Forum Forum dla firmOprogramowanie

Zamówienia przez Internet - czy to ma sens?

Zamówienia przez Internet - czy to ma sens?

marcinzwawy / 212.76.55.* / 2011-07-07 19:45
Witam,

Zwracam się przede wszystkim do osób z branży produkcyjnej - czy Waszym zdaniem system do składania zamówień przez Internet byłby przydatny dla niedużych firm produkcyjnych? Mam na myśli rozwiązanie generyczne, a nie "system szyty na miarę". Tzn. centralny system, administrowany przez moja firmę, na którym przedsiębiorcy wykupywaliby konto i po odpowiednim skonfigurowaniu (tutaj wsparcie zapewniałby mój zespół) mogliby przyjmować zamówienia na swoje produkty przez strony WWW. System byłby tak zaprojektowany, aby dostęp do serwisu danego producenta odbywał się bezpośrednio ze stron jego portalu firmowego. Oprócz funkcji podstawowej system miałby możliwość wystawiania faktur, generowania zestawień, czy prostych raportów analitycznych.

Zakładam, że dzięki generyczności koszt eksploatacji takiego systemu wynosiłby ok 1-3 tys. pln rocznie + opłata instalacyjna. System przeznaczony byłby zarówno dla producentów sprzedających towary bezpośrednio klientom detalicznym, jak i tym, którzy prowadzą sprzedaż przez pośredników (dealerów, hurtownie, przedstawicieli handlowych).

Co sądzicie o takim pomyśle? Czy na rynku jest miejsce na takie rozwiązanie? Czy byłoby ono przydatne w Waszym przedsiębiorstwie?

Chętnie odpowiem na wszystkie pytania i sugestie.

Pozdrawiam
MJS
Wyświetlaj:
Gabi D. / 178.180.77.* / 2011-07-19 17:29
Jako przedsiębiorca z segmentu małych i średnich na pewno byłabym zainteresowana takim systemem, ale: nie do końca interesowałoby mnie raportowanie czy analizy, to mam we własnym systemie. Z kolei zamówienia online mogę realizować przez serwisy typu mergeto - nie ma chorych marży, jak przy niektórych zakupach grupowych, a mogę sprzedawać niemal hurtowo, dzięki grupowym aukcjom. Myślę, że dla małego przedsiębiorcy to zupełnie wystarczające i nie inwestowałabym pieniędzy w oddzielny system. pozdrawiam
dan.por / 77.253.202.* / 2011-07-22 15:26
Mergeto chyba jednak do czego innego służy niż to, o czym pisze MJS. "możliwość wystawiania faktur, generowania, zestawień, czy prostych raportów analitycznych" - wygląda to mi na połączenie systemu CRM działającego w chmurze z zamówieniami przez Internet. Generalnie konkurencja spora. Fajne rozwiązania ma np. bs4 Intranet, który również działa w przeglądarce, ma wszystkie te funkcje o których piszesz oraz wiele innych, jak chociażby zarządzanie zleceniami (serwisowymi, produkcyjnymi itp.). Dodatkowo mają fajny moduł e-commerce, przez który partner może się zalogować i sprawdzić np. stan swojego zamówienia albo etap zlecenia serwisowego.

Najnowsze wpisy