Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Z trudem ponad kreskę

Z trudem ponad kreskę

Money.pl / 2008-05-06 17:53
Komentarze do wiadomości: Z trudem ponad kreskę.
Wyświetlaj:
bebe / 2008-05-07 01:33 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
nie gniewajcie się....wróciłam z ....................no właśnie.........z.....- babskiego wieczoru......aleeeeeeeeeeeeeee....potem te no .. wiecie obowiązki.....teraz już jestem i Was podczytam....iiiiiiiiiiiiiii......
no....;-)))
.może zajmę odp. stanowisko......albo nic nie powiem..- bo nie będę miała spraw przemyślanych....czyli wyrobionego zdania....;-)))...albo ....;-)))
wieczór miałam extra.....- baby i prezentacje extra SPA...no i oczywiście film.../dla szpilek...- nooo.. tych butów damskich..;-)))..... - przedpremirowego filmu.....;-)))
idę podczytać..;-))).....
Kenobi / 2008-05-07 01:43 / Uznany malkontent giełdowy
Właśnie że gniewamy się, bo co to za Forum bez Ciebie, nie moglem przez to usnąć...
A tak na marginesie, to nie lepiej było jakiś chłopski wieczór zorganizować? Taką powiedzmy kolację ze śniadaniem?...A szpile szkodzą stopom...Lepsza jest książka - How to become taller... trzeba ją tylko ze sobą nosić i w odpowiednim momencie na niej stanąć...
bebe / 2008-05-07 01:58 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
mój kochany Kenobi...serduszko - od iluś lat latam po świecie w bardzo wygodnych klapeczkach..sandałkach..bez makijażu...- surowo...zdrowo..aaaaa.. a jak wychodze ze swojego azylu na ULICĘ....cha...ha..cha - no to mój kochanienki to tylko na szpilach....na film "na szpilach..." noooooooo i po "kopycie" muzy "jutrzenka po pińcet" zapodanego od flugo i - cholera- jakze mnie skopytowało.....cha...ha...cha....- całuski.......;-))))
film - super komedia..-...;-)))....ja już widziałam, a Wy dopiero zobaczyć mozecie...- ot i to też urok....;-)))........
no Ken...już słodko możesz spać...;-))))....jestem. z Wami..;-)))...
obecna....!
Kenobi / 2008-05-07 02:13 / Uznany malkontent giełdowy
Faktycznie, aż mi ulżyło, że już Ci te szpile odpuszę - ale tylko na wyjątkowe okazje, co jak widzę czynisz, co mnie tylko cieszy, klapki, sandały, miekkie, wygodne, to jest to. Również całuję widząc Cię roześmianą i życzę spokojnej nocy oraz ciekawych snów.
bebe / 2008-05-07 02:20 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Ken...- extra...;-)))....Pa
nooooooooooo.....i koniecznie : zielonych snów..../czujesz blussa..../.........!
Kenobi / 2008-05-07 01:43 / Uznany malkontent giełdowy
Właśnie że gniewamy się, bo co to za Forum bez Ciebie, nie moglem przez to usnąć...
A tak na marginesie, to nie lepiej było jakiś chłopski wieczxór zorganizować? Taką powiedzmy kolację ze śniadaniem?...A szpile szkodzą stopom...Lepsza jest książka - How to become taller... trzeba ją tylko ze sobą nosić i w odpowiednim momencie na niej stanąć...
warren buffet / 2008-05-07 01:11 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Ślązacy apelują do Tuska o uzyskanie autonomii

Ruch Autonomii Śląska (RAŚ) zaapelował do premiera Donalda Tuska o skierowanie do Trybunału Konstytucyjnego wniosku o zbadanie legalności dekretu Krajowej Rady Narodowej z 6 maja 1945 r. likwidującego autonomię woj. śląskiego.
W petycji do szefa rządu Ruch Autonomii Śląska zwrócił się też o "podjęcie starań o wprowadzenie do polskiej konstytucji zapisów umożliwiających wszystkim wspólnotom regionalnym, w zależności od ich aspiracji i pragnień, uzyskania statusu autonomicznego". Jak napisano w dokumencie, "relacje między władzami centralnymi a regionami powinny stać się jednym z głównych punktów konstytucyjnej debaty, do której wezwał premier Tusk".
warren buffet / 2008-05-07 01:11 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
coz to za hitleryzm ?
N70 / 2008-05-07 01:24 / portfel / Forex trejder
btw masz jakas strategie dla akcji? czy tak wybierasz wedlug wlasnego przeczucia? Ja budowalem kiedys portfel w oparciu o model ktory przewidywal trzymanie spolki rok, potem wywalasz i wkladasz nowa, i tak co miesiac. Wszystko dzieje sie na podstawie szeregu wskaznikow tworzacych swietny ranking. Warte zainteresowania lecz nie spotkalem sie z nikim kto rowniez to stosuje i mozna by o tym systemie pogadac. Sprawdza sie juz od kilkudziesieciu lat ;)
kuzynx / 2008-05-07 00:57 / Tysiącznik na forum
intryguje mnie tygodniowy , liniowy W20
marlowe / 2008-05-07 01:01 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
a mnie kobiety :)))
kuzynx / 2008-05-07 01:07 / Tysiącznik na forum
znajdz ta jedno, spokojna, 'do rany przyloz' i bedzie git, te wynoszace sie na piedestal, 'modelki' , z nosem do gory to jeden wielki , meczacy problem.
mowie Ci :)
Kenobi / 2008-05-07 01:26 / Uznany malkontent giełdowy
Co prowda, to prowda...
marlowe / 2008-05-07 01:33 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
zgadzam się z przedmówcami
kisiel2 / 2008-05-07 01:12
przemawia przez Ciebie madrosc wiekow...
;-)
kuzynx / 2008-05-07 01:08 / Tysiącznik na forum
pivo sie konczy
marlowe / 2008-05-07 01:10 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
u mnie rum...
kuzynx / 2008-05-07 01:12 / Tysiącznik na forum
to bedzie spokojna noc, czego zycze,

byeeeeee.
pkiil / 83.238.116.* / 2008-05-07 00:33
kkkk









uuuuuuuuu












rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
warren buffet / 2008-05-07 00:31 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
juz kiedys bylo na forum. czy wazniejsze kupno czy sprzedaz.

sprzedaz. o milion razy sprzedaz...... a moze razy milion....

kupujesz.... nie wiesz co

sprzedajesz - albo strate albo zysk

mozez wplynac na mala strate albo ogromny zysk

albo ogromna strate a maly zysk.........

wazniejsze kupno ? a wróżką jestes ?
N70 / 2008-05-07 00:54 / portfel / Forex trejder
nie nie nie i jeszcze raz nie. Takie myslenie jest wsrod wielu graczy bardzo popylarne
widać, że nie grasz na giełdzie i nie wiesz, że łatwo
podjąć decyzję o kupnie a duuuużo trudniej o sprzedaży :)

To prowadzi szybciej czy pozniej do bankructwa.
Pamietajcie te slowa
"Twój zysk powstaje wtedy, gdy kupujesz, a nie, gdy sprzedajesz..."
Gdy dojdziecie sami do tej tezy, rynek nie bedzie juz dla was tajemnica
warren buffet / 2008-05-07 01:01 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie zgadzam sie. wiele razy dupe sobie uratowalem żelazna regula....... a co do trzymania...... czyli kupic tanio i sprzedac drogo. dopiero to testuje. dlatego LCC nie sprzedam ani po 6 zl.
marlowe / 2008-05-07 01:00 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
N70 zgadzam się, że trzeba dobrze kupić. Ale o wiele trudniej jest dobrze sprzedać, chyba, że jesteś automatem. To psychologia. Jak rośnie to żal sprzedawać bo może urośnie więcej, jak spada to żal sprzedawać, bo może odbije.... Mam kolegę który kupił Sfinksa po 30zł... Dobra cena? Dobra. Jego zysk powstał wtedy kiedy kupił... Ale nie sprzedał po 60zł, nie sprzedał po 70zł... I trzyma dalej jak jest po 18,50 czy ile tam... Teraz powiesz, że zakup po 30zł to błąd, rok temu to był sukces. Ja mówię, że błędem był brak sprzedaży...

Co było pierwsze? Jajko czy kura? To nie tego rodzaju dylemat... Kupić może każdy głupi, dobrze sprzedać niewielu...
Kenobi / 2008-05-07 01:34 / Uznany malkontent giełdowy
Najważniejsze jest umieć wybrać moment wejścia, a kal keszcze do tego ktoś nie potrafi w porę wyjść, bo chciwość go paraliżuje, to świadczy tylko, że trzeba się jeszcze wiele nauczyć...
warren buffet / 2008-05-07 01:03 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dokladnie. inaczej jest przy krotkiej sprzedazy. wtedy najwazniejsze jest kupno. czyli zamkniecie transakcji. tym regulujemy interes.
inwestor1975 / 2008-05-07 00:41 / Tysiącznik na forum
sztuka jest dobrze sprzedac
przypadkowy turysta / 83.10.66.* / 2008-05-07 00:40
jednakże wynik = cena sprzedaży - cena kupna, a nie 1000000*cena sprzedaży - cena kupna
marlowe / 2008-05-07 00:47 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
widać, że nie grasz na giełdzie i nie wiesz, że łatwo podjąć decyzję o kupnie a duuuużo trudniej o sprzedaży :) Jeszcze sporo się musisz nauczyć... Albo zmienić forum i gdzie indziej się wymądrzać :)))
N70 / 2008-05-07 00:57 / portfel / Forex trejder
to ze nie wiesz kiedy sprzedac mowi o braku sprecyzowanego celu i podstawowych zasad strategii
warren buffet / 2008-05-07 01:07 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a jak nie wiesz kiedy kupic to znaczy ze jestes normalnym czlowiekiem a nie wrozka jak 22,45% tego forum.
N70 / 2008-05-07 01:11 / portfel / Forex trejder
Nie o to chodzi. Nie wiem kiedy kupic dokladnie, pomaga mi w tym system. Zelaznie trzymam sie zasad ktore mowia tez kiedy mam wyjsc. Nie widze innego rozwiazania. No ale byc moze spojrzenie jest juz mocno wypaczone przez forex, pochodne... Dawno juz nie inwestowalem aktywnie w akcje, trzymam tylko dlugoterminowo.
warren buffet / 2008-05-07 01:13 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a co ?
N70 / 2008-05-07 01:20 / portfel / Forex trejder
dwory(jak kupowalem to wtedy byly), lcc niedawno dokupilem, police,msz(jeszcze po 2 z kawalkiem), kghm pakowany bardzo dawno, i pare innych jeszcze o mniejszym udziale w portfelu
warren buffet / 2008-05-07 01:23 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
thx, dobrej nocy
marlowe / 2008-05-07 00:38 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
sto procent......... racji :))
warren buffet / 2008-05-07 00:51 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jak sie wtopi pińcet razy to sie wie :)
marlowe / 2008-05-07 00:56 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
właśnie =)))))))))))
Navigare----- / 2008-05-07 00:36 / Uznany Gracz Giełdowy
myslę dokladnie tak samo...
spadam spać, dobrej nocy Warren
:))
warren buffet / 2008-05-07 00:45 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
siemano :)
amigo2 / 2008-05-07 00:06 / Regulamin forum!
KE upomina Polskę za dane o spółkach giełdowych
las, PAP
2008-05-06, ostatnia aktualizacja 2008-05-06 14:53
Komisja Europejska (KE) upomniała we wtorek Polskę za nieprzestrzeganie unijnych regulacji dotyczących przejrzystości informacji o spółkach notowanych na giełdzie.
Chodzi o dyrektywę z 2004 roku, która wymaga od emitentów papierów wartościowych w Unii Europejskiej zapewnienia odpowiedniej przejrzystości dla inwestorów.

Nakazuje ona m.in. regularne publikowanie określonych informacji, takich jak sprawozdania finansowe albo dane na temat większościowego udziału w prawach głosu. Zgodnie z dyrektywą, informacje te mają być ujawniane "okresowo i na bieżąco" na terytorium UE.

Chodzi nie tylko o równe traktowanie akcjonariuszy, ale też przeciwdziałanie nadużyciom na giełdzie.

Zdaniem Komisji Europejskiej Polska, a także Czechy, Węgry i Holandia nie wdrożyły prawidłowo tej dyrektywy, choć ostateczny termin minął 9 marca. We wtorek KE wysłała do nich upomnienia, zwane w unijnym żargonie "uzasadnioną opinią". Jeśli mimo tego Polska nie zmieni przepisów, grozi jej postępowanie przed unijnym Trybunałem w Luksemburgu.

Zgodnie z dyrektywą, obowiązek udzielania informacji ciąży także na akcjonariuszach oraz osobach fizycznych lub prawnych, posiadających prawa głosu lub instrumenty finansowe, z których wynika prawo do nabycia istniejących akcji wraz z prawami głosu. Powinni oni także informować emitentów o nabyciu lub innych zmianach w większościowych pakietach akcji w spółkach, tak aby emitenci mogli na bieżąco udostępniać te informacje do publicznej wiadomości.
marlowe / 2008-05-06 23:34 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Oj, Modliszko, Modliszko...


W poprzedniej bessie, ludzie mieli ograniczony dostep do netu, nie byli tak
swiadomi pod wzgledem analiz AT...Ta bessa bedzie inna niz wszystkie, jeszcze wiele
zaskoczen przyniesie i wiele radsci/placzu w najmniej oczekiwanych momentach
przysporzy :-) Powstaną nowe ksiazki i nastanie nowa era w historii staganu :-)


Co to za tezy? To, że my mamy internet od niedawna, nie znaczy, że W USA też mają. W poprzedniej bessie mieli i jakoś się AT sprawdziła... Zawsze znajdzie się ktoś twierdzący, że teraz to zupełnie inne czasy, ale Ty???

A co do reszty proPiSowców: uważacie, że sraczka ustawodawcza to dobry pomysł? Ja na UJ prawo studiowałem. Tylko trzy lata, ale wystarczająco, by Wam powiedzieć, że goście z PiSu nie mają zielonego pojęcia o tworzeniu ustaw. Prawnik z Ziobry był taki jak ze mnie Warren Buffet (ten prawdziwy). To samo Kaczyńscy, z których Lecha nawet szanuję za wiedzę historyczną...
Ja uważam, że Naród sobie poradzi niezależnie od rządzących. Byle nie robili sraczki ustawowej, po której jeden przepis przeczy drugiemu, a luk więcej niż porządnych przepisów....
przypadkowy turysta / 83.10.66.* / 2008-05-06 23:54
Z moich informacji (z pierwszej ręki, bo od dwóch znajomych studentek prawa na UJ właśnie) wynika, że to
goście z PiSu nie mają zielonego pojęcia o tworzeniu ustaw. Prawnik z Ziobry był taki jak ze mnie Warren Buffet
typowe poglądy ciała pedagogicznego owej uczelni.
A studenci siorbią je, jak widać, niczym przysłowiowy bytom..
Co widzę też i po mojej piękniejszej połowy (także studentka UJ) poglądach.

A i najważniejsze - pewnie przegapiłeś - ale nikt tu dziś nie twierdził, że
marlowe / 2008-05-06 23:56 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
dopóki nie jesteś zalogowany to nie wtrącaj się do poważnej dyskusji. Dość tu trolli, więc wybacz, ale ciężko odróżnić :)

A ciało pedagogiczne UJ to o wiele bardziej godne szacunku i naśladowania w poglądach osoby niż Ty. Bez urazy...
przypadkowy turysta / 83.10.66.* / 2008-05-07 00:09
Niestety komentarz poniżej (dobrego) poziomu, do którego przyzwyczaiłeś także mnie, wiernego czytelnika forum.
Marzyciel / 2008-05-07 00:13 / portfel / Weteran 07/08
komentarz bardzo dobry
marlowe / 2008-05-07 00:11 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
wierny czytelnik to nie przypadkowy turysta. Zaloguj się to porozmawiamy dzieciaku...
Kenobi / 2008-05-07 00:02 / Uznany malkontent giełdowy
Ma więcej rozumu, niż niektórzy zalogowani, niestety...
marlowe / 2008-05-07 00:03 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Podważanie autorytetów i politykierstwo, mogą, ale RZADKO oznaczają inteligencję...
przypadkowy turysta / 83.10.66.* / 2008-05-06 23:55
..sraczka ustawodawcza to dobry pomysł
flynet / 2008-05-06 23:51 / Bywalec forum
WWW opracowali w 1991 dopiero... zgadzam się z Modliszką.
marlowe / 2008-05-06 23:55 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
ostatnia bessa była w 2001 kolego...
flynet / 2008-05-07 00:02 / Bywalec forum
OK, ale w 2000 roku w porownianiu z 2008 było w Ameryce Północnej o połowę mniej użytkowników internetu [dane z http://www.internetworldstats.com/stats.htm ] Nie była tak popularna bankowość elektroniczna...
marlowe / 2008-05-07 00:10 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
ale dostęp do informacji był wielokrotnie większy niż w Polsce obecnie...
flynet / 2008-05-07 00:19 / Bywalec forum
Niekoniecznie. W Polsce szacuje się, że 47% ludnosci ma dostęp do internetu (w dużych miastach 85%). W Stanach w roku 2001 - 35% populacji.
marlowe / 2008-05-07 00:25 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Boże.. mówię o dostępie do informacji... O danych, liczbach, kreskach, dostępie do podręczników AT... Internet na to nie ma wpływu... Żadnego... I to, że u nas się szkolą ludzie przez internet bo im szkoda na podręczniki to inna sprawa. A to o czym pisała Modliszka, że są inne czasy, to inna sprawa.... Bo dostęp w Polsce do internetu (w domyśle do informacji - według modliszki) nie oznacza żadnych nowych czasów, bo w USA dostęp do informacji (również przez internet) w 2001 roku był nieporównywalnie wyższy i doskonalszy niż w Polsce obecnie (przeczytaj wpis Amigo powyżej). Gadanie o nowej ekonomii i innych czasach to czcze gadanie... Giełda zaskakiwała sto lat temu i zaskakuje teraz. Co według Ciebie jest w tym nowego? Co nowego widzi w tym Modliszka?
Kenobi / 2008-05-07 02:06 / Uznany malkontent giełdowy
Nie widzi natomiast innego zagadnienia - działania Fedu i innych banków centralnych, które podtrzymują rynek za wszelką cenę, pompując w rynek już setki miliardów, coraz mniej wartych pieniędzy, kreując przy okazji infalcję, która zjada zyski i dochody, co nie rozwiązuje problemów kryzysu, tylko go przesuwa w czasie, a ratuje tylko tych, co ten bałagan spowodowali, od ponoszenia odpowiedzialności za swoje działania, przerzucając jednocześnie koszty na całą resztę.
flynet / 2008-05-07 00:36 / Bywalec forum
Zgadzam się tym co piszesz o dostępie do podręczników, ale chodzi mi o najświeższe informacje. Z podręcznika nie dowiesz się, że 2 sekundy temu w oddalonej o 8 stref czasowych Japoni indeks otworzyl sie 4 procent pod kreską... Internet przyspiesza reakcję... Na pewno łatwiej jest kliknąć 'OK' i sprzedać papier niż iść do biura maklerskiego... Zakładam, że Ci którzy mają dużo kasy, a więc mają największy wpływ na kurs, mają też swoje lata. Dla takich ludzi internet był w 2001 nowinką z której pewnie nie korzystali. Przeglądarki internetowe miały wtedy zaledwie 5-6 lat...
marlowe / 2008-05-07 00:44 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
To prawda... Jeśli wziąć pod uwagę nerwowych inwestorów masz rację. Lecz to długoterminowi i gruboportfelowi gracze rządzą, a oni inaczej zarządzają pieniędzmi...
Przykład z historii: sprawdź jak szybko Polska odczuła skutki krachu na Wall Street sprzed niemal stu lat.
Myślę, że teraz może potrwa to z rok krócej :)) To, że GPW już spada, to jedno, ale cała gospodarka pójdzie dużo później za ciosem. Dlatego mówi się, że giełda wyprzedza rzeczywistość... Cóż... zobaczymy jak będzie :)
pozdrawiam
z_brzeszczot / 2008-05-07 00:30 / Leszcz uliczny
marlowe - cenię sobie Twoje wypowiedzi...
Ale myślę, że chodzi także o to, że teraz w każdej chwili możemy wejść do netuy, zalogować się gdzie trzeba i sprzedać/kupić... Może dlatego wszystko przyśpieszy i hossy i bessy także będą krótsze? Może nowy rytm cykli nastąpi???
marlowe / 2008-05-07 00:38 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
szczerze mówiąc wątpię. Nie wykluczam, ale bardzo wątpię... Dziękuję za miłe słowa... Nie jestem pewien, czy zasłużyłem... Błądzę jak wszyscy ludzie....
Kenobi / 2008-05-06 23:40 / Uznany malkontent giełdowy
Warren Bufett ostatnio mocno umoczył, co polazały wyniki jego firmy, wiec dzis nie ma już autorytetow, którymi można sie łatwo podpierać...Jest recesja, a w niej każdy oberwie, szczególnie ci, którzy mają za dużo i nie mają gdzie z tym uciec.
marlowe / 2008-05-06 23:48 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
nijak się to ma do polityki, o której niechcący napisałem, ani do porównania którego użyłem... Gość ma tyle pieniędzy ile w życiu nie będziemy mieli na tym forum, nawet razem wzięci. Więc się nie czepiaj...
Kenobi / 2008-05-06 23:58 / Uznany malkontent giełdowy
Mowa o obecnej sytuacji, co inwestora, którzy stracił, obchodzą jego przeszłe osiągnięcia? Dlatego tak ostatnio wygadywał o tej recesji, po wynikach zrozumiałem dlaczego...
kuzynx / 2008-05-06 23:46 / Tysiącznik na forum
rynek dyma wszystkich
marlowe / 2008-05-06 23:35 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
i byle tego Narodu nie dzielili zapatrzeni w swój egotyzm idioci... Pozdro all :))
Navigare----- / 2008-05-06 23:12 / Uznany Gracz Giełdowy

2008-05-06 22:08:33 | *.*.*.* | modliszka [ "Tysiącznik na forum" ]
W poprzedniej bessie, ludzie mieli ograniczony dostep do netu, nie byli tak
swiadomi pod wzgledem analiz AT...Ta bessa bedzie inna niz wszystkie, jeszcze wiele
zaskoczen przyniesie i wiele radsci/placzu w najmniej oczekiwanych momentach
przysporzy :-) Powstaną nowe ksiazki i nastanie nowa era w historii staganu :-)

.......................
Modliszko, poprzednia bessa nie była w XIX wieku tylko w latach 2000-2002 i dostęp do internetu i skomputeryzowanej analizy technicznej byl juz wtedy powszechny więc bez przesady bardzo proszę :)))
Kenobi / 2008-05-06 23:36 / Uznany malkontent giełdowy
Dostęp do netu, to dodatkowe nieszcżęście dla masy nowoupieczonych inwestorow, którzy przyszli z ciężko zarobionymi pieniędzmi na giełdę z naiwną wiarą, że tu tylko na nich czekają, żeby dać im zarobić...Wystarczy kliknąć:kupuj...
Navigare----- / 2008-05-06 23:42 / Uznany Gracz Giełdowy
widzisz Ken ja juz dawno doszedłem do wniosku ze duzo istotniejsze jest wiedzieć kiedy kliknąć: sprzedaj...
:)))
Kenobi / 2008-05-06 23:54 / Uznany malkontent giełdowy
To nieźle, ale tu się nie mogę zgodzić - najważniejsze jest wiedzieć, kiedy kupować, potem dopiero można się martwić o to drugie. Bo mając już coś w garści problem sprowadza się do prostej funkcji - jest zysk, czy go nie ma. Jak jest, to trzymamy, jak nie ma, to wywalamy.
Navigare----- / 2008-05-07 00:08 / Uznany Gracz Giełdowy
hmmm.. no tez się tak do konca nie mogę zgodzić - bo tak naprawde to nigdy nie wiemy na 100% kiedy kupować... dlatego tak wazne jest umieć szybko uciąć stratę jeśli cos poszlo nie tak...
:))
Kenobi / 2008-05-07 00:19 / Uznany malkontent giełdowy
Kupując chcesz mieć z góry 100% pewność zysku? To wysokie wymaganie, może podasz jeszcze jak duży ma być ten zysk? może też 100%? Ja miałem na myśli inwestowanie, a nie grę, bo większość tutaj próbuje inwestować,a kończy na graniu...Z różnym zresztą skutkiem. Bo w końcu stają się inwestorami, długoterminowymi...I nie wiem tylko czy z powodu, że nie potrafili kupić, czy sprzedać....
Navigare----- / 2008-05-07 00:26 / Uznany Gracz Giełdowy
wkladasz mi w usta zdania których nie napisałem a nawet napisalem wręcz odwrotnie... ale ok masz racje w calej rozciągłości a ja ide spać bo padam z nóg... dobrej nocy :))
kuzynx / 2008-05-06 23:23 / Tysiącznik na forum

2000-2002 i dostęp do
internetu i skomputeryzowanej analizy technicznej byl juz wtedy powszechny więc bez
przesady bardzo proszę :)))

bez przesady, zamieszkalem w akademiku w 2000 roku bylo ok. 25 % kompow w akad.,lub mniej, czyli w wiekszosci pokoi ich nie bylo, 2006-2007 bylo ich wiekscosc, wyprowadzalem sie - 2007- bylo 85%, musisz patrzec z perspektywy dostepu do neta ubogich ludzi , a nie ze swojej.
kuzynx / 2008-05-06 23:27 / Tysiącznik na forum
poczatek tego wieku, net zaczal sie rozwijac u nas, wciaz jest drogi bo mamy tu monopol , ktory kazdy zna i ktory trzyma piecze nad wszystkim, 2001 ja sie uczylem komputera jak wiekszosc osob, to kto mial w glowie gielde wted, a teraz siadasz, szukasz, czytasz mnostwo portali, uczysz sie dostep jest powszechny (oczywiscie nie dla wszystkich)
Navigare----- / 2008-05-06 23:24 / Uznany Gracz Giełdowy
kuzyn, ale ja nie pisze o Polsce tylko o "dzikim zachodzie"...
kuzynx / 2008-05-06 23:28 / Tysiącznik na forum
a, chyba , ze tak, nie napisales :)
zawsze bylo tak, ze bylismy w ogonie i niestety tak pozostanie , przynajmniej do konca moich dni
Navigare----- / 2008-05-06 23:38 / Uznany Gracz Giełdowy
w tej grze karty rozdają na duzych, dojrzałych rynkach (a w zasadzie to na jednym hehe) i to tam się ustala czy mamy besse czy nie... dlatego nie mialem na mysli naszego grajdołka :))))
Kenobi / 2008-05-06 23:45 / Uznany malkontent giełdowy
Karty to oni juz tylko udają, że rozdają, co najwyżej znaczone. Dopóki wszyscy udają, że tego nie widzą, że te wzrosty skorygowane o inflację i spadek wartości dolara, to g...o, a nie wzrosty, bo faktycznie są spadkami, to się jeszcze jakoś huśtają jak te małpy w zoo, aż skoczą w przepaść tych długów, które przyjdzie im niedługo spłacać. Wspominam o tym na pooczątku komentarza.
Navigare----- / 2008-05-07 00:10 / Uznany Gracz Giełdowy
btw. jakiego komentarza?
Kenobi / 2008-05-07 01:46 / Uznany malkontent giełdowy
Tego, pod którym piszemy.
klika / 83.238.116.* / 2008-05-06 23:09
ciekawi mnie jedna rzecz że jak się wypowiadaja "eksperci" np z bzwbk jakis tbs i innych g ów n to cisza na forum ..a jak mysior i społka to tłok na forum
WY JESTEŚCIE Z JAKIEŚ SEKTY CZY MACIE TAKI PIJACKI BAR NETOWY?
TOWARZYCHO WZAJEMNEGO UZALEŻNIENIA ??
yocelyn / 2008-05-06 23:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
otworz usta
modliszka / 2008-05-06 23:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobranoc all :-)
Jutro zysków życzę, choc nie namawiam na realizację, bo to nie koniec wzrostów :-)

Ciao
z_brzeszczot / 2008-05-06 23:07 / Leszcz uliczny
Dobranoc:-)
Właśnie myślałem nad podsumowaniem dyskusji, tej niżej...
Wydaje mi się, ze "moherowe berety" to bardziej wada wzroku niż nakrycie głowy :P

pozdrawiam
piciu / 2008-05-06 23:51 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
madrze
kuzynx / 2008-05-06 22:58 / Tysiącznik na forum

Ja widzę, że niechętnie spadamy. Jest "grupa trzymająca fiuty" zainteresowana wzrostami.
Widać to było wyraźnie przez całą sesję a zwłaszcza na końcu gdy przy ponad 100 pkt w czerwieni na DJIA mu spokojnie staliśmy na 2970. Dopóki nie zmieni się optyka "grupy" radziłbym ostrożnie z krótkimi.


_________________
Pozdrawiam

LeM

wyspiarzDK / 2008-05-06 22:43 / Leszcz na dnie

| *.*.*.* | amigo2 [ Wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ]

ta pisobolszewia zmarnowała 2 lata
doprowadzili do wzrostu cen czego teraz mamy skutek
załosne jest zwalanie całej winy na PO ktora sprawuje władze dopiero
faktycznie od
3 miesiecy

pis to moim zdaniem żenada ale nie obarczaj ich winą za wzrost cen bo zalatuje to demagogią i ciemnogrodem gorszym jeszcze niż w ich wydaniu
amigo2 / 2008-05-06 22:59 / Regulamin forum!
pozostawienie gospodarki bez wsparcia
posadzenie betoniarza na prezesa rpp
szukanie wszedzie układu nawet w slipkach lepera
i promowanie ziobry, gosia,psa saby
to nie jest tylko zwalenie winy
przypadkowy turysta / 83.10.66.* / 2008-05-06 23:18
oj utknąłeś pan na amen w schemacie "siorbaj bitóm..."
amigo2 / 2008-05-06 23:28 / Regulamin forum!
tak tak gospodarka sama sie rozwija i bedzie sie rozwijała
a teraz płaczecie ze giełda leci bo to przez donka i PO
wyspiarzDK / 2008-05-06 23:07 / Leszcz na dnie
taki już urok polskiej demokracyi od odzyskania niepodl. z małą przerwą na Józefa, Adolfa i Józefa, ...aż strach wnioskować:)))
wyspiarzDK / 2008-05-06 23:09 / Leszcz na dnie
dobrej nocy!
modliszka / 2008-05-06 22:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Amgo2, od tego odpału na Bytomu oderwał sie od ziemi i lata w obłokach :-)))) Trza wybaczyc :-))))
Kenobi / 2008-05-07 00:10 / Uznany malkontent giełdowy
Osłabiasz mnie...
wyspiarzDK / 2008-05-06 22:56 / Leszcz na dnie
no! wylansowali amigowie bytom że ho ho!:)))
flavio25 / 2008-05-06 22:45 / portfel / Tysiącznik na forum
otoz to
pisali pisali az lud uwierzyl
dobrze, ze coraz wiecej ludzi trzezwo mysli
flavio25 / 2008-05-06 22:42 / portfel / Tysiącznik na forum
Zastanawiam czego spodziewa sie hameryka
patrzac na indeksy to oceniam ze 3,4 Q gospodarke amerykanska czeka niesamowity boooom
az smiac sie chce, przeciez sama ropa niebawem spowoduje takie wyrwy w ich gospodarce ze az boli

dziwy
przypadkowy turysta / 83.10.66.* / 2008-05-06 23:04
If you expect nothing
and are prepared for anything,
you should never be surprised.
kuzynx / 2008-05-06 22:33 / Tysiącznik na forum
Gdzies czytalem , ze wyznacznikiem technicznym dla yankesow hossa/bessa jest sr. kr. 200- dniowa, poki co DJ wciaz tuz pod nia....
przypadkowy turysta / 83.10.66.* / 2008-05-06 22:42
Czyli jak ubrać jankesa w akcje?
No chyba, że coś się zmieniło i teraz ulica zarabia?
kuzynx / 2008-05-06 22:53 / Tysiącznik na forum
Wiesz.. poki co to ja widze odbicie po spadkach, a teraz sprobuj przewidziec kolejne tygodnie -odp. brzmi - "nie masz pojecia" - hossa poki co nie wrocila , wiec sie nie ma co trzepac
pamik / 79.162.23.* / 2008-05-06 22:13
u nas konta oszczędnościowe już po 6% i więcej, lokaty po 8% a będzie pewnie więcej jeszcze w tym roku, oj coś czuję, że gpw będzie miała mocniejsze spadki, teraz te produkty to jest prawdziwy TOP ONE, fundusze odchodzą już do lamusa
yocelyn / 2008-05-06 22:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

fundusze odchodzą już do lamusa

fundusze nigdy podobno nie rozpoczynaja hossy,
nawet jak beda wzrosty to nie zrobia tego fundusze,
wiec moze czas przestac sie podniecac lokatami czy kontami oszcz.i patrzec co robia indexy,
podobno ulica czyt. fundusze przylacza sie na koncu - kiedy te przewartosciowane papiery trzeba komus sprzedac
adrianoo / 2008-05-06 22:30 / 10-sięciotysiącznik na forum

ulica czyt. fundusze

sie porobilo...
flavio25 / 2008-05-06 22:33 / portfel / Tysiącznik na forum
az dziw ze ta ulica pozarabiala po 200proc na osyatniej hossie
a tylko sie na koncu dolaczyla:)
yocelyn / 2008-05-06 22:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wy gracie na gieldzie i sledzicie ja na bierzaco,wiekszosc Polakow miala to gdzies i patrzy na wyniki historyczne i sie sparzyla, ludzie z funduszy rynkiem sie nie intersuje w wiekszosci, ci co kumaja sam pakuje sie na gieldzie i nie zbieraja ochlapow z funduszy
adrianoo / 2008-05-06 22:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
a bylo czytac ze to ryzyko duze i ze min. okres inwestycji 10 lat... cudow nie ma, kto zarobil to zarobil...
yocelyn / 2008-05-06 22:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

200proc na osyatniej hossie

hehe, chyba jaja sobie robicie, 150 % -arka - jeden z lepszych f.akcji po 3 latach hossy,
ale to wchodzili ci ktorzy wiedzieli , ze maja wejsc, reszta (w tym mnostwo moich znajomych) wchodzila jak widziala ten rezulatat 150 % !!, wiec o czym my tu rozmawiamy
flavio25 / 2008-05-06 22:44 / portfel / Tysiącznik na forum
dzieki za sprecyzowanie
sam widzisz ze fundusze to nie ulica
kuzynx / 2008-05-06 22:49 / Tysiącznik na forum
Oczywiscie, ze nie do konca ulica, ale widac , kiedy byly najwiekszy wplywy do funduszy,
a teraz mamy umarzanie i umarzanie i umarzanie......
flavio25 / 2008-05-06 22:54 / portfel / Tysiącznik na forum
i jeszcze potrwa
yocelyn / 2008-05-06 23:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no wlasnie, wiec realizuja straty i myslisz , ze po tych stratach wroca ? myslisz , ze beda szukac dolkow ? ich to gowno obchodzi, nawet nie wiedza, ze sa to przyslowiowe dolki, wiec na ch** wie wszyscy trzepia fundami, jak one znow beda mialy swoj rozkwit z koncem kolejnej hossy !!!
yocelyn / 2008-05-06 23:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
czyli wzrosty nie nalezy wiaza z wplywem do funduszy, dobra k u r d e nie tlumacze wiecej, bo to gadal dziad do obrazu, nara
flavio25 / 2008-05-06 23:20 / portfel / Tysiącznik na forum
gadaj gadaj
jesli nie Ci to przyjda inni
gdyby tak nie bylo gielda juz dawno przestala by istniec
yocelyn / 2008-05-06 23:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ale kto Ci przyjedzie, jak idziesz do banku i czytasz ulotki - "Sposob na besse"
jak uwazasz , ze gielda uzalezniona jest tylko od funduszy i sprzedaj akcje chlopie i przestan sie ludzic , wroc za pare lat
pamik / 79.162.23.* / 2008-05-06 22:30
podobno, kto tam wie
adrianoo / 2008-05-06 22:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
- lokaty to produkt dla dojrzalych obywateli;) beda wyzej - to pewne ale niewiele,
- fundy... jak tylko pojawia sie tam cyfry liczone w dziesiatkach i na plusie to i na nie przyjdzie znow czas,
- gpw...
pamik / 79.162.23.* / 2008-05-06 22:21
zapewne tak, ale długo jeszcze ludzie będą lizać rany i się bać samego słowa "fundusz", najlepszy numer to jest taki że sami pracownicy funduszy zniechęcają do nich i straszą potencjalnych klientów polecając lokaty albo ewentualnie z gwarancją kapitału, sam się o tym przekonałem, lobby bankowe potrzebuje szmalu i napędza gdzie się da na depozyty, tak było z 8 lat temu, historia jednak zawsze lubi się powtarzać :)
adrianoo / 2008-05-06 22:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
pracownicy mieli prikaz coby "zachecac" - oczywiscie wraz z informacjami o wszelkich mozliwych konsekwencjach a potem... dostalo im sie od klientow, ktorzy zaliczyli winde w dol o kilka zer, nie dziwie sie ze zniachecaja potencjalnych klientow
do początku nowsze
1 2 3
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy