Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wzrost wynagrodzeń w Polsce. Przeszkodą są zbyt wysokie obciążenia fiskalne

Wzrost wynagrodzeń w Polsce. Przeszkodą są zbyt wysokie obciążenia fiskalne

Wyświetlaj:
Jarek141 / 155.133.108.* / 2016-01-26 14:04
zusy obnizyc. to jest prawdziwy problem. bo jak dasz pracownikowi 3000 zl to pracodawce kosztuje 5000 zl niby idzie z kieszeni pracownika ale to pracodawca tam niby wklada i wyciaga pieniadze. a dla tych co nazywaja pracodawcow krwiopijcami. sami zalozcie dzialalnosc to zobaczycie jaki to mily chleb. umiecie tylko nazekac
pracownik832 / 47.60.41.* / 2016-01-26 14:18
Moj szef w polsce niegdy nie płacił nam na czas, często zdarzalo wie że ostatnia " ratę" dostawalismy dwa tyg później. Kiedy miałam urlop pojechałam do pracy po pieniadze pizniewaz chciam pojechać ba morze a było juz tydz po terminie wyplaty. Dał mi łaskawie 200 zl tłumacząc że nie ma więcej.. po drodze do domu stapilam do apteki gdzie spotkałam jego żonę która kupowała puder i inne kosmetyki dla siebie za ponad 350. Zl. Kiedy powiedziałam o tym koleżance ta namówiła mnie żebym sprawdziła czy on wgl opłaca nam ZUS i co się okazało... Przez pół roku moj szef nie wplacil ani zlotowki... W pracy było nas 11 i żadne z nas nie miało opłacone tego...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pucio 54 / 185.78.148.* / 2016-01-26 14:15
Dodaj do tych 5 tyś jeszcze 10 % które potrzeba na WYPŁATY ZA URLOP + koszt chorobowego płacony przez przedsiębiorce o kilku drobnych kosztach NIE WSPOMNĄ + w przypadku usług ,AMORTYZACJA sprzętu...........
pracodawca1198 / 155.133.108.* / 2016-01-26 14:00
a mozy by tak obnizyc zusy. bo to jest prawdziwy krwiopijca. pracownik i tak swoje dostaje pod stolem, zus pozostawic na poziomie najnizszej krajowej a pracownik zrby mogl zarabiac 3000. zobaczyli byscie z kazdy zarabialby 3000. ot i caly problem. PRACODAWCY nie chca placic ZUSOWI a nie pracownikowi.
gnac dziadostwo / 91.235.0.* / 2016-01-26 13:57
Do kosza te wszyskie analizy firm doradczych. Przyczyny sa proste: nie płaca pracownikom pseudobiznemeny polskie bo nie muszą i maja nadmiar chetnych do pracy. Jak kazego uurześbi na tysiak to jak ma 10 niewolników to już zanic ma 10 tys. zł dla siebie. Natomiast zachodnienie korporacje nie płaca bo jest niska płaca minimalna, rozchwiane prawo pracy umozliwjace stosować umowy cywilne i pracę tymczasową jak forme swoistego wyzysku przez zorganizowane bandy.
1 2 3 4 5
na koniec starsze

Najnowsze wpisy