Forum Forum emerytalneOFE

Zmiana OFE-jaki najlepszy /

Zmiana OFE-jaki najlepszy /

ilwika / 2007-09-24 23:23
Chcę zmieniić fundusz/ od 1999 r. należe do OFE Złota Jesień/jednak nie jestem zadowolona Myśle o AIG lub GENERALI. W Generali jestem ubezpieczona na życie/nie mam zastrzeżeń.jednak cały czas się zastanawiam.Prosze o rade /Dzięki
Wyświetlaj:
Piotrek1973 / 91.94.182.* / 2008-02-16 19:06
Wybierz któryś z funduszy zarządzanych przez PTE będące częścią renomowanej międzynarodowej grupy kapitałowej, np: ING, Axa, Allianz czy Generali... Wynikami historycznymi bym się nie sugerował, będą się jeszcze zmianiały nie raz... Nie wiadomo, który będzie najlepszy za 20 lat. A roczna stopa zwrotu za te dwadzieścia lat będzie ważniejsza niż suma stóp zwrotu za te minione 8 lat... Kapitał będzie wielokrotnie większy. Biorąc pod uwagę cytaty na tym forum wybrałbym Axa, jakoś uczciwsi przedstawiciele - pewnie nie wmawiają im, że konkurencja to oszuści...Podoba mi sie również Allianz - bardzo solidna niemiecka firma... Podziw budzą Generali i ING za dotychczasowe wyniki, często w czołówce. Ciekawe, czy utrzymają je w przyszłości?
marz291 / 86.63.80.* / 2008-02-18 17:59
Największe fundusze jak ING i CU mają tak duże aktywa,że nie mają w co inwestować na naszej giełdzie....cyt z KNF-u Zdaje się potwierdzac tezę,że mniejsze fundusze mogą się sprawniej poruszać na polskim,wciąż jeszcze płytkim rynku finansowym........Czyli najwięcej zarabiają fundusze zarzadzające średniej wielkości aktywami.....Dzisiejsza AXA osiągnęła najwyższą stope zwrotu 16%
S.C. / 82.146.224.* / 2008-02-16 10:13
Jeśli poważnie myślisz o przyszłości, to dobry moment, żeby sie zastanowić, nie kierój sie krótkoterminowymi zmianami wartości funduszy, popatrz jaki fundusz miałnajwiększą stopę zwrotu w okresie przynajmniej pięciu ostatnich lat. Osobi ście polecam jeden z trzech pierwszych.
martinog111 / 213.134.160.* / 2008-02-15 13:19
:) nie masz co robic? chyba ci sie nudzi, tak z czystego serca ci radze zastanów się czy warto zmieniac np forda mondeo z 1999roku na forda mondeo z 1999 roku z radiem tracac przy tym znizki ?
daniel.axa / 83.14.149.* / 2008-02-15 14:51
martinog111 - Jakie zniżki i w PZU i AIG i GENERALI pobierają 7% od wpływającej składki,więc o jakich zniżkach mówisz ????
bw01 / 83.17.136.* / 2008-02-08 21:56
Jeżeli chcesz, wytłumaczę Ci który fundusz będzie korzystniejszy. Możesz pisać beawit@poczta.onet.pl
eme / 83.22.54.* / 2008-02-09 11:17
Taaa wytłumaczysz że najkorzystniejszy bedzie twój.Ale numer :):):)Klienta szukasz czy cóś?? :):):)
MAR0927 / 213.238.84.* / 2007-11-23 14:48
Polecam Ci gorąco AXA.Fundusz rozwojowy,z dużymi możliwościami inwestycyjnymi.Plan Inwestycyjny AXA to super możliwość oszczędzania na przyszłą emeryturę.Skorzystalem z oferty DSA FG SA.Super obsługa.Iproszę cie nie sluchaj tych commercialowskich bełkotów na temat DSA.
mec / 83.22.24.* / 2007-11-23 18:04
a ty gosciu wejdz na strone KNF i sobie poczytaj i wiele zrozumiesz co znaczy na rynku OFE axa :-) i jak sie ma ona do reszty buahahaha
marszall / 83.11.146.* / 2007-10-11 22:24
W wyborze OFE należy kierować się kilkoma kryteriami:
długoterminowymi rankingami
oceną niezleżnej Komisji Nadzoru Finansowego
wielkością aktywow funduszu, od ktorej zależy pobierana opłata za zarządzanie
rentownością funduszu
jakością obsługi klienta
Te wszystkie kryteria bierze pod uwagę Komisja Nadzoru Finansowego., ktora dba o interes klientw instytucji finansowych.
KNF uznała bezapelacyjnie , że ING jest najlepsze.
Pokazała to rownież odpowiedzialna polityka inwestowania w tej fimie i wyniki z ostatniego miesiąca znowu najlepszy ING NN
marekzepol / 217.153.77.* / 2007-10-05 14:03
Miło mi się zrobiło gdy przeczytałem, że ktoś rozważa fundusz Generali w perspektywiae zmiany (jestem przedstawicielem Generali). Ja zawsze doradzam klientom aby patrzyli na stopy zwrotu i ryzyko inwestycyjne. Generali inwestuje bardzo bezpiecznie a jak do tej pory każdego roku znajduje się w pierwszej piątce rankingów zyskowności. Ciekaw jestem jak będzie w tym roku, gdyż na razie jest na 10 miejscu (za ostatnie 12 miesięcy) no ale jeszcze 3 miesiące przed nami. AIG nazwałbym funduszem "nieco ponad średnim" choć ostatnie jego wyniki napawają optymizmem.
Z kolei Polsat czy Pekao inwestują najagresywniej i jak do tej pory przynosiło to swietne efekty. Jednak w ostatnich miesiącach to one właśnie najbardziej odczuły bessę na giełdzie.
Bardzo natomiast śmieszą mnie wypowiedzi osób, które chwalą Allianz. Przecież ten fundusz w rankingach długoterminowych jest zawsze w końcówce. Jest to fundusz dobry dla osób wybierających OFE po raz pierwszy. Jeśli jednak ktoś ma już zgromadzony pokaźny kapitał, to cóż z tego, że opłata od nowo wpływającej składki wynosi 4%, skoro różnica na zysku wypracowywanym przez cały kapitał jest o wiele ważniejsza.

PZU natomiast ostatnio radzi sobie nadspodziewanie dobrze więc gdybym kja był w tym funduszu, to poczekałbym jeszcze z pół roku na jego dalsze dobre osiągnięcia. Jeśli takowe bedą, to nie ma sensu go zmieniać.

Oczywiście nie ma najlepszego funduszu i właśnie dlatego należy kontrolowac pracę całej piętnastki co trzy, cztery latach aby reagowac w odpowiedni sposób.

Pozdrawiam
marz291 / 86.63.80.* / 2008-02-08 21:00
Przeczytaj raport z KNF-u , i zobaczysz jak fundusze zarabiały przez ostatnie lata,największą stope zwrotu osiąga i osiągał właśnie AXA OFE,wiesz co to jest stopa zwrotu? Jak masz lokatę w Banku,na co zwracasz uwagę?Wkładasz pieniądze swoje na większe oprocentowanie....Właśnie tu chodzi tylko o to,że Ty wkładasz miesięcznie po pare złoty,a po parunastu latach wyciągasz o wiele więcej.....bo wybierasz ten fundusz ,który dopisuje Ci do konta nie 10procent rocznie ale 16 procent,to jest własnie ta róznica między funduszami,jeden zarabia 10 proc a drugi 16procent,i Ty masz inwestować pieniądze co 2lata ,czyli zmieniać fundusz,....I jeszcze jedno, musisz kupować tanie jednostki,żeby uzbierać jak najwięcej do emerytury......bo jak podrosną to będziesz miął większą emeryture......kupujesz tanio ,a pózniej sprzedajesz drogo,czyli zmieniasz fundusz,i tak zarabiasz ,kreujesz swoja emeryture.....
jerruś / 83.10.242.* / 2008-02-15 09:55
cóż za fantastyczny bełkot.Kupie sobie duzo tanich jednostek a póżniej je sprzedam i zarobie kokosy. Kto Ci takiego kitu nawciskał .Zmien nauczyciela i to szybko,bo bedziesz chodzić w trampkach w zimie......
eme / 83.22.54.* / 2008-02-09 21:44
taaa kupujesz :):):) ale chyba siano :):):)
nowy10 / 77.252.80.* / 2008-02-10 10:11
eme w jednym z tematów prowadzisz skomplikowane wywody na temat OFE i starasz się błyszczeć wiedzą nie rzadko błędną a tu piszesz takie prostackie rzeczy:
taaa kupujesz :):):) ale chyba siano :):):)

Mam nadzieje że jest z Tobą wszystko OK, bo szkoda było by stracić takiego fotumowicza.
A i nie zasłaniaj się tym, że dałeś buźki
eme / 83.22.4.* / 2008-02-11 07:53
Nowy10 Dzieki za czytanie moich wypocin,lecz prosze czytaj tez do kogo sie odnoszą i czego dotyczą.


2008-02-08 21:00:46 | 86.63.80.* | marz291
Przeczytaj raport z KNF-u , i zobaczysz jak fundusze zarabiały przez ostatnie
lata,największą stope zwrotu osiąga i osiągał właśnie AXA OFE,wiesz co to jest stopa
zwrotu?

Co ty na to??? Ja chyba mam inny raport KNF-u lub ona posiada jakis utajniony raport z jego posiedzenia. Pisze prawde czy nie?? Jakie jest twoje zdanie?? Totalna ściema czy totalna prawda??


.bo wybierasz ten fundusz
,który dopisuje Ci do konta nie 10procent rocznie ale 16 procent,to jest własnie ta
róznica między funduszami,jeden zarabia 10 proc a drugi 16procent,

Taaaa a ktory dopisuje tak jak napisane??? To loteria, zaden fundusz sie nie podpisze pod czyms takim.Takie gwarancje daje tylko zmieniacz aby wytransferowac klienta.Dla mnie czyste i przejrzyste.Mało tego nawet nie wspomni ze po przetranserowaniu klient moze stracic.Logiczne , prawda?


Ty masz inwestować
pieniądze co 2lata ,czyli zmieniać fundusz,....


I to klasyczny przyklad osoby ktora ze zmieniania ofe ustanowila sobie stale źródło utrzymania.Gdzie argumenty??
Myśle ze teraz zrozumiales o co mi chodzi.No chyba ze sie podpisujesz pod tym co powiedzial marz291.
A co do buzki jezeli jestes zazdrosny to tez ja dostaniesz.Nic mnie nie łączy z którym kolwiek z forumowiczów ani w sposob fizyczny ani emocjonalny.




I jeszcze jedno, musisz kupować tanie
jednostki,żeby uzbierać jak najwięcej do emerytury......bo jak podrosną to będziesz
miął większą emeryture......kupujesz tanio ,a pózniej sprzedajesz drogo,czyli
zmieniasz fundusz,i tak zarabiasz ,kreujesz swoja emeryture.....


hahaha nareszcie jeden który pezekonał mnie do Pocztyliona i Bankowego :):):)Taaa tu mozna sprawdzic system o którym pisze marz291.Więc przepisujmy sie do tych funduszy.
any / 2008-02-08 21:29 / portfel / Bywalec forum

największą stope zwrotu osiąga i osiągał właśnie AXA OFE,

http://www.knf.gov.pl/system_emerytalny/Dane_o_rynku_OFE/Stopy_zwrotu_OFE/s2.html

Boszsz kolejny alchemik:.
musisz kupować tanie jednostki,żeby uzbierać jak najwięcej do emerytury.

Emeryturę chcesz dostawać w jednostkach?
marz291 / 86.63.80.* / 2008-02-12 13:30
Emerytura będzie wyliczona Ilość jednostek razy wartość,wartość rośnie,a ilość zależy od Ciebie ,jak fundusz kupuje Ci droższe ,to będziesz miał mniej.....i emeryturka bęzie mniejsza.....Musisz wybrać ten fundusz,który pnie się do góry ,a nie spada jak PZU,CU i ING ,to już się zaczeło......Nawet nie wiesz ,co to jest jednostka w funduszu?
malgotrzata / 83.8.77.* / 2007-10-12 18:55
wybor Allianz, jest najlepszy , dobra obsluga , nie zaplacili ani razu kary , wazne jest aby fundusz byl stabilny , Allianz bardzo dobrze inwestuje skladki klientow , co do PZU to zerknij na kary , cale masy. Pozdrawiam
ropek7 / 62.29.174.* / 2007-10-04 13:58
Regulamin forum
Marcin Wiśniewski / 213.158.197.* / 2007-10-03 21:48
Witam Cię. Jestem "akwizytorem" Allianz (licencja do wglądu na http://www.knuife.gov.pl/rainfo.html). Służę pomocą przy zmianie OFE - prosze o sms na nr 606336830 a oddzwonię i podam wszelkie szczegóły. Pare obiektywnych słów (jeśli można być obiektywnym będąc wynagradzanym): wszystkie fundusze emerytalne są nieprzewidywalne w kwestii zysków a jeśli ktoś z Was ma pewnośc co do tego który fundusz emerytalny jest NAJLEPSZY to pierwszy sie do niego zapiszę - pod warunkiem ze te zyski będą o conajmniej 3% lepsze od Allianza (bo tyle wynosi różnica w prowizjach wszystkich pozostałych OFE). Ludzie dzielą sie na przeciwników i zwolenników przepisywania. Ja ponieważ jest to między innymi moja praca jestem zwolennikiem ale zmiany OFE poza prowizją dla przepisującego są pozytywne dla przepisującego się. To nieustanny ruch powoduje zmiany, "ściąganie składek" jak zwykło sie nazywac wysyłanie druku reklamacji do ZUS'u powinno byc obowiązkiem każdego członka OFE. Mimo że robię to obligatoryjnie każdemu przepisyanemu to nigdy nie używam form typu: jetem z zusu, jestem z knuife, ściagam składki... Zawsze informuje klienta że bez wysiłku może zrobic to sam i wręcz powinien to co jakiś czas robić :) Pozdrawiam, Marcin.
tata Stasia / 2008-01-28 22:15 / Bywalec forum
to fakt, że allianz pobiera najmniejszą prowizję, ale i tak nie przekłada się to na realne zyski klientów. widać to w rankingach uwzględniających pobrane prowizje, w których allianz nie jest ostatni jak zawsze, a 5 od końca. :)
MandM / 213.158.196.* / 2008-02-04 11:24

2008-01-28 22:15:29 | *.*.*.* | tata Stasia
to fakt, że allianz pobiera najmniejszą prowizję, ale i tak nie przekłada się to na
realne zyski klientów. widać to w rankingach uwzględniających pobrane prowizje, w
których allianz nie jest ostatni jak zawsze, a 5 od końca. :)


Wszystko fajnie tylko stopa zwrotu Allianz`a w okresie np. ost. roku jest jedną z najlepszych (jężeli możemy powiedzieć tak o najmniejszym spadku), a skoro różnica jest w prowizji to więcej kaski inwestuje, mniej treci czyli wypada lepiej niż inne. Jeżeli ktoś chce teraz zmienić fundusz to straci.
marz291 / 86.63.80.* / 2008-02-16 11:15
Jeżeli zmienasz fundusz cały Twój kapitał przechodzi do innego funduszu,nic nie tracicie,prowizja we wszyskich funduszach jest 7%,tak ustaliła Komisja Nadzoru nad funduszami emerytalnymi,czyli zaczynasz w innym funduszu od początku,ale możesz zyskać o wiele więcej.....ta prowizja to grosze.....w porównaniu .....nie wiesz ile tracisz? zostając w tym samym funduszu,sprawdzając tylko prowizje......
tata Stasia / 2008-02-19 22:14 / Bywalec forum
Allianz ma niższą prowizję i CU dla klientów z jakimś tam stażem.
tata Stasia / 2008-02-07 21:13 / Bywalec forum
Moim zdaniem sprawdzanie tak krótkiego okresu jest mało miarodajne.
Błażej Krupa / 212.122.214.* / 2007-10-03 00:34
Pozwolę sobie zacytować publikację "Pulsu Biznesu" (13.09.2007):

"Klienci funduszy emerytalnych płacą prowizję od wpłacanych składek i opłatę za zarządzanie. Prawo określa maksymalny poziom obu opłat. Z 15 funduszy 14 stosuje maksymalne stawki. Jedynie PTE Allianz bierze mniej. To śrubuje ich przychody."

Od siebie dodam, że Allianz pobiera opłatę minimalną. Mało tego. Allianz wywalczył zgodę KNUiFE na wprowadzenie jeszcze niższych opłat. Rozumiesz? Szkoda, że tylko jedno PTE wie co znaczy słowo "uczciwość".
anva / 212.122.214.* / 2007-09-25 00:38
Przede wszystkim zgłoś się do firmy, która zapewni Ci obsługę, np. do DSA FG SA. Firma taka będzie Ci regularnie sprawdzała systematyczność przekazywania składek z zusu.
A z jakiego miasta jesteś? Może odam Ci konakt do przedstawiciela.
kolarz77 / 79.190.4.* / 2008-09-12 19:03
Ileż tu pada niedorzeczności.Jestem agentem i moją dewizą jest "prawdomówność aż do bólu"!!! Wystarczy prześledzić historię tego typu firm ,jak D.. mam na myśli wcześniejszą współpracę z różnymi OFE!!!Jeśli ktoś mówi,że częste zmiany /co 2 lata/ są dobre dla klientów, szczególnie małych OFE,w których opłata za zarządzanie jest wyższa, niż w wielkich!!!??? to gratuluję takich doradców, kroków,zmian!!!
Jedną -tylko i wylącznie- dam radę niezorientowanym w tym trudnym temacie!!!unikajcie tych OFE, które korzystają z sieci zewnętrznych! Reprezentant jakiegokolwiek OFE często jest agentem towarz. ubezpieczającego na życie. O wiele więcej ma do stracenia!!! niż zwykły reprezentant firmy pośredniczącej, nazywający się często doradcą emerytalnym. Dlatego też działa bardziej rozważnie , uczciwiej. Za wiele ma do stracenia. Umowa do ofe jest tak naprawdę aktem jednorazowym!!natomiast posiadanie klientów ubezp. na życie ,często z elem. oszczędnościowym /tzw. III filar/, wymaga etycznego działania ,bo z tymi klientami związani jesteśmy na długie lata!!! I każda wpadka na kłamstwie!niedopowiedzeniach!przemilczeniach pewnych inform. spowoduje,że jesteśmy spaleni i tracimy klientów,którzy generować mogą nam dochody przez kilkadziesiąt lat!!
Nie ma najlepszego ofe!!! Jest to zmienne ,złudne. Ale są te , z którymi warto!!! Bo nie mamy innego wyjścia. Tak jak skazani jesteśmy na banki. Wybieramy z różnych powodów: tańsza obsługa r-ku, niższe opłaty za przelewy,lepiej rozwinięte usługi informatyczne itp. A OFE różnią się m.in. kosztami!!!! I to są fakty zapisane w ustawie i statutach. Jest jeszcze temat stażu!!!! niektóre ofe dają przywilej niższych opłat uzależniony od niego, a wiele NIE!!! bez względu na staż klienci starzy są traktowani tak jak nowoprzychodzący! Klienci tracą przywileje niższych opłat namówieni do zmiany!!! A CZY TO NIE JEST KOSZT???? Są również ofe, które przepisanym klientom z innych,szczególnie małych ofe, dają przywilej niższych opłat za zarządzanie, itd.
Serwis, zajęcie się sprawdzeniem składek itp. argumeny służą tylko do wzbudzenia zaufania wśród klientów, bowiem nie ma ŻADNYCH logicznie i matematcznie uzasadnionych argumentów. Kto przepisałby się do in. ofe, gdyby mu powiedziano, że niestey ale stracicie państwo przywilej w postaci niższych opłat wynikający z kilkuletniego stażu w poprzednim ofe!!!!???
Dlatego obiecuje się.... cuda w obsłudze!
Do czasu, a może do upływu 2 lat, aby zaproponować kolejną korzystną zamianę dla klienta!!!Przecież to tylko z myślą o jego dobru tak się Dzieje!!!!Ha,ha....chciałoby się zaśmiać.
Smutne to...
jota / 83.31.233.* / 2007-10-01 22:06
Moja firma zapewnia obsluge,sprawdza przeplyw skladek z ZUS-u,prosze mi wierzyc bardzo duzo skladek brakuje .Prosze pisac jota38@wp.pl.odpowiem doradze.Z tego co wiem AXA robi to najrzetelniej ,służe rada i pomoca,jestem tam doradca
enen / 2007-10-30 10:26 / portfel
A w jaki sposób, jeśli można wiedzieć?
Bo przepływ składek, wysokość kapitału i takie tam rzeczy są tematami poufnymi i informacja o tym przepływa jedynie pomiędzy PTE a klientem.
Czy wy czasem nie żerujecie na ludzkiej naiwności?
kardynał33 / 83.30.135.* / 2009-01-19 00:24
Proste... kaxzdy co roku dostaje wydruk z funduszu z iloscia przepływu składek, niestety 80 % polsaków nie wie ze ZUS sobbie czasem chomikuje składki klienta...:) i jesli klient nie sprawdza tego zetelnie co rku to niestety aler traci..:)
Prawda jest ze przedstawiciele DSA maja obowiazkiem wystąpi pisemkiem/drukiem do ZUSu w imieniu klienta o dokladne sprawdzenie składek z okresu od ... do...
Jestem pracownikeim DSA i to normalne ze pochwale ta firmę za to. co robi dla klientów i prawda jest ze pracownik DSA powinien co roku zadzwonic do swojego klienta i zapyta czy cos sie dzieje na koncie emerytalnym, jesli tego nie robi, prosze dzwonic do Biura DSA i poinformowa ich o tym.
eme / 83.22.21.* / 2009-01-19 10:37
kardynał33 tylko brak argumentów co do zmiany OFE powoduje ze scieżka sprzedazy twojego funduszu jest oparta na niesieniu "pomocy". Istny bajer.Jestes normalnym akwizytorem dokladnie takim samym jak sprzedawca gumiaków który słuzy pomoca przy opadach desczu i takim samym jak sprzedawca ciepłych cegieł w okresie mrozów.
lola10 / 194.181.127.* / 2009-01-19 09:35
Kardynale 33 czyżbyś należał do grona tych wspaniałych doradców z firmy DSA SA od których co i raz słyszę , czy naprawdę nie masz żadnych merytorycznych argumentów za swoim OFE, tylko przedstawiasz sie jako pomocnik w walce z ZUSem?
Przedstawiciel OFE może pomóc w sporządzeniu reklamacji do ZUS ale nie może tego zrobić za klienta.Warto dodać że zdając się na pomoc przedstawiciela musimy mu podać swoje dane osobowe i wysokość wynagrodzenia brutto i nie zawsze te dane są wykorzystane zgodnie z życzeniem członka OFE.
romo / 83.15.171.* / 2007-09-29 11:02
Ciekawe w jaki sposób?A co dwa lata będzie proponowała Ci zmianę OFE na inny,"lepszy" od tego , w którym jesteś-oczywiście wszystko dla Twojego dobra.
Ksenia / 217.153.60.* / 2007-10-02 11:22
A AXA DALEJ KŁAMIE !!!!
ZANIM PRZEPISZESZ SIĘ DO AXA PRZECZYTAJ


Lista najczęściej stosowanych nieuczciwych praktyk akwizytorów z komentarzem Żródło KNF

Osoba która prowadzi akwizycję na rzecz Otwartego Funduszu Emerytalnego powinna być uczciwa i udzielać rzetelnych informacji, gdyż kładzie na szalę finansową przyszłość Klienta.
Dlatego podajemy listę najczęściej stosowanych nieuczciwych informacji, na jakiej, niestety, mogą się państwo natknąć.

"Sprawdzamy prawidłowość przepływu składek ZUS, poproszę o wgląd w dokumenty z poprzedniego funduszu..."
Na czym polega przekłamanie:
Akwizytor jest wynagradzany przez towarzystwo emerytalne za pozyskiwanie nowych członków funduszy. Czasem dodatkowym zadaniem akwizytora jest sprawienie, by członek pozostawał w wybranym uprzednio funduszu. Nie jest on na pewno powołany do kontroli prawidłowości przesyłania składek z ZUS do OFE. Nie może postępować w taki sposób, że rodzi to sugestię, iż jest pracownikiem ZUS, Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych, czy jakiegokolwiek innego organu państwowego. Żadna z instytucji państwowych nie kontroluje faktu przepływu składek w domu członka funduszu. Pracownicy ZUS mogą to zrobić w swoich biurach, a Komisja Nadzoru nie ma do tego kompetencji.
Akwizytor podając się za pod funkcjonariusza państwowego lub pracownika jakiejś niezależnej od funduszy firmy, zyskuje zaufanie członka, który nie sprawdza, jakiego rodzaju dokumenty podpisuje. W tego rodzaju sytuacjach nieuczciwi akwizytorzy wykorzystują powszechnie znany fakt kłopotów z przesyłaniem składek do funduszy emerytalnych i pod pretekstem pomocy zawierają umowy zmieniające fundusz.
Jest jeszcze jeden powód, dla którego wielu akwizytorów bardzo chce uzyskać wgląd w wyciągi z konta członka funduszu. Otóż często wynagrodzenie akwizytora za pozyskanego w drodze zmiany funduszu członka zależne jest od wielkości przetransferowanych środków i regularności wpływu składek. Stąd wielu akwizytorów już w tym momencie chce wiedzieć, jaką prowizję zdobędzie za zawarcie umowy. Na tej podstawie łatwo też wyliczyć, jakie dochody miesięczne dany członek osiąga. Trzeba o tym pamiętać.
"Doradca emerytalny..."
Na czym polega przekłamanie:
Zdarzają się osoby, które wykonując czynności akwizycyjne tytułują się "doradcą emerytalnym". Należy stanowczo stwierdzić, iż jest to nadużycie. Trudno mówić o doradztwie, skoro akwizytor może wykonywać czynności na rzecz jednego funduszu emerytalnego. Taki "doradca" z oczywistych względów "doradzi" przystąpienie do funduszu, który aktualnie reprezentuje i od którego pobiera wynagrodzenie.
doos / 91.94.16.* / 2007-10-03 21:40
Akurat tak się składa, że właśnie tą całą pracę czyli sprawdzanie przepływu składek z zusu do ofe się sprawdza i to nie CZASAMI tylko zawsze, jeśli ktoś chce, a NIE MUSI być klientem firmy DSA to właśnie mu się tą obsługę daje a brakujące składki odzyskuje, zaleta jest taka, że na dziś dzień prowadzi się klientów w AXA a może za jakiś czas w innym dogodniejszym funduszu na czym klient zyskuje. Fundusze niestety PŁACZĄ i nie wiedzą co zrobić aby swoich klientów zatrzymać, dlatego właśnie powstają takie komentarze. :-)
Bartek_80 / 78.133.143.* / 2008-01-29 21:01
Gdybyś był chociaż trochę zorientowany to wiedziałbyś, że w/w tekst to cytat raportu KNF.
Nie ma czegoś takiego jak obowiązek sprawdzania składek przekazywanych przez ZUS- jeśli ich nie przekazuje płaci od tego odestki, które są wyższe niż nawet zyski z OFE!!! Więc to zwykła bujda- przyjdzie do Ciebie przedstawiciel AXA, powie że napisze z Tobą prośbę do ZUS o przekazanie składek , a prawda jest taka, że w "magiczny" sposób zostałeś członkiem tego OFE!!!
Ja byłem ofierą takiego naciągacza- na szczęście przyszło mi pismo z mojego OFE, że mogłem paść ofiarą oszustwa i wysłałem go, a tamto anulowali.
Wiem jedno, dla mnie liczą się tylko rankingi KNF- a tam bezapelacyjnie kórluje ING!
RyB / 2008-01-29 21:34
Czasem nie chce mi się pisać jak czytam totalne głupoty, ale dla dobra innych członków OFE, przy niektórych wypowiedziach nie da się przejść bez komentarza...

Pokaz mi gdzie i kiedy odsetki z ZUSu od zaległych składek są wyższe od zysków OFE????? Bo mnie chyba uczyli innej matematyki...
Plączesz pojęcia i masz mętne pojęcie o tym co piszesz.

Padłeś ofiarą oszustwa? Żeby zmienić fundusz musisz podpisac co najmniej dwa dokumenty i nie jest to żadne sprawdzanie składek tylko umowa z nowym funduszem i oświadczenie o rezygnacji ze starego OFE. Tak więc nie wciskaj kitu że ktoś ci dał do podpisania druk sprawdzenia składek a Ty trafileś do AXA!
Jeżeli nie podpisywałeś tych dokumentów to zgłoś to do prokuratury, bo wtedy jest to przestępstwo, a jak podpisałeś to nie mów o "magicznym" przejściu.

Twój stary OFE podsunął ci takie samo pismo jak wszystkim chcącym odejść, piszą tam dopiero totalne głupoty właśnie o oszustwach itp. rzeczach. Poprostu chcą odzyskać klienta który płaci im co miesiąc kasę za to że zarządzają jego pieniędzmi. A że w danym okresie słabo zyskują to już tego nie powiedzą klientowi. Dlaczego? No bo świadomy klient wtedy zabrałby swoje pieniądze do innych OFE.

Sprawdzaj rankingi OFE wg KNF to o zeszłorocznej korekcie giełdowej i słabych zyskach OFE dowiesz się dopiero za 1,5 roku. Gratuluję refleksu. KNF ten ranking tworzy w zupełnie innym celu, a OFE lubią go wykorzystywać do promowania własnej marki, zwłaszcza jak w długoterminowych zestawieniach są na czele, a w krótkoterminowych ciągną w ogonie.
Bartek_80 / 78.133.143.* / 2008-01-29 21:43
To wytłumacz mi coś takiego- mam wyciąg z ZUS-u o opłacaniu składek- moja składka do OFE (okło 200 zł) jest płacona w 4 ratach (smiechu warte) i jak jest dość długi okres nie płacenia mam w kolejnym wierszu jasno napisane ODSETKI!!! Np. 67 zł- to od czego są te odsetki i wskaż mi OFE, które w ciągu 2 miesięcy wypracuje mi 67 zł ze składki 200 zł?
Aleś się rozpieklił agencie axy- czyż nie można delikatniej?
RyB / 2008-02-08 20:52
1. Masz wyciąg z ZUSu czy z OFE?
2. Sprawdź z jaką datą miała wpłynąć ta składka a z jaką wpłynęła- była księgowana (np. składka z grudnia 2000 roku wpłynęła w grudniu 2007) i napisz - ale uczciwie. I z jakiej kwoty sa te odsetki?

A tu masz wysokość odsetek: http://www.zus.pl/default.asp?p=1&id=1139#1016
odsetki będące przedmiotem sporu sa na końcu...

I dlaczego tak boisz się AXA? Ja bym się raczej obawiał innych :)
marz291 / 86.63.80.* / 2008-02-16 11:24
Składka z grudnia nie wpływa w grudniu,tylko o miesiąc póżniej,w styczniu,ZUS musi mieć miesiąc na przelanie składek,a jak nie masz całej składki to też wina ZUS-u,załatwiajcie to ZUS-ie,albo spokajcie się z przedstawicielem DSA
axa ofe / 77.252.80.* / 2008-02-07 23:16
jesteś idiotą czy co? wiesz dokładnie ile płaci ZUS odsetek za rok zwłoki? pierwsze się dowiedz a potem pisz niedouczony, marny akwizytorze OFE.
eme / 83.5.98.* / 2008-02-08 07:09
axa.ofe
Czyzby wszyscy z axa wobec klienta uzywali takiego języka??Moze to standard?
2008-02-07 23:16:00 | 77.252.80.* | axa ofe
jesteś idiotą czy co?
Bartek_80 / 78.133.143.* / 2008-02-08 20:54
Eme- serdecznie dziękuję za trafienie w sedno sprawy, jeśli chodzi o komentarz "axa ofe". Postaram się wszystkim przytaczać wypowiedź tego dziwnego osobnika, który reprezentuje fundusz z ponoć "miłą" obsługą Klienta :)

"axa ofe"- teraz do ciebie- co do "marnego akwizytora ofe" to problem jest taki, że nie jestem żadnym akwizytorem, ale zainteresowałem się swoimi składkami i mam wydruk na którym są jasno wydzielone składki i osetki- nie wiem za co one są, ale jak widać moja wiedza jest i tak o niebo większa niż twoja. A co do idioty to sam z siebie właśnie zrobiłeś idiotę!

Ot co! Szanowni Państwo- oto cały obraz wspaniałych akwizytorów funduszu axa (szkoda dużych liter na to coś)... marność nad marnościami...
sympatyczny przedtawiciel axy / 87.205.247.* / 2008-02-09 14:18
ja też jestem przedstawicielem a nie akwizytorem axy i zapewniam was że jeden przedstawiciel nie stanowi o wszystkich. Dlatego proszę nas nie oceniać, bo większość z nas zna się na rzeczy i przy tym jesteśmy bardzo sympatyczni i służymy radą.
uczciwy.... / 89.79.196.* / 2007-10-02 20:06
Romo widzę że i ty masz najlepsze doświadczenie z AXA....
anty AXA / 89.79.195.* / 2007-10-05 19:16
Dla klienta jest korzystne żeby zmieniał fundusz co dwa lata????

Doos od kogo uzyskałeś taka informację o inwestowaniu????
Chyba od żula spod sklepu.....

Fundusze inwestują w akcję a to jest inwestycja na min. 5 lat....
a dla klienta jest korzystne żeby fundusz dobrze zarabiał i miał niskie opłaty...

Doos a może źle myślę przekonaj mnie dlaczego klient ppowinien zmieniać fundusz co dwa lata....
Sysia / 194.145.185.* / 2008-02-05 12:49
Chciałaby zapytać który OFE jest lepszy AXA czy ING
Nationale Nederlanden? bo mam możliwość przejść z ING do
Axa i nie wiem czy sie opłaca?nie mam pojęcia jeśli
chodzi o Fundusze :/ proszę o pomoc
KatazynaS / 78.133.143.* / 2008-02-08 21:19
Witaj Sysia :)
Wydaje mi się, że to nie najlepszy moment, aby decydować się na zmianę jakiegokolwiek funduszu, jeśli masz się sugerować wynikami inwestycyjnymi. Koniec jak i początek roku jest na sporym minusie i to we wszystkich funduszach, więc nie masz właściwie możliwości porównania krótkookresowej kondycji, gdyż wszystkie 15 funduszy ma ujemną stopę zwrotu.
Na pewno nie polecam Ci sugerowania się wypowiedziami na forum- musisz zdawać sobie sprawę, że większość wypowiedzi pochodzi od agentów różnych funduszy i każdy będzie zachwalał swój.
Ja pracuję w ZUS i nie powiem w jakim funduszu jestem, ale proponuję Ci jedno proste rozwiązanie. Zaproś na spotkanie przedstawiciela AXY i ING (bez ich wiedzy o obecności drugiego)- myślę, że taka konfrontacja pozwoli Ci podjąć decyzję.
Moi znajomi urządzili wiele takich spotkań, wiele z uczestnictwem agentów tych w/w OFE i na razie myślę, że smiało mogę napisać, że wynik jednego jest 0, drugiego 100% "wygranych". Oczywiście nie zdradzę na czyją korzyść. Sama się przekonasz :)
Pozdrawiam!
daniel.axa / 83.14.149.* / 2008-02-05 13:43
Sysia - w/g wartości jednostki ING jest wyżej niż AXA, choć ostatnio ING ostro poleciało w dół. A tak w ogóle,to najważniejsze jak wybrany przez Ciebie fundusz będzie "stał" w momencie przechodzenia przez Ciebie na emeryturę. Popatrz na rankingi (choć to już przeszłość) i zwróć uwagę na to,że różnice pomiędzy poszczególnymi funduszami są małe. Dowiedz się (bo obecnie nie mogę sobie przypomnieć - muszę zerknąć do statutu ING NN) jaką prowizję od przekazywanej składki pobiera od Ciebie obecny fundusz. Jeżeli jest to ustawowe 7%, to i w AXIE tyle będą Ci potrącać. Ponadto ważne jest abyś w poprzednim funduszu miała staż ponad 24 miesięcy.Z tego co wiem,to w ING nie wlicza się okresów kiedy np. nie pracowałaś i składki nie wpływały. Po dwóch latach nic nie zapłacisz za trasfer do nowego funduszu. Jeżeli AXA będzie lepiej "pracowała" niż ING to zyskasz, jeżeli nie to nic nie zyskasz albo stracisz.Tak samo może być jeżeli pozostaniesz w ING. Ja również pracuję dla AXY,gdybyś potrzebowała/potrzebował jeszcze jakichś informacji,to pisz na daniel.axa@wp.pl
ewaj32 / 83.5.11.* / 2008-02-13 09:04
Witam ,mam pytanie :ostatnio był u mnie przedstawiciel jednego z funduszy ( nie wymienie jakiego )i mówił o czymś o czym tutaj nie czytałam,a mianowicie o tym ,że fundusze np.małe muszą sie łączyć lub sprzedawać i wchodzą w dwuletni okres procedur a tym samym nie mogą inwestować ryzykownie np w akcje więc kupują obligacje które dają minimalne zyski,mówił też o dużych funduszach które też ładują nasze pieniądze w obligacje bo mają ich za dużo i nie mogą ich wszystkich inwestować np w akcje bo obrót na naszej giełdzie jest zbyt mały przez co tez nie zyskujemy zbyt wiele mimo tego że fundusz dobry i duży.Mam pytanie do kogoś kto się na tym zna ,czy to prawda?
nowy10 / 77.252.80.* / 2008-02-15 12:57
Eme mam prośbę. odpowiedz nam na pytanie, które zadał ewaj32:
fundusze
np.małe muszą sie łączyć lub sprzedawać i wchodzą w dwuletni okres procedur a tym samym
nie mogą inwestować ryzykownie np w akcje więc kupują obligacje które dają minimalne
zyski,mówił też o dużych funduszach które też ładują nasze pieniądze w obligacje bo mają
ich za dużo i nie mogą ich wszystkich inwestować np w akcje bo obrót na naszej giełdzie
jest zbyt mały przez co tez nie zyskujemy zbyt wiele mimo tego że fundusz dobry i
duży.

Co o tym myślisz, czy to prawda i czy tak naprawdę jest?
eme / 83.22.47.* / 2008-02-15 18:40
nowy10 Nie jestem specjalista w tym temacie ale bzdura totalna jest ze polączone fundusze maja dwu letni jakis okres docierania sie.A cóż to kuzwa małżeństwo? Totalny bzdet.Jezeli chodzi o koniecznosc łączenia sie malych funduszy to nie jest przymus ale dzieki temu mozna obnizac koszty zarzadzania, obslugi klienta itp. Co do ilosci pieniedzy na giełdzie to jak na razie uwazam spoko.kazdy ofe ma swoje % max ktore inwestuje w gielde.Rozklada sie to w miare prporcjonalnie do wielkosci funduszu.Aczkolwiek uwazam ze nasza gielda jest za ciasna nie tylko dla duzych ofe ale juz dla zdecydowanie wszystkich ofe. Potrzeba nowych rynków inwestycyjnych, nowych produktów giełdowych.
ewaj32 / 83.5.11.* / 2008-02-13 09:08
Mam jeszcze jedno pytanie ,czy jeśli sie zdecyduję na zmianę funduszu ,to od tej kwoty która sie zgromadziła w poprzednim i przechodzi do nowego zabiorą mi też 7%,czy tylko od składek które zaczną wpływać ?
marz291 / 86.63.80.* / 2008-02-17 12:07
Tylko od składek ,które zaczną wpływać.....
Maciek82 / 77.252.80.* / 2008-02-13 09:57
co do drugiego pytania to będą pobierać Ci te 7% ale tylko od tych składek, które zaczną dopiero wpływać. Przy zmianie funduszu nie jest pobierana żadna prowizja od zgromadzonego kapitału, natomiast już po transferze oprócz tego ze prowizja od składki będzie wynosić 7% to mogą wzrosnąć opłaty za zarządzanie i one pobierane są od całego kapitału. Na szczęście nie są one tak duże i nie wpłyną znacząco na wysokość emerytury. Im większy fundusz a właściwie jego aktywa tym mniejsza opłata za zarządzanie.
theran / 2008-12-18 19:08
Oczywiście, że tak. Zgodzę się z Maćkiem82. Dlatego jest to logiczne, że wybierając OFE powinniśmy sugerować się rankingami. Liczby mówią same za siebie i dużo lepiej wychdzoi się na tym, gdy wybiera się OFE z pierwszej trójki.
didi123456789 / 79.186.86.* / 2009-01-19 21:17
przy wyborze należy się kierować przede wszystkim stopą zwroty, co to jest? jest to zysk wypracowany przez nasz fundusz w procentach, jeśli macie jakieś pytania piszcie na meila chętnie odpowiem: maildorotki@wp.pl lub dla osób z mojego regionu, chętnie umówie się na bezpłatne spotkanie w celu przybliżenia pojęć z zakresu OFE i reformy emerytalnej;) pozdrawiam
antydesik / 194.181.127.* / 2009-01-20 09:11
Koleś a jaki OFE proponujesz ?
1 2 3 4
na koniec starsze

Najnowsze wpisy