Forum Polityka, aktualnościPolityka

Zdrojewski: PiS straszy ludzi prywatyzacją szpitali

Zdrojewski: PiS straszy ludzi prywatyzacją szpitali

Wyświetlaj:
Elendir / 2007-10-15 21:53 / Łowca czarownic
Ciekawa była argumentacja werdyktu sądu:

Sąd wskazał, że PO nie udowodniła, czy rzeczywiście doszło do emisji spotu.

Super, po prostu super.
kjhg / 195.140.236.* / 2008-05-08 09:45
Każdy normalny człowiek woli iść prywatnie nawet jak ma ubezpieczenie....
Bez kasy i ewentualnych wtyków można zejść na grypę pod szpitalem i czekać rok na stwierdzenie zgonu. (chociaż ten fragment działalności służby zdrowia odbywa się płynnie i BEZPŁATNIE dla zainteresowanego)
Pozdrawiam i życzę zdrówka
Basia 7 / 193.19.165.* / 2007-10-19 09:14
PiS wcale nie straszy. Kto mi zagwarantuje, że po przeprowadzeniu prywatyzacji szpitale będą miały obowiązek podpisywać umowy z NFZ? Nie chcę, żeby tak było jak z lekarzami. Niektórzy podpisują umowy a niektórzy nie. W rezultacie np w marcu bieżącego roku, chciałam zapisać dziecko do ortodonty w swojej miejscowości (miasto wojewódzkie) i dowiedziałam się, że do końca roku nie ma już zapisów, bo tylko dwóch lekarzy podpisało umowy z NFZ. Bez problemu natomiast mogłam to zrobić prywatnie. Byłam więc zmuszona albo do jechania do odległej miejscowości , albo do zapłacenia za usługę medyczną. Jeżeli ze szpitalami może być podobnie i będę miała alternatywę, albo zapłacić za leczenie, albo na miejsce w szpitalu czekać latami, albo jechać do jakiegoś szpitala znacznie oddalonego od mojej miejscowości gdzie nikt z moich najbliższych nie będzie mógł dojechać, to ja dziękuję! Zgodziła bym sie na to, gdyby u nas był taki system jak w innych krajach, że pacjent idzie np do lekarza, płaci mu za wizytę i ten wystawia rachunek, potem płaci za leki .. a po zakończeniu leczenia idzie z rachunkami do funduszu zdrowia i tam dostaje zwrot kosztów leczenia. U nas wielu ludzi ubezpieczonych jest zmuszonych leczyć się prywatnie i nikt im za to leczenie nie zwraca pieniędzy.
man13 / 2008-05-08 13:23 / Tysiącznik na forum

Kto mi zagwarantuje, że po przeprowadzeniu prywatyzacji szpitale będą
miały obowiązek podpisywać umowy z NFZ?

To jakieś jaja z tą gwarancją?
Elendir / 2007-10-19 10:10 / Łowca czarownic
1. Czy wiesz że projekt rządowy (PiS), który jednak na razie "leży na biurku", zakłada możliwość prywatyzacji szpitali?
2. Zgadzam się że rozwiązanie powinno być systemowe, poprzez ubezpieczenie społeczne, a nie wybiórcze.
3. Nie wiem czy widziałaś ten spot w wersji pierwotnej. Mianowicie sugerował on, że wedle projektu PO, wysłanie karetki pogotowia do osoby której życie jest zagrożone, będzie uzależnione od wniesienia opłaty. Jest to oszczerstwem rzuconym przez PiS. I obrona nie polegała na uzasadnieniu, że z zapisów programu PO tak wynika tylko odrzucenie wniosku zostało uzasadnione "niewykazaniem że do emisji doszło". Nie wydaje Ci się to niewłaściwe?
bsf / 213.238.70.* / 2007-10-15 17:49
PiS nie straszy tylko mówi to co PO ukrywa przed sPOłeczeństwem.
man13 / 2008-05-08 13:28 / Tysiącznik na forum
No jasne!! Tem niedokształcony narodek bez suflera nic nie jest w stanie pojąć i potrzebuje doktora Kaczora z marksistowskim doktoratem i rydzykowym błogosławieństwem.
wkurzona / 79.185.167.* / 2008-05-08 12:14
bsf BRAWO!
Bardzo podoba mi się jak wkomponowałeś PO w wyraz społeczeństwo: sPOłeczeństwo. To oddaje siłę poparcia społeczeństwa dla tego ugrupowania, a także (w drugą stronę) jak bardzo partia rządząca osadzona jest w społeczeństwie.

"majorka", obudź się! Napisałaś: "A Platforma Obywatelska straszy ludzi ze wygra wybory ." PO od pół roku rządzi, nie zauważyłaś?

"Basia7" nie zauważyła, że jej kłopoty ze służbą zdrowia dotyczą czasu teraźniejszego, chwili obecnej, czyli okresu przed prywatyzacją szpitali,którą to właśnie straszy PiS.
majorka9 / 89.77.92.* / 2007-10-15 18:37
A Platforma Obywatelska straszy ludzi ze wygra wybory
?! / 2007-10-15 18:39 / Tysiącznik na forum
Chcę być zatem bardzo przestraszony!!!
wtymajakże / 83.24.253.* / 2007-10-15 20:49
lustracją zapewne
?! / 2007-10-16 17:06 / Tysiącznik na forum
Lustrację olewam. Mogą mnie lustrować!!! Chcę być przestraszony prywatną służbą zdrowia!!!
man13 / 2008-05-08 13:30 / Tysiącznik na forum
I ja, i ja. Straszcie. straszcie. I jeszcze i jeszcze.
liczący na siebie / 89.77.117.* / 2007-10-15 16:50
Poprostu zlikwidują fikcję o bezpłatnej służbie zdrowia w tym dzikim kraju. Zeby mi jeszcze pieniądze które idą do jednego wora wypłacili do ręki to sam bym sobie świetnie dał radę bez NFZ
porsche / 83.24.253.* / 2007-10-15 18:03
czyżby to co ci dają pacjenci "do ręki" nie wystarcza?
liczący na siebie / 89.77.117.* / 2007-10-15 18:39
Sam jestem pacjentem. A chodziło mi o to że wykupiłbym indywidualny pakiet ubzpieczeniowy obejmujący leczenie i to za o wiele mniejsze pieniądze które dziś mój pracodawca odprowadza do NFZ(ok 400 PLN co miesiąc). I wtedy jak lekarz wystawiłby mi rachunek do nikogo nie miałbym pretensji a zwłaszcza do lekarza.
dareg / 89.76.173.* / 2007-10-15 15:40
przecież to oczywiste że PO jako partia liberalna będzie dążyła do prywatyzavji wiekszości majątku państwowego - nie ma co sie obrażać
?! / 2007-10-15 16:33 / Tysiącznik na forum
Dokładnie - należy prywatyzować, prywatyzować i jeszcze raz prywatyzować!!!
wieko / 64.136.49.* / 2007-10-16 20:13
Chcialbym ,zeby ktos wypowiedzial sie na temat problemow calkowicie prywatnej amerykanskiej sluzby zdrowia i problemow z nia zwiazanych szczegolnie o metodach naciagania rachunkow przez prywatne szpitale,ile trzeba spedzic przy telefonie,zeby wyjasnic nieprawidlowosci w naliczaniu,horrendalne ceny uslug za leczenie i w zwiazku z tym zbyt wysokie ceny za ubezpieczenia medyczne,na ktore nie stac ponad 40 milionow Amerykanow.Prywatyzacja moze byc otworzeniem puszki pandory.
Byś / 83.26.101.* / 2007-10-15 18:31
Własność państwowa kompletnie skompromitowała się na całym świecie (pomijam kapitalizm państwowy w Chinach). Własność państwowa to marnotrawstwo i okradanie społeczeństwa.
Przykład PRL.
umba / 62.87.247.* / 2007-10-15 21:01
Zgodze sie. Ale prywatyzacja na chorych warunkach to zlodziejstwo.
man13 / 2008-05-08 13:33 / Tysiącznik na forum
Jedyna prywatyzację na
chorych warunkach

widziałem przy rozdawaniu akcji pracownikom państwowych przedsiębiorstw. Takiej prywatyzacji mogli by tylko dokonać kaczyńscy z kwaśniewskimi.

Najnowsze wpisy