Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Zakup działki i umowa wstępna

Zakup działki i umowa wstępna

potencjalny kupiec / 83.30.208.* / 2007-10-30 23:35
Witam.Proszę o podpowiedz:chcę kupić działkę budowlaną,która była rolna w zeszłym roku.Okazuje się,że najpierw podpisujemy umowę wstępną, dokumenty idą do jakiejś agencji rolnej,która ma prawo pierwokupu(która ponoć nie kupuje tego bo to ani w centrum miasta ani tereny inwestycyjne).Następnie podpisujemy umowę własciwą,po ok. miesiącu(obie umowy u notariusza) i teraz pytanie:biuro nieruchomości sugeruje mi abym wpłacił całą kwotę transakcji przy podpisaniu umowy wstępnej bo działka będzie i tak moja-ja mam jednak wątpliwości czy nie zostanę bez działki i kasy(odpukać) z jakichś pszyczyn o których nie mam pojęcia.Przypominam,że kupuję za pośrednictwem BN.A potem sprawy w sądach trwają.........................
Będę wdzięczny za odpowiedz co zrobić i jak.Pozdrawiam
Wyświetlaj:
Mariusz1100 / 85.221.153.* / 2023-08-30 23:12
Jeśli działka pod budowę wymaga remediacji gruntu, polecam firmę Remea, która perfekcyjnie wykonuje takie zlecenia.
Judyta_Zska / 188.33.232.* / 2023-08-27 20:37
Po zakupie działki i wybudowaniu mieszkania przychodzi pora na aranżację ogrodu. Tu niezastąpiona jest firma ogrodnicza Magic Gardens. Polecam ich usługi.
rychis / 89.234.192.* / 2008-04-25 14:13
przy wstepnej umowie placisz najwyzej 10% wartosci dzialki a pozostala czesc przy umowie przeniesienia wlasnosci.Nie daj sie rolowac bo nastepstwa moga byc bardzo niekorzystne dla ciebie
trebime / 79.163.153.* / 2023-07-12 14:40
Zdecydowałem się na zakup http://akdbjopole.pl/najlepsza-dzialka-budowlana/ jestem bardzo zadowolony.
jarunieczek / 83.24.44.* / 2007-10-31 14:12
Sprawa jest moim zdaniem prosta_ rzeczywiście w praktyce zdrzało się i zdarza niezwykle rzadko aby Agencja Nieruchomości Rolnych skorzystała z prawa pierowkupu. W każdym razie trzeba mieć ich formalną decyzję na piśmie (w praktyce powinno to trwać nie dłużej niż 30 dni od daty złożenia wniosku). DO tego czasu w 100% jednak nic nie wiadomo. Po to są tzw. umowy przedwstępne i przyrzeczone (finalne) aby nie wpłacać całości od razu- bo i po co? Uważam za nieuczciwy układ jeśli czekając na decyzję Agencji i de facto mając (nawet teoretycznie) ryzyko wykupienia działki przez Agencję namawianie Pana do wpłaty całej ceny? Z jakiej racji? teraz zaliczka (praktykowane jest maks 10 % i dalej już reszta przy podpisaniu umowy notarialnej)
romani9 / 212.51.207.* / 2008-08-05 13:01
mylicier umowy. Wstpena (czy jak wolisz przedwstępna) to inna umowa niż ta pierwsza u notariusza. Umowa wstępna, może być zawarta pisemnie lub notarialnie, jeśli jest notarialna to jest wiążąca dla obu stron, jeśłi zwykła piseman to jak kupujący się rozmyśli to przepada mu zadatek. JAk dobrze pamiętam to art. 394 K.C. U notariusza zawiera sie umowę warunkową, własnie po to żeby dostać opinie Agencji, a jednocześnie żeby Agenacja wiedziałą, że obie straony faktycznie zamierzają zawrzeć umowę. Pamietajmy o tym że Agencja płaci według kwoty zawartej w umowie, chyba że za pole w środku lasu liczyc po 150zł /m2, wtedy może zrobic własną wycenę. Chodzi, o to ze by nie próbować Agencji naciągać na wykup nieruchomosći. A co do tej wyceny, to gdyby się zdarzyło że Agencja będzie chciała kupić ziemie za niższą cenę niż w umowie, zawsze warto powołać własnego rzeczoznawce do wyceny, bo wartośc ziemi jest w dużym stopniu umowna.
matius10 / 83.18.26.* / 2008-05-23 13:09
mam jedno pytanie czy przy sprzedaży gruntów które zostały przepisane 2004 roku od teściów jako darowizna z zastrzezeniem izby i pokoju trzeba przy sprzedazy łąki z osobnym numerem trzeba złorzyc podbis tesciów u natariusza

Najnowsze wpisy