Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zmiany w prawie w 2016 roku. Czeka nas rewolucja na rynku pracy

Zmiany w prawie w 2016 roku. Czeka nas rewolucja na rynku pracy

Wyświetlaj:
aa139 / 88.156.41.* / 2016-01-02 14:52
Mieszkałem w kilku krajach i zauważyłem, że w Polsce jest więcej patologii niż gdzie indziej. Mniej więcej co piąty Polak, a może nawet co czwarty to patologia. Patologii nie nalezy szanować. Jak się kogoś nie szanuje, to mu się nie proponuje korzystnej, ale kosztowniejszej umowy. Patologii proponuje się umowę najtańszą, bo się jej nie szanuje. Proste? Patologią nazywam ludzi agresywnych, nadużywających alkoholu, brudnuych, brzydkich, głupich, biednych, kłótliwych, hałaśliwych... Takich jest w Polsce naprawdę sporo i stąd moim zdaniem wynikają problemy Polski jakim są niskie płace i nadużywanie umów śmieciowych, bo z patologią można robić takie rzeczy. Cywilizowany człowiek by się nie zgodził.
aoeuaoeu / 78.145.122.* / 2016-01-02 14:49
Ta.... czekajcie, naiwniaki. Bedziecie mieli "udogodnienia"... Buchachachachachachachacha! Wasza naiwnosc nie przestaje mnie zaskakiwac. Im dluzej zyjecie, tym glupsi jestescie.
never04 / 94.254.211.* / 2016-01-03 11:37
Naiwna Solidarnosc. U mnie Impel zwalnia etatowcow. Starych pracownikow. Maja umowy na czas okreslony. I fiuuuuu. Nie ma ich. Nie moga zrobic inaczej. Bo trzecia umowa musi byc na czas nieokreslony. Nie proponuja w zamian nic. Nawet umowy zlecenia. Bo przegraja w sadzie pracy. Wiec etaty znikna. Koszty teraz takie same. Ale zleceniowiec nie choruje, nie jeczy o platny urlop. I mozna go zwolnic w piec dni bez odorawy. Umowy wygasaja . A potem selavi. Sam bym tak zrobil. Dlaczego? Bo mozna.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
cvq / 94.78.178.* / 2016-01-02 12:51
Znowu ściema i pudrowanie trupa by ładnie wyglądał. Najwyższy czas zabronić umów śmieciowych i wymuszanego samozatrudnienia.
Ryszard 56 / 46.170.177.* / 2016-01-02 12:15
Wynagrodzenie w Polsce -najniższe krajowe 1850 zł brutto .Jest to wynagrodzenie ( niewolnicze) za pracę za którą pracodawca nie chciałby pracować.Nie liczy się fach,Ile wynosi koszt utrzymania 3 osobowej rodziny? Pracownik jest poniżany, gdyż koszt utrzymania na jednego osadzonego w więzieniu przypada 3150zł Więźniowie powinni na siebie zapracować.
bobo fruit / 89.79.115.* / 2016-01-02 20:23
Nie rozumie !! skoro zarabiasz tak mało to znaczy że jesteś osobą nie wykfalfikowaną to czego chcesz więcej !!! mogłeś sie uczyć
rychu 156 / 46.170.177.* / 2016-01-02 20:52
Czumu osądzasz kogoś jak go nie znasz ?
Pracodawca.... / 83.3.143.* / 2016-01-02 14:22
Panie Ryszardzie. Wynagrodzenie jest za pracę i zależne jest od tego ile zysku przynosi pracownik pracodawcy i nie ma nic wspólnego z tym ile wynosi koszt utrzymania 3 osobowej rodziny.
Ryszard -praca / 46.170.177.* / 2016-01-02 20:39
Pracownika niewykwalifikowanego i dopiero po szkole potrzeba przyuczyć do pracy (nie można liczyć na wydajność),natomiast fachowiec z doświadczeniem staje do pracy i jest wydajny .W PUP wynagrodzenie dla niewykwalifikowanych jak i dla fachowców to proponowane wynagrodzenie -najniższe krajowe 1850zł brutto Jest to duży wyzysk i bezsens. Pracodawcy w zamówieniach przetargowych w budownictwie zaniżają stawkę robocizny bez końca w dół ,że ledwie zarobi pracodawca na bieżące wydatki,a nie ma na rozwój swojej firmy nie mówiąc o podwyżkach dla pracowników. Należy zmienić system zamówień publicznych,który jest powiązany z wynagrodzeniem dla pracowników.Celowo jest tak nie inaczej,bo nie chcą ludzi średniej klasy ,Ustrój dla bardzo bogatych i biednych (średniaków pominięto)
rychu 56 / 46.170.177.* / 2016-01-02 20:17
Jestem jedynym żywicielem 3 osobowej rodziny i ma wystarczyć na przeżycie,to jaka będzie dzienna porcja wyżywieniowa przypadająca na członka rodziny i osadzonego w więzieniu.POZOSTANIE MI ŻREĆ PIESEK (bo mirabelek i szczawiu zabrakło ,poza sezonem.
res / 89.73.194.* / 2016-01-02 13:16
A koszt utrzymania pracownika? Mylisz pojęcia i siejesz zamęt pośród niezorientowanych. Pewnie chciałbyś na łapę 4000zł i utrzymania systemu podatkowo-ubezpieczeniowego oraz przywilejów pracowniczych. Żal mi Ciebie bo koszt tego byłby większy niż np. w Niemczech. Porównujesz z kosztem utrzymania osadzonego? To właśnie z powodu przywilejów klawiszy są takie koszty!
Igy / 31.179.99.* / 2016-01-02 12:45
Nikt nie zmusza cię do pracy za 1850.
Ryszard 56 / 46.170.177.* / 2016-01-02 19:42
Ani myślę pracować za miskę zupy,bo na więcej nie starczy po opłaceniu za mieszkanie,energię i inne konieczne opłaty.Przez cały rok nikt nie jest w stanie jeść mirabelek i szczawiu jak proponuje senator Niesiołowski .Pozostaje opuścić Ojczyznę i jechać za chlebem.Sprawdza się założony plan ,że nas Polaków ma być 17 mln. ludności.Nawoływanie rodaków do powrotu do ojczyzny mija się z celem,jeśli patrioci w sejmie tak uchwalają ustawy,że nie da się godnie żyć za proponowane najniższe wynagrodzenie.W niedługim czasie będzie brak fachowców do pracy ,pozostaną tylko niepełnosprawni i emeryci.
@@ / 164.126.22.* / 2016-01-02 19:20
Igy taki madry jestes nak czlowiek musi pracowac z jakis powodow w nedznej pracy gdzie wykorzystuja malo jeat takich sytuacji?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Tomek123 / 79.185.250.* / 2016-01-02 11:43
Przyjąć, zwolnić pracodawca powinien mieć możliwość natychmiastową. W USA pracowałem na dużej hali po , której jezdził na wózku Boss i obserwował pracowników. Jak któryś racownik nie odpowiadał to w sobotę podjeżdzał wózkiem do pracownika i wręczał czek i już wszysko było jasne. Tak powinno być w Polsce.
Jak pracodawca nie ma zleceń nie może wygrać przetargu na roboty to jak ma trzymać pracownika i jemu płacić???
res / 89.73.194.* / 2016-01-02 13:10
Zapomniałeś Tomek że w Polsce nadal jest komuna a pracodawca w oczach Polaka to krwiopijca i nikogo nie interesuje że czasami brak zleceń i że firmy padają jak kawki z powodu kosztów zatrudnienia. Rysiu pisze że 1850 zł to niewolnicze wynagrodzenie, i ma rację ale czy go interesuje że w PL władza ma większe zyski z pracy człowieka niż zatrudniający?
Ryszard z Ostrołęki / 46.170.177.* / 2016-01-02 11:56
Proszę nie porównywać pracy w USA i Polsce> W USA są większe wynagrodzenia jak w Polsce -najniższe krajowe 1850 zł brutto .Jest to wynagrodzenie ( niewolnicze) za pracę za którą pracodawca nie chciałby pracować.Pracownik jest poniżany,gdyż koszt utrzymania na jednego osadzonego w więzieniu przypada 3150zł
ona31 / 78.88.23.* / 2016-01-02 11:33
w końcu może pracę dostanę i będę miała swoje pieniądze na jedzenie i podstawowe potrzeby
aoeuaoeu / 92.29.43.* / 2016-01-02 20:37
Nie lepiej ci po prostu znalezc faceta, ktory cie bedzie utrzymywal w zamian za... troche przyjemnosci??? Przemysl.
Jarekskwarek / 83.9.16.* / 2016-01-02 11:15
co za debilny naród. Nie będziecie pracowali bezpieczniej. Nie będzie wam lepiej. Wiele małych firm nie uniesie takich kosztów. Będą padać jak muchy a wy beznadziejni nieudacznicy pójdziecie na bruk albo znajdziecie pracę w korporacji która po latach zrobi właśnie z was niewolników. Duże firmy stać na przeczekanie gorszych czasów a jak będzie zmiana trendów politycznych to będą lobbować swoje interesy. Co za tępy naród
@@ / 164.126.22.* / 2016-01-02 19:22
Pisze Jarekskwarek madrala idiota.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Ala 123 / 91.238.254.* / 2016-01-02 10:52
Od kiedy weszcie bedzie wprowadzony sprawiedliwy system rozliczania lat pracy w systemie nocnym dla pielegniarek i zaliczania tych lat do pracy w szczegolnych warunkach.Bo pielegniarki jako jedyna grupa pracownicza nie ma zaliczen pracy na noce do warunkow szkodliwych,maja to przadki,tkaczki,policjanci,strazacy,a pielegnarki pracuja na oddzialach chirurgicznych,internach,pediatriach itp po 30 lat na noce i nawet nie maja mozliwosci pomarzyc o emeryturze w wieku 55 lat.Nie mamay sily w takim wieku pracowac na NOCE,i zabezpieczyc bezpieczenstwo chorym,umieramy w wieku 50 lat na nowotwory trzustki,zolodka z powodu nieregularnego zycia,jedzenia noca,spania w dzien ,bo cykl zycia mamy odwrcony do gory nogami,czy politykow,liczne organizacje pracownicze,medycyne pracy obchodzi nasz problem.Dlatego nie ma chetnych do tego zawodu,bo podstawowe kwestie nie sa nawet brane pod uwage,a co dopiero rozwiazywane.
byrel / 89.76.25.* / 2016-01-02 11:10
Tak samo mają pracownicy na lotnisku. Ja dodatek za pracę w nocy mam miesięcznie ok. 70 zł ( liczony wg kodeksu pracy od najniższej krajowej). A praca też jest odpowiedzialna. Niestety jesteśmy niewolnikami we własnym kraju.
znawca tematu / 87.205.157.* / 2016-01-02 09:46
Ciekawi mnie czy mściwy Hitlerek, zwany Prezesem Jarosławem podjął się w swoim życiu jakiejkolwiek uczciwej pracy?
szola / 88.135.170.* / 2016-01-02 10:25
Ty znawca tematu PO co boisz się że będziesz musiał więcej zapłacić swoim pracownikom?To wyjedz jak Tusk na zarobek!!!!!
ŚLEDCZY / 88.156.139.* / 2016-01-02 09:52
ZGŁOSZENIE DO PROKURATURY ZA OBRAZĘ JK
widz56 / 89.228.20.* / 2016-01-02 09:11
W każdym artykule o pracy są wzmianki i opinie Lewiatan,stowarzyszenie które zniszczyło rynek pracy dając przewagę pracodawców nad pracownikiem.Całe zło które uderzyło po 1989r i w pracownika robiąc z niego niewolnika pracy za grosze i na warunkach IX w to strategia wymyślona i wdrażana przez Lewiatan który sterował rządem PO/PSL w temacie pracy,emerytur,zwolnień itd.......bardzo pilnował by pracownicy mieli zawsze źle.
MAXY / 46.169.59.* / 2016-01-02 08:51
Takie umowy są do kitu.....Pracodawca, żeby nie przedłużyć pracownikowi umowy na czas nie określony, po prostu zwalnia pracownika i przyjmuje następnego na przykład na 3-miesięczny czas próbny i tak w kółko. Będę zadowolony gdy ustawa będzie tak skonstruowana by faktycznie chronić pracownika i dać mu pracę na dłuższy okres....A co ze śmieciówkami?! Pracowałem na umowę zlecenie i okazało się , że nie mam żadnych praw, ani ubezpieczenia, ani urlopu . Harowałem po 240 h miesięcznie za śmieszny tysiąc zlotych. Oczywiście po miesiącu zrezygnowałem. Za tę kasę i ilość godzin , to nawet najbiedniejszy murzyn nie chciałby pracować.
ziutek12345 / 77.65.40.* / 2016-01-02 07:40
a reszta niech z********* na śmieciówce za 1300zł.bandaaaaaaaaaaaaaa
nerwus / 188.33.79.* / 2016-01-02 05:11
Dobra dobra w mniejszych miastach jakich większość i tak nie dajążadnej umowy, i wypłątę nie zawsze, jaka tam zxmiana
ameryka000 / 89.78.162.* / 2016-01-02 04:45
To nie nowina, wszyscy wiemy, że praca po przez znajomości, szczególnie ta prestiżowa jest najfajniejsza z wysokimi apanażami, panie redaktorze!
kolorofon / 77.255.42.* / 2016-01-01 22:16
Jestem zwolennikiem liberalizmu gospodarczego a także CHRZEŚCIJANINEM I PATRIOTĄ. Moje POGLĄDY obejmują LIKWIDACJĘ:
1. obowiązku udzielania pracownikowi ODPOCZYNKU W JAKIMKOLWIEK WYMIARZE ( w społeczeństwie cywilizowanym i wolnościowym decyzja powinna zależeć od pracodawcy )
2. DNI WOLNYCH OD PRACY i generalnie likwidację ZAKAZU WYKONYWANIA PRACY w określone dni w roku
3. obowiązku udzielania DNI WOLNYCH pracownikowi w tygodniu
4. Likwidację "wymiarowania" czasu
pracy pracownika, czy to w tzw. tygodniu roboczym czy w roku - innymi słowy LIKWIDACJĘ TZW. OKRESU ROZLICZENIOWEGO ( jedyny okres jaki uznaję to ten u kobiet )
5. URLOPÓW: wszelkich płatnych, na żądanie, płatnych L4, urlopów macierzyńskich, tacierzyńskich i wychowawczych
6. TZW. KODEKSU PRACY, które to prawo stanowi poważny hamulec dla rozwoju naszej gospodarki.
7. obowiązku płacenia pracownikowi MONETARNYCH ŚRODKACH PŁATNICZYCH. Postuluję wprowadzenie możliwości uiszczania zapłaty w formach alternatywnych np. ZA WOREK ZIEMNIAKÓW.
8. TZW. PŁACY MINIMALNEJ. Myślę, iż wprowadzenie powyższych postulatów w życie uzdrowiłoby gospodarkę naszego kraju. TYLKO WOLNOŚĆ GOSPODARCZA i swoboda W ZATRUDNIENIU jest lekiem na całe zło. Pragnę również dodać, iż POPIERAM PANA KORWINA. Poza tym uważam, że dobry pracownik to tani pracownik. Mało interesują mnie jego kwalifikacje, lojalność itp. Przede wszystkim MA MNIE MAŁO KOSZTOWAĆ. Wisi mi to, czy za to, co mu płacę starcza mu NA JEDZENIE, OPŁATY, LEKARSTWA ITP. Mało interesuje mnie jego POCZUCIE GODNOŚCI. Jestem CHRZEŚCIJAŃSKIM LIBERAŁEM i interesuje mnie tylko to, ile taki organizm mnie kosztuje - RESZTA TO JEGO PROBLEM. Stawiam na SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE ( ale bez prawa głosu dla siły roboczej - bo przecież nie może być
tak, że robol ma taką samą wartość wyborczą jak profesor uniwersytecki ) a nie na jakąś wydumaną socjalistyczną NAUKĘ SPOŁECZNĄ KOŚCIOŁA i socjalistyczny personalizm.
kryszi1 / 89.229.11.* / 2016-01-03 09:14
takich jak ty powinni powystrzelac pajacu
Yyhy / 91.231.122.* / 2016-01-02 08:58
Pomyliłeś epoki bo to co proponujesz to niewolnictwo. Lecz się na nogi bo na głowę chyba już za późno !!! Ja popieram KORWINA ale takich herezji to od niego w życiu nie słyszałem !!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
FX1234 / 109.173.217.* / 2016-01-02 02:52
Niektórzy odstawili swój mózg na półkę nie jest mi przykro z tego powodu
fenek9 / 91.149.214.* / 2016-01-02 01:09
Nie jesteś ani chrześcijaninem ani patriotą, nie pochlebiaj sobie. Najwyżej małym człowieczkiem z wielkim problemem rozdmuchanego ego. Poczytaj Biblię a nie Main Kampf.
Onn / 31.61.140.* / 2016-01-01 23:00
Czlowieku chory jestes na glowe proponujesz wyzysk absolutny?to moze niech same profesory beda a kazdy bedzie p******** w krzeslo i nic nie wytwarzal produkowal bo to nie ma wartosci wedlug ciebie i do tego bez prawa glosu ;] powiniennes zostac zamkniety w odosobnieniu a przedwszystkim zakaz zakladania jakiej kolwiek dzialalnosci ps. Wez pod uwage ze pracownik tez czlowiek i moze na ciebie lac cieplym moczem i powiedziec sam sobie pracuj za te pieniadze baranie jeden ^,^
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy