Forum Forum pracyDokumenty

Zasiłek- student

Zasiłek- student

Kasia85 / 62.189.249.* / 2009-04-29 12:42
Witam :)
Zastanawiam sie czy ktoś moze mi pomoc , ponieważ Pani w Urzedzie Skarbowym niestety nie potrafila udzielic mi informacji :/

Jestem zaoczną studentką ostatniego roku studiów magisterskiech. Przez 1,5 roku pacowalam w pełnym wymiarze godzin na umowe zlecenie. Moj dochód wyniósł wiecej niz min. średnia krajowa.
Od 1 maja kończy mi sie umowa i zostaje bez pracy...Czy przysługuje mi zasiłek?
Pani w Urzedzie powiedziala ze tak, ale musze przyniesć świadectwo pracy i zaświadczenie o płaceniu przez moją firme składek- tyle że- jako pracowni na u-zlec. nie moge dostać świadectwa pracy, a jako student do 26-go roku życia składki do ZUS-u nie były odprowadzane.W zwiażku z tym nie wiem juz sama czy zasiłek mi sie należy a jesli tak ,jakie dokumenty mam dostarczyć...

Z gory dizękuje za pomoc
K.
wujo_bankier / 2009-04-29 22:33 / Bywalec forum
cześć,
mówimy o zasiłku dla bezrobotnych? niestety nie przysłuje Ci zasiłek... to jest umowa zlecenie (nie masz w pełni oprowadzanych składek zus-owskich). aby dostac zaisłek w ciągu 18 m-cy musisz pracować min rok i firma musi opłacac pełen zus! a o takie rzeczy nie pytaj sie w skarbówce bo co urzad to inna interpretacja.
pozdrawiam

Najnowsze wpisy