Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Wyjechali na wakacje...

Wyjechali na wakacje...

Money.pl / 2007-11-22 17:40
Komentarze do wiadomości: Wyjechali na wakacje....
Wyświetlaj:
Navigare----- / 2007-11-22 23:28 / Uznany Gracz Giełdowy
Używając terminologii wojskowej zdobylem dzisiaj na kilku spółkach bezpieczne kilku-kilkunastoprocentowe przyczółki. Jeśli podaż przystąpi do kontrataku to powalczę do ok. -5 -6% a jesli to nie wystarczy to wycofam sie pkcem na z góry upatrzone pozycje :))) po czym przejdę do działań partyzanckich (DT). Taki jest plan na najbliższe dni :)))))
warren buffet / 2007-11-22 23:35 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
duch podpowiada mi ze bedzie w gore..... i na scianie strachu zrobia rajd sw. mikolaja.... ale nie postawie o 9:30 moich pieniedzy. spolki tyle spadly, ze mam czas jakies 70% jeszcze :)
Navigare----- / 2007-11-22 23:39 / Uznany Gracz Giełdowy
a mnie podpowiada że będzie jeszcze w dół... moze nie od jutra ale będzie już niebawem znowu :)
oby nie
dobranoc...
modliszka / 2007-11-22 23:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mam identyczne odczucia. Oby błędne.
Dobranoc.
PedroGonzalez / 2007-11-22 23:35 / Uznany Gracz Giełdowy
a moze DT= Dzialania Terorystyczne ? ;-)) gieldy nam tylko nie sparalizuj :))

czas pospac....odpoczac od tych emocji :) wlasciwie to jakich emocji...trwajacy dluzej niz kilka dni stan zagrozenia powoduje, ze czlowiek zaczyna bagatelizowac ten stan..osfaja sie ze strachem :) przypomina mi sie taki cytat z ksiazki/filmu "Twierdza"..taki fajny horrorek: "kiedy zbyt dlugo patrzysz w otchlan to podluzszym czasie zorientujesz sie, ze odchlan zaczyna patrzec na ciebie" :-)))

do jutra :)
Navigare----- / 2007-11-22 23:36 / Uznany Gracz Giełdowy
faktycznie czas odpocząć...
dobrej nocy wszystkim :))
warren buffet / 2007-11-22 23:25 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
widze ze hajdi wrocil.... no to jeszcze orzeł i mamy hosse przez nastepne 5 lat
warren buffet / 2007-11-22 23:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
poza tym, sluchajcie forum i patrzcie jak sie nastroje zmieniaja po 12 godzinach..... zarzadzajacy to czytaja i teraz sobie pija drinka z colą....

pozdrawiam was !
Longterm / 2007-11-22 23:24 / Mostek Zwyciężymy!
Polak mysli: bedzie krach...sprzedaje wszystko i wpłacam na lokatę...nie wydaję nic teraz...oszczędzam i nie kupię nawet mojej dziewczynie takiego prezentu o jakim myślałem ale o wiele tańszy...
Ameryaknin myśli: fuck it kupie sobie jeszcze lepszy samochód żeby poprawić sobie chumor, mojej dziewczynie żłoty naszyjnik, a sam polecę na Hawaje na tydzień bo dosyć mam zmartwień! Pokaże wszystkim że jest OK, że jest dobrze a będzie jeszcze lepiej...uwierzcie mi..Francuzi w nich wątpili jak powstawały USA, cała Europa łacznie z Wielką Brytanią kpiła...a oni wciąż są największa potęgą w histoorii ludzkości...
cinek / 2007-11-22 23:32 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
ORTOGRAFIA !!! Proszę :)

Można najpierw pisać w wordzie albo czymś podobnym.
Longterm / 2007-11-22 23:34 / Mostek Zwyciężymy!
po kilku browcach to nie pomaga:)
MoretaCvetans / 2007-11-22 23:23 / _
No to nasi nalepsi Przyjaciele(ci od 1989)wp.erdalają swojego indora.I jakkolwiek niby wszyscy zyczymy im udlawienia-tak naprawde-czekamy na łaskawe resztki..A nuz znowu dodrukują bagsow-w koncu to ze szmat! Jakies tam subprime czy miliony nigdy niesplaconych kart.Coz to znaczy wobec Mocarstwa,ktore samo jedno/jak Babinicz w Czestochowie,czy Life na GPW/-jest w stanie wszystkich wybawic .Z tym ,ze Babinicz i Life-od zlego,a Mocarstwo od tego-co mu sie uwidzi..Z rozwazan natury ogolnej przejde do dreczacego mnie problemu.Otoz przeczytalam czesc swoich postow(nie calosc-bo zaczelo mnie mulic) i ,mam problem! Sama nie wiem,kiedy mowie prawde,kiedy klamie,kiedy naganiam a kiedy kombinuje!?Co gorsze,usilowalam przeprowadzic podobna analize wypowiedzi innych uczestnikow Forum-wyniki nieodmiennie takie same.No,moze po lekturze co poniektorych mulenie wystepuje czesciej no i pojawia sie sraczka..Sczegolnie w czasie lektury wskazowek roznych mężów opatrznosciowych.No więc krotko-włączyło mi sie myslenie.Tez tak czasem macie?..
ślicznooka / 2007-11-22 23:27 / Uznany gracz giełdowy
normalka:-))
brydzia / 2007-11-22 23:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Europejscy inwestorzy szykują się na gorsze czasy

22.11.2007 20:01
Czytaj komentarze(1)
Europejskie giełdy odrobiły część strat po ostatniej wyprzedaży. DJ Stoxx 600 zyskał 0,8 proc., ale jest o 2 proc. niżej niż rok temu.

Na zamknięciu główne indeksy w Paryżu i Frankfurcie rosły po ok. 0,6 proc. W Londynie aż o 1,4 proc. Z 18 indeksów branżowych rosła wartość 15. Obawy dalszego pogorszenia koniunktury gospodarczej spowodowały, że nadal taniały akcje spółek surowcowych. Indeks branży stracił najwięcej, 0,55 proc. Inwestorzy kupowali natomiast akcje spółek farmaceutycznych i użyteczności publicznej, które uważane są za najbezpieczniejsze w spadkowej fazie cyklu koniunkturalnego. Indeks branży ochrony zdrowia, w skład którego wchodzą najwięksi europejscy producenci leków, wzrósł w czwartek o 4 proc. Citigroup podwyższył rekomendację branży zwracając uwagę, że tworzące ją spółki są tanie. Indeks branży jest 12 proc. niżej niż rok temu. Akcje GlaxoSmithKline, największej europejskiej spółki farmaceutycznej, zdrożały o ponad 5 proc. Największy szwajcarski producent leków, Novartis, zdrożał o 3,5 proc., a największy w Niemczech Bayer, o prawie 4 proc. Indeks spółek użyteczności publicznej wzrósł o 1,7 proc. Najmocniej, aż o 13 proc. poszedł w górę kurs Kelda Group. Brytyjska spółka wodociągowa ujawniła, że otrzymała ofertę przejęcia, za którą stoją podmioty zależne od Citigroup i HSBC.
MD
modliszka / 2007-11-22 23:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rosną farmaceutyczne, bo liczba zawałów będzie systematycznie rosła :-)))) To żart, za który przepraszam :-))))
tomtay / 2007-11-22 23:44 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
taki troszke :)))
warren buffet / 2007-11-22 23:13 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no, pojechali po zamknieciu. ładnie. ja dzis sobie odbiłem serie, czarną serie mojego nieudanego DT.... zostałem z "tabulą rasa" na dzien dzisiejszy i mam pełen wachlarz możliwości. kupic, czekac, patrzec, moze i pic piwo.... zobaczymy.

generalnie nie podoba mi sie entuzjazm odbicia. szaleństwo. ale jak szaleńczo spadało to i moze rosnac. obroty wzrosły.

moim zdaniem, fundusze dokladnie to sobie zaplanowaly. walili po kieszeni tak, ze aż mnie dziw brał - goscia z kasą a nie akcjami. dzis USA nie brało udzialu w cyrku. wiec kota nie ma - myszy harcuja. rano wytrzepali stopy i widły i jednym marszem, na komende w krótkofalówce ruszyli agresywnie.

ta agresywnosc przypomina mi sesje w USA na +4.... z ktorej nic nie wynikalo, ale spox.

fundusze poszły va bank. zakladajac ze na swiecie sie ociepli, do konca roku bedzie rajd Sw. Mikołaja. Niezdecydowani zasilą K 15% wyzej.

jesli bedzie dalej padaka, wydali pare mln zł w bloto.....

nie wiem co bedzie wiec sie nie wypowiadam.

natomiast opisze niezdecydowanych. niezdecydowany, czyli kolo lub baba w gotowce widzi, ze dzis odbiła spolka z 2zł na 2,60..... natomiast nie widzi, ze w przeciagu miesiaca spadla z 6......... dlatego wchodzą 15-20% wyzej.....


ja bacznie bede obserwowal sytuacje, natomiast dewiza: zysk i w nogi obowiazuje mnie do... do 25 groszy na biotonie
zbig$ / 2007-11-22 23:43 / Uznany gracz - weteran 93/94
to jest klasyczne odbicie - szybka i krotka pilka, potem powrot do spadkow i dopiero zatrzymanie i konsolidacja, dopiero jakies wzrosty...
warren buffet / 2007-11-22 23:46 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to mi przypomina jazde z USA +4... nic z tego nie wynikło. tylko tam trudniej podbic microsoft na +10 niz u nas hawe na +40..........

dlatego jestem bez papierow. zdaze zrobic zakupy w 16 sec
Longterm / 2007-11-22 23:08 / Mostek Zwyciężymy!
co sie stanie to się stanie ale mam nadzieje ze problemy garstki kilkuset (no może kilju tysięcy) nieodpowiedzialnych bankierów nie staną się naszymi problemami...pod koniec stycznia nagle Goldmany Sachsy i inne powiedzą: "nasze straty są o wiele mniejsze niż zakładaliśmy..."
Longterm / 2007-11-22 23:13 / Mostek Zwyciężymy!
aha i jeszcz jedno ja żyłem kilka lat w USA i to mi bardzo dużo dało...to nie jest racjonalny naród...oni chcą zawsze pokazać że wszytko jest OK..to nie jest Polska gdzie kazdy od razu panikuje...zobaczycie jaki będzie rajd...
brydzia / 2007-11-22 23:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
oni to już całemu światu pokazali jak nie brać z nich przykładu i żyć na nieograniczony kredyt
PedroGonzalez / 2007-11-22 23:21 / Uznany Gracz Giełdowy
a co sie beda martwic ? w razie czego marines beda walczyc o utrzymanie ich wspanialego amerykanskiego stylu zycia....:)
PedroGonzalez / 2007-11-22 23:12 / Uznany Gracz Giełdowy
sprzedadza wkoncu te domy jak spadna do rozsadnej ceny i powiedza: ta stra byla troche wirtualna bo calyczas mielismy te domy :))) zaksieguja straty a od nowego roku zaczna liczyc zyski i wszystko sie po kosciach rozejdzie...tylko Ci co potracili na tych spadkach niestety dlugo beda lizac rany...a oni kupia sobie kolejny jacht albo przejma jaks upadajaca przez ten szum suprime firme :)
zbig$ / 2007-11-22 23:12 / Uznany gracz - weteran 93/94
niestety bedzie zapewne odwrotnie...nasz problem polega na tym, ze oni chcac sobie zapewnic plynnosc sprzedaja aktywa rowniez na naszych rynkach i nie ma przepros...
EMR100 / 2007-11-22 23:07 / portfel / Walczący z wilkami
Co z tymi Chinami , zjechali - 4,41,co tam wyskoczyło
Ktos trafił może na jakas widomosc .
zbig$ / 2007-11-22 23:13 / Uznany gracz - weteran 93/94
myslalem ze chiny otwieraja sie gdzies kolo 1-2 w nocy a nie teraz???
zbig$ / 2007-11-22 23:16 / Uznany gracz - weteran 93/94
aha mowisz ze z rana spadli? no to popatrz na inex roczny - wzrost najpierw o 50% potem o 100 potem znowu o 50%...trzeba to skorygowac...wszystko kiedys sie konczy...
kuzynx / 2007-11-22 23:11 / Tysiącznik na forum
ta.... ze jankesi jutro nie swietuja :)
PedroGonzalez / 2007-11-22 23:09 / Uznany Gracz Giełdowy
a czemu u nas MiSie spadly na pysk ? ciekawe jak tam fundusze rynkow azjatyckich sie maja..pewnie tez ewakuacja sie zaczyna rozkrecac :)
zbig$ / 2007-11-22 23:30 / Uznany gracz - weteran 93/94
no to jest zadziwiajace z tymi misiami,,,zaczeli juz w maju czerwcu, a nawet chyba w kwietniu...po prostu chyba doszli z nimi do poziomow takich, ktorych nie dalo sie utrzymac...albo mieli info o kryzysie subprime i dokonali szybkiej dystrybucji..teraz do dolu...zbieranie i znowu jazda
cinek / 2007-11-22 23:01 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
Jakoś ucichła sprawa spotkania, od poprzeniego minął kawał czasu i do Wrocka było daleko. Zatem teraz czas na środkową Polskę.
zbig$ / 2007-11-22 22:57 / Uznany gracz - weteran 93/94
2007-11-22 21:56:34 | *.*.*.* | Longterm [ "Uznany Gracz Giełdowy" ]
Re: Wyjechali na wakacje... [1]
Niedźwiedzie jeśli myślicie że kiedykolwiek dojdziecie do władzy to się grubo mylicie!!!
PS: jesli kilka osób myśli że im mniej LOP tym trend stabilniejszy to gratuluje:)
--------------------
tak, bo jak jest hossa czy bessa nikt sie nie łudzi i nie kupuje pozycji przeciwnych do trendu, zeby nie stracic, co najwyzej ci co zabezpieczaja jakas pozycje lub spekulanci grajacy na lokalnych wahnięciach. jak sie staje sprawa niepewna i ryzyko rosnie, pojawia sie chec zabezpieczenia lub zagrania pod zmianę..
Longterm / 2007-11-22 22:47 / Mostek Zwyciężymy!
A tak na koniec napisze co myślę o dzisiejszej sesji w ujęciu globalnym: Cały Świat dzisiaj powiedzieł USA: "fuck you!"
brydzia / 2007-11-22 23:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
to patrz jutro jak będą na smyczy kontraktów na USA chodzić , jak pieski
zbig$ / 2007-11-22 22:58 / Uznany gracz - weteran 93/94
heheheh dobre...)))a jutra usa powie swiatu to samo...)))
jacematy / 2007-11-22 22:54 / Hossa finito
Dokładnie...
Niektóre wskaźniki wygenerowały sygnały kupna na indeksach - teraz trzeba tylko, żeby co najmniej jutro i w poniedziałek iść we właściwym kierunku
Longterm / 2007-11-22 22:49 / Mostek Zwyciężymy!
co więcej: chcieliście swojej głupiej wojny to macie a teraz jest czas Chin ...niebawem olimpiada w Pekinie:) ciekawe czy to wpłynie negatywnie na morale byków:)
modliszka / 2007-11-22 22:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Waren Buffet już wyprzedał się ze wszystkich akcji Chińskich, daje do myślenia.....
zbig$ / 2007-11-22 23:00 / Uznany gracz - weteran 93/94
pewnie do olimpiady zalicza dolek...kiedy toto jest gdzies w lecie...mozna zrobic w lutym marcu dol i megahosse prze olimpiada..
modliszka / 2007-11-22 23:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Oby.
Ten kryzys mam wrażenie, mocno się zarysuje na wykresach :-( To nie jest sprawa jednego roku....
Longterm / 2007-11-22 22:56 / Mostek Zwyciężymy!
Jim Rogers sprzedał swoje mieszkanie na Manhattanie i przeprowadził się do Szanghaju i twierdzi że to jest jjakby cofnął się w czasie do New York w 1910 roku...nie kilkadziesiąt milionów ludzi jak Japonia w latach 80 ale ponad 1 mld ludzi ktorzy są głodni sukcesu!
modliszka / 2007-11-22 22:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A my niedługo z rowerów przesiądziemy się na Lexusy :-))))
Jak dolar będzie spadał w takim tempie ;-)
cinek / 2007-11-22 23:02 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
Lexusy są japońskie
modliszka / 2007-11-22 23:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
owszem, a były produkowane, z zamysłem głównie na rynek amerykański.
z_brzeszczot / 2007-11-22 22:50 / Leszcz uliczny
Chińczyki skończyły coś koło minus pięć, zdaje się?
cinek / 2007-11-22 22:47 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
Ja już dawno temu zauważyłem iż warto być cierpliwym na dobrych spółkach a jak coś mnie korci to sobie przypominam lato 2005 i wywalanie MCI po 4,20.

I wtedy spokojnie czekam dalej, (ale ta Lubawa mnie trochę denerwuje).
zbig$ / 2007-11-22 23:04 / Uznany gracz - weteran 93/94
hahaha, ja sprzedalem resztowki mci gdzies pod koniec 2001 po ok. 1 zł i tima po 80 gr...i przestalem wtedy grac (ale nie z ich powodu, tylko kupna mieszkania)...wrocilem w marcu br i co widze z mci???hahaha, kto to wiedzial co będzie...ale byli tacy co mowili juz wtedy ze aktywa mci sa warte 10 zł, ale ono z tylu wlasnie wtedy spadlo na 1 zł... masakra...10% ceny z debiutu...to co bylo teraz to zaledwie slad tego...albo netia ze 120 do chyba 2 czy 4 zł...
cinek / 2007-11-22 22:47 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
Sorry - lato 2006 oczywiście
cinek / 2007-11-22 22:48 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
W końcu przeżyłem Universal to przeżyję wszystko :)))
zbig$ / 2007-11-22 23:06 / Uznany gracz - weteran 93/94
hahaha, stare dobre czasy...z rok czasu uni chodzil jak w zegarku miedzy 7 a 8 lub 7 a 9...)))potem zbankrutowal...
samuraj jack / 2007-11-22 22:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
rzuć, proszę, okiem na maila.....
samuraj jack / 2007-11-22 22:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!


2007-11-22 22:27:05 | *.*.*.* | brydzia [ Uznany Gracz Giełdowy (15569 postów) ]
chodź po domach i namawiaj tych emerytów na stopy zwrotu od sierpnia na misiach
-35%


TFI się nie interesuję - stąd moje zdziwienie...
juz tyle w plecy na MiSiach??!!

wiem, ze wiele spółek ma spadek 60-70 proc., ale jak na TFI to gigantyczna strata, oj gigantyczna
Kane / 2007-11-22 23:08 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
Po sesji 21 listopada indeks mWIG40 tracił od swojego rekordu już 35 proc. i znalazł się również kilka proc. poniżej poziomu z grudnia ub.r. Analogiczne "osiągnięcie" dla sWIG80 wynosi 33 proc., który jednak jeszcze znajduje się minimalnie nad lokalnymi szczytami sprzed roku. Dla naświetlenia dramaturgii spadku dodajmy, że w ciągu niecałych pięciu miesięcy indeksy te zniosły połowę całej swojej wielkiej fali wzrostowej budowanej przez ponad dwa lata. :)
Kane / 2007-11-22 23:16 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
tak sobie pomyślałem, że to o te 35% może chodzić - może to o to chodzi, bo ile średnio MiŚ-ie spadły chyba nigdzie nie podają. Jeśli podaja, to dajcie linkę, chętnie się zaznajomie z takimi danymi
PedroGonzalez / 2007-11-22 22:43 / Uznany Gracz Giełdowy
zakladamy, ze TFI to duuuza grupa ludzi z dosc pokazna wiedza,sprzetem i mozliwosciami...dlaczego nagle przed zwala zaczeli reklamowac inwestycje w rynki wschodzace ? moze oni doskonale sobie zdaja sprawe z tej hazardowej formy naszej gieldy i niestety wiedzieli kiedy sie szykowac do ewakuacji...do ewakuacji gdzie sa ludzie tacy jak my tylko na etapie roku 2003r...gdzie dopiero sie zaczyna nagonka na gielde i juz niedlugo od Pani Wladzi z warzywniaka po Pana Kazia taksowkarza zacznie sie zainteresowanie gielda....zostawili nas samych sobie Jack :) oblowili sie okrotnie od prowizji i tych wplat....nie wygramy z nimi Jack :) jedyna szansa to szybko sie orientowac co sie dzieje bo inaczej kaput....czuje sie wydymany przez nich....spadki spadkami ale nic sie u nas zlego nie dzieje zeby dolowac spolki o 70% na akcje w ciagu kilku tygodni :) no coz...polowanie na jelenie moga uznac za udane..pija teraz szamany i spzedaja jednostki uczestnictwa rynkow wschodzacych :)))
zbig$ / 2007-11-22 23:09 / Uznany gracz - weteran 93/94
a potem na rynkach wschodzacych to samo - megahossa jak w 92-93, a potem krach jak w 94...bandytyzm, żerowanie na naiwnosci udzi...natomiast dzisiaj ludzie sa sami sobie winni, bo najpierw powinni sie douczyc, to nie jest juz 92 czy 3 rok 3-4 lata po 50 latach komuny
jacematy / 2007-11-22 23:02 / Hossa finito
TFI są sprzedawane pod stopy zwrotu.
W czerwcu najwyższe (100 % rocznnie) miały MiSie
Ostatnio dobrze szło w np. w PZU NE oraz na wschodzie.
Kierując się tą logiką - jak jakiś rynek jest reklamowany, to trzeba z niego spadać :)
zbig$ / 2007-11-22 23:10 / Uznany gracz - weteran 93/94
tak zawsze jest z reklamą - reklamują to co nie idzie albo kompletne buble, chyba ze chodzi o calkiem nowy produkt (ale tez moze byc bubel)...
jacematy / 2007-11-22 23:31 / Hossa finito
Pracuję w marketingu pewnego banku
Zawsze można napisać "przewidywany czas inwestycji - 5 lat'
A że balon napompowany i zaraz pęknie, kogo to...
marboru / 2007-11-22 22:47 / portfel / "Bankier giełdowy"
Pedro wczoraj sobie popatrzyłem na raporty tfi z listopada....
......myślałem, ze będzie to gorzej wyglądać.
PedroGonzalez / 2007-11-22 22:51 / Uznany Gracz Giełdowy
ja juz nikomu z analitykow nie wierze..szczegolnie z TFI...to jest banda yapies napedzanych stresem i pieniedzmi swoich szefow...rekomendacje...pozal sie boze rekomendacje...przeciez jak sie je teraz czyta nawet te z wrzesnia to mnie malo skurcz brzucha ze smiechu nie lapie....niby jak oni to licza ? magicy...to sa ceny podawane w formie wymaganego przez szefa zysku na akcje jaki by chcieli osiagnac do konca roku zeby raport ladnie wygladal i premie byly :))) nikomu..powatarzam..nikomu z nich nie mozna ufac..trzeba sie edukowac i ufac tylko sobie :)
marboru / 2007-11-22 22:54 / portfel / "Bankier giełdowy"
Pedro oglądałem wyniki sprzedaży, a nie brednie analityków co do których podzielam Twoje zdanie.
spodziewałem się większych cyfr po stronie sell.
pss22 / 2007-11-22 22:42 / Bywalec forum
uważasz ze jutro bedzie sesja wzrostowa czy spadkowa ??
samuraj jack / 2007-11-22 22:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
spadkową
ale można mam skrzywione spojrzenie przez posiadanie opcji X
poza tym gotówka...
TOMOK / 2007-11-22 22:37 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Dobrej nocki :-)
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy