Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Szum informacyjny nie służy bykom

Szum informacyjny nie służy bykom

Money.pl / 2007-05-15 18:08
Komentarze do wiadomości: Szum informacyjny nie służy bykom.
Wyświetlaj:
bebe / 2007-05-16 02:21 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
dobranoc Wszystkim i zycze zielonego
topol2 / 2007-05-16 01:50 / Tysiącznik na forum
Nie uogólniam.Przeanalizowałem dokładnie. Podaje spółki które ogłosiły dziś fatalne wyniki:
PKN,Lotos,Netia, Mol, Bioton,Comarch,Skotan, ING,Stalexport, BBIDev, Impexmetal, Boryszew, Cersanit,Sygnity,Mostalwarszawa, Groclin. To są tylko spółki z W20 i mW40. W małych spółkach wyniki były różne.
topol2 / 2007-05-16 01:39 / Tysiącznik na forum
Dzisiejsze wyniki dużych i średnich film są fatalne.
needle / 2007-05-16 01:43 / Bez rangi
uogólniasz niepotrzebnie :-(
ja mam taką w portfelu (prawie 55%)...której właśnie są rekordowe w historii
i nie spadała dziś...
...ale skoro uważasz inaczej...
... i to tak kategorycznie...
...to żegnam ozięble :-/
bebe / 2007-05-16 01:46 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
needle, nie badz taki zimny dran.
needle / 2007-05-16 00:37 / Bez rangi
nie jestem przekonany, czy się rozumiemy?
a to podstawa do dialogu (bo winowajca już śpi, albo się strwożył)
spróbuj na świeżo przeczytać dwie Twoje wypowiedzi stamtąd i jedną moją...
...czy dotąd wszystko gra?
no to wporzo...bo się bałem, że mojego poczucia humoru nie schwycisz, a przecież za to nie mogę ukłuć...
chodzi o to, że musze przed oszołomami bronić gościa...którego powinienen ... krytykować
a teraz ad rem
monetaryzm to piękna religia, ale czy najlepsza, nie wiem
wiem za to co jest najgorsze:
1) wojna
2) anarchia
3) komunizm
4) bezrobocie
5) faszyzm

Co do LB - to widzę, że nie wiesz co się kryło za jego zwalczaniem hiperinflacji
(przyjmijmy na potrzeby dyskusji, że znamy się na problemie podobnie)
O tym jezcze pogadamy...ale z tego wyrosła partia S, niestety
A co do Hani - no jako inwestor giełdowy nie możesz nie pamiętać , że po 2-3 % podwyższała stopy, kiedy już nie było żadnego zagrożenia inflacją (znam procedurę głosowania!)...nie przypadkiem zajęła miejsce JKB w BŚ ...i nie wierz w przypadki, ok?
Staram się patrzeć szerzej niż tylko na GPW, a niemało czerpię stąd...wbrew pozorom...
i pozdrawiam naturalnie
IGła
rotux / 2007-05-16 01:04 / Uznany Gracz Giełdowy
o LB sam chętnie posłucham, bo..mam sprzeczne informacje - z jednej strony m.in. RAZ mówi, że LB ok, z drugiej strony..czytałem kiedyś nieco z ciekawości o FOZZ i rzeczywiście to "zwalczanie hiperinflacji" nie jest takie całkiem oczywiste
ps: na salon24.pl RAZ wymierzający razy michnikowszczyźnie: odsłona kolejna /choć nie nowa całkiem/
ps2: a miałem już iść spać...
ps3: do zlotu pewnie jeszcze kawałek czasu, może jakiś wstępniak tu? mógłbyś? temat nie taki niegiełdowy...
Pozdrawiam
needle / 2007-05-16 01:20 / Bez rangi
już wstępniaka nie będzie...dospać trzeba
nie wiedziałem o opinii RAZ, mnie wystarczy, że go znam...trudno, żebym go jeszcze czytał :-)
...a może chce być poprawny...wielu się zmienia...
napiszę tylko, że wówczas to napewno nie...
...ale dziś też bym potrafił tamto zrobić...ale uczciwie

no dobra Słówko tylko
chodziło mi o to, (rozmawiałem o tym z MF rządu polskiego na emigracji i on mnie utwierdził w tym co mówili ci, których chciałem słuchać...a ja nie jestem zbyt ufny teoriom), że przez wiele miesięcy (cały Balcerowicz prawie...pierwsza krew oczywiście...) była utrzymana stała relacja między USD, a PLN i było wiadomo o tym w MFW...ale nie upowszechniono tej wiedzy ludziom stopy stały i dolar był po takiej cenie że do PEWEXU chodziłem po brandy, bo tańsza niż w sklepie
Pozadłużali się ludzie, bo nie wiedzieli ...i stąd partia S, której...jak się domyślasz bardzo nie lubię...
Natomiast zachodni przedsiębiorcy na b. wysoki % (i bezpieczny!!!) umieszczali swoje pieniążki w naszych bankach...oni wiedzieli
Prepraszam, żę chaotycznie, ale noc jest i spać idę
miłej lektury
IGła
rotux / 2007-05-16 01:29 / Uznany Gracz Giełdowy
no dokładnie kropka w kropkę to gdzieś już czytałem: piękny procent w polskich bankach plus zerowe ryzyko kursowe...
ok, uciekam też do łóżka, dziękuję za słówko przedwstępne,
apap
rezoon / 2007-05-16 00:53 / "Strategos"
przeczytałem, zrozumiałem, wrócimy do rozmowy, bo widzę, że musimy sobie pewne rzeczy wytłumaczyć

również pozdrawiam
needle / 2007-05-16 00:57 / Bez rangi
krótko, treściwie... i jeszcze jakieś obiecanki ...
...żebym ja tak umiał...
...miałbym już z 10k wpisów :-/
3maj się
rezoon / 2007-05-16 05:25 / "Strategos"
taki się urodziłem ... wody lać nie potrafię i nie chcę
co do obiecanek - nie każdy ma czas żeby pisać w dowolnym wygodnym dla kogoś momencie, ja cierpię na chroniczny jego brak i na dłuższe elaboraty w tej chwili sobie pozwolić nie mogę
co do wpisów - myślę, że się nie doceniasz :-)
co do spiskowych teorii dziejów - w żadną nie wierzę

dobranoc
bebe / 2007-05-16 01:03 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
needle, coraz bardziej mnie zastanawiasz ??????
needle / 2007-05-16 01:21 / Bez rangi
nie myśl tyle ...
...bo Cię zjedzą motyle...
...albo zostaniesz myśliwą
pa
bebe / 2007-05-16 01:31 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
ja nie chcialabym tyle myslec, ale to co tu czytam - po prostu zmusza, niejako automat.
bebe / 2007-05-16 01:32 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
ale i tak wywolales moje cha...cha...cha...-glosne
Cichy Szuu / 83.26.94.* / 2007-05-15 23:58
Dobranoc Wszystkim. Na koniec zagadka jutro up czy down, g ó w n o ili plastelina
Jarg / 2007-05-16 00:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
I ja wam życzę dobrej nocy.
bebe / 2007-05-16 00:39 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
dobranoc
needle / 2007-05-15 23:55 / Bez rangi
Była kompromitacja...
...podtrzymuję to...
...ale moja, oczywiście

Ja uważam, że ludzie nie mają podzielności uwagi
a gram a snookera, rozmawiam przez telefon, piszę tutaj, piję wino i czytam co nieprzeczytane...
...niby wiem, a niekonsekwentntny jestem
Wybaczysz?
Jarg / 2007-05-16 00:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie ma sprawy Stary, a piwa napijemy się.
lim / 2007-05-16 00:10
Gdzie i kiedy to picie piwa?! Chętnie dołaczę! Pozdrawiam
needle / 2007-05-16 00:04 / Bez rangi
Ty masz podwójne...przypomnij, jakby co...bo ja tu tak obiecuję...
...jak niektórzy przed wyborami...
...a ja już nigdzie nie kandyduję od dawna...dobre słowo czasem wystarczy
valjean / 2007-05-15 23:54 / Galernik
wracając do zagadki Modliszki niestety nie zgadzam sie z tezą że kolesie dali po 9,33 złotego albo nie rozumiem odpowiedzi co może być prawdą gdyz chłop prosty jestem ;)

mamy zbiór 30 zł który na końcu wygląda tak: 1, 1, 1 i 27
jeśli końcowo z 10 zostało każdemu 1 to nie mogli dać o 0,33 więcej
jeśli sie mylę proszę sprostować

wilele razy różni sprzedawcy nas na takie bajery chcieli nabrać. kończyło się obniżeniem ceny flaszki do liczby podzielnej lub za część niepodzielną braliśmy zagrychę ;)
inwestor1975 / 2007-05-16 00:45 / Tysiącznik na forum
pewnie ze zła teza
blackd podał odpowiedz
needle / 2007-05-15 23:49 / Bez rangi
...najbardziej podoba mi się to, że 20 min po rozwiązaniu Twojego konkursu jeszcze Twoi adoratorzy rozwiązania nadsyłają
...Ty to masz...
...to pewnie nawet z nagrodą w rączce będę musiał w długiej kolejce stać :-((
inwestor1975 / 2007-05-16 00:46 / Tysiącznik na forum
beda przysyłac reklamacje
modliszka / 2007-05-15 23:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Spokojnie - zagadka była, dla ogólnego wyluzowania ;-)
Cieszy mnie, że pomimo później pory, forumowicze zaczeli intensywnie myśleć - jak w życiu, jak na gełdzie, pomimo ogólnego "uśpienia" ;-)

a po nagrodę się zgłoszę....toć to moja pierwsza w życiu :-)))))

Dooooooooooooobranoc :-)
liczydło / 80.54.21.* / 2007-05-15 23:51
bo niestety jak się zadaje zagadkę to warto by było znać też prawidłową odpowiedź... niestety ta pani nie znała jej
modliszka / 2007-05-15 23:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zabrakło Ci grosza tak?...bo masz liczydło, do dwóch miejsc po przecinku - zgadza się ?
liczydło / 80.54.21.* / 2007-05-16 00:00
2007-05-15 23:43:00 | 83.28.248.* | sssss
skoro sprzedawca zakosil 2 zl to tak jakby wodka kosztowala 27, czyli faktycznie
zlozyli sie na wodke po 9 zl. plus dla kazdego po 1zl reszty czyli 27zl + 3x1zl =30 .
W przyrodzie nic nie ginie choc ponoc punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.
I tu zagadka :
na upartego moznaby przyjąć ze skoro flaszka kosztowala 25 zł to na trzech wychodzi po
8,33zl + 1zl ktory dostali =9,33 na osobe , plus 2zl sprzedawcy daje 29.99zl gdzie
jest grosz? :)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
tutaj sssss dokładnie wyjaśnił rozwiązanie
Kane / 2007-05-15 23:47 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
zagadki i Madzia M. - no cóż, nie przeszkadzam w pasjonującej dyskusji
littlephobos / 2007-05-16 00:32 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
hmm... no niestety jakoś sie to Forum --------- (nie napisze, bo i tak cenzura wytnie :) )
ja szukam już tylko po nikach, więc jak coś skrobniesz, to i tak znajdę
po kilkumiesięcznej przerwie, znowu sam próbuję coś pisać, ale po tej ostatniej "aferze" z wieloma nikami jednej osoby niechęć ponownie przeważa...

żeby nie było że też zawalam niepotrzebnie, to się małym spostrzeżeniem (niestety nie moim, ale poruszonym na prezentacji, na której dzisiaj byłem); otóż jak wiadomo OFE mogą mieć do 40% portfela w akcjach, jeśli przekroczą ten próg, to ustawowo muszą zmniejszyć procentowy udział akcji: albo kupując więcej obligacji... albo sprzedając część akcji... I o ile zrozumiałem obecnie państwo polskie nie chce emitować zbyt dużo obligacji, a ewentualne emisje schodzą na pieńku, wobec tego rośnie obawa, że część OFE będzie musiała powoli redukować portfele akcji, gdyż chyba żaden nie będzie chciał stawać pod ścianą (40%)... a teraz w ramach zagadkowej atmosfery, chętnie mogą sobie sprawdzić średni udział akcji w portfelach OFE, kwoty jakie dostają, ile kasy już mają, ilość i wielkość planowanych emisji obligacji, konieczny przyrost procentowy ceny akcji, i kilka mniej ważnych liczb... a pytanie, Czy, i jeśli tak to kiedy OFE będą się z akcji odchudzać? A może skoreluje się to jakoś z pierwszymi emeryturami wypłacanymi z filarów... i czy będzie to miało duże znaczenie na ewentualne przyszłe zarobki samych OFE i wzrosty na giełdzie...

ot małe rozmyślanie...
P.S. myślałem czy może by na Foruma na Uznanych nie pisać,ale część osób może na to krzywo patrzeć. Zobaczę...
Pozdrawiam
Kane / 2007-05-16 01:21 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
Ano tak się jakoś tu porobiło.. mało starych forumowiczów, nowi piszą o niczym..
To czasem coś napiszę, skoro sprawdzasz, bo jak nie ma komu - to tylko czytam.
W międzyczasie KOL dokupiłem po 3,67 i nie puszczę. Od czasu pozbywania się "balastu" to jedyny papier, jaki mam.
Jak policzyłem, ile "nie straciłem" na ostatnich spadkach, to śmieję się z trzymających zawzięcie - chociaż sznuję ich strategię. Ktoś w końcu musi te papierki przetrzymać :)

co do OFE -pisał o tym jeszcze Strokuś w ubiegłym roku. Zmieni się sporo, gdy będą także wypłacać pieniądze, a nie tylko przyjmować.
Co do sytuacji obecnej - ja jeszcze czekam z zakupami, korekta może być rozciągnięta w czasie - nie warto się spieszyć. Lepiej pograć DT, czy kupić pod odbicie i zadowolić się małym procentem. Duże zakupy, jeszcze nie teraz. No i pochodne jeszcze są, zmienność jest taka sobie - to też daje możliwości "dorobienia", jeśli ktoś musi.
pzd
needle / 2007-05-16 00:46 / Bez rangi
A Kliknij w mój nick, to może też coś wartościowego znajdziesz
Nie chcesz, prawda?
Była szansa...przez dwa miesiące...nie skorzystałeś...i narzekasz
Ja o tym 6 razy większy artykuł napiszałem, jednak nie uznałeś za stosowne dopisać swoich uwag...
http://www.money.pl/forum/temat,3,388153,388153,40,0,akcje;tanio;sprzedam.html
Chociaż sygnalizowałem na forum 3 razy
To teraz narzekasz...
Ja nie wiem, czy masz prawo (w znaczeniu intelektualnym i logicznym a nie prawnym)
IGła
littlephobos / 2007-05-16 01:10 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
więc tak, needle:
Po:
1. jakoś sobie nie wyobrażam potrzeby przeczytania ponad 3 tyś Twoich postów (napisanych w 2 miesiące) zwłaszcza jeśli część była by trzy razy dłuższa niż ten mój powyżej :) , ale co do samych OFE, to faktycznie interesujący tekst.
2. Ty nie wiesz czy ja mam prawo narzekać, a ja nie wiem czy Ty masz prawo krytykować moje narzekanie?
3. Dlaczego właściwie to Ty pouczyłeś się zobowiązany odpowiedzieć na moją "krytykę", do nikogo przecież osobiście nie skierowaną.
4. Dlaczego nie napiszesz neutralnej uwagi, tylko od razu piszesz post, który do razu prowokuje do emocjonalnej a nie merytorycznej reakcji...
5. To nie była "krytyka", tylko wyrażenie braku chęci do pisania, patrz pkt. 3
Dobrej nocy życzę.
needle / 2007-05-16 01:25 / Bez rangi
miłych snów zatem
nie wszyscy ludzie formułują jednak swoje myśli identycznie
niech Ci się przyśnią ci, których komentarze lubisz najbardziej

ad 3... bo ja nie śpię
pa
bebe / 2007-05-15 23:53 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
pisz swoj watek, tu nikomu nie przeszkadzasz.
Kane / 2007-05-16 00:16 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
Dzięki Bebe - idę spać, mam kilka złotych myśli, ale to już innym razem...
bebe / 2007-05-16 00:35 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
dobranoc
Karlos / 2007-05-15 23:42 / Tysiącznik na forum
a co powiecie o raporcie Majstra???
bebe / 2007-05-15 23:44 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
sprzedalam go, a raport jaki?
Karlos / 2007-05-15 23:50 / Tysiącznik na forum
http://demo.e-pap.pl/espi?plik=dane/20070515/20070515_201631_0000050916.xml&xsl=depesza3.xsl&id=hyxq68qa41#start

właśnie jestem ciekaw Waszych opini?
piotr824 / 2007-05-15 23:50 / Tysiącznik na forum
jednym słowem nie zachwyca , reakcja rynku rano może być dość zywiołowa niestety
warren buffet / 2007-05-15 23:34 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mamy po tych raportach jeszcze cos do dyskontowania ?? pozdrawiam
needle / 2007-05-15 23:36 / Bez rangi
sprzedałem Qumaka ...
...i kupiłem dziś wino kalifornijskie oraz hiszpańskie brandy
...już po winie...chyba zdyskontuję to brandy :-)
Cichy Szuu / 83.26.94.* / 2007-05-15 23:51
Pomóc ci . ...Nie..
A może ci pomóc. ...Nie...
No to ci pomogę. ... :-))
needle / 2007-05-15 23:56 / Bez rangi
z niezalogo nie piję :-(
Cichy Szuu / 83.26.94.* / 2007-05-16 00:06
Jak się zaloguję to ja mogę stracić ochotę. Dobranoc.
warren buffet / 2007-05-15 23:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
http://stooq.com/q/?s=s%26p500&d=20070515&c=1y&t=l&a=lg&r=wig20
needle / 2007-05-15 23:44 / Bez rangi
no z tego nie wynika...
...ale napić się za zdrowie wykresu można
...szczególnie, że wczoraj zapomniałem
i chyba przedwczoraj też...
...starość nie radość
hannibal / 2007-05-15 23:27 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czemu nikt nie mówi,że Balcerek do Banku Światowego sie pcha...to dopiero może być tragedia
rezoon / 2007-05-15 23:35 / "Strategos"
puknij, się jak masz coś twardego pod ręką
needle / 2007-05-15 23:38 / Bez rangi
bo co takie rzeczy piszesz...???
rezoon, no więcej się po Tobie spodziewałem
naprawdę...
...bo czasami sobie żartujemy...
...przecież nieuzbrojonym okiem widać, że tu nie pomoże
rezoon / 2007-05-15 23:54 / "Strategos"
wiem, że to nie pomoże i przepraszam, że kogoś uraziłem. Po prostu na tego typu stwierdzenia żadne merytoryczne argumenty nie są skuteczne - Balcerowicz musi odejść ... bo musi.
needle / 2007-05-16 00:01 / Bez rangi
no jest za co przepraszać...popraw się troszkę, ok?
ja napiszę tak - no nigdy faceta nie lubiłem...
...za przeszłość...
...za niekonsekwencję, gdy był szefem MF...
...nie zawsze przemyślane wypowiedzi...
no co innego mówił, co innego robił, a co myślał ...nie wiadomo?
ale...
...napisałem to w swojej (pierwszej i ostatniej) książce
to on naprawiał co Hania (od św. ducha nabroiła)
no i nobilitacja dla Polski oczywiście
czy zapomniałem o czymś?
rezoon / 2007-05-16 00:14 / "Strategos"
Igło, wierz mi mam na ten temat wiele wiedzy, stoczyłem już setki pojedynków słownych i merytorycznych na ten temat. Nie mam już siły na następny ... na prawdę nie mam (może następnym razem zaczepię ... troche delikatniej pewnie). Niech sobie ludzie robią co chcą - samooborna - niech będzie - wystarczy iść do urny, pis - też może być, sld - oni zawsze są niewinni, Skrzypek - ok, niech tylko rozróżnia te punkty, bo to wstyd.
a zapomniałeś chyba o większości jak nie o wszystkim o hiperinflacji, o tym, że nikt nie chciał się podjąć zadania wyciągnięcia gospodarki z tarapatów, o tym, że jego plan się powiódł w znacznej części, o tym, że jest bardzo konkretny i nigdy nie ukrywał tego o czym myślał (pomijam prezesurę nbp, bo to naturalne). Hania nic nie narobiła - też miała swoje 5 min. to dzięki Hani banki zaczęły ragować na zmianę stóp.
ehh szkoda gadać..
przeprosiłem za formę wypowiedzi - nie za swoje poglądy
bebe / 2007-05-16 00:21 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
rezoon - podobnie mysle, ta hiperinflacja mnie i moja poczatkujaca firme tak dolowala, ze hej, oj trudne to byly czasy...trudne
TaS / 2007-05-16 00:05 / Tysiącznik na forum
heh trzymam za Balcera kciuki - chocby z przyczyn prestizowych dla naszego kraju, ale obawiam sie ,ze bedzie toto jak z Kwasniewskim i ONZem...

Kaczory i Lepper go nie puszcza... niestety.
needle / 2007-05-16 00:47 / Bez rangi
zobaczymy...
nie jestem złej myśli
needle / 2007-05-15 23:22 / Bez rangi
Piotr 824 podał bardzo ciekawe dane i dostanie pół piwa (podał miesiąc LOSOWA SPRAWA, a nie rok)
a wygrał ...
który się wprawdzie skompromitwał w zagadce na dole...
...ale tu wygrał
i mu gratuluję
IGła
sylwo2 / 2007-05-15 23:37 / "Góral niskopienny"
tzn chodzi ci o to? z trzeciej pozycji po wpisaniu w google inflacja w krajach ue

W krajach strefy euro inflacja wyniosła 1,7%. Najniższą inflację odnotowano we wrześniu w Finlandii 0,8%, w Niemczech 1% oraz w Szwecji 1,2%. W Polsce we wrześniu 2006 inflacja utrzymała się na poziomie 1,4%. Najwyższa inflacja wystąpiła na Węgrzech i na Łotwie - 5,9%.
(źródło: Gazeta Wyborcza)

:)

mimo wszystko warto sie doksztalcac
needle / 2007-05-15 23:40 / Bez rangi
GW...no wybacz...
wrzesień ;06...no wybacz

wygrał Jarg oczywiście
pół szklanki dostaje modliszka, pół piwa piotr 824
modliszka / 2007-05-15 23:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
:-) ja w życiu nic nie wygrałam - wiec w teraz w podskokach podążam, do łozka :-)))))))
ps. kiedy ,mogę odebrać nagrodę ? :-))))

Dobranoc wszystkim - kolorowych :-)
bebe / 2007-05-15 23:59 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
dobranoc modliszka i zielonego zycze
Jarg / 2007-05-15 23:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Needle, te buciory..... coś mi tak wyglądało.... ale dlaczego napisałeś o mojej kompromitacji? Przecież zagadka dotyczyła PKB na GŁOWĘ MIESZKAŃCA, a nie całkowitego.

Pozdrawiam
needle / 2007-05-15 23:46 / Bez rangi
słuchaj...teraz już mnie rozsierdziłaś...:-/
...naprawdę...bo czasami sobie żartujemy...:-(
...kiedy tylko chcesz :-)
modliszka / 2007-05-15 23:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czyli ? :-)))
rotux / 2007-05-15 23:27 / Uznany Gracz Giełdowy
z tego co wiem zwycięzca wolałby dobre buciory zamiast piwa ;-)
dobranoc
needle / 2007-05-15 23:34 / Bez rangi
Tobie nawet nie trzeba nic pisać...
zaczynam się bać:-/
piotr824 / 2007-05-15 23:26 / Tysiącznik na forum
jestem zaszczycony , a na połówce to się nie skończy :))))))))))
modliszka / 2007-05-15 23:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ZAGADKA NA NOC

Trzem facetom zachciało się coś łyknąć. Postanowili iść do sklepu i kupić 0,7.Złożyli się po 10 złotych (czyli mieli 30 złotych). Dali to sprzedawcy na flaszkę. Flaszka 0,7 kosztowała 25 złotych, więc ten dał im wódkę i 5 złotych reszty. Jeden z facetów mówi do sprzedawcy: "Podziel pan resztę na nas trzech, żebyśmy się nie pobili przy podziale reszty za wódkę". Sprzedawca wziął te 5 złotych, oddał każdemu po 1 zł i zostało mu 2zł .Tak patrzy na nich i mówi –ja was tu podzielę .I schował te 2 złote do swojej kieszeni .Zgadzacie się ? Tak, padła odpowiedź .I szczęśliwi wyszli ze sklepu. Ale jeden mówi; "słuchajcie! Coś mi tu nie gra. Każdy z nas dał po 10 złotych. Złotówkę dostał z powrotem, to tak jakby każdy dał po 9 złotych. Jest nas trzech, czyli 3 razy 9 to się równa 27. Sprzedawca wziął 2 złote. To razem 29 złotych.

Gdzie jest złotówka ?

W przypadku braku prawidłowej odpowiedz, rozwiązanie podam około 8,00 jutro rano :-)
slawekczer / 2007-05-15 23:49 / "Motor giełdy"
skoro sprzedawca zakosil 2 zl to tak jakby wodka kosztowala 27, czyli faktycznie zlozyli sie na wodke po 9 zl. plus dla kazdego po 1zl reszty czyli 27zl + 3x1zl =30 . W przyrodzie nic nie ginie choc ponoc punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.
I tu zagadka :
na upartego moznaby przyjąć ze skoro flaszka kosztowala 25 zł to na trzech wychodzi po 8,33zl + 1zl ktory dostali =9,33 na osobe , plus 2zl sprzedawcy daje 29.99zl gdzie jest grosz? :)
sssss / 83.28.248.* / 2007-05-15 23:43
skoro sprzedawca zakosil 2 zl to tak jakby wodka kosztowala 27, czyli faktycznie zlozyli sie na wodke po 9 zl. plus dla kazdego po 1zl reszty czyli 27zl + 3x1zl =30 . W przyrodzie nic nie ginie choc ponoc punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.
I tu zagadka :
na upartego moznaby przyjąć ze skoro flaszka kosztowala 25 zł to na trzech wychodzi po 8,33zl + 1zl ktory dostali =9,33 na osobe , plus 2zl sprzedawcy daje 29.99zl gdzie jest grosz? :)
sylwo2 / 2007-05-15 23:29 / "Góral niskopienny"
sprzedawca wzial 2zl tzn 3x9=27-2zl ktore wzial sprzedawca = 25
blackd / 2007-05-15 23:22 / Bywalec forum
dali po 9, to jest 27, sprzedawca wzial 2zl, to razem 25
2 zl sprzedawcy zawiera sie w tych 27 zl. trzeba odjac 2 zl a nie dodac. ale mozna sie rypnac
Cichy Szuu / 83.26.94.* / 2007-05-15 23:20
Każdy dal po 8,33 a nie po 9
Cichy Szuu / 83.26.94.* / 2007-05-15 23:27
25:3=8,33 każdy dal po 8,33 i dostal zlotówkę z powrotem to 9,33x3=28 + 2zl. które zabral sprzedawca=30
modliszka / 2007-05-15 23:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
I brawo !!! Wygrał Pan pieszą wycieczkę, do Londynu - wyjście jutro o 6.00 rano :-))))
liczydło / 80.54.21.* / 2007-05-15 23:37
9,33*3=27,99 +2 = 29.99.
Prawidłową odpowiedź udzielił sylwo2 i blackd
modliszka / 2007-05-15 23:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cichy Szu - został zwycięzcą Drodzy Państwo :-)))))))))
Cichy Szuu / 83.26.94.* / 2007-05-15 23:34
Dziękuję skorzystam jeżeli Pani zaszczyci mie swoim towarzystwem. :)))
modliszka / 2007-05-15 23:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
:-) z przyjemnością, byle nie napieszo :-))))
Cichy Szuu / 83.26.94.* / 2007-05-15 23:43
Pieszo byloby romantycznie , ale gdyby romantyzm dalby się we znaki , można by rozważyć np. prywatny samolot lub śmiglowiec do wyboru , albo balon taki do latania, a nie do robienia.
modliszka / 2007-05-15 23:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rozważe to napewno, do 6.00 rano troszkę czasu:-)))
Dobranoc
Cichy Szuu / 83.26.94.* / 2007-05-15 23:48
Dobranoc . Robaczku.Milych snów życzę. :-)
rezoon / 2007-05-15 23:19 / "Strategos"
na prawdę nie wiem co w tej zagadce było zagadką :)))
warren buffet / 2007-05-15 23:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
25 zł na 3 chłopów - jeden musiał zapłacić więcej. i tu jest ta złotówka.
Jarg / 2007-05-15 23:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
He, he... Ale oni dali 30 zł. Sprzedawca wydawał resztę. Butelka była z kaucją :-))
markus36 / 89.229.3.* / 2007-05-15 23:19
Flasz kosztowała efektywnie 25 + 2 zeta dla sprzedawcy :)
kurcze ale to jest DOBRE :)
modliszka / 2007-05-15 23:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nagrodę zresztą też ;-)
szymon / 2007-05-15 23:16 / Uznany Gracz Giełdowy
30= 25 (flaszka)+ 3 (dla kazdego po zlotoweczce) + 2 (sprzedawca)

a jaka zlotowke chodzi??
Karto / 2007-05-15 23:30 / Bywalec forum
"Złotówkę dostał z powrotem, to tak jakby każdy dał po 9 złotych.
Jest nas trzech, czyli 3 razy 9 to się równa 27. Sprzedawca
wziął 2 złote. To razem 29 złotych."

o to sie tutaj rozchodzi, tu gdzies musi byc haczyk:)
needle / 2007-05-15 22:42 / Bez rangi
Zatem można następną zagadkę zadać
na którym miejscu jest Polska jeśli chodzi o inflację?
1,2,3...25,26,27
...1-największa
zwycięzcy (który odgadnie) - dwa piwa na zjeździe
IGła

PS tylko się nie kompromitujcie:-(
piotr824 / 2007-05-15 23:13 / Tysiącznik na forum
Europa pilnuje niskiej inflacji. Polska w grudniu 2006 roku mała ją na poziomie 1,4% r/r, podobnie jak Niemcy i Szwecja. Niższą inflację miała Malta-0,8%, Finlandia-1,2%. Największa inflacja jest na Łotwie i Węgrzech. W krajach "25" wyniosła 2,1%, a w strefie euro -1,9%
modliszka / 2007-05-15 23:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
WASC, O KTÓREJ ROZWIĄZANIE ZAGADKI, BOM OKRUTNIE NIECIERPLIWA ;-) !!!
needle / 2007-05-15 23:11 / Bez rangi
gdybym Cię nie lubił...
to mógłym napisać...
spoko spoko, stara kwoko ...
ale tak nie napiszę...pochwaliłem się, że znam takie zarciki niewinne tylko
a na poważnie:
przecież my tu mamy się wzajemnie dokształcać i pomafgać sobie...
...a na piwo...i to niejedno każdego stać, prawda?
sylwo2 / 2007-05-15 23:17 / "Góral niskopienny"
skoro tak to rzuccie okiem na te europejskie wskazniki

http://www.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/gus/PUBL_unia_europejska_wskazniki_krotkookresowe_01_2007.xls
modliszka / 2007-05-15 23:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W obecnej sytuacki mnie nie stać :-) wiec prosze o odpowiedz i wyrok, czy wygrałam :-)))))
Piwo, drogą nie chodzi, nawet na zjedździe ;-)
needle / 2007-05-15 23:05 / Bez rangi
Wy sobie nie róbcie jajec...
ggłosować proszę...
...bo to ostatni konkurs ...
,...a napewno z piwem...
...a już z pewnością...ode mnie :-)
sylwo2 / 2007-05-15 23:02 / "Góral niskopienny"
igla na pewno nie jestesmy na ostatnim choc nie spelniamy jeszcze wymogow aby przyjac jewro
Cichy Szuu / 83.26.94.* / 2007-05-15 22:50
Witam. Czy możesz coś napisać na temat możliwości uczestnictwa w zjeżdzie o którym piszesz
needle / 2007-05-15 22:58 / Bez rangi
odpiszę jak się zalogujesz :-)
Cichy Szuu / 83.26.94.* / 2007-05-15 23:23
mam taki zamiar ale do tej pory nie wydawalo się to ważne
azja / 2007-05-15 23:00 / portfel / Obserwator
możesz needle dać mi jakieś info na maila ??
modliszka / 2007-05-15 22:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a kontekście świata , Europy, Azji , Afryki ? :-)
needle / 2007-05-15 22:51 / Bez rangi
pomyśl...od Ciebie tego wymagam!!!
modliszka / 2007-05-15 22:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przyznam, że mam problem z tą ostatnią cyfrą 27....domyślam się, że chodzi, o Europę....jeśli tak, to obstawiam miejsce 25....czuję, że zaraz się zbłaźnię...
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy