Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Wzrosty potwierdzone obrotami

Wzrosty potwierdzone obrotami

Money.pl / 2006-10-13 17:34
Komentarze do wiadomości: Wzrosty potwierdzone obrotami.
Wyświetlaj:
de havik / 2006-10-14 22:47 / portfel / "Tysiącznik na forum"
wiecie cos o PAGED?, na giełdowe.pl ma najsilniejsze rekomendacje kupna (tzn strzałki;))
lojka / 2006-10-14 22:16 / Tysiącznik na forum
Dobry wieczór wszystkim!

Dzisiaj nie zaglądałam do Was, wróciłam właśnie z wykładów.

Co tam słychać?
warren buffet / 2006-10-14 22:28 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
lubawa do gory :-) 3% :-)
lojka / 2006-10-14 22:29 / Tysiącznik na forum
cześć, dobre, dobre
warren buffet / 2006-10-14 22:29 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
witaj ! :) zartowalem :pp
lojka / 2006-10-14 22:31 / Tysiącznik na forum
no wiem, że żartujesz . Luba by tyle nie wzrosła... hihi

a co u Ciebie?
warren buffet / 2006-10-14 22:32 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jest ok :-) mędrkuje, patrzęę na wykresy i pije piwo. znaczy piłem piwo
lojka / 2006-10-14 22:34 / Tysiącznik na forum
co wymędrkowałeś? dobrze Ci się powodzi. Mi zrobili dzisiaj wodę z mózgu. Nic nie mogę więcej myśleć
S600 / 2006-10-14 21:19
Hmm, widze ze na waszym forum powialo troche groza przed "niby" zblizajaca sie bessa... Trzeba byc naprawde idiota zeby myslec iz teraz zacznie sie bessa, w nastepnych latach czeka nas hossa wszechczasow!!!!!!!!!!!!! Oj bedziecie palakac, wielu z was za 5 lat powie: ... ze mnie to byl debil...Oczywiscie po drodze zdarza sie drobne korekty na ktorych 3/4 z was zrobi w gacie, ale to tylko innym da promocje do dalszej akumulacji... Po cholere wywalaliscie wszystko juz w maju? Przeciez normalne jest ze po kazdej korekcie, rynek wroci do swojego poziomu (czy nawet po bessie) wiec to juz jest megaidiotyzm, no ale coz chcecie tracic , traccie .... goodbye
tomeks / 2006-10-14 22:54 / Bywalec forum
żałuj ,ze nie znasz Kenobiego.
Polubił byś go.
brydzia / 2006-10-14 22:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
a świstak siedzi i zawija
Jarg / 2006-10-14 21:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bredzisz chłopie.
Wróć lepiej na forum bankiera.
warren buffet / 2006-10-14 21:28 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nikt o bessie nie wspomniał ani słowem !?
LONG DYSTANS / 2006-10-14 21:29
O YEAH!!!!!!!!!!! WYDUPCZYMY WSCHOD I ZACHOD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!HOSSA !!
future_k / 2006-10-14 20:51
ja juz nie wiem co robic... ten palant zajal teraz nick "futurek_LOGO" i udaje ze jest mna!!!!!!!! wywalcie go z tego forum, logina future_k uzywalem juz wczesniej gdy zabral mi wczoraj login "futurek"!!!!
Big Lebowski / 2006-10-14 21:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ach te dzieci..
Wall Street / 2006-10-14 21:43 / Bywalec forum
facet ma rozdwojenie jazni... jedna zajmuje dluga pozycje, a druga krotka ;)
Cansas_ / 2006-10-14 20:07 / Bywalec forum
Slowo na niedziele o Karkosiq:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Strategie-znanych-inwestorow-Roman-Karkosik-1437607.html

Pozdr
norkay / 2006-10-14 20:24 / Bywalec forum
troszę już nieświeży ten artykuł, chociaż dla nieznających historii operacji rk (są tacy?) dobre źródło informacji
risky-rainmaker / 2006-10-14 20:27 / Ostatni Optymista
to prawda czytałem go już dawno...
warren buffet / 2006-10-14 22:12 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
2006-05-24 06:17
risky-rainmaker / 2006-10-14 20:20 / Ostatni Optymista
Miło....Alchemia....czuje woń....szeleszczącego papieru....hahaha
rez / 2006-10-15 00:57 / Bywalec forum
...toaletowego... ;)
Krzych / 2006-10-14 19:58 / Płoteczka na forum
a co powiecie o tej spółce:
bankier.pl-MultimediaBankier.pl
lub
bankier.pl/
artykuł:Zagraniczny partner Mieszka.
brydzia / 2006-10-14 19:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
A ja sobie kupię spółki które ostatnio najmniej urosły , bo jak przyjdą spadki to one stracą najmniej
risky-rainmaker / 2006-10-14 19:55 / Ostatni Optymista
Mądra Kobietka....:)
Longterm / 2006-10-14 19:26 / Mostek Zwyciężymy!
Do wszytkich którzy od niedawna się zainteresowali mostami zabrzańskimi chce powiedzieć że nie jest to spółka bez ryzyka. Ryzyko jest i to spore- nowa emisja nie jest jeszcze zarejestrowana, jest kilka spraw sądowych w toku które mogą ją udaremnić (małe prawdopodobieństwo co prawda), po drugie niewiadomo kiedy ale w końcu dojdzie w końcu kiedyś 100 mln akcji wierzycielskich których podaż może spowodować przejściową korektę. Tak więc żeby nie było że long nagania to podkreślam że to ryzyko jest i trzeba być ostrożnym. Ale na zakończenie jedno zdanie: "im większe ryzyko tym większy zysk":-)
chris / 2006-10-14 19:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do ostatniego zdania ... a jeżeli większy zysk tym lepsza perełka ;) a im większy zysk dla posiadaczy i perełki tym większa kasa na dalsze inwestycje, wyjście na prostą ... po prostu na rozwój perełki i posiadaczy
Longterm / 2006-10-14 20:02 / Mostek Zwyciężymy!
perełka będzie po asymilacji PDA a może jak jakieś info o nowym kontrakcie wyskoczy to może być za późno żeby wejść do pociągu
dżeju / 2006-10-14 19:06 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
jest kilka spółek, którymi nikt się nie interesuje a kurs i obroty wskazują na co innego: Novitus, PC Guard, Novita

czy ktoś ma jakieś przemyślenia?
bolo / 2006-10-14 20:03 / Bywalec forum
Witam
To Ty jesteś specem od AT, ale na razie kurs broni zdobyty poziom, a historycznie wygląda to na powtórkę z notowań 01,01,06 - 15,01,06 i dalej...., jeśli do tego dojdzie rzeczywiście może łądnie poszybować..... ale to tylko jest moje skromne zdanie.
Pozdrawiam
mari / 2006-10-14 19:38 / Achi
kurde aż mam strachawięc nie naganiam ale skoro spytałeś to PC:kurs ostatnio zwyżkował dosyć poważnie,
wskaźnikowo jest ponad średnią sektorową ale:
1 na razie tylko milion akcji w obrocie(z głowy piszę proszę sprawdzić)
2 firma się zmienia w ten sposób że jeszcze w tym roku ma zacząć działać 50 punktów sklepów a docelowo 200
3firma złożyła wniosek o dopuszczeniu akcji do obrotu na rynku podstawowym-komunikat był 3 dni temu szczerze mówiąc nie do końca wiem jak to rozumieć bo
a)może chodzić tylko o zmiane z rynku równoległego na rynek podstawowy akcji dotychczas notowanych
b)może chodzić o wprowadzenie dodatkowo akcji emitenta nienotowanych do tej pory.
komunikat był bardzo lakoniczny
4.qrde rok się konsolidowało to chyba już czas na nią.
5wyniki proszę sobie samemu sprawdzić

proszę o wszelkie za i szczególnie przeciw bo może ja czegoś tu nie widzę co jest ważne i niekorzystne dla firmy
mari / 2006-10-14 19:45 / Achi
pozostaje jeszcze pytanie o moment zakupu jak pisze niżej norkay
dżeju / 2006-10-14 19:11 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
aha, Hutmen i Kable mogą być ponownie w centrum uwagi, ten pierwszy znalazł punkt równowagi i będzie szedł w górę, no bo skoro nie spada, to wzrośnie, jak mówi stara maksyma giełdowa

Kable dla ryzykantów też mogą okazać się niezłe, jeżeli wyniki za III kw. okaża się dobre, to 5 z przodu już nie zobaczymy, może już nawet przed

no to spadam home, apap

aha, strasznie pozdrawiam wszystkich, strasznie, normalnie kurde :)
dżeju / 2006-10-14 19:13 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
alchemię obserwować bo to spekulantów królowa :)
była...
dżeju / 2006-10-14 19:15 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
kwiatek (balon) ma już parę łatek, niebezpieczne zabawy z nim, chyba że powiem

i powtórzę linka do fajnych zleceń poza interią, bo ktoś pytał, sam dostałem namiar od kogoś tutaj, za co mu dzięks z dołu
dżeju / 2006-10-14 19:17 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
czas spadać bo piszę sam do się
warren buffet / 2006-10-14 17:42 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
na wszystkie akcje jutro przemysle sobie jakiego wielkiego dac sobie stop lossa. stopa natomiast nie daje lubawie i mostom..... no i leasco :) bo po co :)

piasta jak najbardziej zabezpiecze. nie jest to moja panika czy wrazliwosc nadmierna, przepraszam, w maju stracilem a tego nie lubie. nie wprowadzam paniki, bron Panie Boze.... mostow jeszcze dokupie
szara gęś / 212.2.100.* / 2006-10-14 19:08
proszę napisz gdzie kupiłeś leasco, bo na GPW ja nie widzę.Dzięki!
warren buffet / 2006-10-14 19:44 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Ceto

http://www.mts-ceto.pl/rpw/notowania_rpw.htm
Romi / 2006-10-14 18:34 / portfel / Koci Tata
Jutro sie zastanowie czy mostów i kghm dokupić
Ale najpriew skyerope wypuszcze do trzymam od ok 7,30 zł to już za dużo chyba:))
mari / 2006-10-14 17:58 / Achi
a co warren tak w razie czego to mosty i luba są pod szczególną ochroną?wierz mi że nie.Obie są wyjątkowo podatne na działania spekulantów.
warren buffet / 2006-10-14 18:05 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tak, ale one sa mega long term... a reszta to takie dobieraki :) piast tez niby long, ale nfi to nfi :)
norkay / 2006-10-14 18:18 / Bywalec forum
kiedy nadejdą prawdziwe spadki, wiele osób w pierwszej ich fazie założy długoterminowy charakter inwestycji (bo przecież nie sprzedadzą ze stratą). potem mega long term. a na koniec w samym dołku sprzedadzą (bo spada i spada). ta reguła będzie dotyczyć większości spółek.
ale będą oczywiście też takie, które wyjdą z konfrontacji z podażą zwycięsko. trzymam kciuki, aby te twoje longtermy należały do tej drugiej grupy.
warren buffet / 2006-10-14 18:47 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dziekuje !
chris / 2006-10-14 18:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam
... w samym dołku można jeszcze wrzucić do zamrażarki jak Romi i sam też tak mam Pep za 14zł ;) ... a ustaliłem że tutaj nie uśredniam w dół
1. Ciąć straty sprzedając by odkupić taniej?
2. A jak się sprzeda w dołku to d... i co? odkupić ;)) i bądz tu mądry, a straty chce się odrobić
3. Po zwale zawsze może się jeszcze "ujawnić" światu nieciekawe info i dalej w dół
SCENARIUSZY od groma ... a ten wie więcej Kto siedzi "w środku"

Realizacja strat ... dlaczego nie ... zwlaszcza pod koniec roku żeby obniżyć podstawę do opodatkowania ... ale przed realizacją strat trzeba ustalić czy się z automatu odkupuje papierek ... czy zmiana papierka ... czy nico
norkay / 2006-10-14 18:54 / Bywalec forum
wszystko zależy od indywidualnego podejścia i strategii. osobiście konsekwentnie stosuję zasadę cięcia ewentualnych strat. kilka razy okazało się, że ciąłem niepotrzebnie, ale zdecydowana większość ruchów potwierdziła przyjętą zasadę. dużo zależy też od momentu wejścia.
poza tym mamy od kilku lat hossę i rośnie praktcznie wszystko. więc na razie ciężko było poważnie umoczyć.
chris / 2006-10-14 19:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
zależy od terminu
gratulujesz Romi cierpliwości ... 6 lat
a co powiesz o krótszych terminach?
Optimus, Pep, Lubawa, Elek i można by tak wymieniać ... o efektach pozostałych spekuł nie wspomnę ... wzrośnie jeszcze? ... żeby wyjść na lekki + nie sądzę że w każdym przypadku ... gdyby tak było to nic tylko kupować i luz ;))
norkay / 2006-10-14 19:36 / Bywalec forum
właśnie dlatego staram się być konsekwentny. ale nie uważasz, że równie ważny jest moment zakupu? często podyktowany chęcią dogonienia odjeżdżajacego pociągu lub czyjąś "rekomendacją"? to najczęściej własnie efekty tej radosnej twórczości są najboleśniejsze.
ja pewnych spółek nie kupuję (np elek czy nfi). niech rosną do nieba.
chris / 2006-10-14 20:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
faktem jest że spekuła może grozić efektem "spadającego noża"
ale powiedz że nie korci ;)) ... na Elku w tym roku wyciągnełem ze 50% jakoś tak ;) na kilku innych też coś ugrałem ... ale nie zawsze kawior bo to niebezpieczna gra, wolę szybciej sprzedać, mniej zyskać niż patrzeć jak wali w dół i zastanawiać się czy to już dno czy jeszcze nie ... z jedym wyjąatkiem który popełniłem ... kwestia akceptacji straty zrealizowanej
Romi / 2006-10-14 18:30 / portfel / Koci Tata
mylisz sie chłopcze mam pakiecik millenium po 16zł i już 6 lat to trzymam bo przecież ze stratą nie sprzedam:))
norkay / 2006-10-14 18:42 / Bywalec forum
gratuluję wytrzymałości i życzę wzrostów. kiedyś przecież nadejdą;)
kilka tygodni temu odkryłem przypadkiem przy robieniu porządków niezdeponowane świadectwo w kilkoma akcjami (wartość śmiesznie niska), które zakupiłem nieco ponad 5 lat temu. wprawdzie przypadkiem, ale też jestem long term:) zostawię chyba na pamiątkę.
chris / 2006-10-14 18:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
mam kilka klaserów znaczków sprzed 40 - 20 lat
cały czas jestem do przodu ... ale tu brak spekuły ;)))))))))))))
izrael / 2006-10-14 17:03 / Tysiącznik na forum
Przed chwila przed Teleexpressem widzialem nową reklamę funduszu ARKA. pamietacie jak naganiali klientów w maju? co chwile emitowane byly takie reklamy. Czy to czasem ie jakis podobny znak tego co moze stac sie w maju.....?
Palestyna / 85.128.105.* / 2006-10-14 20:00
Czas uciekać....do domu...
warren buffet / 2006-10-14 17:10 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
niech kazdy sam pomysli
Krzych / 2006-10-14 16:46 / Płoteczka na forum
Koalicja rządowa to duże prawdopodobieństwo ,napewno wtedy przegłosują budżet , w budżecie na 2007r. jest ponad 3mld.więcej niż w tym roku na wojsko , na policje 1,5mld.
Pytanie moje ile w tym roku kupujemy F-16 jak się nie mylę to 3szt.a w 2007 ile.Szukam i nie mogę nic znaleść na ten temat.Jakie umowy płatności za te samoloty ile lat?Wcześniej nie przywiązywałem do tego uwagi.
proszę o linka.
Krzych / 2006-10-14 17:25 / Płoteczka na forum
na stronach MON znalazłem tylko że na samoloty wielozadaniowe 38,6mln z rezerw budżetu.Większość środków jest pochodzenia z żródeł pozabudżetowych -krajowych i zagranicznych.Mamy mieć 4szt. F-16 w listopadzie.


Jaki koszt jest F-16 i jakie umowy akcesowe były podpisane?
Krzych / 2006-10-14 18:01 / Płoteczka na forum
do czego zmierzam?
3mld to jest b.dużo w porównaniu do innych lat.Do Afganistanu mamy wysłać 1000 żołnierzy ma to kosztować 300mln, ostatnio Amerykanie ogłośili że z Iraku nie wyją wcześniej niż 2010r.
Czy czasami nasz rząd nie planuje zwiększyć udziału naszych wojsk w jakiś misjach.
Wiem że wojsko było niedowartościowane.Ale skąd nagle tyle?
mari / 2006-10-14 18:54 / Achi
no niby wychodzi że jest to roczny żołd dla stutysięcznej armii zawodowej niby dużo ale wiesz jeżeli mamy mieć armię i zmierzać w kierunku uzawodowienia jej a jednocześnie ma być dobrze wyszkolona i wyposarzona to pewnie nie jest to dużo.Samoloty t tylko jeden z elementów
potrzeba dla nich uzbrojenia całej obsługi naziemnej i powietrznej paliwa na tysiące godzin ćwiczeń itd .A to tylko samoloty.A czy my w ogóle mamy jeszcze marynarkę wojenną czy jest ona tylko szczątkowa?
Na pewno te trzy miliardy są potrzebne wojsku byleby tylko nie były zmarnowane .
Acha jeszcze jedno kuzyn mój kiedyś pracował w wojsku w obsudze naziemnej samolotów i mówił że jeden start szkoleniowy miga kosztuje tyle co nowy 'maluch"
(mówił to jakieś 10 lat temu)myślę że teraz też są to poważne koszty.Może ktoś inny coś więcej będzie wiedział na temat kosztów utrzymania wojska,na pewno nie są małe.Na pewno takie pieniądze są potrzebne w wojsku byle byłyby dobrze wydane a to już jest odrębny rozdział
(wiem coś o tym co było dotychczas i włos się jeży na głowie jak się wie co nieco)
mari / 2006-10-14 13:22 / Achi
OK panie futurek z logiem bez z k odłączonym lub nie.
1 Z jednego adresu są wysyłane posty wszystkich futurków
Po co to robisz? Przecież Ty nie lubisz przeszkadzaczy,naganiaczy tych co może niewiele potrafią,
więc poco tak robisz?skrzywdził cię ktoś czy w przedszkolu przerwe mają i nie masz co robić? - nie odpowiadaj każdy sam jest w stanie to ocenić.
2 Miło mi jeżeli dałeś się nagonić takiemu co tylko potrafi naganiać(co widać po postach) np.na SKY.bo zarobiłeś.
ale Ty gdybyś na SKY zarobił to pewnie inaczej byś śpiewał. Prawdopodobnie siedzisz w krótkich gaciach i sam nie wiesz kiedy Ci zwieracze puszczą(tłumaczy to trochę zamieszanie z twoim nickiem które wprowadzasz
po prostu brak ci jaj)
3 Nie wiem na co kogo nagoniłem bo do końca wszystkich spółek o których pisałem nie pamiętam a nie chce mi się sprawdzać więc JEŻELI KTOŚ SIĘ ZASUGEROWAŁ MOJĄ WYPOWIEDZIĄ I STRACIŁ TO BARDZO PRZEPRASZAM NIE MIAŁEM TAKICH ZAMIARÓW cokolwiek o mnie myśli futurek.
4 Większość forumowiczów którzy są od dłuższego czasu pewnie zauważyła jak zmienił się charakter tego miejsca
ja mogę tylko powiedzieć niestety.(nic na to nie poradzimy )
można jedynie zniknąć lub ograniczyć się ze swoimi wypowiedziami lub nie zwracać uwagi na idiotów.lecz przy tej ilości wypowiedzi trudno wyłapać coś wartościowego,choć mi się to udaje czasem.(i nie są to wypowiedzi futurka)
Ponieważ lista ludzi których z przyjemnością czytam zawiera pare nicków i mógłbym kogoś pominąć więc nie będę nikogo wymieniał.Ludziom nowym w tym miejscu powiem tylko UWAGA nie wszscy tutaj muszą mieć zgodny interes z waszym.

Na koniec powiem tylko że żałuję że kilku "starych" forumowiczów przestało się wypowiadać ale im się nie dziwię jest w końcu pare innych miejsc w necie w których można podyskutować i nie okazuje się potem że pod pięcioma nickami występuje jedna osoba która ma tylko jeden cel.(choć tego nigdy nie jesteśmy pewni-no może prawie nigdy)
Tak tak internet to fajna sprawa ale i narzędzie do manipulacji.
Na koniec zacytuję wam coś o czym warto pamiętać inwestując:

2006-10-01 19:10:53 | 83.144.75.* | in.in
NIestety dyskutowanie z innymi moze spowodowac ze utracisz wole podejmowania samodzielnych
(i rozsadnych) decyzji. A to jest juz niebezpieczne. Zaakceptuj: inwestowanie jest ryzykowne
a przyszlosc kompletnie nieznana. Co wiec zrobic? Zminimalizowac ryzyko czyli zwiekszyc
swoje prawdopodobienstwo odniesienia sukcesu. Jak? A no wlasnie poprzez zorientowanie
(samodzielne!) czy dany bzines (spolka) ktory kupuje jest wart tych pieniedzy. Potraktuj GPW
jak tzw "Pana Sprzedawce" ktory proponuje Ci codziennie akcje po roznej cenie. Ale wartosc
(ta wewnetrzna) spolki przeciez sie tak dynamicznie nie zmienia. Odpowiesz mi ze trzeba miec
wiedze i czas na analize spolki. W pewnym sensie tak, no ale tez nikt Ci niekaze byc na GPW.
To Twoj wybor. Poza tym zeby ocenic spolke wystarczy przejrzec sprawozdanie finansowe spolki
aby sie zorientowac czy to dobry interes czy nie, no i dostepny obecnie po atrakcyjnej cenie
czy nie. NIe musisz znac skomplikowanych wzorow itd. Wystarrczy rozsadek i umiejetnosc
liczenia do 10;)

Cena jest najwazniejsza.Nieufaj nikomu dopoki sam sie nie przekonasz ze cena jest
atrakcyjna!

Jezeli chcesz isc za tlumem, to predzej czy pozniej ten sam tlum Cie stratuje.

Miej swoja madrosc i swoj plan ktory realizuj konsekwentnie. Dzieki temu odetniesz sie od
tlumu, ktory jak wiemy dziala irracjonalnie i bardzo emocjonalnie. Jak ten plan bedziesz juz
mial to zaakceptuj jeszcze jeden czynnik. Dlugi termin. To mam byc plan na cale zycie!

Np ja w obecnej sytuacji mam 60% kapitralu zainwestowanego w spolki ktore bardzo doglebnie
przeanalizowalem i czuje sie z nimi bardzo komfortowo. Pomimo ze trzymam je po 2 a niektore
3 lata. Na niektorych zarobilem juz 300% a na niektorych zaledwie 20%. Powiesz etam ja wole
spolki na ktorych zarobie po 40% w tydzien. Byc moze sa lepsze ale moj plan odzweirciedla
moj charakter i nastawienie do ryzyka. Te 40 % mam w gotowce poniewaz nie wiem co kupic bo
wszystko dookola jest teraz cholernie drogie. Powiesz zebym kupil spolki z ktorymi czuje sie
komfortowo. Nie zrobie tego bo z takim zaangazowaniem juz bym tego komfortu nie czul.
Rozumiesz? Mam plan ktory odzwierciedla moj charakter. Poza tym te 40% przyda sie jak ceny
zanurkuja gwaltownie. Wtedy tlum rzuci sie do ucieczki a ja bede przebieraj w dobrych i
tanich ofertach "Pana Sprzedawcy" zwanego GPW :)))

Jak chcesz inwestowac swiadomie to daj znac.

Szczerze chcialbym zebys odniosl sukces. Ale musisz zdecydowac czy idziesz z tlumem czy tez
to tlum bedzie przynosic Ci sukces. Ale to drugie oznacza kokmpletna samodzielnosc.
Niestety.

Milego dnia

Fajnych i wartościowych wypowiedzi jest więcej ale wyławianie takich" rodzynków "to naprawdę ciężka praca.
To tyle jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam i wszystkim życzę sukcesów nawet tym nieucywilizowanym:-)))

PS.A może ja nie tylko jestem " mari" na tym forum może mari to moje gorsze ja naganiające.Może ja to również Orzeł ,Kenobi,Nemo,@@@@@, Brydzia , Anna, A2,Ossesek ,Gabrik,i jeszcze pare niewymienionych osób
Skąd to możecie wiedzieć ,może mam biuro a w nim 100 komputerów i 100 pracowników którzy piszą teksty by czytacze robili błędy?(Przepraszam wszystkie wymienione osoby ale posłużyłem się waszymi nickami .Wszystkich Was szanuję szczególnie za pewną wyjątkowość waszych osób)- więcej jest takich osób choć niestety nie wszyscy piszący tu.
Powodzenia
Wasz Forumowy naganiacz .:-)))))
Aron-antyklerykał / 2006-10-14 17:53 / portfel / Bywalec forum
Kupujący od inwestora różni się tym że ten drugi ma plan .Dążę do tego żeby mieć taki poziom jak Ty .Jest tu parę takich osób którzy nadają świetny klimat dla tego forum . Dlatego jestem z wami i uczę się.Kocham was.
de havik / 2006-10-14 16:15 / portfel / "Tysiącznik na forum"
ja jestem raczej jednym z nowych - staż około 6 miesięcy, ale cenie sobie to forum, zawsze można spytać lub przeczytać jakieś ciekawe posty, a nie trzeba czytać wszystkiego. Myślę, że nie należy przejmować się zbytnio wyskokami futurków i innych takich. Zawsze najlepszą zasdą w takich przypadkach jest ignor :).
Mam więc nadzieję, że stali bywalcy nie dadzą się stąd wygonić różnym wichrzycielom :D, dzieląc sie nadal cennymi spostrzeżeniami. Na to liczę w każdym razie.
Kwestia naganiania jest w ogóle zabawna moim zdaniem. Każdy ma swój rozum i trudno chyba kogoś winić za brak wyczucia. Ja w każdym razie traktuje wspominane tu spółki jako rzeczy do sprawdzenia i ewentualnej obserwacji. No może wyjątkiem jest relpol, który kupiłem właściwie jedynie na podstawie zamieszczanych tu postów i swoją drogą dobrze zrobiłem:). No ale to było moje ryzyko.
Pozwoliłem sobie na dłuższy wywód bo i tak tu cisza panuje na razie:).

Na samym początku czytałem forum onetu - tam to rzeczywiście leszczyk jak ja może dać się zrobic w konia.
Na szczęście zabawiłem tam dość krótko

Pozdrawiam i miłej soboty :)
dżeju / 2006-10-14 12:17 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
witajcie, jest tu kto?
Jarg / 2006-10-14 12:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj

Czy nie uważasz, że w zaistniałych okolicznościach przyrody należy już przygotować szalupę ratunkową?
dżeju / 2006-10-14 12:57 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
to znaczy co? wyjść poza rynek i obserwować dalsze wzrosty? trzymać palec na enterze? ustawić zlecenia stop? dajcie spokój, nie wiecie kiedy nastąpi długo oczekiwany krach, więc póki co zarabiajcie, a jak nadejdzie dzień X to ciąć straty i tyle

ja póki co będę poszukiwał perełek, do wejścia na kilka dni, po jakimś info lub tam, gdzie siedzi spekuła, i guzik mnie obchodzi czy, kiedy i dlaczego nastąpi tąpnięcie, bo skoro nie wiem kiedy, to jaki mam na to wpływ?
anna. / 2006-10-14 16:27 / Uznany Gracz Giełdowy
Masz rację nie ma, co panikować dopiero, co odbiliśmy i zanim będzie tąpnięcie może jeszcze upłynąć sporo czasu, więc trzeba korzystać z wszelkich możliwych okazji i zarabiać:)

napisz co myślisz o ATM, wydaje mi się, że jest przed wybiciem tylko czeka na dobą informację
dżeju / 2006-10-14 18:57 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
dla mnie wybicie to jest nagła zmiana trendu, ze spadkowego na wzrostowy lub z konsolidacji, przy widocznym wzroście obrotu, a tu jest raczej stabilnie w górę, ale w miarę zbliżania się do maxów (lub po dobrym info) obroty powinny rosnąć i kurs przebije szczyty, o ile nie zajdą niekorzystne okoliczności
de havik / 2006-10-14 12:37 / portfel / "Tysiącznik na forum"
raczej spokojnie i cicho w tej chwili :)
samuraj jack / 2006-10-14 12:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
witajcie

gdzie i z kim wiceprezes mostów rozmawiał?
podał, jakie wartości wchodzą w grę?
de havik / 2006-10-14 13:26 / portfel / "Tysiącznik na forum"
to nie jest żadna oficjalna wypowiedź, miałem okazję się jej przysłuchać, bo pracuje w min. fundacji, która podnajmuje pomieszczenia w zabrzańskim budynku mostostalu. I w związku z tym spotkaliśmy się z nim. O kwotach, terminach itd nie było mowy. To taki ogólny przyczynek do rozważań o mostach.
samuraj jack / 2006-10-14 13:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
świetnie, że się tym podzieliłeś
pozdrawiam
de havik / 2006-10-14 13:56 / portfel / "Tysiącznik na forum"
:). O to tu chodzi, jak myślę. Sam również korzystam z zamieszczanych tu czasem informacji.
Już żartem, wiem również, że dyrektorem finansowym jest laska urodzona w Rumunii :))).
de havik / 2006-10-14 11:09 / portfel / "Tysiącznik na forum"
miałęm okazje przysłuchiwać sie rozmowie wiceprezesa mostów z zabrze. Twierdził, że takich spraw jak kredyt bankiem, mają kilkadziesiąt (byli kredytobiorcami w 200 bankach w Polsce). Nie wiem czy to o nich świadczy dobrze, czy źle, ale w każdym razie mają polę do walki o niezłą kasę. Jak z kilku wyciągną to pewnie dalej będzie łatwiej. A to niezły zastrzyk gotóki dla tej firmy
Czas skończyć gadać, trzeba je w końcu kupić :)
Longterm / 2006-10-14 11:46 / Mostek Zwyciężymy!
święte słowa Havik! potrzeba jedynie cierpliwości a będzie jak na spółkach Karkosika
de havik / 2006-10-14 12:03 / portfel / "Tysiącznik na forum"
na tą chwilę optymalna cena zakupu to chyba okolice 2.7, ale nawet 3.0 nie jest najgorsza. Spróbuje w tym tygodniu, a nuż się uda :)
de havik / 2006-10-14 12:12 / portfel / "Tysiącznik na forum"
no a od maja to są już prawie na +50%. Po cichu a jak skutecznie:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy