz.
Spaz / 2009-07-06 09:57
jeju ale się rozpisaliście...ten mówi mówi że aviva daje czadu a ten że warto zmieniać...
dajcie sobie spokój :) nikt na świecie nie da gwarancji zarobienia nawet aviva :)
ani aviva nie jest najlepsza ani żaden inny fundusz... pozycje się zmieniają :) pozatym każdy robi to co chce. Jesli ktoś chce być nieuczciwym agentem niech będzie i tak nic nie zrobimy z tym. Możemy jedynie zrobić coś ze sobą , a jest to przedstawianie faktów a nie korzyści przejścia do "naszego" funduszu.

I nie wiem co złego jest w braniu prowizji :) przecież nie ma to żadnego wpływu na finanse klienta czy weźmiemy prowizje czy nie :) OFE jest wyjątkowym tematem w tej dziedzinie.

No panowie. Zachowujmy się jak profesjonaliści i nie jak dzieci walczące o zabawke :)
joaboa / 195.94.206.* / 2009-07-02 16:43
Za czerwiec najwięcej zarobił Pekao OFE. Poza tym Towarzystwo Pekao Pioneer PTE, które nim zarządza otrzymało ostatnio tytuł Najlepszej Instytucji Finansowej Rzeczpospolitej w 2008r. Polecam - wiedzą co robią.
www.pekaopte.pl/zapiszsie
eme / 83.22.39.* / 2009-07-03 07:12
joaboa faktycznie tak jest:) lecz poki co OFE Pekao jest nierentowne dla akcjonariuszy, po prostu nie zwracaja sie pieniądze wlozone w interes. Po zmianie prowizji od skladek w ofe syutuacja stanie sie powazna.
Spaz / 2009-07-06 09:42
po prostu jestem zwolennikiem zmieniania funduszy a nie wyboru jednego na stałe , wydaje mi sie że zmieniae da lepsze wyniki. A jak ktoś tego nie pilnuje no cóż...to nasza praca :).
Dzięki bogu zniżki będą :) 3,5% to i tak ciut za dużo ale nie jest tak makabrycznie już.
Politycy górą tym razem :D
Spaz / 87.206.137.* / 2009-07-02 14:50
Witam serdecznie. Jestem niedoszłym agentem allianz (jeszcze w szkoleniu) ale sie nie krzycie że nowy agent na forum :)
tak czytam i czytam wasze wypowiedzi więc dorzuce swoje 3 słowa :)

Wszyscy mieli racje że CU , Generali , ING i Polsat to dobre fundusze.
Nikogo nie krytykuje.
Jak obliczyłem zyski naszych klientów na podstawie rankingu z KNF 09.2005-2008 i 2006-2009 to nasi klienci mieli największe zyski.

2005-2008
OFE Allianz Polska = 13,6%

100 - 4 = 96 + 13,6% = 109 zł
pekao ma 1 pozycje i po takich samych obliczeniach klienci mają zysk 109,6 zł

co do 2006-2009 starty są niecały 1 grosz na 100 zł.
eme / 83.22.39.* / 2009-07-03 07:14
spaz klienci oczekują innych wartosco ktorych nie przeliczysz na pieniadze, nie emocjonuj sie tak tymi zyskami. I coz ztego ze kiedys cos tam, wazne co bedzie na koniec.
fundusze-ofe.pl / 91.192.165.* / 2009-06-15 08:58
Aby uniknąć najbliższego losowania należy przystąpić do OFE do 10 lipca.

Ranking "Rzeczpospolitej" 16.04.2009 (pierwsze trzy miejsca: GENERALI, ING, POLSAT)
http://www.fundusze-ofe.pl/news.php

Pozdrawiamy
www.fundusze-ofe.pl
nonprofit / 217.153.207.* / 2009-06-26 17:28
Dlatego radze przeanalizować wszystkie dostępne OFE.
Jest to możliwe na stronie www.mojeofe.com
lezdrub / 79.185.75.* / 2009-06-13 18:37
Jezeli chcesz wybrać OFE Generali, lub zmienić z innego OFE na Generali.
Mielec , Tarnobrzeg.- TeL 600 942 367.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy