Forum Forum podatkowePIT

Zameldowany w Polsce,pracuję i mieszkam w Czechach, składać PIT?

Zameldowany w Polsce,pracuję i mieszkam w Czechach, składać PIT?

torwan / 2009-03-25 23:27
Witam!
Po studiach w Polsce wyprowadziłem się do Republiki Czeskiej (październik 2008). Tam pracuję legalnie, tam płacony jest czeski podatek, tam mam ubezpieczenie zdrowotne. Z Polską łączy mnie formalnie adres stałego zameldowania. Czy ja mam składać PIT? Czy ja muszę tu płacić podatek? Nie wiem gdzie szukać informacji.
Wyświetlaj:
belladonna / 2009-03-26 17:10 / Tysiącznik profesjonalny
Dochody czeskie nie podlegają opodatkowaniu i wykazuje się je do stopy procentowej mając tez dochody podlegające opodatkowaniu (polskie, czy z kraju gdzie jest inna metoda, jak Holandia, Belgia, Dania). Jeśli w 2008 miałeś tylko dochody czeskie nie składasz PIT w Polsce :-))
leszek33 / 217.153.6.* / 2009-04-07 14:45
To co sądzić o informacji w Rzeczpospolitej, że osoby pracujące za granicą a będące polskim rezydentem muszą składać PIT nawet jak nie maja dochodów
http://www.rp.pl/artykul/287613.html
belladonna / 2009-04-07 17:43 / Tysiącznik profesjonalny
Z tego artykułu
"Chodzi o kraje, w których obowiązują niekorzystne umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, z zastosowaniem metody proporcjonalnego odliczenia"

do czeskich ma zastosowanie metoda wyłączenia z progresją, wiec Ciebie ten artykuł nie dotyczy, jak i ulga abolicyjna w PIT. Ty nie musisz składać zeznania mając tylko dochody z Czech w roku podatkowym (bo jak miałeś też polskie, to już inny temat i zeznanie złożyć trzeba) :-))

Najnowsze wpisy