Forum Polityka, aktualnościKraj

Wybory prezydenckie: Termin poznamy po żałobie

Wybory prezydenckie: Termin poznamy po żałobie

Wyświetlaj:
junkers88 / 156.17.164.* / 2010-04-30 01:13
Chciałbym zwrócić uwagę na, że trudno wybrac kandydata wśród tych, którzy zgłosili komitety wyborcze. Dyskusja na temat kandydatów opiera się głównie o stwierdzenia, że głosuję na danego kandydata "bo tak", a nie głosuję na innego, bo ten inny to idiota, komuch, złodziej itd. Chciałbym więc podkreślić, że wybierając polityków powinniśmy sie sugerować przede wszystkim ich poglądami. Głosując na prezydenta liczy sie również prezencja, ale w zdecydowanie mniejszym stopniu niż poglądy danego kandydata. Warto się wiec chociaż przez chwilę zastanowić jakie poglądy polityczne, gospodarcze i społecznościowe cechują kandydatów. I taki powinien być przedmiot dyskusji. osobicie uważam, że jako naród powinniśmy stawiać na wolność (wolny rynek, wolność obywatelską, oraz niezależność polityczną) i głosować na kandydata, który takie wartości wyznaje. Niestety wśród aktualnych kandydatów prawie żaden nie reprezentuje wolnego rynku. Reprezentacji partii rządzących panowie Kaczyński, Komorowski, Napieralski preferują poglądy socjaldemokratyczne. Osobiście jestem wrogiem socjalizmu i nie zagłosuję na osoby propagujące ten system gospodarczy. Uznaję wolny kapitalizm (tj. kapitalizm bez interwencjonizmu państwa) nieskrępowany machiną biurokracji. W grupie startującej do prezydenckiego fotela mamy tylko jednego kandydata, który popiera wolny rynek. Jest nim Janusz Korwin-Mikke. Zdaje sobie sprawę, ze prezencja tego kandydata jest nienajlepsza. Zwłaszcza sposób wypowiedzi i nieco ekscentryczne podejście. Natomiast sam fakt popierania wolności po prostu deklasuje pozostałych kandydatów. Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę, a w pewnym sensie usprawiedliwić się (choć uważam, ze to niekonieczne), z tego dlaczego uważam że poglądy gospodarcze są cenię wyżej u polityków niż ich prezencje i prywatę. Wynika to mianowicie z obserwacji polityki różnych krajów i wniosków z tego płynących. Mianowicie poglądy czysto wolnościowe (tj kapitalistyczne) propagowali tacy politycy jak Ronald Regan, Margaret Tucher, Michael Saakaszwili. Poglądy e były zbliżone do poglądów pana JKM. Za czasów panowania tychże polityków nastąpił wysoki wzrost gospodarczy w USA WB i Gruzji odpowiednio. Podsumowując, istotne wydają mi się jedynie te cechy polityków, które wpłynąć mogą na rozwój naszego kraju. Całą reszta jest mniej istotna. Oczywiście prócz podejścia do gospodarki istotne jest jeszcze kilka innych kwestii (polityka zagraniczną, wolność społeczna, prawo), które przemilczałem, a które są nie mniej istotne. Te dziedziny również skłaniają mnie jednak do oddania głosu na polityków wolnościowych.
Życzę zrozumienia i podjęcia przemyślanej decyzji na wyborach. Pozdrawiam.
Malski / 212.182.119.* / 2010-04-21 12:28
Proszę ratować Polskę i wystartować w wyborach prezydenckich 2010!
Observer. / 79.186.29.* / 2010-04-19 11:26
Generalnie Komorowski kiepsko wypadł podczas tych wszystkich uroczystości. Mam nadzieję, że pojawi sie jakiś lepszy kandydat na prezydenta i zgodnie z życzeniem D. Tuska wypowiedzianym jeszcze w 2006 r. - władza nie pozostanie w rękach jednej opcji politycznej, bo byłoby to ze szkodą dla polskiego państwa.
P1iotr / 77.255.81.* / 2010-04-20 22:33
APEL
W SPRAWIE WYBORÓW PREZYDENCKICH


Tragiczna śmierć Prezydenta Polski w katastrofie, której skala została zwiększona
do niewyobrażalnych rozmiarów, przez równoczesną śmierć jego małżonki oraz elity polityczno-społecznej naszego kraju, spowodowała ukazanie w mediach prawdziwego oblicza Lecha Kaczyńskiego.
Część społeczeństwa przeciera oczy ze zdumienia, bo za pomocą mediów wizerunek Prezydenta przed śmiercią pokazywany był w czarnych barwach, a teraz okazało się że jest to biel, a właściwie biel i czerwień. Na nic się zdał rozum, światła edukacja, światowe obycie - media stworzyły fałszywy obraz Prezydenta, według zapotrzebowania elit politycznych, który przez wielu Polaków był odbierany jako prawdziwy.
Dziś Opatrzność stawia nas przed wyborem czy chcemy dążyć do prawdy, sprawiedliwości,
wiary, czy wybieramy fałszowanie i negację tych wartości.
Zwracamy się z apelem do Prezesa PiS doktora Jarosława Kaczyńskiego, jeśli jest Pan
w stanie pokonać szczególnie w przypadku bliźniaka paraliżujący ból po tragicznej stracie brata, jeśli jest Pan w stanie powrócić do polityki i skutecznie kontynuować drogę rozpoczętą przez brata, prosimy w imieniu tysięcy Polaków oddających hołd nie tylko osobie, ale również działaniom brata Lecha, aby stanął Pan do wyborów prezydenckich. Jest Pan nieformalnym, ale naturalnym spadkobiercą Urzędu Prezydenta, nie tylko ze względu na więzy krwi, ale również na swoją działalność i drogę życiową.
Jednocześnie zwracamy się do wszystkich polityków którzy negowali politykę Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, aby dla dobra Rzeczpospolitej Polskiej, na jego pamięć czczoną w Polsce i za granicą, na pamięć wszystkich bohaterów, którzy w walce o wolność oddawali życie za Ojczyznę, na słowa Ojca Świętego Jana Pawła II, powstrzymali swe ambicje i oddali kandydowanie na Urząd Prezydenta tym, których patriotyzm, ideowość i droga życiowa, gwarantuje kontynuację dążeń i czynów ś.p. Prezydenta III RP.
Pragniemy kontynuacji rozpoczętej przez Niego, drogi budowania silnej pozycji Polski, Ojczyzny której nikt nie będzie się wstydził, która nie zapomni o swych korzeniach, bohaterach
i ofiarach, która dla wszystkich Polaków będzie ciepłym rodzinnym domem, w której na sztandarach serc młodych pokoleń wypisywać się będzie słowa: Bóg, Honor, Ojczyzna, Pamięć.

Polacy 2010.04.19
KRAJ / 79.184.67.* / 2010-04-21 18:39
Polacy popieram Tylko Jarosława widzę na PREZYDENTA .Tych komuchów NIEEEEEEEEE Sprzedadzą polskę Tusk ma krew na rekach , niech o tym pamięta .......
Marianekmały / 83.9.214.* / 2010-04-14 17:18
PIS wygra te wybory, teraz to pewne.
Mamy dość kłamstwa ze strony PO.
Mamy dość Irlandii w Polsce, skoro mamy bliżej do Grecji teraz!

Tuskowa obłuda dobiega końca, ludzie w końcu poznali prawdę i zobaczyli jak zostali oszukani...
Szkoda, że takim kosztem...
wizardwawa / 2010-04-19 22:52
Musi wygrać.
Ja nie chce Polski - MIRA ZBYCHA i RYCHA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ankhram / 81.190.212.* / 2010-04-19 22:40
ludzie co za ciemny durny narod ludzie otworzcie oczy co to za brednie co zrobil rzad pisu oprocz wtydu dla polski. NIC Zabrac emerytury SBkom i UBkom a rozwoj panstwa na drugi plan. ludzie tak nie moze byc. polsce potrzebna jest silna reka jednej partii nie prezydent ktory wetuje wszystkie ustawy to oburzjace jak mozna tak pisac...;/
lenio54 / 77.112.79.* / 2010-04-17 23:41
Tylko nie PIS i nie J. Kaczyński.Mogą być nawet Cimoszewicz, Komorowski, Olechowski .... ale nie J.Kaczyński on jest przeciwieństwem L.Kaczynskiego
esu / 78.8.142.* / 2010-04-14 20:36
Polacy to niby mają cały czas dosyć obłudy polityków a potem chodzą głosować na tych samych jeł...ów nawet bez względu na wszystkie wykryte afery. Partie okrągłostołowe mają tak gigantyczne narzędzia propagandy, że są w stanie wyprać mózgi większości Polaków i spowodować, że ci będą głosować wciąż na tych samych złodziei.
wit... / 89.77.72.* / 2010-04-14 17:53
Przykro się stało ze tyle ludzi umarło, ale ja i tak będę glosował na PO... poglądy mi się nie zmieniły.
NRF_ / 83.26.63.* / 2010-04-14 17:27
Szkoda Marianek , że tak kłamiesz na forum. No, ale to typowe dla zwolenników PiS-u.
Faath / 83.9.214.* / 2010-04-14 20:14
Chyba żartujesz?
Nie ośmieszaj się człowieku, odpuść, kłamstwa Tuska dobiegły już do końca, nie musisz już go bronić, jest skończony...

PRAWDA ZAWSZE WYGRA! Jeżeli masz coś na sumieniu, to po prostu powiedz, przyznaj się, będzie Ci lżej.
ankhram / 81.190.212.* / 2010-04-19 22:42
albo do spowiedzi i dz i uslysz ze na pis masz glosowac to wszystkie grzechy zostana Ci wybaczone ;]
Bankier_7 / 2010-04-14 16:51 / portfel / Punktator
Aby w Polsce zapanował choć pozorny spokój po tych przyspieszonych przyszłych wyborach prezydentem powinna zostać wyważona kobieta...
Jak będzie Komorowski to powiedzą,że PO zagarnia całą politykę jak ktoś z PISu to dalej będzie podobnie jak nie tak samo... - moja skromna propozycja:
JOLANTA KWAŚNIEWSKA - wyważona elegancka kobieta z obyciem i znajomościami...
konus / 79.184.67.* / 2010-04-21 18:46
TA LISICA PRZEBIEGŁA WREDNA CHYBA JESTEŚ CHORY ONA NA PREZYDENTA ? PRZECIEŻ TO PUSTE BABSKO TYLKO CIUCHY JĄ INTERESUJĄ I TO NIE BYLE JAKIE .NACIĄGNIĘTE PUDŁO ........
Oszołomowaty / 89.228.243.* / 2010-04-14 23:58
Mam jeszcze lepszą - Jolanta Rutowicz - taka w sam raz do poziomu POlaków.
esu / 78.8.142.* / 2010-04-14 20:39
"znajomościami" - powiedz wprost - kobieta komuch. PRLowski cwaniak w białych rękawiczkach. Niech jedzie do Chin zostawać prezydentem.
dgen / 2010-04-14 17:52 / Tysiącznik na forum
postkomuniści w chrześcijańskim kraju powinni być już dawno w zapomnieniu - to i tak lepsze niż wariant rumuński
karaś / 91.94.72.* / 2010-04-14 15:44
Zdaje mi się,że wybory prezydenckie wygra pis .Ludzie mają już dosyć bufonady i chamstwa po.Szkoda że tylko fundamentem takiego prawdopodobnego scenriusza jest ten tragiczny
wypadek-szkoda
cs1 / 193.111.166.* / 2010-04-14 15:54
PO to czuje i dlatego teraz zachowuje sie przyzwoicie, poza bojówkami w Krakowie, choć Gowin zachował się na poziomie.
Rossi / 91.189.73.* / 2010-04-14 14:00

- Spotykam się z Kolegium IPN i będę proponował rozwiązania, które pozwolą zastosować nowelizację wyboru następcy Janusza Kurtyki - poinformował Janusz Kurtyka.

Prosze o poprawę błędu
astrolog voo-doo / 83.21.172.* / 2010-04-14 13:39
13 czerwca na bank wygra Jarosław Kaczyński lub jego kandydat ,bo jest pełnia i bezpośrednio jest po święcie "Bożego Ciała"
Co zawsze oświetla ludziom umysły.
20 czerwca niejakie szanse rysują się dla Komorowskiego,bo przejdzie do drugiej tury.

Wcześniejsze terminy z automatu wygrywa Komorowski w pierwszej turze ,bo uniemożliwi złożenie listy 100 tyś podpisów dla kandydatów z innych partii.
cs1 / 193.111.166.* / 2010-04-14 15:56
żebys sie nie przeliczył, bo wg mnie wygra Kwasniewski
Magia / 79.185.115.* / 2010-04-21 20:34
Uważam że ,prezydentem Polski powinien zostać Cimoszewicz albo Kwaśniewska. Ci co piszą o niej żle powinni się zastanowić dobrze nad swoimi słowami. Nie wiem czy zdają sobie sprawę że tak samo pisali o L. Kaczyńskim a po tragedii pokazywali całkiem inne oblicze. Mają racje Ci którzy, nie chcą nikogo z PO ponieważ z tej samej partii nie powinni piastować stanowiska premier i prezydent. Nie wyobrażam sobie aby prezydentem był J. Kaczyński, bo on będzie dalej siał nienawiść wobec innych państw i znów popsuje nasze relacje z innymi państwami. Boże broń nas przed nim. Zastanówcie się wszyscy dobrze nim pójdziecie na wybory, bo potem będzie za póżno.
gnommm / 82.210.164.* / 2010-05-16 14:55
Przed wyborami warto by było sprawdzić IQ kandydata!!! :-DDDD
Znalazłem coś takiego na stronce:
http://prezydenckiewybory.com/ - link do "Jakie IQ ma prezydent"
kuba998 / 79.163.115.* / 2010-05-17 13:10
Już wiadomo, że Jaro będzie prezydentem, ........a po nim Olek

Najnowsze wpisy