Forum Forum emerytalneOFE

Zmiana OFE-jaki najlepszy /

Zmiana OFE-jaki najlepszy /

ilwika / 2007-09-24 23:23
Chcę zmieniić fundusz/ od 1999 r. należe do OFE Złota Jesień/jednak nie jestem zadowolona Myśle o AIG lub GENERALI. W Generali jestem ubezpieczona na życie/nie mam zastrzeżeń.jednak cały czas się zastanawiam.Prosze o rade /Dzięki
Wyświetlaj:
rafal tarnow / 83.4.183.* / 2008-05-19 08:25
Allianz ja tez sie przymierzam do zmiany a ten fund ma prowizje najnizsząc zyli na skladce od 3500 brutto zarabiasz rocznie 70-100 pln. A dynamikę ma niezlą.
99 / 80.68.236.* / 2008-05-19 08:20
najlepiej inwestowac w alkohol - ma najwyzsze oprocentowanie i szybko sie zwraca ;-D
bimberr / 82.177.224.* / 2008-05-18 22:40
OSAMA pracuje dla IKE, jaja
Osama / 83.30.163.* / 2008-05-16 18:59
Na dzień dzisiejsz Indywidulane Konto Emerytalne nie różni się niczym od funduszu
inwestycyjnego. Z jednym małym wyjątkiem . w wieku emerytalnym 65 lat . wyciągając pieniądze
z IKE jesteś zwolniony z podatku Belki.
Jak chcecie oszczędzać na emeryturę to inwestujcie w Fundusze Inwetycyjne.lub otwórzcie
sobie IKE w banku, nie u doradcy finansoweg.
Jak macie dzieciaki , lub osoby na utzrymaniu to weźcie sobie polisę Inwestycyjno -ochronną,
4- 5 lat to co wpłacicie będziecie mieć na wartości wykupu w skrócie ubezpieczenie po 5
latach za darmo i zaczynamy powoli oszczędzać na emeryturę.
Jak masz 40 lat dzieciaki w wieku 24 albo wogóle , żadnych kontaktów z doradcą finansowym
idziesz do banku otwierasz rejestr na fundusze inwestycyjne , i wpłacasz po 100 zł
na początku trzeba wpłaćić 250 w zależności od firmy.
Nie uruchamiajcie żadnych planów inwestycyjnych na emeryturę czy na przyszłość.
Przykład scandia czy pulo w INg za 350 nie dość że oszczędzasz na emeryturę, każą ci płacić
350 , nie zwalniają cię z podatku belki od zysków jak w przypadku IKE, i jak przestaniesz
płaćić po4 latach , bo brakuje ci na chleb dostajesz 2/3 z tego co tam było . czyste
złodziejstwo.
Założenie tych firm zwłaszcza ING , bo w scandi masz to za 200 zł , jest jedno , klient ma
to po 2 3 latach przestać płacić , a oni spijają śmietankę
Branża finansowa na dzień dzisiejszy zatrudnia ludzi kiepskiej jakości, ( wymagane
wykształcenie średnie, każą ci się pakować w giełdę na górce 2007, przykład Grupa ING
otwiera Fundusz małych i średnich spółek w lipcu 2007 .
poziom indeksu mid wig 6000 punktów.
dzisiaj mid wig 3000 punktów , fundusz małych i średnich spółek w ING jest zamknięty.
A czemu nie otwarty. dzisiaj naprawdę warto.
Inwestujcie ostro w giełdę w 2008, poziom indeksu WIG 20 między 2300-3200 w 2009 roku nowa
hossa. nie kupujcie gdy przychodzi do was doradca finansowy który 3 miesiiące wcześniej ciął
drewnop w tartaku i każe wam kupować fundusze inwestycyjne i pokazuje wyniki. to historia.
dzisiaj wam nic nie sprzeda wyniki ujemne za 2007 , ale to dzisiaj macie wchodzić.
Firmy Open finence czy expander -pseudo brokerka , niby mają wiele ofert ale są to firmy
stworzoine przez inne instytucje finansowe. Forują swoje rozwiązania, albo biorą podwójne
prowizje.
Ludzie błagam czytajcie co to jest IKE, zwłaszcza ci co mają 40 lat , i oszczędzajcie na
emeryturę przez IKE , nie przez polisy, nie przez jakieś gówniane plany inwestycyjne.
uświadomcie się , z OFE będzie gówno, pierwszy szok 2008.
pierwsze wypłaty.
ci co pisali przedemną i po mnie na tym forum, to goście którzy pracują dla tych firm,
czysty marketing.
Na dzień dzisiejszy nie ma profesjalnego doradctwa finansowego w polsce. zresztą nie
wszystkich na to stać.
Zresztą co ci analitycy wiedzą, nic nie wiedzą. Niektóre firmy w funduszach akcyjnych, mają
gorsze wyniki niż indeks.
to nie lepiej kupować certyfkat inwestycyjny na indeks , przynajmniej mi tym jakiś debil
makler nie zażądza. tylko rośnie i spada razem z giełdą.O
mały1502 / 2008-06-01 23:51
Osama ....

w skandii podatek belki ??????
hmmmmm !!!!
nowy10 / 77.252.80.* / 2008-05-17 10:32
Brawo Morpheo78. Święta prawda Osama nie ma pojęcia o czym pisze nawet najprostsza rzecz jak lata mu się mylą nie mówiąc już o budowie i funkcjonowaniu planów inwestycyjnych. Nakręcił się i szaleje jak ten co "przyszedł z tartaku". A i jeszcze jedno ubezpieczenie w planie inwestycyjnym AXA opiewa na 100 zł a nie jak piszesz na 4000zł i to ubezpieczenie jest tylko po to aby uniknąć belki. Oczywiście reszta pieniędzy też jest wypłacana zebys znowu czegos nie pomylił
planerzyfinansowi.pl / 79.187.187.* / 2009-01-26 16:41
Bzdura Podatek , jest przy wypłacie środków
Chyba ,że przeniesiesz siędo krainy wiecznych łowów wtedy twoi spadkobiercy nie płacą podatku.
w03 / 2008-05-17 20:01
Niech żyją forumowi naganiacze...
Morpheo78, nowy10 jak tam wasze plany sprzedażowe?
Oj, zapomniałem, że teraz już nie ma takich rzeczy, bo przecież pracujecie dla przyjemności i dobra Waszych klientów ;P

Do osób szukających odpowiedzi na forum:
Przestudiujcie dokładnie tabele opłat, prowizji i innych zamiast się pytać ludzi, którzy polecają to, co im wybrała firma, i z czego mają najwyższą prowizję na dzień dzisiejszy.
Za pół roku wejdzie nowy ubezpieczyciel i wtedy od będzie najlepszy, a to co teraz weźmiecie do kitu. Taki jest rynek i nic tego w najbliższej przyszłości nie zmieni. Ma to swoje zalety, ale zapamiętajcie jedno:
Decyzja będzie najlepsza wtedy, gdy ją podejmiecie sami. OFE będziecie mogli zmienić, ale dzięki temu, że sami podejmiecie kilka decyzji, to na podstawie własnych sukcesów i własnych błędów, będziecie wiedzieli jak wybrać najlepszy dla siebie produkt. Możecie się nie znać na bardzo wielu rzeczach, ale obsługiwać swoje pieniądze musicie potrafić.
Morpheo78 / 87.205.47.* / 2008-05-19 19:50
Dziękuję za troskę, realizuje plany bo robię to dla przyjemności. Zapewne zauważyłeś że tylko ja i kolega nowy10 sprzedajemy produkty finansowe, inni po prostu przechodzili ulicą i tak jakoś tu weszli i zostawili wpis... A na poważnie - powiedz mi kto ma się na forum wypowiadać jak nie "ludzie z branży"?? Może kucharki, kierowcy albo budowlańcy? Oni według Ciebie wiedzą o tym o czym tu się pisze? Zajmuję się OFE i TFI więc o tym piszę. Dla mnie to normalne. Zadaj sobie trochę trudu i poczytaj moje wpisy (wpisy - liczba mnoga od wpis) i sam sobie odpowiedz czy ja nakłaniam kogoś do AXA czy innego OFE?? Biorę udział w dyskusji, tak jak przedstawiciele Commercial Union, ING czy innego Bankowego bądź Nordei. Po to jest forum żeby się czegoś dowiedzieć. A jak tą wiedzę ktoś wykorzysta - jego sprawa. Byleby podszedł z głową do tematu, a nie tak jak TY - po łebkach i posługując się jakimiś stereotypami... "Forumowi naganiacze" - ciekawe określenie ale zupełnie nie na miejscu, bo akurat ja tu nikogo do niczego nie namawiam i nie naciągam. Może masz złe skojarzenia? To zostaw je dla siebie i nie oceniaj innych nie znając ich. Trochę się rozpisałem ale tak reaguję na takie nierzetelne podejście to sprawy jak Twoje. Co do reszty wpisu - zgadzam się z Tobą, bo wyrażam ten sam pogląd. Ja jestem tylko narzędziem w ręku klienta. Po które może się schylić, ale nie musi. I tyle.
ked / 217.153.77.* / 2008-05-23 13:13
Mam do Was (doradców, specjalistów, agentów) pytanie:
Kiedy znajdujecie czas na te wszystkie dyskusje na forum?
Pracuję w branży, ale mi brakuje czasu na bieżącą obsługę klientów.
lezdrub / 79.185.103.* / 2008-09-30 21:04
Bo jesteś tępy. ja przekladam klientom kapitał przez internet. Ubezpieczenia na życie polecam tylko czysto ochronne. jestem u klienta tylko wówczas, gdy podpisuję umowę.
Lub gdy ma zdarzenie objęte umową. Wtedy pomagam mu wypełnić wniosek o odszkodowanie. Daję ludziom takie polisy, że maja odszkodowania nawet za zwichnięcie palca. Niektórych insturuję przez telefon jak wypełnić. Nawet nie jadę.
Osama / 83.30.163.* / 2008-05-16 18:06
Odnośnie oszczędzania na Emeryturę uczulam na wszelkie kontakty z Agentami
Ubezpieczeniowymi, czy też pseudo doradcami Finansowymi, .Przychodzi do ciebie pewnego dnia
koleś , nazywa siebie doradcą finansowym. Duża część z nich ma tylko wykształcenie średnie.
Bo takie mają wymogi te firmy open expander czy inne. i pokazują ci trzeci filar. Tyle że to
trzecim filarem nie jest.
Trzeci filar to Indywidualne Konto Emerytalne , tyle że żaden Agent czy doradca finansowy ci
tego nie sprzeda ba ma z tego 3 zł, nie zarobi nawet na paliwo.
Wciskają ci jakąś polisę , mówiąc że to na emeryturę, tyle że jak chcesz za dwa lata
wyciągnąć kase masz 400 zł .
Za parę miesięcy będziecie słyszeć w telewizji , gazetach że ludzie za pierwsze emerytury z
OFE nie mają nawet na chleb. OFE jest idealne dla ludzi młodych. Jak miałeś 40 lat i
wybrałeś drugi filar to sorry winetu , Agent za to zarobił 100 , a ty będziesz miał
emeryturę 400 zamiast np 1000zł.
CU, Aegon , Ergo Hestia czy inna wymuszała plany sprzedażowe . Wszyscy z Rocznika 1959 -1964
co wybrali 2 filar zostali oszukani przez pseudo doradców finansowych.
Powyzej tego rocznika powinni skorzystać.
Chcecie oszczędzać na Emeryturę otwierajcie w bankach IKE , nie u doradców finanowych
eme / 83.22.56.* / 2008-05-20 07:42
Osama ale sie naprodukowałeś :):):) Jestes chyba ostatnim zyjacym prorokiem :):)
Osama / 83.30.163.* / 2008-05-16 18:06
Odnośnie oszczędzania na Emeryturę uczulam na wszelkie kontakty z Agentami
Ubezpieczeniowymi, czy też pseudo doradcami Finansowymi, .Przychodzi do ciebie pewnego dnia
koleś , nazywa siebie doradcą finansowym. Duża część z nich ma tylko wykształcenie średnie.
Bo takie mają wymogi te firmy open expander czy inne. i pokazują ci trzeci filar. Tyle że to
trzecim filarem nie jest.
Trzeci filar to Indywidualne Konto Emerytalne , tyle że żaden Agent czy doradca finansowy ci
tego nie sprzeda ba ma z tego 3 zł, nie zarobi nawet na paliwo.
Wciskają ci jakąś polisę , mówiąc że to na emeryturę, tyle że jak chcesz za dwa lata
wyciągnąć kase masz 400 zł .
Za parę miesięcy będziecie słyszeć w telewizji , gazetach że ludzie za pierwsze emerytury z
OFE nie mają nawet na chleb. OFE jest idealne dla ludzi młodych. Jak miałeś 40 lat i
wybrałeś drugi filar to sorry winetu , Agent za to zarobił 100 , a ty będziesz miał
emeryturę 400 zamiast np 1000zł.
CU, Aegon , Ergo Hestia czy inna wymuszała plany sprzedażowe . Wszyscy z Rocznika 1959 -1964
co wybrali 2 filar zostali oszukani przez pseudo doradców finansowych.
Powyzej tego rocznika powinni skorzystać.
Chcecie oszczędzać na Emeryturę otwierajcie w bankach IKE , nie u doradców finanowych
lezdrub / 79.185.103.* / 2008-09-30 21:34
Piszesz, że osoby powyżej 40 lat nie powinny wchodzić do OFE. Ja twierdzę, że nie znasz wogóle ustawy emerytalnej, albo jesteś tępy. Wszyscy tacy którzy wbrali fundusz emerytalny, będą mieć emeryture większą niż ci którzy zostawili cała składkę w SUS.
Rzecz druga. Kapitał w OFE na wypadek śmierci jest w całości dziedziczony. Za okres 25 lat sredni kapitał to około 150 tys. Jeżeli był tylko ZUS to przepadł.ZUS wypłaca wówczas
zasiłek pogrzebowy około 8 tys. 35% meżczyzn nie dorzywa wieku emerytalnego.
Ja pisałem wszystkich którzy tylko mogli wejść do OFE. Bo nikt nie ma gwarancji,że dożyje.
Wówczas cały kapital zostaje w ZUS.
EmilKacprzak / 91.94.192.* / 2008-09-15 08:50
otwierajcie w bankach?
niby czemu?
w bankach wcale nei jest lepiej!
Jesli chodzi o różnice to w banku straciłem bo IKE nie zarabial!
Po rozmowie właśnie z doradcą finansowym postanowilem wybrac cos takiego jak Strategia Lwa w ING razem z IKE. Płacę 150 zł i nie czuję się oszukany. Poza tym skoro jest ona na emeryturę to po co wypłacać za dwa lata?
Mój doradca wytłumaczył mi, że część pieniędzy na lpoczątku idzie na jego prowizje i inne opłaty. Ja to doskonale rozumiem- w końcu doradcy finansowi z czegoś żyć muszą. Uważam że lepiej zapłacić więcej za obsługę takiej polisy i inwestowanie moich pieniędzy bo dzięki temu pieniądze są lepiej inwestowane. Czyli mimo, że więcej płacę ING niż bankowi to i tak zyskuję, bo moje pieniądze są lepiej inwestowane.
lezdrub / 79.185.103.* / 2008-09-30 21:40
Jezeli wybrałeś takie rozwiązanie o którym piszesz to lepiej sobie dobrze poczytaj tą umowę. Radzę jak najwcześniej. żebyś pózniej nie płakał.
danbog11 / 83.6.93.* / 2008-05-31 22:45
inwestujcie w IKE i płaćcie podatek belki :) 19 % :D heheheheheheh
EmilKacprzak / 91.94.192.* / 2008-09-15 08:42
żałosne! - nie wiedziec i wypisywać głupoty! IKE nie płaci się podatku belki, chyba że pieniądze wycofasz przed czasem.
Pozdrawiam
OSAMA / 83.30.163.* / 2008-05-16 18:00
Jeszcze kolejna Uwaga wszystkie firmy z 15 robią agentom pranie mózgu
Ale ci z AXA to mają wyprany na potęgę , wasze dyrdymały o jednostkach to klasyczne przestępstwo dobrze by było żeby was dali za to do kicia.
Dwa wasz plan inwestycyjny , ni to polisa ni to inwestycja, ma takie same stopy zwrotu jak ten niby filar trzeci w ing tyle że oni tam dają jeszcze ubezpieczenie na kilkadziesiąt tysięcy a AXA na 4000 zł.
AXA to trzy razy większy złodziej niż ING , SCANDIA , CU.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Morpheo78 / 77.253.174.* / 2008-05-16 20:25
Aleś się nakręcił chłopie. Pojęcia nie masz o czym piszesz ale ważne że ti zaistniałeś, prawda? Sprawdź sobie na czym polega specyfika polisy inwestycyjnej (czy to w AXA czy gdzie indziej) i wtedy sie wypowiadaj. Powiem Ci, że wszystkie mają taką samą budowę, różnią się funduszami i opłatami. Druga rzecz- co do innego Twojego wpisu - piszesz o rocznikach 1959-1964. A nie myslałeś przypadkiem o latach 1949-1954, a dokładnie 1953?? Co do IKE - zupełnie się z Tobą nie zgadzam. Dużo lepiej kupić sobie fundusze inwestycyjne w banku niż mieć IKE. Musisz toto mieć do emerytury, bo płacisz podatek Belki - jak TFI. A nie masz możliwości zmian (może i masz ze 2 czy 3 TFI do wyboru, ale to wszystko). W takim mBanku czy innej polisie inwestycyjnej funduszy masz kilkanascie czy kilkadziesiąt. Różnych. I możesz dywersyfikować. Możesz wyjść przed emeryturą. IKE też kosztuje - za darmo Ci tego nie prowadzą. I do tego ograniczenia kwotowe. Dla mnie żadna rewelacja.
osama / 83.30.163.* / 2008-05-16 17:53
Jeszcze jedna uwaga ci niby niezależni zazwyczaj zmieniają ci na to ofe z którego mają większą prowizję, więc nie wykluczam że pan z az finance poleci ci pocztylion
Osama / 83.30.163.* / 2008-05-16 17:39
Powiem w skrócie tyle , wszyscy którzy pisali przede mną to sami agenci którzy namawiają do swojego.
Ja pracowałem dla ING , ale już nie pracuje
Zmiana OFE powinna być przemyślana
Jest parę firm nad którymi należy się zastanowić , a parę z których należy koniecznie wyskakiwać
po pierwsze agentka AXA która piszę wcześniej , twierdzi że sprawdzają, prawda ale tylko pierwszą składkę, nikt nie ma na to czasu, Reszta może być sprawdzana przez system jeśli taki istnieje w aAXA w co wątpie , ale sprawdzalność nie jest już wiarygodna po roku bo np twoja pensja wzrosła z tytułu podwyżki , i to już nie działa.
Po drugie wszystkie te firmy to klasyczne złodziejswo , co to znczy żeby brać 4-9 procent od składki , za nic. Gdyby jeszcze dbali o pieniądze tych emerytów którzy w 2008 dostaną pierwsze emerytury , to by wyszli z giełdy w 2007, a dzięki nim będą mieć na emeryturze ci co dostaną w 2008 20 procent mniej.
na szczęście ustawodawca się za to wzioł i robi powoli z tym porządek obniża prowizje.
po trzecie jest grupa firm gdzie nie chciałbym mieć ofe i takie gdzie można je mieć.
Po pierwsze nie uważąm żeby pani pzu należał do najgorszych, i co z tego że średnio inwestuje. W przykładzie podam jak przejście wychodzi niekorzystnie dla klienta.
Pan kowalski ma ofe w pekao w 2004 , pekao inwestuje średnio, więc przechodzi do ing który bryluje, ale ostatnie 2 lata to brylowanie pekao i średnie wyniki ING , gdyby Pan kowalski został w PEKAO to by miał więcej pieniędzy zwłaszcza że miał obniżoną prowizje, dwa miał większy kapitał w póżniejszym okresie inwestycji a te były inwestowane nieco korzej. Tak więc przykład ten pokazuje jak klient kierując się rankingiem podejmuje błędną decyzję.
Te ofe gdzie należy mieć pieniądze i raczej ich nie zmieniać to ING , CU, Generali, AIG, Warta, PZU
Reszta to małe fundusze które miały ułatwoione zadanie z tytułu małych aktywów i raczej nigdy nie brylowały więc małe prawdopodobieństwo że będą
Ostry sygnał do zmiany dla klientów Allianz, Nordea AXA , pocztylion
MIŚKA / 62.29.164.* / 2008-09-12 15:47
No i właśnie z ciekawości sobie zajrzałam, bo od początku mam OFE w Allianz. I nie widzę powodu do zmaina, bo według Parkietu, Businesmana i KNF-u ( a to najważniejsze) przynosi najlepsze zyski pomimo spadków giełdowych). Poza tym tu tak jak i wszędzie działa zasada- raz ja na górze, raz Ty. Nikt nie może zawsze świetnie inwestować. W końcu to ludzie, też zdarza im się, że się mylą...

Spokoju więcej życzę. I niższych opłat od składki.....
mały1502 / 2008-06-02 00:08
Osama już nie robi w ING ----> bo mają najniższe prowizje :P:P:P:P
Pracownik ZU / 62.29.164.* / 2008-05-16 17:28
Tak czytam różne wypowiedzi na tym forum i ...bardzo poprawił mi się humor :-) Wygląda to jak stadko yorków (lub innych malutkich piesków) śliniących się na widok pokazanej kosteczki, a hałas przy tym... :-)))
I co z tego, że dane OFE wypracuje nawet i 20% zysku, a inne 10%? Rok, dwa, trzy ... może i tak będzie... A co powiecie o tym OFE, gdy "mózg" (zarządzający funduszami) przejdzie do tego OFE, co pozornie jest kiepskie? Trochę miny zrzedną uczestnikom jak konkurencja zacznie wypracowywać 20% a ich wspaniałe OFE ledwie 10%. I co się stało? Przecież warunki uczestnictwa się nie zmieniły :-) Popatzrcie np. z przytoczonym tu OFE Allianz - słaba ekipa to i słabe wynki, a od zmiany ekipy zarządzających nagle poczuł wiatr w żagle. I może ktoś mi będzie jeszcze wmawiał, że należy patrzeć historycznie - bo był kiepski, więc pewnie będzie kiepski? Śmiechu warte. A ja bym spytał tych co bardziej "energicznych" akwizytorów (nie istnieją doradcy OFE - proszę nie robić ludziom wody z mózgu: akwizytor reprezentuje tylko JEDNO OFE!) - dacie gwarancję swoim klientom, że ekipa zarzadzająca tych "rewelacyjnie inwestujących funduszy" nie zostanie podkupiona przez inne OFE?
Więc co z tego, że dziś dany fundusz zarabia 10% a inny 5%? Jaką macie gwarancję, że tak będzie w przyszłości? Bo wyniki historyczne - to jak samam nazwa wskazuje - to są tylko wyniki historyczne.
Nie zyski, nie opłaty, nie wilkość, nie rankingi decydują o jakości OFE - ludziom powinniście się przyglądać. Jakość zarządzających decyduje o wynikach i... naszej emeryturze. Ale takiej oceny oczywiście nie można nauczyć na "kursoszkoleniach OFE" :-)
Jedynym w miarę miarodajnym kryterium, niezależnym od "marketingowych ubarwień", a możliwym do oceny przez zwykłego śmiertelnika jest kryterium opłat i kosztów.
Moim skromnym zdaniem tylko to kryterium pozwala zwykłemu śmiertelnikowi ograniczyć ryzyko niepotzrebnych strat, reszta to marketingowy bełkot. A fachowowcy od finansów i tak przyjrzą się najpierw ludziom, bo to ludzie są w tym wszystkim najważniejsi :-)
lesiuu / 83.9.99.* / 2008-02-26 14:23
Brawo
Powinnaś to już zrobić wcześniej. Jesli chodzi o wybór to raczej Generali niż AIG. Uważam że Generali od początku istnienia ma większe stopy zwrotu niż AIG. Chociaż AIG według najnowszych analiz (niezależne źródło analizy.pl) osiągnął ocenę 5a w rankingu 36 i 12 miesięcznym, a Generali 5a w 36, a 4a w 12 miesięcznym, to jednak nie sugerowałbym się do końca danymi za ostatni rok. Jak wiadomo giełda w zeszłym roku szalała więc i OFE trochę oszalały.
agent G / 89.231.161.* / 2008-02-17 15:07
Trzeba patrzeć na wyniki np. money.pl - od początku działalności, ost 36 24 i 12 mcy oraz gdy giełda zniżkuje ost 6 mcy 3 mce. Często ofe znajdują 12 mcy w których były na pudle i tym manią klientów nie podpowiadają sprawdzenie w innych okresach bo nie najlepiej stały. Ponieważ jestem agentem ubezpieczeniowym i akwizytorem jednej z wymienianych ofe (ta sama grupa kapitałowa) nie będę wskazywał słabych ofe i doświadczeń moich klientów z akwizytorami. Podam przyklad: akwizytor jednego z najsłabszych ofe (we wszystkich okresach) zapewniał klienta że ma niskie notowania to ma duży potencjał wzrostu ????????????? g. prawda nie umiał zarabiać do tej pory nagle zacznie????!!!
kazek6061 / 79.189.28.* / 2008-02-17 13:24
Jeśli myślisz poważnie o zmianie OFE, to powinnaś wziąć pod uwagę ile jeszcze lat pozostało tobie do emerytury, oraz w jakiej wysokości składki wpływają na twoje konto. Następnie zastanów się czy wolisz poszukiwać OFE które może okazać się w przyszłości dobre, czy oprzeć się na danych historycznych. Z moich wyliczeń wynika że mimo wszystko jeszcze ważną rolę w rzeczywistej stopie zwrotu odgrywa prowizja jaką pobiera fundusz od naszej składki. Jeśli idzie zaś o AIG I GENERALI to faktycznie od 2-3 lat generują bardzo dobre wyniki( szczególnie AIG ma bardzo dużą dynamikę wzrostu) ale takich przykładów mogę podać więcej np. Skarbiec, Pocztylion, Allianz. W ostatnim roku te OFE bardzo mocno zwyżkowały. Podsumowując, uważam że dobrym rozwiązaniem na kilka najbliższych lat jest wybór OFE Allianz, gdyż pobiera prowizję od składki w wysokości 4%, a następnie ewentualna jego zmiana. Polecam również wciąż niedoceniany OFE Polsat, przecież jest od wielu lat najlepszy . Trzeba również uwzględnić ewentualny wpływ pobieranej prowizji za zarządzanie. Jeśli ktoś mówi że za kilka lat któreś OFE będzie najlepsze (zwłaszcza te w którym obecnie pracuje) to niech zacznie grać w TOTO LOTKA i trafia ''szóstki''. Mimo wszystko polecam OFE które przez minione lata plasowały się w czołówce. Od 1999r pracuję w OFE, nie jest to żadne z wyżej wymienionych, i wiem że ''agenci'' z reguły robią więcej szkody niż pożytku swoim klientom.
malgola-MS / 83.24.56.* / 2008-02-17 12:17
Ja od 09.2003 jestem w CU i gdy porównałAm sobie stopy zwrotu z ING o którym wstępnie myślałam,to okazało się,że Cu ma lepsze wyniki.
Oprócz stóp zwrotu trzeba patrzeć na ilość aktywów-im większe tym opłąty niższe.
Gazeta Wyborcza -ranking z grudnia-wybrała jako najlepszy OFE -CU.
Jestem agentem CU od 3 miesięcy więc mój wybór OFE nie miał nic wspólnego z moją obecną pracą.Jeśli Pani jest nadal zainteresowana zmianą to mogę Pani przesłać więcej informacji...
Pozdrawiam MS
dididid / 79.186.92.* / 2008-12-19 18:18
CU może i jest dobre. Tylko dlaczego cofają klienta na najwyższą prowizję kiedy np. nie pracuje przez okres 12 miesięcy!
marz291 / 86.63.80.* / 2008-02-18 17:37
Dużo zyskasz,jeżeli z CU przeszłabyś do AXA,może znajdziemy składki,które Ci brakują,sprawdzimy w ZUS-ie,ja też przeszłam CU do AXA i jestem zadowolona......napisz na marz291@wp.pl
Basia136 / 2008-02-17 11:54 / portfel
W/g analiz online ( niezależne porównania) Generali i ING od kilku lat wypada najlepiej.
Ja osobiście przepisywałam się już dwa razy i dużo zyskałam dzięki odnalezieniu się składek na rachunku w ZUS-ie. Przepisz się szybko, a co będzie za pięć, dziesięć lat to czas pokaże. Warto zmieniać OFE. Najlepiej robić to za sprawą osobistego doradcy finansowego w takiej firmie, która ma kilka OFE jak np. A-Z Finanse S.A.

Najnowsze wpisy