Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Wzrosty potwierdzone obrotami

Wzrosty potwierdzone obrotami

Money.pl / 2006-10-13 17:34
Komentarze do wiadomości: Wzrosty potwierdzone obrotami.
Wyświetlaj:
Perski / 2006-10-13 18:26 / portfel / Młodzik Giełdowy
Mam pytanie, sory ze nie zwiazane z tematem ale potrzebuje rady specow, za rok ide na studia i chcialbym isc na cos zwiazanego z giełda, z racji ze w krakowie jest akademia ekonomiczna bardzo odpowiada mi kierunek finanse i bankowosc-->rynki finansowe i doradztwo inwestycyjne, ale chcialbym sie dowiedziec czy sa jeszcze jakies inne kierunki powiazane mniej badz bardziej z gielda. Badz chetnie dowiedzial bym sie jakie kierunki i uczelnie ukonczyliscie.
Wall Street / 2006-10-13 20:06 / Bywalec forum
po pierwsze na ekonomie to nawet nie patrz, FiB jest juz max zapakowany, i po trzecie chcialem tylko zaznaczyc ze najwieksi inwestorzy gieldowi na swiecie sa swietnymi ksiegowymi(dla nich AT wogole nie istnieje), odniesli swe sukcesy dzieki umiejetnemu czytania sprawozdan finansowych(co naprawde potrafia tylko nieliczni) co umozliwilo im znalezc niedocenione spolki, i zrobic na tym niezly biznes:) tak wiec moze rzuc okiem na rachunkowosc. Wiem co mowie ;-)))
Wall Street / 2006-10-13 20:09 / Bywalec forum
i nie mowie tu o buffecie i innych amerykanskich inwestorach ale np o moim autorytecie (w kwestii biznesu) jakim jest sw. pamieci Friedrich Flick
EDiS / 83.11.11.* / 2006-10-13 19:38
Ekonomię i ekonomistów wymyślono po to, żeby astrologia wyglądała na poważną naukę. Tylko studia na Politechnice(jeżeli matematyka nie jest Twoim śmiertelnym wrogiem) dadzą Ci w przyszłości chleb i satysfakcję. Mówi Ci to człowiek z zadużym bagażem doświadczeń. Ale to jest Twoje życie i musi to być tylko Twoja decyzja. Życzę powodzenia.
Perski / 2006-10-13 20:04 / portfel / Młodzik Giełdowy
hmm akurat jestem w 4 klasie technikum i mam wybor miedzy akademia ekonomiczna, a jakimis kierunkami elektronicznymi(elektronika albo automatyka), na szczescie matematyka jest moja dobra strona i wlasnie dlatego mam dylemat
margo_x_ / 83.29.65.* / 2006-10-13 21:35
witaj, ja jestem po AE w Krakowie, kier. rachunkowość i jestem też księgową z zawodu, aczkolwiek przez ostatnie kilka lat, moja praca polega na analizie wszystkiego :-)pod wszelakim kątem :-) a to już nie księgowy, tylko analityk finansowy. Interesuję się również rynkiem kapitałowym, ale tak bardziej na powaznie to dopiero od roku... i powiem Tobie tak, jeżeli myslisz o AE tylko pod kątem transakcji giełdowych, to sobie odpuść. Zrób Politechnikę, a w tzw. międzyczasie zrób kurs, gdzie tematem będzie analiza firmy, czy też jej wycena wg różnorakich standardów. Możesz oczywiście uzyskać licencję maklera, ale jezeli nie będziesz pracować w biurze maklerskim, to szkoda Twojego czasu. Delarzy mają czasami możliwość dostępu do "ciekawych" informacji przed zwykłymi śmiertelnikami i stąd ich przewaga nad "leszczami":-). Oczywiście wybór należy do Ciebie, pozdrawiam, margo
Big Lebowski / 2006-10-13 21:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Leszczem moze byc kazdy nawet po ukonczeniu AE...
margo_x_ / 83.29.65.* / 2006-10-13 22:26
nie ma doskonałego przepisu na leszcza...czyż nie ? :-))))))))))))) oczywiście droczę się z Tobą, co pewnie nie mieści się w regulaminie tegoż forum :-)))))))))))
Romi / 2006-10-13 18:43 / portfel / Koci Tata
W Sopocie na ekonomi UG po 3 latach masz licencje maklera
jolly / 2006-10-13 18:38 / Bywalec forum
Wejdź na stronę: http://www.olympus.edu.pl. Wprowadzili tam nowy kierunek Giełda i rynki finansowe. Szkoła jest w W-wie, Łodzi i Stalowej Woli.
barakuda / 2006-10-13 18:36 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Zdziwiłbyś się gdybyś wiedział jak mało jest ekonomistów na tym forum. ...
lojka / 2006-10-13 21:17 / Tysiącznik na forum
no coś ty : a ja....
jeż / 2006-10-13 20:02 / Bywalec forum
najlepiej specjalizować się w inżynierii ekonomicznej
Ripley Holden / 2006-10-13 22:42 / Bywalec forum
Może to bardziej filozoficzne stwierdzenie, ale dzisiaj większą część dnia zajmowałem się inżynierią (dość szeroko pojętą) i to była PRACA. Robiłem też małe przerwy na giełdę i to była GRA. Bardzo mi odpowiadaja takie proporcje, nie chciałbym aby giełda kiedykolwiek stała się moim źródłem utrzymania. Wolę zarabiać pieniądze niż wygrywać. Dobry fach w rękach jest nie do przecenienia. A inzynierów w Polsce brakuje (że o Europie nie wspomnę).
mari / 2006-10-14 16:48 / Achi
ale płacić im nie chcą za wiele więc żeby się zabezpieczyć ,trochę wzbogacić czy jak tam to nazwiemy część z nich gra na giełdzie.
risky-rainmaker / 2006-10-13 18:06 / Ostatni Optymista
Ja powoli zaczynam się martwić....bo jeszcze jeden tydzień i będę musiał wymiecić prawie wszystkie swoje spółeczki....bo skończy się ich potencjał....i nie mam nic na oku....
rez / 2006-10-13 20:03 / Bywalec forum
A co z complandem?
risky-rainmaker / 2006-10-13 20:41 / Ostatni Optymista
powolutku...ale na północ....nikt nie mówił ,że to energopol
risky-rainmaker / 2006-10-13 20:42 / Ostatni Optymista
115-118 w przyszłym tygodniu
norkay / 2006-10-13 18:30 / Bywalec forum
coś się zawsze wymyśli. oby zawsze tylko takie zmartwienia były. no i zawsze możesz kupić lubą:))))
warren buffet / 2006-10-13 18:17 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jak pisalem o tym we wzrostach nfi 02 i 04 to ludzie opieprzali mnie ze jaja se robie ze mam 200% od "zaraz"..

a to nie takie fajne, jak potem kluczysz i na chama kupujesz cos...
warren buffet / 2006-10-13 18:16 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Witam, uzbierało sie trochę postów i widzę, że tu mało osób sie orientuje na temat tej spółki i tego, co sie dzieje.

Najpierw odpowiem dla Waldemaro na pytanie:
- "A ta wizja to jak skad???w nocy sie snilo???czy na scianie sie ukazal obraz 1,2"

15 września nad ranem miałem 2 wizje.
Pierwsza to głos DROZAPOL DROZAPOL DROZAPOL DROZAPOL ...
Potem była druga wizja: ujrzałem tabelki z notowań ciągłych a w nich Leasco z ceną 1,20 zł. Coś mi się wydaje, że była to tabela notowań z 2007 roku.

Obie były bardzo wyraźne.
I co?
Ano nic. Zapisałem ciekawostkę. Mam ostrożny stosunek do takich rzeczy.
Drozapolu niestety nie kupiłem
A on zaczął pieknie rosnąć.
Ja zas zacząłem mocno żałować, że nie postąpiłem wg tych wizji.

Leasco jednak jeszcze mogłem kupić.
Jeśli 1,20 zł ma być w 2007 roku, to jest jeszcze trochę czasu.
Natomiast do Drozapolu, to ów głos jakby mnie ponaglał... i wtedy właśnie powinienem był kupić, a ja głupi nic nie kupiłem...mogłem przecież choćby 5% kapitału zaryzykować. Ajjjjj....do dziś żałuję.

Olewacz napisał:
"inwestycje w Lisice traktuje jak grę w Lotto"

Porównajmy zatem grę w lotto z Leasco:
1. Lotto: Jakie tam mamy prawdopodobieństwo wygranej?
Prawie żadne. Czasami nikt w całym kraju nie wygrywa. I zdarza sie to parę tegodni pod rząd, aż się wygrana kumuluje!
2. Leasco: Tu mamy albo wóz, albo przewóz, czyli bankructwo, albo dalsza działalność. Teraz pytania: Dlaczego spółka dotychczas nie zbankrutowała, czy nie ogłosiła upadłosci albo likwidacji? A zamiast tego postanowiła spieniężyć część swojego majątku /już niedługo/? Dlaczego pojawiło się w niej dwóch nowych dużych akcjonariuszy?

Kilka spółek tego typu juz dawno wypadło z gry, a przecież też mogły czekać na ewentualne zwroty z Urzędu Skarbowego.
Leasco zostało. Albo tu chodzi o coś więcej niż o zwroty, albo pokazuje siłę tej spółki i jej władz.
No i zwroty sie zaczęły pojawiać. Spółka zabiega też o następne niesłusznie pobrane podatki.
Zatem wiecej faktów przemawia za dalszym istnieniem spółki, niż za jej niebytem. Bo choćby to: po co 2-ch nowych akcjonariuszy?

O coś tu musi chodzić.

Kajtek napisał:
- "Zdaje się, że split odłożony jest "ad acta".

Nie. KDPW wyjasnił dlaczego nie można przeprowadzić takiego splitu.
Istotne jest to, że nie wskazał na inne przyczyny, jak np. "bezsens przeprowadzania splitu dla bankruta". Spółka została potraktowana poważnie, a odmowa wynikała z przyczyn technicznych. Wyjasniono, że w wypadku posiadania np. 1 akcji nie da sie jej podzielić na 2,5 akcji, gdyż nie istnieją u nas jeszcze akcje cząstkowe.
/Na świecie takie były./
Spółka po tej odpowiedzi natychmiast ogłosiła Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, by ustalić split 1:5.

Skąd wiem, że 1:5 ?
A nie np. 1/4?
Bo w sądzie już dokonano podziału 1: 2,5
Co dało to, że struktura kapitału zakładowego faktycznie uległa juz zmianie.
Stała się faktem, a jedynie chodzi o jej dopuszczenie w nowej formie na giełdę!
Obecnie kapitał zakładowy wynosi 20.455.463,00 zł i dzieli się na 1.021.574.800 sztuk akcji po 0,02 zł każda akcja
Teraz muszą w sądzie podzielić te akcje na 2 i wychodzi nam nominalna akcja po 1 grosz.

Poprzednia wartość nominalna 0,05 zł
W sumie wychodzi:
0,05 : 2,5 : 2 = 0,01 zł
W sumie wyjdzie podział na 5, czyli na liczbę całkowitą, co nie bedzie kłócić się z obecnym zwyczajem GPW nie istnienia akcji częściowych w obrocie.

Walne Zgromadzenie jest zatem zaplanowane, by tego dokonać.
Informacja o nim została podana natychmiast po decyzji KDPW.
Co też jest dobrym prognostykiem.
Aha, ktos pisał, że ten podział był związany z jakąś emisją obligacji, którą spółka szykuje. Jak znajdę te info, to podam.



I na koniec ciekawostka:
"6.9.Warszawa (PAP) -rozmowa z czlonkiem zarzadu Leasco, Panem
Grzegorzemi Haładajem


;Skad takie zainteresowanie waszymi papierami na ostatnich sesjach ???
"stanowczo kwestionuje"sugestie, jakoby to ktos ze spolki stal za wahaniami kursu w ostatnich dniach , po prostu uwazamy dalej iz Leasco w wyniku przeprowadzanej obecnie restrukturyzacji jest warte znacznie wiecej niz przed nia.

- Jaka jest struktura wlasnosciowa akcjonariatu ? "
- Mamy jednego inwestora strategicznego ktory posiada ponad 294mln akcji Leasco, Pan Mazur takze dysponuje duzym pakietem akcji spolki , jednak co warte podkreslenia prawie 3/4 akcji nie sa objete notowaniami na rynku gieldowym co oznacza ze ponad 358mln papierow jest de facto po za rynkiem. Wsrod pozostalych 50mln dopuszczonych do nototowan , male pakiety posiadaja czlonkowie zarzadu i rady nadzorczej.

-Jak Pan zapatruje sie na informacje iz rynek CETO w przyszlosci moze trafic na GPW w ramach polaczenia z nim ?
- " mysle i nie jest to zapewne odosobniona opinia iz byloby to korzystne nie tylko dla spolki ktora poprzez regularne notowania bylaby dostrzegalna przez potencjalnych inwestorow branzowych , ale co warte podkreslania moim zdaniem byloby to z korzyscia dla malych akcjonariuszy ktorzy mogliby normalnie na zasadach rynkowych handlowac aktywnie tymi papierami co spowodowaloby zapewne mniejsze wahania kursu. Chcialbym podkreslic na koniec , iz zarzad zapatruje sie na ten pomysl z jak najwiekszym entuzjazmem."

To tyle. Ja kupiłem, a każdy decyduje za siebie.
Big Lebowski / 2006-10-13 19:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A Uniwersalu akcji przypadkiem nie posiadasz...
EDiS / 83.11.11.* / 2006-10-13 19:46
Piękna analiza. Ja uważam, że Ty masz rację.
Big Lebowski / 2006-10-13 20:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Delikatna wazelinka...
warren buffet / 2006-10-13 20:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
http://forum.makler24.pl/viewtopic.php?t=2398&start=120

to ne ja ;-)
Big Lebowski / 2006-10-13 20:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zrozumialem...
warren buffet / 2006-10-13 20:38 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
więc pozdrawiam ;-)
jolly / 2006-10-13 18:27 / Bywalec forum
Brzmi to logicznie, a przy okazji optymistycznie.
warren buffet / 2006-10-13 18:17 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
kurde. to o leasco. to nie mialo byc tu :)

================
amster / 2006-10-13 18:39 / Bywalec forum
Ładne wypracowanie - logiczne i z elementami fantasy....
norkay / 2006-10-13 18:32 / Bywalec forum
warren, komu to tak łopatologicznie pokazujesz zalety swojego konika?
barakuda / 2006-10-13 18:24 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Warren pomyliłeś forum !!!! Jaja.Nie rób tego więcej
warren buffet / 2006-10-13 20:04 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie dodalem linku bo wkleilo mi sie przez pomylke. to z maklera24 i nie moje slowa ;-)
Moli / 68.36.40.* / 2006-10-13 18:08
za tydzien to bedzie czerwono
Moli / 68.36.40.* / 2006-10-13 18:05
mam przeczucie ze korekta bedzie ostra
warren buffet / 2006-10-13 17:59 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
"OPERA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA informuje, że w wyniku nabycia praw do akcji Spółki NFI PIAST SA z siedzibą w Warszawie przez Fundusze zarządzane przez OPERA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA (OPERA FNP SFIO, OPERA NGO SFIO i OPERA FIZ), oraz w wyniku zarejestrowania podwyższenia kapitału zakładowego Spółki NFI PIAST SA postanowieniem Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, z dnia 3 października 2006 roku, według stanu na dzień 11 października 2006 r., liczba akcji posiadanych przez Fundusze wynosiła 6.997.286 akcji, stanowiących 6,13% kapitału zakładowego Spółki i uprawniających do 6.997.286 głosów, co stanowiło 6,13% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Spółki.
W dniu poprzedzającym nabycie, wyżej wymienione Fundusze posiadały 5.666.011 akcji, stanowiących 4,96% kapitału zakładowego Spółki i uprawniających do 5.666.011 głosów, co stanowiło 4,96% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Spółki."
Podstawa prawna:
Art. 70 pkt. 1 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku – o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (Dz. U. z 2005 r. Nr 184, poz. 1539)



ne ma zle.
warren buffet / 2006-10-13 17:59 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
piasty moje kochane :pp
Ross / 83.21.241.* / 2006-10-13 18:38
Oj i moje i moje.
grzeg0rz / 2006-10-13 18:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
taaa, jestem na nich nieźle w plecy, ale licze że odrobia i zarobią.
W sumie już odrabiają :)
slaw / 2006-10-13 17:51 / Uznany Gracz Giełdowy
a ja w pracy dzisiaj do 24
warren buffet / 2006-10-13 17:34 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
"Sam KGHM wzrósł dziś o prawie 4 proc. i to przy spadku miedzi na światowych rynkach. Trudno o bardziej jaskrawy przykład optymizmu. "


ubrane w piekne słowa. zaprawde :) surowce spadaja a spolki winduja cene. mi to odpowiada. gorzej - bo jak znow bedzie spadac ( a nasze kieszenie sa przeciez wypelnione do granic zysku ) znow na forum zawita kenobi i rocky.... i po co ta maskarada ?
slaw / 2006-10-13 17:59 / Uznany Gracz Giełdowy
ja tam nie mam wypełnionych buuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
Bogoos / 2006-10-13 17:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
czerwone światełko ???
warren buffet / 2006-10-13 17:52 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
aby chronic zyski :)
Wall Street / 2006-10-13 17:37 / Bywalec forum
wzrosty maja zwiazek z (chyba)17 pazdziernika :)
1 2 3 4 5 6
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy