Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Benzyna będzie droższa

Benzyna będzie droższa

Money.pl / 2005-11-22 09:35
Komentarze do wiadomości: Benzyna będzie droższa.
Wyświetlaj:
JKamil / 84.38.82.* / 2008-05-20 23:46
Moim zdaniem Rzad powinien dobic gwozdzia do konca,a co tam przeciez biedni nas nie obchodza ,kto zarabia wiecej to roznicy w cenie paliwa za bardzo nie zauwazy,ale dal mnie to jest duzo i dla tego ja jak i inni moi koledzy nie bedziemy jezdzic dopoki paliwo nie stanieje !!
jaco / 83.27.17.* / 2005-12-04 14:40
Nikt nie zauważył, że benzyna staniała?
Ja / 80.51.175.* / 2005-11-24 17:09
Obniżono akcyzę, sklepikarze stacji paliw ją skonsumowali - klient zapłacił ,
m.finasów skasował podatki , dywidendę i udział w zyskach ponownie skasował m.finasów, KTO TU ZWARIOWAŁ ........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pol / 62.233.189.* / 2005-11-24 18:15
dawno nie byłem na money.pl ale kidys było tu takie fajne forum biznesowe nie wiecie czy ono jeszcze istnieje ??? jesli tak to pod jakim adresem???? z góry dzieki
adamssson / 83.23.181.* / 2005-11-23 23:31
Komentując wypowiedziane tu słowa... Nie widzę szans na poprawę w naszym kraju jesli jedynym instrumentem do pokrywania nierozsadnie wydanych pieniedzy jest akcyza i podatki od osob fizycznych. Mowi się o nich zupenie pozostawiając na boku zawila strategie fiskusa. Dlaczego po tylu latach demokracji i "robienia Japonii" nikt nie doszedl do wniosku ze wazna jest prostota? Niskie podatki i Panstwo nie stwazające obciazen pozostaja ciagle haslami. Jak narazie pozostaje nam czekac az pan Marcinkiewicz w przyplywie bezsilnosci powie to co juz slyszelismy nie raz..."ale pozostalości po poprzedniej ekipie..". A potem bedzie juz swojsko. I chyba to jest wazne. Swego rodzaju standardem sie staje ze polityka naszych rzadow to...brak polityki. To taki sam standard jak pogoda w gorach - gwaltowna i zmienna, dlatego z gór ludzie uciekaja w doliny... tylko gdzie tu sie schowac przed skutkami politykow?
dyrektor / 195.242.255.* / 2005-11-23 16:29
Budzet to skomplikowana sprawa. Przygotowuja go urzednicy zarabiajacy grosze. W porzadnej firmie ludzie z nizszego szczebla odpowiadajacy za przygotowanie mniejszych budzetow zarabiaja 2 lub 3 razy wiecej. I ci "fachowcy" wybieraja prosete rozwiazania - brakuje, no zwiekszmy gdzies w tabelce jedna pozycje, np akcyze na paliwo. Gorsze ze ze szczebla wyzszego tez nikomu nie zalezy na lepszym planowaniu i poszukaniu oszczednosci gdzie indziej.
J.T. / 83.25.109.* / 2005-11-23 15:00
Pamiętam jak za poprzedniej władzy prawica w tym PIS
krzyczała, jak to możliwe że nie chcą zmiejszyć tak wielkiej akcyzy na paliwa, "przecież to obciąża gospodarkę windując koszty " na argumenty b.premiera że musi łatać budżet mówili że pieniądze należy wziąść z innych źródeł i takie tam inne dyrdymały. Wystarczyło usiąść na tym samym stołeczku i proszę jak się poglądy zmieniły. Nie zdziwię się jak wyskoczą z podniesieniem akcyzy na olej opałowy i gaz.
Boże strzeż nas od takich mędrców. A niby Premierowi doradza młody doradca który poprzednio wymądrzał się w TV jak to trzeba rozwijać gospodarkę nie hamując jej !!!
Pozdrawiam J.T.
Observer / 62.40.38.* / 2005-11-23 12:07
Ja tylko dam taki przyklad z wlasnego podworka: mieszkam i pracuje w Irlandii i tutaj bezolowiowa 95 kosztuje 1,039 za litr. A ile kosztuje w Polsce?
g.v / 83.27.106.* / 2005-11-23 22:01
Nie, chyba w FUNTACH :)
kl / 83.27.25.* / 2005-11-24 23:53
W Irlandii to raczej euro
pl / 83.27.8.* / 2005-11-23 17:25
Rozumiem, że podałeś cenę w euro..(?)
adamssson / 195.205.249.* / 2005-11-23 10:17
Właściwie nic sie nie stało. Od początku należało się liczyc z takim obrotem spraw. No cóż, juz jest po wyborach, wiec i obietnice nie są juz istotne. Pozdrowienia dla wszystkich którzy dali się nabrać.
Moris / 213.77.83.* / 2005-11-23 10:48
Ja też dałem się nabrać,tym razem ostatni raz. Widać jak na dłoni,że prawica dąży do tego aby naród wybrał Samoobronę która zrobi z tym wszystkim porządek. Może nam wszystkim którzy nie dorośli do prawdziwej demokracji potrzebny jest taki zimny prysznic !
an / 80.249.7.* / 2005-11-23 11:05
ja na szcęście nie głosowałam na nikogo bo i tak będzie tak samo jak za kwaśniego. Wszyscy obiecują złote góry a później zostaje tylko równina
baba / 84.10.43.* / 2005-11-23 22:14
ooo. równina to coś pięknego! tu jest limes -->depresja infinity
LUKAS / 213.25.136.* / 2005-11-23 09:56
A gdzie odpowiedzialnosc prawna za zlozone obitnice, nastapilo oszustwo na skale kraju, postawic przed sadem klamcow, czy ktos to wkoncu zrobi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!? Dowody sa nagrane przez telewizje, teraz powinna byc sprawa za oszustwo, skladanie falszywych obietnic. Przed sad klamcow postawic!!!!
pl / 83.27.8.* / 2005-11-23 09:52
W ciągu ostatnich 5 lat paliwo zdrożało z 2 zł na grubo ponad 4 zł. Składka na ZUS też o ok. 100%. Macie 19% podatek Belki. Jeszcze paliwo nie zdrożało nawet o grosz a wy najwięcej drzecie gębe. Takich kałmuków polska komuna wychowała. Dlaczego mądrale przez tyle lat nie podnosiliście głosu? Dlatego, że to wy wybieraliście SLD itp. a każda podwyżka była w imię zaciskania pasa i naprawy RP. Weźcie teraz za to odpowiedzialność. Jak teraz wyciągnąć państwo z tego bagna? Napewno nie rządami PO. Skończcie już te brednie pisać na tym forum bo się przykro robi, że wśród ludzi żyje tyle osłów. Przepraszam za epitety, ale krew mnie zalewa jak czytam te wasze bzdurne wypowiedzi.
km52 / 81.18.214.* / 2005-11-29 10:21
POśmiewisko napewno by was wyleczyło z tego bełgotania. JESTEM ZA w 100%
lila / 83.16.196.* / 2005-11-28 11:27
Ty jesteś osłem .
kulka / 83.18.7.* / 2005-11-28 12:17
lila na nic lepszego cie nie stać? sama chyba jestes osłem.
jb / 84.10.229.* / 2005-11-24 08:24
Większość osób na tym forum powinna wywodzić się z grupy społecznej, która stara się działać w biznesie albo jest zbliżona do biznesu. Dlatego proponuję, gdy pojawi się ktoś taki jak "pl" z komentarzem jak wyżej, najlepiej nie komentujmy tego typu treści. To są osoby, które albo nie dorosły jeszcze do prawidłowego myślenia, albo mają takie zadanie partyjne i piszą w ten sposób. Brak zainteresowania z naszej strony powinien spowodować niechęć do dalszych wypowiedzi na tym forum.
Wystarczy przeczytać kilka zdań żeby mieć opinię na temat tej osoby. Pisze językiem rynsztokowym.
Jeżeli chodzi o cenę paliwa, to nie dawno temu krążył po e-mail'ach tekst w którym zalecano walkę z podwyżkami cen benzyny. Miałoby to być realizowane w ten sposób, że wszyscy kupujący paliwo nie tankują na stacjach benzynowych z dwóch sieci sprzedaży. Gdyby tak się stało, te sieci powinny zmniejszyć cenę paliwa, co z kolei miałoby powodować właśnie od tej chwili tankowanie na tych stacjach, a na pozostałych znowu nie. Te pozostałe, aby przyciagnąć klienta, musiałyby tak jak te pierwsze obniżyć cenę paliwa. I to miałby byc środek na drożejące paliwa. Sposób ciekawy, ale z wdrożeniem jego w życie nie byłoby chyba łatwo. Przynajmniej w tej części społeczeństwa, jak cytowany przeze mnie na wstępie osobnik. Pozdrawiam.
biuro10@wp.pl
eh / 83.18.7.* / 2005-11-27 15:12
A ty jb uważasz się za jakiegoś lepszego że proponujesz aby takich wypowiedzi nie komentować? może to ty nie dorosłeś do prawidłowego myślenia? wydaje mi się że to forum jest dla wszystkich a nie tylko takich ważniaków jak ty. byc może kolega ma mniejszy zasób słów niż ty ale chyba każdy ma prawo aby wypowiedzieć swoje zdanie na ten temtat. no chyba że nie rozumiesz tej wypowiedzi - to już coś innego.
pl / 83.27.25.* / 2005-11-25 01:31
Fakt, napisałem tego posta niezbyt ładnym językiem, ale przynajmniej jest tam zawarta treść. Masz rację upominając mnie za język. Oczekiwałem tego. Trochę mnie rozśmieszyło to co napisałeś. Niestety w dalszej swojej wypowiedzi piszesz bzdury...Jestem blisko związany z biznesem i wiem co mówie. Prowadzę działalność gosp. od kilku lat i to co napisałem doświadczyłem na własnej skórze. Nikt przez tyle lat nie sprzeciwiał się niszczącej polityce państwa. Teraz wszyscy się obudzili. Ten rząd to nie zgraja przygłupawych polityków tylko rząd fachowców, może oprócz p. Lubińskiej. Dajmy mu czas. Nie można zrobić wszystkiego w ciągu miesiąca rządzenia będąc atakowanym z każdej strony przez PO, SLD i ich wyborców. Rozliczmy ich po roku, dwóch lub po kadencji, ale nie teraz. Teraz trzeba im pomóc a nie przeszkadzać. Jestem za tym, aby każdego polityka rozliczyć z tego co zrobił. Ale nie możemy rozliczać z tego czego nie zrobił. Jeżeli ta ekipa się nie sprawdzi to nie damy im następnej szansy. Niestety musimy czekać na wyniki ich pracy a nie je uprzedzać.
Mała / 217.79.151.* / 2005-11-25 10:18
Nie rozliczymy bo do tej pory wszyscy umrzemy z głodu. Zostaną tylko politycy i wtedy to już będzie czwarta Rzeczpospolita jaką PIS obiecała. Całkowicie polityczna.
jb / 84.10.229.* / 2005-11-25 23:13
Sama widzisz Mała, "pl" nie potrafi myśleć do przodu. On chce eksperymentować. Ale nie dziwię się, bo jak sam pisze, ma firmę od kilku lat. O kilkadziesiąt za mało, żeby mieć doświadczenie w tym o co chodzi. Ja nie chę tutaj przywoływać nazwy pewnego nakrycia głowy, ale widać to gołym okiem. Pozdrawiam Mała. biuro10@wp.pl
pl / 83.27.31.* / 2005-11-29 16:19
jb wyjaw mi tajemnicę twojego kilkudziesiecioletniego doświadczenia, bo jak widzę, ty wiesz "o co w tym chodzi". Niestety nie chcesz się podzielić z nami swoją fachową wiedzą. Jeżeli twój pomysł na tańszą benzynę to ten, który podałeś w poprzednim poście to jesteś mocno ograniczony. jb potrafisz tylko komentować oszczerczo innych natomiast sam nie masz pojęcia co dzieje się obecnie w kraju. Wiesz tylko tyle, że PO to inteligencja a wszyscy inni to mohery. Wszystko co robi rząd jest złe i napewno będzie coraz gorzej. Jesteś zwykłym podwórkowcem bez szkoły, bez doświadczenia życiowego, utrzymywanym przez rodziców, pałętającym się po dyskotekach. Jak nie masz nic do powiedzenia to się nie odzywaj. Jesteś burakiem, który nie ummie czytać ze zrozumieniem i nie komentuje faktów tylko poglądy. Idź na forum onetu i tam rozmawiaj z równymi sobie.
DaReK / 80.55.173.* / 2005-11-23 14:27
Podobasz mi sie powinienes zawiazac nowa partie i wejsc w koalicje Prawo i Socjalizm, Samowolaka i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe a jak sie nazwiesz ???? TEZ SIE KAPITALISTA ZNALAZŁ :) przeczytaj pierwszy opis gdzie gość z irlandi napisał ile kosztuje benzyna a potem krzycz, jakby pis nie naobiecywał to teraz nie musiałby łamac połowy tego co powiedział przeciesz wszystkim chcieli dawac za darmo mieszkania i wiele wiele ciekawszych rzeczy o których szkoda pisac wygrali lepsi oszusci poprostu PO mówiło jest cieszko i bedzie cieszko a pis jest cieszko ale jak my wygramy bedzie druga japonia skads to znamy ??
jk / 83.23.194.* / 2005-11-23 13:25
największy osioł to ten kto głosował na PiS, teraz proszę robili propagande że podrożeje chleb jak będzie liniowy podatek , a bęzyna dowali na wszystkim, ja prowadząc usługi mam jeden tylko koszt paliwo i transport. pracownik pracuje cały dzień za 100zł a wyjazd 150 km i spowrotem to 150 zł. rozdawnictwo becikowego za to , że mleko będzie droższe dla dzecka bo trzeba to zawieść gdzieś po polsce. A do tego następne rozdawnictwo naszych pieniędzy . Leper zrobi podatek obrotowy i jesli nic nie zarobiśz to zapłacisz za to. To dopiero powrót do komuny. I teraz co weźmie za to odpowiedzialność miało być lepiej , a gówno, teraz firmy znów się obciąży podatkami , a one będą cieły koszty i zwalniały ludzi. Mam nadzieje ze ktoś zrobi wreszcie listę obietnic i wykonania z drugiej strony i będzie ja co miesiąc publikował wtedy zobaczymy.
nati / 83.18.246.* / 2005-11-23 10:24
Cóż za wytworna retoryka - czyżby kolejny bulterier PiS nam sie narodził??!!! Memento: rzeczywistość nie jest czarna, albo biała. Pozdrawiam.
Mała / 217.79.151.* / 2005-11-23 09:20
I jeszcze jedno. Prawo do głosowania w tym kraju powinnimieć tylko Ci z Wyższym wykształceniem. Odebrać prawo głosu ciemnocie i zacofaniu.
bim / 83.26.123.* / 2005-11-28 00:05
niestety ciemnoty i zacofania póki co jest w naszym kraju więcej dlatego też PIS wygrało wybory pełną gębą. Wystarczyło nakręcić fałszywą propagandę wśród tych co to nawet matury nie mają i oczywiście wśród księżulków we wszystkich parafiach a cały lud na czele z dewotkami od ojca Rydzyka pozakreślał krzyżyki tak jak im kazano. A po co zainteresować się programem, przecież oni lepiej wiedzą, wystarczy ich posłuchać, o ludu otumaniony i zacofany, OBUDŹ SIĘ!!!
~obserwator / 195.38.12.* / 2005-11-28 08:33
Ja skończyłem Politechnikę, moi koledzy z pracy również skończyli te dosyć ciężkie studia i wszyscy głosowaliśmi za PiS. Mam wielu kolegów o wykształceniu prawniczym i historycznym którzy są tego samego zdania.Nie obrażaj swoimi komentarzami mnie i ich i to samego rana- pirwsza twoja czynność po wstaniu z wyrka to włączenie komputera i dawanie upustu swoim frustracjom?. Nie wiem co skończyłeś. Może liceum w Psiej Wólce i poczytujesz to za swój wielki sukces. Jak nie pasuje możesz zawsze wyjechać z tego kraju. Droga wolna. Europa stoi otworem. Przecież za nią równiesz głosowałeś.
2byszk0 / 212.2.100.* / 2005-11-26 10:34
Naiwni!
Myślicie że macie demokracie? No to macie racie w jednej-czwartej, poczytajcie sobie konstytucje: Demokracja Partyjna Proporcjonalnie Większościowa” Czyli słowo demokracja to tak dla zmyłki lub celowo by zniechęcić! Partyjna – czyli musisz, by zostać posłem zapisać się do partii lub innej „bandy”. Proporcjonalna – czyli szerokie możliwości do mataczenia takie jak np. miejsce na liście (czyli ostatnio na listach PO były chyba bardzo przepłacone względem wyniku ;)) Większościowa – wyeliminować konkurencje i takie popularne powiedzenie TKM (teraz...my).
Wiec dla czego się mówi ze to demokracja jest do d.. niczego jak ona jest tylko w wybieraniu na prezydenta i wójta??
A wiec: Witajcie w Matriksie!?
szaro-ciemny / 212.2.100.* / 2005-11-25 22:45
:P ...popieram!!! Ja mam tylko średnie wykstałcenie ale popieram to, bo i tak NIE CHODZĘ na wybory - wiec moze by sie cos wrescie zmieniło... czyli zostało bez zmian!!?? :P
Zdziś / 212.2.100.* / 2005-11-25 22:50
No... i do tego, by jeszcze pozbawic Ciemnote prawa/obowiązku płacenia podatków... (miedzy innymi na edukacje) ;-)
konrad / 192.245.169.* / 2005-11-25 10:30
A wiesz co powiedzial Bismarck, najwiekszy przywodca jakiego mialy Niemcy ?
"Hundred Professoren und das Vaterland ist verloren"
piotr / 2005-11-24 12:49
To naprawde super pomysł. Proponuję potem zabrać prawo głosu niepełnosprawnym i biednym. A na dokładkę kobietom. Niby po co mają głosowac? Wrzućmy ich do jednego worka z ciemnotą i zacofaniem. Gratuluje pomysłu.....
mgr / 83.238.171.* / 2005-11-23 17:40
Jestem ZA !!! Chcę do V RP !!!
DaReK / 80.55.173.* / 2005-11-23 14:30
Nie zgadzam sie z tym to krzywdząca opinia ja mam wyższe ale nie kazdy ma na to szanse zwykle chodzi o kase tak wiec nie powinno sie oceniac po okładce tu nie ludzie lecz politycy sa winni którzy namieszali ludziom oszczerstwami na temat przeciwników
Mała / 217.79.151.* / 2005-11-24 09:47
Wychowała mnie Babcia z emeryturki. Skończyłam studia. Albo jesteś inteligentny i je kończysz na porządnej państwowej uczelni, gdzie dają stypendia (a dorabiałam udzielając korepetycji) albo nieinteligentny - wtedy trzeba płacić. Klepałam biedę przez całe studia i skończyłam je w terminie i z bardzo wysoką lokatą.
kitka / 83.18.7.* / 2005-11-25 13:44
oj to niezłą emeryturkę ma Babcia. jak napisał pl inteligencja to nie tylko skończone studia. niestety nie wszyscy mają tę szansę.
teerbe / 83.27.37.* / 2005-11-25 07:21
no i właśnie takie mendy są najgorsze i najbardziej zakompleksione
s / 83.18.7.* / 2005-11-27 18:03
takie jak ty?
pl / 83.27.25.* / 2005-11-25 00:47
Muszę Ci powiedzieć Mała, że twoja wysoka lokata w państwowej uczelni spowodowana jest tylko Twoją determinacją i umiejętnością wkuwania wiedzy książkowej. Nie chcę Ci umniejszać, ale z inteligencją niestety nie ma to wiele wspólnego. Sam skończyłem zaocznie szkołę prywatną i powiem Ci, że z 35 osób w mojej grupie przez 4 lata nauki do obrony pracy dyplomowej doszły 4 osoby. Nie jest to więc masówka. Ja też zarabiałem na swoje studia i utrzymanie. Jedno czego nauczyła mnie ta szkoła to jak myśleć i przetrwać. Teraz śmieję się z mojego dobrego znajomego, który skończył PWR z bardzo wysoką średnią i dyplomem magistra. Pracuje za 1000zł i nie wie co począć ze swoją wiedzą. Ja tymczasem i moi znajomi ze studiów pracujemy w większości w dobrych firmach za niezłe pieniądze. Rozwijamy się i potrafimy trzeźwo patrzeć na świat. Jesteśmy wartościowymi pracownikami a nie zadufanymi w sobie pseudointelektualistami z wysoką średnią na świadectwie. Nie zrozum mnie źle. Nie umniejszam Ci Twojej inteligencji, ale pamiętaj, że inteligencja to nie wiedza nabyta w szkole. Napewno ze swoją wiedzą będziesz doskonałym pracownikiem wykwalifikowanym, ale prawdziwa nauka jest dopiero przed Tobą.
real / 81.219.244.* / 2005-11-24 10:22
Hej Mała!! Biorąc pod uwagę Twoja wysoką inteligencję, jak również dyplom z wysoką lokatą - to Twoje kłopoty finansowe się skończyły! Teraz pracodawcy ustawią się do Ciebie w kolejce z super ofertami pracy!!!
duża / 83.18.7.* / 2005-11-23 13:30
twó komentarz jest po prostu smutny. pewno jesteś studentką pierwszego roku i juz myślisz że wszystkie rozumy pozjadałaś. to chyba ty żyjesz w ciemnocie i zacofaniu - przynajmniej tak wynika z TWOJEGO TWÓRCZEGO komentarza. dużo mądrzejszych od ciebie poprostu na studia nie stać PANI MAGISTER
Mała / 217.79.151.* / 2005-11-24 09:57
Smutne jest to, że teraz są prywatne uczelnie które pobierają opłaty (patrz: łapówki). To powoduje, że nie trzeba się napracować ani zdobyć wiedzy, tylko zapłacić. I kto niby ma wybierać? Ten co listy wyborczej nie potrafi przeczytać? Są tacy. Im np.: Lepper pokazuje tylko gdzie krzyżyk postawić. Czyimi głosami PIS wygrał "wybory"? Ludzi Leppera. A jacy to ludzie. W większości z podstawowym. Wybory = igrzyska. Ci to właśnie nie przesiewają wyborczej kiełbachy tylko idą tam gdzie jest jej najwięcej albo gdzie "Lepper i jemu podobni co się znim bratają" nakażą. Proponuję się rozejrzeć i zobaczyć. PIS który jeszcze jakiś czas temu wypowiadał się nawet w niecenzuralnych słowach o Samoobronie i LPR, nagle zapragnął smrodu gnojówki i rządów Radia Maryja. Naobiecywał i już dzień po wyborach, kiedy jeszcze wyniki głosowania nie były oficjalne odwoływał te obietnice.
real / 81.219.244.* / 2005-11-24 10:25
??? To podstawówka też jest płatna???
ebik / 2005-11-23 12:47
Gdzie byli ci wysoko wykształceni w czasie głosowania?
milka / 83.18.7.* / 2005-11-23 13:58
pewnie zakuwali :)
Mała / 217.79.151.* / 2005-11-24 09:59
Oni nie muszą zakuwać, ale niestety nie są większością w tym kraju. Znakomita większość to ludzie bez wyższego wykształcenia, albo tacy co głosują na Lepperów i oczekują że oni im sypną mannę z nieba.
real / 81.219.244.* / 2005-11-24 10:33
No nie mów, że na państwowych uczelniach się nie zakuwa bo umrę ze śmiechu!!! Owszem jest pewna grupa która zakuwa mniej ale oni kupują większość egzaminów i prac. Reasumując, państwowe uczelnie są niepłatne z definicji ale w praktyce i tak większość płaci tylko pod stołem. Przepraszam że zapytam - kończyłaś studia w Polsce czy w Londynie??
Mała / 217.79.151.* / 2005-11-25 10:41
Skończyłam Wydział Matematyki, Mechaniki i Informatyki, na którym nie da się zakuwać bo to nie Socjologia (nawet nie było czegoś takiego jak egzaminy teoretyczne czyli ustne bo albo umiesz rozwiązać zadania albo nie. Jeżeli twierdzenie potrafisz zastosować to znaczy że je znasz. I nikogo nie obchodzi czy potrafisz to zwerbalizować.). To trzeba zrozumieć. Może superofert pracy nie mam, ale w tym kraju rządzą faceci i to oni tę biedę spowodowali. Nieważne jak jesteś dobry ludzie w tym kraju dzielą się na pracujących, kandydatów do pracy i kobiety. Nie ukończyłam studiów dla papierka i tytułów. Cenię swoją wiedzę dla samej wiedzy. Mam co jeść i trójka moich dzieci również. Nie kradnę i nie zabijam. Staram się pomagać tym, którzy mają mniej ode mnie w miarę możliwości. Biorę udział w wyborach, bo może kiedyś politycy też przestaną kraść. Może wiedza w tym kraju zacznie coś znaczyć a ludzie przestaną obrzucać się błotem. Może tacy jak Ty przestaną traktować kobiety z góry. Studia skończyłam w Polsce bo nie uważam zagranicznych uczelni za lepsze ani za gorsze. Odnosząc się zaś do innych wypowiedzi: duży odsiew na uczelni (prywatnej) nie jest dla mnie dowodem na wysoki poziom uczelni. Może też oznaczać: a) że Ci co odpadli byli ostatnimi osłami b) nie mieli pieniędzy na czesne. Na państwowych uczelniach też się zakuwa: historię, socjologię, biologię. Ale na prywatnych uczelniach można nie zakuwać ale zapłacić i na tym polega różnica. Na Państwowych uczelniach też pewnie biorą łapówki. Lekarze biorą łapówki..... W życiu nie dałam łapówki i żyję. Gdyby jedni nie dawali to inni by nie brali.
real / 81.219.244.* / 2005-11-25 22:32
Droga koleżanko z wyższym wykształceniem! Jeśli takie poglądy prezentujesz na spotkaniach z przyszłym pracodawcą, to na pracę w firmie nie masz szans, nawet posiadając dyplom z jeszcze wyższym wykształceniem. W firmach (a zwłaszcza większych ) obowiązuje zasada, że pracownik jest wartościowy dla firmy jeśli jego wiedza jest przydatna dla rozwoju biznesu. Jesli Ty cenisz swoją wiedzę dla samej wiedzy to wszystko jest jasne. Ponad to ludzie w tym kraju dzielą się na : na pracujących, kandydatów do pracy, kobiety, mężczyzn i przedsiębiorców (wyjaśniam - przedsiębiorca to człowiek, który potrafi sam zorganizować przedsięwzięcie z którego może osiągać zysk). Spróbuj ruszyć swoje szare komórki i wykorzystaj te twierdzenia które znasz i jeśli faktycznie tą wiedzę masz, na pewno Ci się uda. Ponieważ zwalanie wszystkich swoich niepowodzeń na męskie szowinistyczne świnie, cyklistów i II Wojnę Światową jest już demagogią, która nie przystoi osobie która skończyła Wydział Matematyki, Mechaniki i Informatyki i legitymuje się dyplomem z wysoką lokatą.Pozdro
Git / 212.76.37.* / 2005-11-25 14:35
Właśnie zburzyłaś zasadność cenzusu wykształcenia.
Oraz rację swej domniemanej wyższości intelekatualnej.
pl / 83.27.25.* / 2005-11-25 13:51
Widzisz Mała problem w tym, że w obecnych czasach Polska nie potrzebuje wielu pracowników (fachowców) twojego poziomu. Nie mamy dużych, nowoczesnych zakładów wytwórczych. Nie mamy również nowoczesnych laboratoriów badawczych. Moja żona skończyła kilka lat temu AE na najcięższym wydziale IEP z b.d. wynikiem. Miała dokładnie ten sam problem co ty. Teraz pracuje w instytucji finansowej lecz musiała, startować od zera. Pracje mocno na swój awans, lecz widzi że oprócz wiedzy ważny jest sposób bycia w firmie. Niestety jedyne co mamy to HANDEL i finanse. Tu dla młodego człowieka jest pracy dużo. Problem w tym, że tu nie liczy się wiedza książkowa tylko doświadczenie i skuteczność. Dopóki w Polsce będzie istniał tylko handel a nie produkcja, dopóty będziesz miała problem z wykorzystaniem swojej wiedzy. Chyba, że poczekasz jeszcze kilkanaście lat albo odrazu wyjedziesz na zachód. Masz rację sądząc, że szkoły prywatne nie produkują fachowców na poziomie szkół państwowych takich jak AE czy Politechnika. Szkoły prywatne nie mają takiego zaplecza laboratoryjnego ani wsparcia naukowego. W mojej szkole uczyli tylko profesorowie z AE i PWR więc też nam przetrzepali skórę, ale nie mówię że poziom był wysoki. Spróbuj dopasować się do potrzeb rynku a nie czekaj na to aż praca sama do ciebie przyjdzie. Zwalasz wine na mężczyzn przez, których nie możesz się dostać do pracy :) Twoje wykształcenie nie obliguje nikogo do tego aby cię zatrudnić. Musisz się dobrze sprzedać, ale nie machając dyplomem. On jest tylko przepustką. Nie traktuj go jako wykładnik twojej wiedzy i umiejętności. Takich ludzi jak Ty jest wielu. Pokaż, pracodawcy że jesteś lepsza od innych tzn. komunikatywna, opanowana, zadbana, chętna do współpracy z innymi. Przecierz idąc do pracy nikt nie karze ci wykorzystywać twojej wiedzy z dziedziny mechaniki, matematyki i informatyki :) Będziesz miała szczęście jeżeli chociarz raz będziesz mogła skorzystać ze swojej wiedzy ksiązkowej. Najlepiej zrób doktorat i zostań na uczelni. Jeżeli jesteś taka dobra to tam cie wezmą. Powodzenia w szukaniu pracy. Pozdrawiam.
robi / 83.136.224.* / 2005-11-23 12:27
jasne mała a może jeszcze ich wykastrować co??
naprawdę to forum zniża sie juz do poziomu onet.pl
Mała / 217.79.151.* / 2005-11-23 08:46
Cóż Kaczor na przedwyborczych obietnicach zajechał na sam szczyt. Niestety ze wszystkich tych obietnic już się wycofał. A jego wyborcy w dużej części rekrutują się z fanów Samoobrony. Takich najłatwiej oszukać. Obiecuje się im czekoladki a daje drewno i po sprawie. A gdy zaczną krzyczeć i protestować to zawsze można im dać "górnicze emeryturki" bo jest skąd zabrać. Ci co siedzą cicho mają zabierane najwięcej. A kaczor płetwy zaciera i się z nas wszystkich śmieje. Jego problem biedy od dziś nie dotyczy. Od dziś na śniadanko kawiorek ...... a wieczorem zabawa w chowanego w "Białym Domu" ..... i wreszcie do USA poleci za państwowe. A jak zechce to wakacje na Księżycu spędzi (o ile mu go jego brat nie ukradnie).
Maggie / 83.17.186.* / 2005-11-23 07:26
Benzyna w górę? Jasne !!!!!!! Przecież ta mafia i tak tankuje do państwowych samochodów i za państwowe, a w zasadzie za nasze pieniądze. Pogratulować tym,co ich wybrali,bo ja na pewno nie byłam w ich gronie!
George / 83.25.254.* / 2005-11-23 08:02
A inni, np faryzeusze z PO, byliby lepsi? Jedni są warci drugich.
Antygeorge / 217.79.151.* / 2005-11-23 09:21
A Ty co. Państwowym Wózkiem jeździsz?
mag / 83.18.48.* / 2005-11-23 09:19
A skad to wiesz ?
Yustina / 2005-11-23 07:18
Kanibal - nic dodać nic ująć ..
Panoramix / 212.160.143.* / 2005-11-23 06:43
A gaz kosztował 5 miesięcy temu 1,60 zł a teraz 2,20 czyli 37,5% do góry. A płace .... . Tak polska to piękny kraj. Ciekawe czemu tyle ludzi stąd ucieka za granicę i kto będzie pracował na emerytury tych ludzi którzy teraz jeszcze pracują. NIE JA!!!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy