Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zasiłki chorobowe przedsiębiorców inaczej

Zasiłki chorobowe przedsiębiorców inaczej

KBR / .* / 2005-03-24 18:51
Komentarze do wiadomości: Zasiłki chorobowe przedsiębiorców inaczej.
Wyświetlaj:
EWA / .* / 2005-04-12 14:24
Jak to bedzie ze mną.Byłam zatrudniona w zakładzie pracy i miałam zarejestrowaną działalnosc gospodarcza.Od 1.04.2005 nie p-racuje wiec bedę płaciła pełne składki do ZUS ,ale od 11.04.2005 poszłam na zwolnienie lekarskie gdyz jestem w ciąży zwolnienie dostałam do 10.05.2005Pytanie jest takie;jak ZUS wyliczy mi chorobowe? PROSZE O POMOC
Grażyna / .* / 2005-03-31 13:34
A gdzie jest ta sprawiedliwość społeczna?. Wyższe składki ZUS niż pracownicze a niższy zasiłek ?Przedsiębiorcy chorują raczej sporadycznie, po prostu na to nie ma czasu. Idziemy do lekarza wtedy gdy " ani reka , ani noga ". Zatem- niższy zasiłek to chyba kara !
Jan S. / .* / 2005-04-01 09:01
Ze swej strony dodam, że chodzimy z wizytą do lekarza prywatnego i to wieczorem.Takie prawo przedsiębiorcy: bez gadania płać wysokie składki na ZUS bez prawa żądania czegokolwiek.
KBR / .* / 2005-03-24 18:58
Jeszcze jedno, jak bym chorował po 16 dni w każdym miesiącu to nie dostanę nic, a pięniądze są zbierane.Ciekawe czy pracownicy też tak mają, że jak chorują to dostają coraz mniejsze zasiłki. O lie nic się nie zmieniło to do ustalania podstawy podaje się wynagrodzenie i ilość dni przepracowanych.
KBR / .* / 2005-03-24 18:51
Z nieliczenie składek za okresy choroby to jakaś przesada!!!Prawo nie moż działać wstecz. Przecież jak opłacałem składki przed 8 lutego to były korzystniejsze zasady.Gdybym te zasady obowiązywały to bym się nie ubezpieczał!

Najnowsze wpisy