Forum Polityka, aktualnościKraj

Ziobro przeprosił doktora Garlickiego

Ziobro przeprosił doktora Garlickiego

Money.pl / 2010-01-10 11:33
Komentarze do wiadomości: Ziobro przeprosił doktora Garlickiego.
Wyświetlaj:
Pol^^ / 213.158.197.* / 2010-01-11 18:40
Brawo Panie Ministrze Ziobro; jeszcze kopią po kostkach, ale czas PełO dobiega końca; nim szumowiny założą sobie nową Platformę Ocalenia wrącą honor, prawo i sprawiedliwość.
zeroziobro / 195.187.99.* / 2010-01-11 08:57
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
Elendir / 2010-01-10 19:04 / Łowca czarownic

wyrok jest zagrożeniem dla wolności słowa.

A to dobre. Wolność słowa to zdaniem Ziobry możliwość publicznego nazywania mordercą? I ten człowiek był u nas ministrem sprawiedliwości?
SOKRAtes1 / 78.8.64.* / 2010-10-20 21:29

A to dobre. Wolność słowa to zdaniem Ziobry możliwość
publicznego nazywania mordercą? I ten człowiek był u nas
ministrem sprawiedliwości?


To jedyny młody ODWAŻNY PRAWNIK który zajął się bezprawiem sądów, prawników, lekarzy, cwaniaków, złodziei , aferzystów. Za to to teraz PSEUDOPRAWNICY GO GNĘBIĄ ....a Naród ogłupiany przez TVN 24 , SUPERSTACJĘ , GAZETĘ WYBORCZĄ i prawie całe media nie może stanąć w jego obronie. JESTEM DUMNY , ŻE JEST W KRAJU TAKI CZŁOWIEK KTÓRY PRÓBOWAŁ ZROBIĆ PORZĄDEK Z TYM GNOJEM PRAWNYM W KRAJU.
Gall# / 213.158.199.* / 2010-01-10 23:07
Pan Ziobro był u nas ministrem sprawiedliwości i to bardzo dobrym. Pańskie pytanie jest głupie i fałszywie postawione.
Elendir / 2010-01-11 08:16 / Łowca czarownic

Pan Ziobro był u nas ministrem sprawiedliwości i to bardzo dobrym.

Tak? A czym takim się zasłużył (poza oczywiście sprawą doktora Garlickiego oraz spektaklem przedwyborczym)? Bo na pewno jego wypowiedź nie licuje z poszanowaniem prawa i godności.
G# / 213.158.197.* / 2010-01-11 13:43
Owszem, Jego wypowiedź licuje z poszanowaniem prawa
i godności ofar doktora G
Elendir / 2010-01-11 15:17 / Łowca czarownic
Czyżbyś miał jakieś informacje których sąd nie uwzględnił że kwestionujesz jego wyrok?
SOKRAtes1 / 78.8.64.* / 2010-10-20 21:31
do Elendir
To jedyny młody ODWAŻNY PRAWNIK który zajął się bezprawiem sądów, prawników, lekarzy, cwaniaków, złodziei , aferzystów. Za to to teraz PSEUDOPRAWNICY GO GNĘBIĄ ....a Naród ogłupiany przez TVN 24 , SUPERSTACJĘ , GAZETĘ WYBORCZĄ i prawie całe media nie może stanąć w jego obronie. JESTEM DUMNY , ŻE JEST W KRAJU TAKI CZŁOWIEK KTÓRY PRÓBOWAŁ ZROBIĆ PORZĄDEK Z TYM GNOJEM PRAWNYM W KRAJU.
G# / 213.158.197.* / 2010-01-11 16:45
Kwestionuję wydolność wymiaru sprawiedliwości w Polsce; w szczególności rzetelność i uczciwość licznych „prawniczych autorytetów” starszej daty z ich klonami.
Elendir / 2010-01-11 17:10 / Łowca czarownic
A ja lubię konkretnie. w jaki sposób to co kwestionujesz odnosi się do tego, konkretnego wyroku?
Gall# / 213.158.197.* / 2010-01-11 18:31
To jest proste jak konstrukcja cepa (chyba nawet dla wyborcy PO!)
Dr G w sposób zawiniony spowodował śmierć człowieka, usiłował zabezpieczyć się na przyszłość przed badaniem jego pacjentów - co trzeba więcej, żeby PRZECIWDZIAŁAĆ w tej sytuacji tak jak Pan minister Ziobro? Pan Ziobro powinien zostać nagrodzony, ale w interesie PO był ten żałosny atak na Niego

dr G[...] kilkakrotnie zapewniał, że
nie używał rolgazy podczas operacji Floriana Mastalerza i miał
za złe przeprowadzenie specjalistycznego badania bez jego wiedzy
i zgody. „Na odprawie dr G[...] zganił zrobienie badania
echa serca przez dyżurnego anestezjologa i dr G[...] wyraźnie
zakazał na przyszłość robienie badania echa bez jego wyraźniej
zgody”.
Elendir / 2010-01-11 19:42 / Łowca czarownic

Dr G w sposób zawiniony spowodował śmierć
człowieka,

Śledztwo tego nie potwierdziło. Został uniewinniony. Ale rozumiem że lubisz powtarzać oszczerstwa wzorem swojego idola - Ziobry.
wise / 84.144.89.* / 2010-01-12 16:49
o czym tu mowa?
oto ostatni naiwny, wierzacy w polski wymiar sprawiedliwosci.
Sledztwo sledztwem a czlowiek ma swoj ROZUM, a prawda
jest teraz nazywana oszczerstwem slyszy sie to coraz
czesciej jak argumenty sie skoncza.
G# / 213.158.197.* / 2010-01-12 09:59
można i tak, ale mnie taka gadka nie interesuje :-(
Elendir / 2010-01-12 12:14 / Łowca czarownic
Można i tak - łatwo rzucać oszczerstwa.
G# / 213.158.197.* / 2010-01-11 13:52
Czym się zasłużył? - za jego czasów lekarze i policjanci drogówki bali się łapówek i "wziąte", aferzyści straciłi dobry sen, a byli TW dobre samopoczycie.
Elendir / 2010-01-11 15:17 / Łowca czarownic
A skąd takie wnioski? Czyżbyś należał do którejś z tych grup lub masz licznych takich znajomych? Bo jak dla mnie to efekty widać było przede wszystkim w bardziej politycznych obszarach.
Gall# / 213.158.197.* / 2010-01-11 16:48
Bo ja, widzi Pan, mieszkam w Polsce a nie w wirtualnym Tuskolandzie ITI i Agory
Elendir / 2010-01-11 17:13 / Łowca czarownic
I? Tego rodzaju informacje z jakiego źródła udało się uzyskać?

Posługiwanie się sformułowaniem "Tuskoland" świadczy o niebezpieczeństwie przebywania głoszącego poglądy w PiSolandzie.
mdłosięrobi / 77.254.228.* / 2010-01-11 19:47
a dlaczego przebywanie w "PISolandzie" ma być niebezpieczne, a już w "Tuskolandzie" niekoniecznie, żeby zachować twoją poetykę pier..... na okrętkę?
Elendir / 2010-01-11 19:57 / Łowca czarownic
O przebywanie w "Tuskolandzie" musisz zapytać Gall# - ja na ten temat się nie wypowiadałem.
Ruc / 83.24.35.* / 2010-01-10 15:39
Jest taki portal onet.pl. Ależ tam cenzura
tejot / 78.9.28.* / 2010-01-10 17:06
Zgadza się na Wirtualnej Polsce tak samo.
Gal# / 213.158.199.* / 2010-01-10 23:01
Na Money cenzor pozwala do wili obrażać Prezydenta, toleruje wszelkie wyzwiska pod adresem PiS i Rydzyka i Radia Maryja. Money lansował PełO i Rudego jak Jaruzelski socjalizm,
ale ostatnio nieco odpuscili, by by tu było pusto :-)
kwant2000 / 2010-01-10 14:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ziobro dla tych polskich oprychów był niczym agenta federalnego, Eliot Ness ścigający gangstera Capone. Dla tego gangstera Ness był wrogiem nr 1, zagrażał jego ekonomicznemu imperium. I wygrał. Mam nadzieję, że pan Ziobro tez wygra z rodzimymi oprychami, którzy nas dzień w dzień okradają.
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2010-01-10 13:53
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
Tornado / 79.162.160.* / 2010-01-10 14:37
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2010-01-10 15:35
Wielce czcigodny wyborco pisokomuchów.
Czy słowa "już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie" są w trybie warunkowym?
Jeżeli tak, to wielce czcigodny wyborco pisokomuchów jest tak jak mówią statystyki. Należysz do grona słabiej wykształconych mieszkańców Polski i stanowisz jednocześnie większość wyborców pisokomuny idących na lep właśnie takich hasełek.

A poza tym błaźnie, radzę ci lepiej wyrażać się cobyś nie kompromitował partii, którą tak wielce kochasz.
kwant2000 / 2010-01-10 22:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To co cytujesz, jest wyrwane z kontekstu. Zapoznaj się z całą wypowiedzią....."(...)w tym tego słowa znaczeniu, że już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie. Drodzy Państwo, w tej chwili mam jeden udokumentowany przypadek w wysokim stopniu wskazujący na m o ż l i w o ś ć zabójstwa, w związku z tym został postawiony zarzut z art. 148 kodeksu karnego. Są oczywiście badane inne przypadki, które te wskazują na niejasne okoliczności zejścia pacjentów. Nie przesądzamy charakteru tych zdarzeń.(!!!) Ostatecznie o sprawie decydować będzie sąd"(!!!)
Tornado / 79.162.160.* / 2010-01-10 13:51
Dr Mirosław G. kierował operacją wszczepienia zastawki serca u Floriana Mastalerza. Mimo, że został poinformowany, że we wszczepionej zastawce aortalnej została pozostawiona rolgaza ( nazywana popularnie gazikiem), nie przeprowadził operacji, by ją usunąć. Zeznanie dr Krzysztofa R:„ Podczas obchodu sali pooperacyjnej przyszła do mnie instrumentariuszka Ewa C. i poprosiła o pomoc będąc prawie pewną pozostawienie gazika w lewej komorze serca tego pacjenta. Zadzwoniłem natychmiast do dr G [...] na komórkę informując go, że instrumentariuszka jest na 90 procent pewna o pozostawieniu rolgazy w lewej komorze serca. Otrzymałem natychmiastową odpowiedź, że rolgaza nie była w tej operacji używana. Dr G [...] kilka razy zapewnił mnie, że nie używał rolgazy i prosił o uspokojenie instrumentariuszki, po zakończeniu rozmowy telefonicznej rozmawialiśmy z Ewą na ten temat, ona była zrozpaczona. Ja na to odpowiedziałem, ze w tej sytuacji dr G[...] wziął pełną odpowiedzialność na siebie". Pozostawienie gazika w sercu pacjenta potwierdziła także instrumentariuszka Ewa C.
„Po rozmowie dr R[...] z dr G[...] ja nadal byłam na 99 procent przekonana, że rolgaza została zaszyta w aorcie pacjenta. Dlatego jeszcze przed opuszczeniem szpitala do książki raportów pielęgniarek, instrumentariuszek kliniki kardiochirurgii szpitala MSWiA wpisałam, że u pacjenta F. Mastalerza nie zgadza się stan rolgaz oraz o poinformowaniu o tym lekarza dyżurnego i dr G[...]. Operacja miała miejsce w dniu 22 listopada 2006r., po czym w dniu 28 listopada 2006 r. przeprowadzona została reoperacja na skutek pogorszenia się stanu zdrowia pacjenta i wyniku kolejnego echa serca wskazującego na obecność ciała obcego. Ja uczestniczyłam w tej drugiej operacji, operatorem był dr G[...]. W trakcie operacji okazało się, iż istotnie pozostała rolgaza. (...) Miesiąc po drugiej operacji przed Wigilią dr G[...] poprosił mnie na rozmowę o tej sprawie. Doktor mówił, żebym się nie denerwowała, twierdził, że to głównie jego wina, że tak się stało. Po śmierci pana Mastalerza dr G[...] wezwał mnie do siebie gabinetu i ponownie uspokajał mnie i twierdził, że to jego wina” - zeznała instrumentariuszka.
Według jednego z lekarzy dr G[...] kilkakrotnie zapewniał, że nie używał rolgazy podczas operacji Floriana Mastalerza i miał za złe przeprowadzenie specjalistycznego badania bez jego wiedzy i zgody. „Na odprawie dr G[...] zganił zrobienie badania echa serca przez dyżurnego anestezjologa i dr G[...] wyraźnie zakazał na przyszłość robienie badania echa bez jego wyraźniej zgody”.
Według lekarzy z kliniki kardiochirurgii szpitala MSWiA od natychmiastowej śmierci pacjenta uchroniło to, że zastawka była zaczepiona o jeden z dysków.
„Pozostawiona rolgaza spowodowała spustoszenie w organizmie doprowadzając do niewydolności nerek, wątroby. I to spustoszenie doprowadziło do śmierci. Przyczyna zgonu pacjenta była skrajna niewydolność wielonarządowa.(...) To moje stwierdzenie, iż to rolgaza doprowadziła do niewydolności wątroby wynika z analizy badań i obrazu klinicznego pacjenta. Wyniki badań morfologii, biochemii, spadający poziom płytek krwi, hemoliza, wysoki poziom bilirubiny, wysokie poziomy aspatu, alatu, CPK, badania koagulogiczne nie pasowały do żądnej jednostki chorobowej. Dlatego ja uważam, że ten wacik był przyczyną wskazanych następstw” - zeznał dr Krzysztof Ł
kwant2000 / 2010-01-10 22:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To fragment zeznań Dr Krzysztof R: ”28 listopada 2006 r. przeprowadzona została reoperacja na skutek pogorszenia się stanu zdrowia pacjenta i wyniku kolejnego echa serca wskazującego na obecność ciała obcego. Ja uczestniczyłam w tej drugiej operacji, operatorem był dr G. W trakcie operacji okazało się, iż istotnie pozostała rolgaza”

Krótko potem pacjent zmarł. Bezposrednią przyczyną zgonu była niewydolność wielonarządowa na wskutek pozostawienie w ciele pacjenta rolgazy.

Ś w i a d o m e z a n i e c h a n i e usunięcia rolgazy przez Garlickiego skutkowało zgonem pacjenta. I on, jako lekarz o wieloletnim stazu doskonale wiedział, że pozostawienie rolgazy spowoduje niewydolność wielonarządową pacjenta, która stanowiła smiertelne zagrożenie dla życia. To tak, jak by lekarz nie udzielił pomocy ofierze wypadku.
dość dezinformacji / 83.238.19.* / 2010-01-10 16:45
To w końcu zostawił czy nie? Co wykazała sekcja zwłok?Czy była przeprowadzona?
Kortas3 / 83.28.192.* / 2010-01-10 12:32
Dobrze się stało panie Ministrze Ziobro.
Złodzieji i drani nalezy szanowac panie Minitrze bo stanowimy wiekszosc naszego społeczenstwa- .A pan, tak bezceremonialnie z nim postepował , jak z przeciętnym obywatelem. Jeszcze tylko IPN i Polska bedzie gniła bez wstrząsów..
pchelek / 2010-01-10 13:12 / Tysiącznik na forum
"Minister" zero ziobro nie nadaje sie nawet do wynoszenia gnoju z obory. Jego czasy to epoka NKWD ew. UB ew Gestapo - tam by sie przydal.
SOKRAtes1 / 78.8.64.* / 2010-10-20 21:39
Do pchełek
To jedyny młody ODWAŻNY PRAWNIK który zajął się bezprawiem sądów, prawników, lekarzy, cwaniaków, złodziei , aferzystów. Za to to teraz PSEUDOPRAWNICY GO GNĘBIĄ ....a Naród ogłupiany przez TVN 24 , SUPERSTACJĘ , GAZETĘ WYBORCZĄ i prawie całe media nie może stanąć w jego obronie. JESTEM DUMNY , ŻE JEST W KRAJU TAKI CZŁOWIEK KTÓRY PRÓBOWAŁ ZROBIĆ PORZĄDEK Z TYM GNOJEM PRAWNYM W KRAJU.
tfuskliznawyżeramózg / 213.158.197.* / 2010-01-11 16:54
nie wyniesie cię -leż tam pchełek spokojnie
pablo55 / 82.210.184.* / 2010-01-10 12:38
PiS bezceremonialnie postępował nie ze złodziejami i draniami, ale z tymi, których PiS za takich uważał, a to nie jest to samo.
Bo bycie podejrzanym, a bycie w kaczym "kręgu podejrzeń" to zupełnie co innego.
Robespierrów nam nie potrzeba.
dadadada / 77.254.55.* / 2010-01-10 16:36
ale ludzi honoru już i owszem
Oszołom / 89.229.76.* / 2010-01-10 12:00
A może Money. niepl wspomni ile to poważnych zarzutów ma Pan G. (dla przypomnienia - około 40 i czekają w tuskolandii na umorzenie). Może napisze te jak to musi przeprosić Niesiołowski, jak to kolejne procesy wygrywa PIS czy Macierewicz ... Czyżby to były informacje niegodne oczu Polaków?
Ruc / 83.24.35.* / 2010-01-10 11:46
Powinno się wprowadzić w Polsce system konsultancki (gdzie każdy lekarz ze specjalizacją leczy Swojego pacjenta) zamiast obecnego ordynatorskiego (ordynator= Pan i Władca na okręcie na oceanie co prowadzi do nieznośnej atmosfery pracy i wielu błędów)
FDoktor / 83.28.192.* / 2010-01-10 12:34
Próbował prof. Religa . Ale dla naszej korporacji to niemalże bolszewicka rewolucja. Zamach na uswieconą tradycja zasadę "obsikanego terytorium" oddziału .
xxx... / 212.91.17.* / 2010-01-10 11:42
Tak to bywa w naszej POLSCE. że szubrawcy i łobuzy są znani środowisku lokalnemu ,ale udowodnić winę jest trudno ,gdyż panuje zmowa milczenia w danej sitwie i wiadomo kto trzyma władzę .Takie to standarty funduje nam nowobogacka finansiera i rządy postsolidarnościowe,a szczytem bezczelności jest rząd Tuska ,którzy wypaczają oczywiste prawdy w imię ich JA. i zobowiązań.
pablo55 / 82.210.184.* / 2010-01-10 11:33
Powinien nakazać powtórzenie przeprosin i dołożyć do tego szczegółowy opis ogłoszenia.
SOKRAtes1 / 78.8.64.* / 2010-10-20 21:46
do pablo 55
To jedyny młody ODWAŻNY PRAWNIK który zajął się bezprawiem sądów, prawników, lekarzy, cwaniaków, złodziei , aferzystów. Za to to teraz PSEUDOPRAWNICY GO GNĘBIĄ ....a Naród ogłupiany przez TVN 24 , SUPERSTACJĘ , GAZETĘ WYBORCZĄ i prawie całe media nie może stanąć w jego obronie. JESTEM DUMNY , ŻE JEST W KRAJU TAKI CZŁOWIEK KTÓRY PRÓBOWAŁ ZROBIĆ PORZĄDEK Z TYM GNOJEM PRAWNYM W KRAJU.
kwant2000 / 2010-01-10 15:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Za co palancie?...Za tą wypowiedż?!!!
(...)w tym tego słowa znaczeniu, że już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie. Drodzy Państwo, w tej chwili mam jeden udokumentowany przypadek w wysokim stopniu wskazujący na możliwość zabójstwa, w związku z tym został postawiony zarzut z art. 148 kodeksu karnego. Są oczywiście badane inne przypadki, które te wskazują na niejasne okoliczności zejścia pacjentów. Nie przesądzamy charakteru tych zdarzeń.(!!!) Ostatecznie o sprawie decydować będzie sąd(!!!)
xxz / 83.28.192.* / 2010-01-10 12:40
Masz racje, przez tydzien powinno sie ponawiac przeprosiny. Edukacyjnie.W koncu jak wszyscy zostaniemy sQ-rwesynami i złodziejami to problem sam sie rozwiąże.
A tak na marginesie Garlicki skarzy krakowski Scanmed o 200 tys zł. Jednak ludzie myślą.-Pomimo wielu przeswietnyc h opini ze gazik w sercu to żaden problem dla takiego chirurga. - Bo pacjent zmarł. No, ale to nie problem.
wieczność / 77.254.55.* / 2010-01-10 11:41
owszem, odtąd ku uciesze pojeeebanej gawiedzi, tudzież dla zmęczonych życiem łapówkarzy, codzienne p. Ziobro powinien przepraszać i przepraszać.
pisoklakier / 89.75.99.* / 2010-01-10 12:47
nie, no to jest taki fachowiec, taaki minister sprawideliwosci, ze trzeba mu oltarz zrobic:)
pablo55 / 82.210.184.* / 2010-01-10 12:35
Przeprosiny należały się nie za podejrzenie o łapówkarstwo (bo tutaj wyroku jeszcze nie ma i prawdopodobnie lekarz zostanie skazany), ale oskarżenia o zabójstwo pacjenta.
Przeproszenie małymi brązowymi, nieczytelnymi literkami na zielonej planszy nie spełnia żadnych warunków. Przykre, że były minister sprawiedliwości nie jest w stanie zastosować się do wyroku sądu.
To pokazuje wyraźnie, gdzie PiS ma prawo i sprawiedliwość.
SOKRAtes1 / 78.8.64.* / 2010-10-20 21:44
do pablo 55

To jedyny młody ODWAŻNY PRAWNIK który zajął się bezprawiem sądów, prawników, lekarzy, cwaniaków, złodziei , aferzystów. Za to to teraz PSEUDOPRAWNICY GO GNĘBIĄ ....a Naród ogłupiany przez TVN 24 , SUPERSTACJĘ , GAZETĘ WYBORCZĄ i prawie całe media nie może stanąć w jego obronie. JESTEM DUMNY , ŻE JEST W KRAJU TAKI CZŁOWIEK KTÓRY PRÓBOWAŁ ZROBIĆ PORZĄDEK Z TYM GNOJEM PRAWNYM W KRAJU.
m-53 / 83.24.13.* / 2010-01-10 13:06

Przeproszenie małymi brązowymi, nieczytelnymi literkami
na zielonej planszy nie spełnia żadnych warunków.


Potrafisz to uzasadnić?

Najnowsze wpisy