Forum Forum inwestycyjneForex

Złoty umocniony przez szum informacyjny z Ministerstwa Finansów

Złoty umocniony przez szum informacyjny z Ministerstwa Finansów

Wyświetlaj:
Finansista z dlugm stazem / 81.210.40.* / 2006-02-09 17:19
to co sie dzieje z euro i zlotym to kpina, farsa, i cholera wie co jeszcze, mocny zloty nie ma zadnego ale to zadnego uzasadnienia i podstaw ekonomicznych i wszyscy co chociaz troche znaja sie na rynku o tym doskonale wiedza. za to w wystapieniach Prime Ministra co chwile mozna uslyszec ze mocny zloty to efekt pozal sie Boze ciezkiej pracy rzadu RP... kpina, kpina i zenada!!! Przestancie sterowac Panowie kursem i zadbajcie o eksporterow!!!!!! ale was to nie interesuje, pewnie macie w swoich szeregach wielu takich co chca zarobic na szybkim imporcie, a to ze wykancza sie rodzimych przedsiebiorcow. no coz...
Krzysiek / 149.156.121.* / 2006-02-10 10:52
Co wy piszecie!! ??
Wiecie ile osob ma teraz kredyt we frankach? Jezeli zlotowka pojdzie w dol to ci co z trudem kupili mieszkania, bo gdzies musza mieszkac beda placic wieksze raty. Jestem stanowczo za silnym zlotym.
astim / 83.28.31.* / 2006-02-09 19:13
Złotówka jest jeszcze za słaba, biorąc pod uwagę zarobki Polaków w porównaniu do zarobków na Zachodzie. Eksporterzy sobie poradzą lepiej organizując pracę. Wszak maja dużo tańszą siłę roboczą. Nie można być pazernym i chcieć się dorobić w ciągu roku....
importer na topie / 83.5.49.* / 2006-02-09 18:14
Nie biadol tylko zrób sobie zabezpieczenia odpowiednie. To nic nie kosztuje.
A im silniejszy złoty i niższa inflacja tym lepiej dla państwa, ale tacy wyznawcy Keynesizmu jak ty pewnie tego nie rozumieja. Wy eksporterzy narzekaliście już jak euro było po 4,00 i wiecej. Zawsze narzekacie, a życie to nie film. Słabi wypadają z rynku tak było, jest i bedzie. Jesli mi sie to przytrafi nie bede biadolił bo bede wiedział ,że to tylko i wyłącznie moja wina.
czapajew / 83.9.43.* / 2006-02-10 11:09
szlak trafia jak czytam takie opinie PLN mocny to i nasza gospodarka mocna. Bzdury takie że hafta tylko puszczać - mam nadzieje że nie mamy takich ekspertów w Rządzie. USD pieknie spadł w stosunku do Euro i co gospodarka USA jest gorsza? Oni wiedzą że im silniejsza waluta tym wiekszy zastój gospodarczy i bezrobocie. Dlaczego USA tak panikuje w związku z sztywnym kursem do chińskiej waluty. A dlatego że oni wiedzą to co każdy ekonomista powienien wiedzieć. Jeszcze raz przypomne że deflacja powoduje gorsze skutki dla gospodarki niż inflacja a zatrzymanie tego trendu jest trudniejsze niż inflacji. Moim zdnaiem w dobie wstąpienia do UE i inwestycji zagranicznych w Polsce inflacja nam prawie wogle nie zagraża- chyba że jakaś totalna panika na rynku związana z rządem. Każdy chce zainwestować wymienić euro czy dolce w kraju wiec nasza waluta jest slna i coraz siniejsza. Ale dajmy np poziom kursu 1/1 PLN/USD czy PLN/EUR to zrozumiane że nasz eksport stanie a inwestycje zanikną. Moim zdaniem jeżeli Rządowi zależy na inwestycjach w Polsce powinien pilnować niskiego kursu nasze waluty - obniżyć na maksa stopy procentowe - żucić w jakiś sposób więcej PLN na nasz rynek - a najlepiej zmienić wogle system z płynnego na sztywny z jakimiś widełkami (tak jak było przedtem)wyznaczany odgórnie.
Analist / 84.56.197.* / 2006-02-09 19:07
Dla panstwa jest potrzebna dobra gospodarka,to znaczy 4,60 zl za 1 Eur,na drogim zlotym bogaca sie inne panstwa
EU,przy takim kursie jak jest teraz bedziemy wszystkie produkty importowac,co oznacza jeszcze wiecej bezrobocia.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy