Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Zaklad stolarski, dobra inwestycja?

Zaklad stolarski, dobra inwestycja?

Obelix / 2012-09-18 18:15
Witam,
Moze odrazu spytam wprost, czy waszym zdaniem zaklad stolarski jest dobra inwestycja? Moj szwagier nosi sie z zamiarem otwarcia takowego. Fakt ze wyksztalcenie w tym kierunku ma, nawet ukonczyl kursy sterowania maszynami CNC ale tak sobie mysle ze przeciez branza stolarska jest dosc waska i pewnie ciezko sie w nia wbic. Pozatym samo wyposazenie takiego warsztatu bardzo duzo kosztuje ale moze mimo wszystko inwestycja zwroci sie z czasem?
Wyświetlaj:
middle2 / 213.185.160.* / 2012-10-10 14:02
Acha, no możliwe, w sumie na Format 4 się nie za barddzo znam, chociaż ta maszyna też chyba pochodzi od firmy Felder, jeżeli się nie mylę?
Obelixx / 80.109.27.* / 2012-11-06 13:20
Cos nie moge sie zalogowac, ehh..niewazne, co do twojego pytania, owszem format 4 to seria feldera przeznaczona dla wiekszych zakladow, ale nie tylko, tak jak wczesniej wspomnialem, pozd.
middle2 / 213.185.160.* / 2012-09-19 09:59
Hey,
myślę, że to dużo zależy od tego, co twój szwagier konkretnie chce robić, jak się wbije w jakąś nisze, to oczywiście, że ma szanse się przebić. Musiały by być to raczej jakieś meble & co, których nie kupi się w ikei czy innych meblowych. Znam dużo ludzi, którzy mają swoje warsztaty, sam mam mały, ale to tylko dla własnych potrzeb. Jak twój szwagier zrobią ten kurs cnc, to można powiedzieć, że się dobrze zna na tych maszynach sterowanych komputerowo. Pytanie tylko, co mu to da, raczej takiej cnc to on sobie nie kupi, bo to po pierwsze maszyny, które są ogromne a po drugie nadają się raczej tylko na masową produkcje...tak myśle, widziałem już takie u feldera na targach. Ale może się mylę i są też jakieś mniejsze...
Obelix / 2012-09-20 13:28
Ja z koleji myśle, że wlasnie branie siᶒ za jakieś niszowe produkty nie jest dobrym pomyslem, lepiej chyba zająć siᶒ produkcją polproduktow, bo no takie zawsze bedzie popyt. Co do CNC nie zgodzᶒ siᶒ do konca ze tego typu maszyny przeznaczone są tylko do dużych zakladow. Jak trochᶒ siᶒ rozglądaliśmy po rożnych dystrybutorach to zostal nam miᶒdzy innym zaproponowany model Format4 c-express 920, ktory rownież bedzie siᶒ sprawdzal w mniejszych zakladach

Najnowsze wpisy