Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Wyniki kwartalne spółek będą decydujące

Wyniki kwartalne spółek będą decydujące

Money.pl / 2007-07-30 07:24
Komentarze do wiadomości: Wyniki kwartalne spółek będą decydujące.
Wyświetlaj:
skazany na sukces / 2007-07-30 10:14 / Tysiącznik na forum
A myślałem sobie: poczekam jeszcze z tym FAMem, niżej sobie wezmę... O sancta simplicitas
marlowe / 2007-07-30 10:13 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Ceny już są sympatyczne niektóre... Futures amerykańskie wyglądają nieźle...
TOMOK / 2007-07-30 10:04 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
moje walorki na zielono...jeju....
pytanie jak długo...
Pozdrawiam
jaro67 / 2007-07-30 10:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a u mnie wszystko krwiste ,długa ta korekta
TOMOK / 2007-07-30 10:14 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
krótko....
Pozdrawiam
TOMOK / 2007-07-30 10:32 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
znowu wszystkie zielone
jak miło jak miło
Pozdrawiam
R.K. / 2007-07-30 10:22 / Tysiącznik na forum
z innej bajki ale pasuje:

Kaczynski: jesli teraz przegram wybory,w samotnosci bede dumal nad niewdziecznoscia elektoratu.

pozdrawiam
marcopolo / 2007-07-30 09:54
Witam! Wchodzi ktos z Was w Quantum? Macie jakies sugestie do tej spółki?
bollullos / 2007-07-30 09:50 / portfel / Uznany Muł Pancerny
na W20 się popsuły silniki i wali w korkociąg
donaldina / 2007-07-30 09:45 / Bywalec forum
Dzień dobry wszystkim :-), mam pytanko, Czy Ktoś ma z Was ma teorie na temat MERCORA; dlaczego po tak dobrym starcie stoi jak zaczorowany - własciwie nie ma obrotów ( a przecież siedzi w nim tyle funduszy)?
R.K. / 2007-07-30 10:06 / Tysiącznik na forum
Ile ??? Jest tylko PKO TFIO i ma zaledwie 5,17 %
flugo / 2007-07-30 10:11 / portfel / Dziecko hossy
jest też ing- poczytaj- siedzą 2 powyżej 5%.
R.K. / 2007-07-30 10:16 / Tysiącznik na forum
nie widze.Kliknij na akcjonariat.
Natomiast jest EB Holding s.a.r.l,wlasnosc dwoch funduszy hiszpanskich;
Innova Capital i Fuchosa s.l /fu ndusz z kraju Baskow/
Pod to wszystko w niejasny sposob jest jeszcze podlaczona EBCC s.a. Polska.
W tym lancuszku niejasnych interesow nikt sie nie polapie
i normalny inwestor powinien sie trzymac od takiej firmy z daleka,jesli nie ma pewnosci
flugo / 2007-07-30 10:35 / portfel / Dziecko hossy
kliknij na informacje ze spółki-o znacznych pakietach akcji
w tym łańcuszku jest galimatias- ale uzaleznionemu od posiadania akcji dziecku hossy to nie przeszkadza:))
R.K. / 2007-07-30 10:41 / Tysiącznik na forum
masz racje,nie wiem czemu nie wstawilo mi sie do arkusza:
wyglada to tak :

12. Według stanu na dzień 25 lipca 2007 r., uwzględniając akcje serii BB, akcje będące w
posiadaniu funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez ING Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych
S.A. będą dawać łącznie 919.619 głosów na walnym zgromadzeniu Mercor SA co będzie stanowiło
6,46% liczby głosów na walnym zgromadzeniu Mercor SA.
blueberg / 2007-07-30 10:32 / Tysiącznik na forum
powiedział co wiedział
czytaj komunikaty - niedawno ing powiadomił, ze przekroczył 5%
brydzia / 2007-07-30 09:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
fundusze kupując na IPO mają już super zysk , a w parkiecie pisali o słabych wynikach za 1 keartał i widać że może być problem z prognozą zysków na ten rok
flugo / 2007-07-30 10:02 / portfel / Dziecko hossy
1. fundusze posiadające powyżej 5 % dokupowały na debiucie i w kolejnych dniach- ING(i zalicza stratę wirtualną na razie- jak ja)
2. 1 kwartał z reguły słaby- wyniki za drugi zaskoczą nawet Ciebie:)
3. nie będzie problemów z realizacją prognoz- nie w tym roku, ani w kolejnych 5 latach
donaldina / 2007-07-30 10:36 / Bywalec forum
Czy wiesz, kiedy będa publikowane wyniki (data) nigdzie nie moge znaleźć informacji?:-)
blueberg / 2007-07-30 10:43 / Tysiącznik na forum
info jest tu:
http://www.parkiet.com/narzedzia/terap.jsp

ale mercora nie ma
blueberg / 2007-07-30 10:05 / Tysiącznik na forum
ing brał po 52, drugi (chyba pko cs) po 56
jak mają z zapisu to średnia niższa

mam ustawiony koszyczek-może wpadnie :)
flugo / 2007-07-30 09:47 / portfel / Dziecko hossy
nie mam teorii
mam wirtualną stratę którą redukuję dokupując
PedroGonzalez / 2007-07-30 09:44 / Uznany Gracz Giełdowy
ciekawa sprawa...londynski ftse250 wystrzelil jak z procy (srednie spolki)...natomiast ciezarowcy fts100 (taki nasz wig20) stoja w miejscu :-))
de havik / 2007-07-30 09:47 / portfel / "Tysiącznik na forum"
ktoś tu już przewidwyał, ze w zeszlym tygodniu skonczyla ise korekta na malych i srednich, za to blue chipy jeszcze sie obsuną... kto wie...., mnie to pasi :))
PedroGonzalez / 2007-07-30 10:03 / Uznany Gracz Giełdowy
obsunac to napewno sie jeszcze obsunie :) im mocniej tym szybciej sie to skonczy :) oby USA dzisiaj dobily do 12900 i bedzie po korekcie :-)
eprach / 2007-07-30 10:09 / portfel / Onedaytrader
znaczy wieszczysz kolejne 300 punktów w dół :D :D
de havik / 2007-07-30 09:43 / portfel / "Tysiącznik na forum"
W sierpniowym Forbsie budujący artykuł o budowalnce/deweloperce jest - dobrze wybrane powinny przynieść spory zysk (konsolidacja branży - w tej chwili działa 250 dev.). W wyjątkowo dobrym świetle przedstawiono Polnord (ale jeszcze zerwaniem umów z nfi). W złym LCC, ale to żadna nowość.
samira / 2007-07-30 09:57 / portfel / Małomówny spekulant
Witam,
w poprzednim Forbsie też był artykuł o spółkach Krauzego, co jest zrozumiałe, PR przed debiutem Petro i też mówili dobrze o Polnordzie. I co z tego?
blueberg / 2007-07-30 09:53 / Tysiącznik na forum
pisałem już w tajemnicy kilka dni temu :)- na jesień wybrane spółki budow i deve rządzą
pzdr
Eres / 2007-07-30 09:27 / portfel / Wieczny debiutant
Dzień dobry wszystkim.
Niby to powszechnie znane, ale polecam artykuł w Parkiecie (oto fragment) :
To, że długotrwała hossa prowadzi do przewartościowania akcji, nie jest niespodzianką. Od początku istnienia giełd na świecie powtarza się ten sam cykl, w wyniku którego na zmianę optymizm inwestorów wynosi kursy do nieuzasadnionych wartości, by potem sprowadzić je do zaniżonych poziomów. Na naszym rynku ostatnia faza wzrostu wycen trwała dwa lata. Przez ten czas przeciętny wskaźnik C/Z dla spółek znajdujących się obecnie w składzie indeksu mWIG40 podskoczył niemal trzykrotnie.
Na szczęście nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Trwająca przecena akcji stopniowo sprowadza ich wyceny do bardziej racjonalnych poziomów. Walory części spółek - niektórych banków i pojedynczych firm przemysłowych - już teraz są w miarę atrakcyjne. Problem w przypadku większości pozostałych spółek polega jednak na tym, że wcześniej ich wyceny tak bardzo się zagalopowały, że stopniowa przecena (niekoniecznie w takim tempie jak ostatnio) musiałaby trwać miesiące, by można je było uznać za tanie.
Tomasz Hońdo

Mimo wszystko, wierzę w dzisiejszy niewielki wzrost i dobry tydzień.
Życzę udanego dnia.
dżeju / 2007-07-30 09:35 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Przyszła bessa. To długotrwały brak wzrostów, powodujący zniechęcenie i powolny odpływ środków. To nie jest korekta, która przebiega gwałtownie i jest trampoliną do dalszych wzrostów. Kto lub co ma je generować? Pokusiłem się o analizę obecnej sytuacji i zapraszam do dyskusji.

A. Fundamentalna
Ktoś powie, że bessa nie jest możliwa, bo mamy dynamiczny wzrost PKB, spółki poprawiają wyniki etc. Ale wyceny spółek zdyskontowały to na wiele lat naprzód, dawno oderwały się od fundamentów, a giełda dyskontuje przyszłość. Czy nie czas na dyskontowanie pogorszenia się koniunktury gospodarczej?

A. Psychologiczna
Kto generował ostatnie wzrosty? Nowi gracze, już to poprzez fundusze, już to poprzez własną nieporadną grę. Jakie oczekiwania ma nowy gracz? Zarobić szybko dużo forsy, bo przecież giełda to maszynka do robienia pieniędzy. Ale konfrontacja z rzeczywistością zazwyczaj jest inna, kubeł zimnej wody, zamiast zysków – straty. Nie są nastawieni na inwestycje długoterminowe. Długotrwały brak wzrostów nie przyciągnie nowych graczy, a ci, którzy już są, zrealizują zyski lub straty i staną z boku. Fundusze pozbawione dopływu gotówki, nie będą kupować, będą sprzedawać. Giełda będzie się obsuwać. Nastanie długotrwała, wymęczająca bessa.

A. Techniczna
Indeksy po ubiegłorocznych majowo-czerwcowych spadkach co prawda rosną, ale już z mniejszą dynamiką i mniejszych od wiosny obrotach. Zbliżają się do linii trendu wzrostowego, ale nie poprzez korektę tylko przez czas. To właściwie linia trendu się do nich zbliża. Długoterminowo powstaje spadkowa formacja wachlarza, gdzie każda kolejna fala wzrostowa ma coraz mniejsze nachylenie. W dodatku ostatnia fala przyjmuje kształt klina rosnącego, a to zapowiada spadki. Czas przed wynikami zwykle jest czasem wzrostów. Tego nie było. Czas podawania wyników jest zwykle czasem realizacji zysków. Jeśli to nastąpi, myślę, że w ciągu dwóch tygodni zejdziemy pod linię trendu, której nikt nie będzie bronił.
leih. / 217.153.26.* / 2007-07-30 12:34
" dodatku ostatnia fala przyjmuje
kształt klina rosnącego, a to zapowiada spadki" - no tak, ale o jakim/ktorym klinie mowisz? Jesli juz AT, to klin wzrostowy pojawia sie w wyraznym trendzie spadkowym gdzies tam niby w polowie trendu. Jak na razie u nas wyraznego spadkowego nie widac, nie jest to bessa od wielu miesiecy, wiec jaki klin wzrostowy? jesli juz, to korekta i to niewielkiego stopani jak na razie, bo jak dla mnie to 10 % to nie jest zadne halo, jesli gielda rosla setki procent przez ostatnie kilka lat. nawet miśki spady jeszcze niewiele , patrzac na ich horrendalny wzrost w ostatnich 2 latach
Eres / 2007-07-30 10:46 / portfel / Wieczny debiutant
No cóż, wtrącę i ja swoje trzy grosze :
Bessa nie przyszła i nie prędko przyjdzie.
1. Fundamentalna
Zakładam, że oceniasz sytuację w skali globalnej a nie tylko Polski i GPW i dlatego :
- nie widzę żadnego powodu, abyśmy znajdowali się w fazie konieczności dyskontowania "pogorszenia się koniunktury". Wydaje mi się, że w dotychczasowych forumowych rozważaniach, przyjmuje się, prawie jako aksjomat, założenie że koniunktura globalna musi kształtować się w rytmie podrygów jankieskich (no, może trochę japońskich - ze względu na obecne znaczenie jena). Trochę to takie statyczne podejście do gospodarki światowej, minimalizujące (jeżeli nie pomijające) znaczenie syndromu BRIC (pisałem o tym parę razy) Zważ, jak mało w naszych rozważaniach mówimy o trzech pierwszych składnikach i jakbyśmy zapominali o fakcie, że Chiny są już w tej chwili trzecią potęgą gospodarczą świata. Jeżeli, jak słusznie przyjmujesz, giełda dyskontuje przyszłość, to nie może ona abstrahować od wysokiej dynamiki rozwoju tych właśnie krajów.
- piszesz, że "wyceny spółek zdyskontowały to na wiele lat naprzód." Sorry, ale nie podzielam tak ogólnie sformułowanej tezy. Spółki, te fundamentalne, posiadają ukryty potencjał rozwoju (powiększania wartości), znany tylko określonemu gronu. Ot chociażby, zamierzone przejęcia, efektywność poczynionych i zamierzanych inwestycji, restrukturyzacja itp. itp.
2. Psychologiczna.
Ludzka chciwość nie daje się tak łatwo okiełznać, jak zdajesz się to zakładać. Popatrz na nasze forum - owszem ludziska cienko ubolewają, że im się portfele kurczą, ale z drugiej strony wykorzystują spadki do zakupów, uśredniania itp. W moim przekonaniu, nawet większa zwała nie zmieni, na dłuższą metę, tego ciągu. Giełda to zaraza. kto raz połknął tego bakcyla - jest uzależniony.
3. Techniczna.
Nie wypowiadam się, bo jestem wołowa.

Pozdrawiam serdecznie.
kalot / 2007-07-30 09:40 / portfel / Tysiącznik na forum
2007-07-30 09:35:39 | *.*.*.* | dżeju [ Uznany gracz giełdowy/ Bloguje na bblog.pl! ]
Przyszła bessa



Otóż, nie przyszła, ale artykuł ładny, higieniczny, niestety ujmujący jedynie jedną stronę medalu
dżeju / 2007-07-30 10:16 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
a jaka jest druga?
kalot / 2007-07-30 10:32 / portfel / Tysiącznik na forum
cóż mogę napisać?
odwrotnością bessy jest hossa:]
brydzia / 2007-07-30 09:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zgadzam się z tobą , jeszcze niedawno po wynikach było kupowanie a teraz super wyniki i spółki dołują
warren buffet / 2007-07-30 09:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mysle ze o bessie jeszcze za pochopnie piszecie....
dżeju / 2007-07-30 10:38 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
warren, bessa jest umownym określeniem, nikt nie powie: zaczęła się tego i tego dnia o tej i o tej godzinie
faktem jest, że nastąpiło zahamowanie wzrostów, ludzie ochłonęli i zapewne, jeśli nie nastąpią nowe wzrosty, nie przyciągną nowych graczy
warren buffet / 2007-07-30 09:39 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
byc moze tak jak piszesz... natomiast nie wziałeś pod uwage okresu wakacyjnego i obrotów... no i faktem jest, ze przychodzi, kiedy nikt sie jej nie spodziewa...
brydzia / 2007-07-30 09:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Warren obroty są bardzo duże , 2 lata temu obroty były na całym rynku po 700 mln zł , pan Daniel podał ostatnio średnią obrotów za zeszły rok i nie masz racji ale byłeś na wakacjach to masz prawo

a poza tym gospodarka zwalnia a GPW podobno dyskontuje przyszłość
gekko-n nielogo / 70.128.109.* / 2007-07-30 10:43
zobacz ile oszczednosci przeszło z rachunków do TFI, a to nie koniec
Abus / 2007-07-30 10:07 / Uznany Gracz Giełdowy
zobacz ile TFI powstalo w ciagu tych 2 lat
Abus / 2007-07-30 09:58 / Uznany Gracz Giełdowy
zobacz ile spolek bylo na rynku 2 lata temu
Abus / 2007-07-30 09:31 / Uznany Gracz Giełdowy
Tomasz Hońdo nabral S-ek ze hej:-)
gio / 2007-07-30 09:26 / portfel / Tysiącznik na forum
witajcie
kontrakty pokazują kierunek?
azja / 2007-07-30 09:26 / portfel / Obserwator
oooooooooo Lesiu sie podnosi?????
valjean / 2007-07-30 09:23 / Galernik

Panie Danielu o takich wynikach pan mówi

a kiedy budimex miał zysk? od dawna to synonim "c/z w chmurach". chyba zły przykład ;)
brydzia / 2007-07-30 09:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
no tak ale może nasza GPW w końcu powinna reagować na wyniki budimexu tak samo jak na wyniki Toory

Później dopiero takie kwiatki wchodzą na gpw jak Lcc i inne , że praktycznie poza wprowadzającym nikt nie zarobi , komuś ostatnio się styki poprzegrzewały i myślą że inwestorzy to dojne krowy
valjean / 2007-07-30 09:29 / Galernik
myślę że do budimexu po prostu się przyzwyczaili albo są "króliki" które wiedzą duzo wiecej
kalot / 2007-07-30 09:23 / portfel / Tysiącznik na forum
Z poniższej publikacji:
Na razie Elektrim podtrzymuje, że nie jest zainteresowany sprzedażą akcji zespołu elektrowni. Jak twierdzi, jedyna formuła pozbycia się udziałów w PAK, jaką dopuszcza, to odstąpienie od umowy prywatyzacyjnej przez skarb państwa.
Negocjacje między MSP a Elektrimem z ciekawością obserwują zagraniczni inwestorzy zainteresowani przejęciem PAK. Wciąż interesują się nim szwedzki Vattenfall, niemieckie RWE i czeski CEZ
$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
Wcześniej czy później będzie wybicie jakiego nie było od dawna, ja się niechciałbym ponadnornatywnie angażować w w jakąkolwiek spółkę, ale sądzę, że zacznie rosnąć już od dziś i nie skończy wcześnie
valjean / 2007-07-30 09:26 / Galernik
Soloż podpiasał cyrograf z diabłem czyli obecną ekipą (wnioskuje po programie polsatu) i wszystko jest możliwe
TOMOK / 2007-07-30 09:17 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Witam
dziś lepszy dzień?
Pozdrawiam
Józefina / 2007-07-30 09:31 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Tomok....
dziś jest równeż czerwona kaszanka.
Ja już na to patrzeć nie chcę...
poanalizuję sobie jak wrócę z pracy...
Miłego dnia!

PoZdrawiam :-)))))))))))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy