Forum Forum dla firmZakładanie firmy

zmiana miejsca prowadzenia dzialanosci

zmiana miejsca prowadzenia dzialanosci

kozii / 77.112.91.* / 2010-03-25 13:55
witam

prowadze dzialalnosc gospodarcza zasady ogolne bez VATu, niedawno zminilem miejsce sprwadzenia dzialalnosci i zakupiłem towar gdzie na fakturze widnieje juz nowy adres prowadzenia dzialalnosci. Nie zgłosilem jednak wczesniej tej zmiany do gminy. Dzowniac do US powiedziano mi abym wprowadził note korygująca do faktur i w miejsce nowego adresu prowadzenia dzialanosci wpisal miejsce zamieszkania. W jaki sposb mam wpisac noty korygujace? Czy sam mam to zrobic na fakturach czy kontaktowac sie z firmami ktore wystawily mi te faktury?


Bede wdzieczny za szybka porade...
aga12 / 91.94.170.* / 2010-04-20 23:03
Nie poprawia się danych na fakturze, może to tylko zrobić wystawiający, który zwykle też tego nie robi. Po prostu wystawia fakturę korygującą. Jeśli poprawka dotyczy danych nie dotyczących wyliczeń, czy rozliczeń, wystawia się notę korygującą.

Notę korygującą zawsze wystawia osoba, która fakturę otrzymała, ale chce poprawić nieprawidłowo wpisane dane. Nie ma urzędowych druków, może mieć dowolną formę. Najlepiej napisać ją samemu, bo druczki kupione w sklepie bywają zagmatwane.

Nota korygująca powinna zawierać:
nazwę 'nota korygująca"
numer i datę wystawienia faktury, którą się poprawia
dane, które zostały źle wpisane
dane prawidłowe

Notę korygującą wystawia sie w dwóch egzemplarzach. Można ją dostarczyć osobiście, wtedy kwitują nam na kopii odbiór, albo wysłać listem poleconym. Potwierdzoną kopię lub z dowodem nadania podpina się pod fakturę. I to wszystko. Taka nota daje prawo do traktowania faktury jako wystawionej prawidłowo. Notę można wystawić w każdym czasie. Nie zawsze przecież od razu zauważy się błąd. Ważne jest, żeby w ogóle była.

Najnowsze wpisy