Forum Forum prawneCywilne

zaginiona paczka

zaginiona paczka

michał_wro / 87.99.20.* / 2008-03-10 22:06
Dzien dobry, prosze o jakas porade,
kupilem na allegro (opcja "kup teraz") sluchawki za 170zl, czekalem na przesylke ktora
niedociearała, w koncu sprzedawca stwierdzil ze paczka musiala zaginac na poczcie i zlozy w
tej sprawie reklamacje na poczcie,ale nie odda mi pieniedzy za te sluchawki ani nie wysle
nastepny bo mowi ze on nieponosi odpowiedzialnosci za bledy poczty polskiej. to postepowanie
reklamacyjne bardzo sie przedluzalo(tak twierdzil sprzedajacy-choc ja nie mam zadnych
konkretnych informacji ani pewnosci ze on wogole tą reklamacje zlozyl), teraz po ponad
3miesiacach sprzedawca napisal mi ze uzyskał odszkodowanie od poczty w wysokosci 88zł bo
byla to przesylka nieubezpieczona i ze niby zgodnie z regulaminem poczty polskiej taka
paczka podlega reklamcji w wartosci nie wiekszej niz 10krotnosc kwoty paczki + koszt
paczki.
koszt paczki - 8 zl
10 x 8 + 8 = 88 zl,
a ja za sluchawki zaplacilem 170zl. a nie 88zl.
i co? mam jakies szanse na to zeby dostac reszte pieniedzy? prosze o pomoc.
Wyświetlaj:
Młody Rentier / 2008-03-12 00:20 / Bywalec forum
to sprzedajacy ponosi pelna odpowiedzialnosc za dostarczenie predmiotu, jezeli nie doszlo do tego to musi ci zwrocic pieniadze lub przeslac inny towar wg Twojego zapatrywania.
Ciebei nie interesuje co on ubezpieczal, czy w ogole bo ty musisz otrzymac zamowiony przedmiot a jezeli nie otrzymales go to NIE DOSZLO DO ZAWARCIA UMOWY SPRZEDAZY tak wiec musi oddac i kase w calosci plus koszty wysylki ktora oplaciles zapewne.
Najlepiej wnies pozew o zaplate.
Michal_wro / 87.99.20.* / 2008-03-14 22:00
Dzieki za odpowiedz:) Utwierdziles mnie w moim przekonaniu. Całe szczescie nie musialem dochodzic moich praw wnoszac pozwy, (a juz mialem to zrobic) gdy dostalem od tej firmy zdjecia paczki ktora sie odnalazła na poczcie (wiec rzeczywiscie zaginela i zlozyli ta reklamacje na poczcie) tyle ze ja jak glupi czekalem na wyjasnienie tej sprawy 3mce. Ale odzyskalem w koncu pieniadze. i Negatywa im wystawilem bo im sie należał.
a wlasciwie to moge jeszcze napisac ze chodzi o firme(i jednoczesnie uzytkownika Allegro) "DeniKomp" z Zabrza.
Młody Rentier / 2008-03-15 13:33 / Bywalec forum
tylko dopilnuj zeby Ci zwrócili również koszty wysyłki. POzdro!

Najnowsze wpisy