Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zaoczne będą droższe

Zaoczne będą droższe

Money.pl / 2006-09-11 09:52
Komentarze do wiadomości: Zaoczne będą droższe.
Wyświetlaj:
zaoczny / 193.189.116.* / 2006-09-19 20:02
Fajnie ze studia zaoczne są teraz droższe. Jak padnę z przemęczenia to może mi napiszą "Prawie mu sie udało opłacić ... trudno jeden zaoczny mniej". Niech zabiorą jeszcze ulgi to będzie można na roweże albo na sankach dojeżdzać ... podobno świeże powietrze pomaga.
Przeciwnik / 82.160.43.* / 2006-09-14 18:54
Ciekawe jak my mamy teraz zarobic na te pier**& studia... chyba sie z chu*&*87 na łby pozamieniali...to juz jest szczyt wszystkiego ...nie mam juz siły na te władzę...
Kajtek / 212.122.223.* / 2006-09-12 20:14
Nie zgadam się, że tylko ludzie o mniejszej wiedzy, z małych miasteczek uczą się w systemie zaocznym. Na kierunek zaoczny trafia uprzywilejowana kadra kierownicza z zakładów pracy, która zobowiązana jest uzupełnić wykształcenie aby utrzymać się na zajmowanym stanowisku. Oni otrzymują skierowanie z zakładu pracy. Zakład pokrywa im koszty dojazdów, noclegów, w znacznej części czesne ( tylko dla wybranych !)
Są to, już nie tacy młodzi ludzie. Wiem coś na ten temat ponieważ moja córka jest jako jedna z najmłodszych na kierunku zaocznym. Trafiła przez przypadek. Niestety, córka pracuje tylko na 1/2 etatu za 380 zł netto. Gdyby nie miała pracujących rodziców, którzy "odmawiają sobie od ust" aby opłacić zaoczną naukę ( jest bardzo zdolna - nie żałuje ! ) nie byłaby w stanie sama sobie opłacić 1.800 zł za semestr. Na zaocznych kierunkach jest wiele b. dogatej starszej młodzieży. Uczą się, bo chcą tego ich rodzice.
Są to dzieci bogatych hurtowników itp. Studiują, ponieważ mają odziedziczyć majątek po rodzicach a także dlatego, że rodzice dają im bardzo bogate prezenty za każdy rok zaliczonej nauki ( samochód,dom, hurtownie itd.) Podniesienie czesnego na kierunku zaocznym obciąży rodziców nie pracujących studentów a także zakłady pracy. Cieszę się, że zostało mojej córce jeszcze 2 lata nauki z 5-ciu. Może jakoś to jeszcze przeżyjemy. Naprawdę nie jest nam lekko na państwowch robotniczych posadach. Nie wiemy jednak, jak długo jeszcze będziemy je mieli ! Uważam, że nie tylko zaoczni powinni płacić za szkołę. Studia dzienne, to wcale nie zdolniejsi uczniowie ale dzieci bogatych rodziców, których stać na to aby niepracujące dzieci utrzymywać do 24 roku życia. Nie ma pracy, to chociaż niech się uczy ( zmieniając uczelnie jedną za drugą ) ....
Wongiertych / 193.111.236.* / 2006-09-11 16:34
PISS OFF ! LPR-y, SAMOGWAŁTY i inne szumowiny.
Kradną co się da. Szkolnictwo nie jest już potrzebne, bo oni już się wyedukowali, a swoich następców (dzieci) wyślą po nauki za granicą. Tu w kraju łatwiej jest rządzić ciemnymi masami mając kardynałów przy sobie.
zx / 83.8.189.* / 2006-09-11 14:17
Cholernie solidarne państwo w praktyce. Nie jest żadną tajemnicą, że na studiach zaocznych uczą się ludzie, którzy z jakichś względów nie mogli studiować na studiach dziennych. Najczęściej są to ludzie, których rodziców nie stać na ich utrzymanie na dziennych lub tacy, których przygotowanie wyniesione ze szkoły średniej było niewystarczające do uzyskania indeksu na dziennych. Nie trudno się domyślić, że są to w dużej części ludzie z małych miast gdzie i poziom życia jest niższy i szkoły są gorsze i mniej ustosunkowane z racji dystansu do metropolii. Teraz ci ludzie będą mieli jeszcze bardziej pod górkę podczas gdy ich rówieśnicy z tzw. dobrych, zamożnych domów z dużych miast, gdzie rodziców stać na korepetycje i inne ekstra edukacyjne bonusy będą studiować na prestiżowych, dziennych kierunkach za darmo. Widać tak ma już być, że jak się urodziłeś w bogatym domu to choćbyś był zerem zrobią z ciebie adwokata czy lekarza, a jak się urodziłeś na zapyziałej prowincji to co najwyżej możesz zostać starszym sprzątaczem w kancelarii notarialnej lub salową. Szlag mnie trafia jak to widzę. Nie jestem socjalistą ale jeżeli już robimy jakąś redystrybucję to dajmy tę kasę na dzieciaki z gorszym startem niech nie powielają biedy tylko robią kariery i się bogacą. Czy w tym kraju zawsze już tak będzie, żę awans społeczny będzie tylko dla tych co są przy jakimś korycie ...? Jak tak to niech młodzież ucieka gdzie pieprz rośnie. Solidarne państwo .... niech to szlag !
arahat / 83.24.165.* / 2006-09-11 09:52
studiowac...np w wielkiej brytani mozna otrzymac pozyczke od panstwa bez % do splaty po skonczeniu studiow. U nas kasa/sila narodu idzie na plakaty i wystawy antyaborcyjne czy walke z terrorem gejow...

Najnowsze wpisy