Forum Forum prawnePracy

Wypowiedzenie umowy na czas nieokreślony.

Wypowiedzenie umowy na czas nieokreślony.

Bartek352 / 87.101.34.* / 2016-01-10 17:20
Witam, chciałbym wypowiedzieć umowe o pracę. Jestem pracownikiem od ponad 5 lat, więc musiałbym niestety 3 miesiące jeszcze pracować. Ale w umowie mam tylko miesiąc wypowiedzenie. Co jest bardziej ważne?
Wyświetlaj:
suri1986 / 87.101.34.* / 2016-01-16 17:37
A co zrobic jeśli w umowie jednak nie ma takiego zapisku, a chce się zmienić prace?
szklarek / 2016-01-17 20:59
Nie ma JAKIEGO zapisu ? O okresie wypowiedzenia ? No to bez żadnych wątpliwości obowiązuje obie strony okres wypowiedzenia kodeksowy- tu trzymiesięczny, a więc rozwiązanie najwcześniej 30 kwietnia. Albo porozumienie stron.

Jest opcja pośrednia- po normalnym wypowiedzeniu próba oferty porozumienia stron w zakresie już nie trybu ustania stosunku pracy, a jedynie w zakresie skrócenia biegnącego już okresu wypowiedzenia- czyli z art.36, par. 6 KP
szklarek / 2016-01-10 22:34
Orzecznictwo jest tu bogate i ...zmieniało się w czasie. W sytuacji istnienia takiego zapisu w umowie, i tego, że wypowiadać będzie pracownik należy wypowiedzieć z okresem umownym i jasno wskazać na to w wypowiedzeniu. Pracodawca ewentualnie zaneguje prawność tego wypowiedzenia, chcąc jego zmiany- i wtedy będzie do podjęcia decyzja, czy odmawia Pan i ryzykuje dyscyplinarne zwolnienie po owym miesiącu za porzucenie pracy i odwołuje się od niego. Czy składa poprawione z okresem kodeksowym.

Jeszcze lepszym wyjściem dla obu stron jest po prostu porozumienie stron w tym zakresie. Formalne, na piśmie- jeśli nie myśli Pan o zasiłku dla bezrobotnych.

Tu sporo:

http://www.money.pl/forum/okresy-wypowiedzenia-umowy-o-prace-zawartej-na-czas-nie-okreslony-t2626472.html
suri1986 / 87.101.34.* / 2016-01-16 16:57
Dziękuje bardzo za odpowiedź. Mnie również najbardziej interesowało by ugodowe załatwienie, ale nie zawsze jest to możliwe, szczególnie jak jedna osoba robi wszystko. Pozdrawiam
szklarek / 2016-01-17 20:55
No więc od oferty porozumienie stron należy spróbować.

Najnowsze wpisy