Forum Forum emerytalneZUS

ZUS przykręcił śrubę, zniknęła połowa rencistów

ZUS przykręcił śrubę, zniknęła połowa rencistów

Wyświetlaj:
max1224 / 2011-02-19 21:41 / Tysiącznik na forum
http://www.inwalidztwo.blogspot.com/
a tam możecie przeczytać jakimi metodami to zrobił
inwalida 1 grupy / 212.67.157.* / 2011-02-13 15:12
Peride amstwo byłej Prezes ZUS p. WIKTOROWEJ . PERFIDNIE OKŁAMAŁA POSÓW CZASIE DEBATY. ZUS NARUSZA KONSTYUCJE MIAŁY RECISTA DOSTAWAĆ ZAŚWADCZENIA RAZ NA KWARTAŁ . WOGÓLE NIEOCZYMUJE. JAK POCZEBUJE TO IDZIE PO ZAŚWADCZENIE DO ZUSU I CZEKA 30 DNI. TAK DAŁA ZUS CO ŁAMIE WSZYSKIE PRAWA I LEKCEWAŻY USTAWY. MIAŁA NASTOPIĆ REDUKCJA NAWET o 50-60% REDUKCJA PRACOWNIKÓW
Jaaaaaaaaaaa / 79.163.191.* / 2010-08-25 06:25
A może pam Mordasewicz wdroży program wtrucia wszystkich rencistów. Będzie za co udować pałace dla zus, W końcu w gabinecie na 160 m2 naprawdę nie da sie pracować.
Bidulek
Observer. / 79.186.32.* / 2010-08-19 08:45
Niech jeszcze NFZ "przykręci' i problem sam zniknie - gorsza opieka społeczna doprowadzi do szybszego wymierania ludzi i "wszystkim będzie się żyło lepiej".
rozgrzebię ten cały gnój palcem / 77.253.123.* / 2010-08-03 14:19
Post-komuchy i tak są nie tykalne tak samo jak Milicjanci przechodzący do Policji i wkręcający na stanowiska w urzędach policyjnych swoich synalków czy córeczki! Lewa renta to przecież trop dla policji! Skorumpowany lekarz jest wtedy jak na tacy i obywatel, który oszukuje . . . po nitce do kłębka!
logiczna Gertruda / 77.253.119.* / 2010-08-01 18:46
Bez sensem jest rencista z prawem jazdy! Skoro samochód prowadzi to jak ma zdolny nie być (przecież do kierowania autem jest potrzebna piekielna inteligencja, psychika i zdrowie fizyczne). W takim razie obywatel z prawem jazdy może być kierowcą przecież!).
bej / 89.239.66.* / 2010-07-30 19:47
Trudno jest komentować ten artykuł; nasuwa się takie skojarzenie ,że p.
Mordasiewicz jest swego rodzaju cyborgiem (jego wypowiedzi śledzę od dłuższego czasu) ; wypada jemu i panu Gomółce (nie wierzę ,że jest on profesorem -należałoby to zweryfikować) życzyć dużo zdrowia ,,chociaż "nachapali" się już na tyle ,że i choroba im pewnie nie straszna.
mn7 / 85.14.84.* / 2010-07-30 06:18
W dalszym ciągu jest dużo rencistów pracujących na całym etacie w prywatnych firmach.Albo jest chory i niezdolny do pracy albo zdrowy do pracy na całym etacie-to dlaczego pobiera rentę.
-60- / 83.29.111.* / 2010-07-30 11:03
dokładnie tak jest należałoby się więcej kontroli z Inspekcji Pracy po zakłwdach szczególnie prywatnych
!!! / 195.94.208.* / 2010-07-29 01:05
Panie Mordasewicz. Trudno się zniżyć do poziomu pana argumentacji, żeby nie obrazić pana, jak pan obraża ludzi. Mam nadzieję, że płaci panu tylko jakaś prywatna firma, a nie jest pan zatrudniany jako "ekspert" instytucji finansowanych z naszych podatków.
mw___88 / 91.193.162.* / 2010-07-28 23:16
Gdyby każdy sam sobie odkładał na emeryturę, to inwestował by tymi pieniędzmi znacznie lepiej, niż urzędasy. Bo jak wiadomo, każdy najlepiej rozporządza swoimi pieniędzmi. Czyjeś można wydawać lekkomyślnie. I nie potrzeba by było całej tej bandy utrzymywać. Co do rent, to nie ma ludzi niepełnosprawnych - każdy z nich jest w stanie wykonywać jakąś pracę. A nawet, jeśli nie, to od pomagania ma rodzinę, fundacje i innych dobrodusznych ludzi - dlaczego za to płacić ma podatnik? Dlaczego ja muszę być członkiem tej socjalnej rodziny, w której wiecznie dokładam swoje ciężko zarobione pieniądze na słabszych i tych, którym się pracować nie chce? Dlaczego nikt nie da mi możliwości bycia poza tym systemem? Dlaczego całe życie muszę być okradany pod hasłem"sprawiedliwość społeczna" - czyli zabierzecie mnie, a dacie komuś innemu?
gfhhg / 79.184.166.* / 2010-08-05 10:54
zacznij mysleć a nie będziesz okradany
zomo / 87.205.232.* / 2010-07-28 21:01
pseudo rencistów z lat 90-tych przeszła na emerytury /w jednym tylko roku przyznali sobie 3,5 mln rent/ teraz z tych co walczyli o demokracje ,a
dostali zgniły kapitalizm śmieją się do nieprzytomności i pobierają większe emerytury niż obecnie młodzi ludzie odbierają wypłaty.
lizio / 93.105.23.* / 2010-07-28 14:22
Skomentuje to w ten sposób -każdy pracujący mężczyzna pracując tak na okrągło oddaje składki emerytalne w wysokości 20% rocznych zarobków a więc aby otrzymywać emeryturę w wysokości 100% potrzebuje 5 lat pracy( tak na marginesie wielu nie dostaje nawet 50%),odchodząc na emeryturę po 40 latach pracy składek starczy na 8 lat ( w przypadku 50%to starczy na 16 lat ).Teraz średnia życia mężczyzny w Polsce to 71lat na emeryturę, obecne przepisy pozwalają odejść w wieku 65 lat ,czyli jak dobrze pójdzie to emeryturze będzie 6 lat,a pieniędzy w pierwszym przypadku starczy mu na 8 lat a w drugim na 16 lat reszta nie wymaga komentarza
Deresz2 / 86.63.84.* / 2010-07-28 19:47
Oj Lizio nakręciłeś. Pewnie chodziłeś na wagary zamiast uczyć się. Po piersze nie płaciy 20% składki emerytalnej a znacznie mniej a zdrowotnej ponad polowę mnie. Po drugie nawet przy 20% składne po 5 latach zebrałbyś kasę na 1 rok 100% renty a co dalej?. Zważ też, że sam ZUS musi utrzytmywac się, opłacać urzędników, koszty budynków infrastruktury administracyjnej i chocby lekarzy urzędników. Zatem jak to uwzględni się to nawet przy Twoim sposobie liczenia na roczną rente musisz pracować 6-7 lat.
klara02 / 85.222.87.* / 2010-07-28 19:33
Moim zdaniem to świetny znak,zeby wreszcie jednak pomyslec powazniej nad polisa na życie.
Zosia 1955 / 89.72.111.* / 2010-07-28 11:43
jasne że zniknęła i trwają dalsze działania- w maju br odszedł mój przyjaciel bo nie miał już siły na życie z zasiłku socjalnego... miał poważną chorobę serca i lekarze med pracy "odwalali go" jako niezdatnego do pracy (niezbędne do legalnego zatrudnienia) a z kolei ostrożni orzecznicy ZUS wstrzymywali decyzję o rencie...; taka kwadratura trwała ok roku;
składki które osobiście odprowadzałam w trakcie tego roku były gigantyczne (zatrudnienie + działalność)
rozpasanie ZUS trwa...
asdasda / 79.184.166.* / 2010-08-05 11:00
też znam taki przypadek tylko sprawa obecnie jest w sadzie i trwa już chyba 3 lata. ZUS liczy że taka osoba zdechnie z głodu i będą mieli po problemie. Obecnie była na komisji w Łodzi i tam próbowano wcisnąć jakieś lewe papiery o cukrzycy . Mają jednak pecha bo kobieta jest przez kilka lat prowadzona przez dobrego lekarza znającego kruczki ZUSU. ZUS to obecnie jak dla mnie złodziejska organizacja która doprowadza ludzi do śmierci. Tym powinien zająć się wymiar sprawiedliwości, tylko pytanie jaki wymiar bo na pewno nie polski. JAk ktoś ma możliwość nie płacenia to radze nie płacić z ZUSU nigdy nic nie wyjmiecie. Ja obecnie szykuje się do wyjazdu za granicę bo w tym złodziejskim kraju nie ma dla mnie przyszłości a już nie wspomnę o moich dzieciach
Observer. / 79.184.70.* / 2010-07-28 11:21
Dziki kraj, dzikie obyczaje. Nic więcej nie trzeba dodawać do tego, co się dzieje z polskim systemem emerytalnym. Przez sito ZUS-u przeciekają ogromne kwoty, a później nie ma na wypłaty dla emerytów. Kiedy wreszcie państwo przestanie się nami zajmować na tyle, że każdy zadba o siebie, bez przekazywania składek na ZUS. Gdyby te pieniądze były w mojej dyspozycji, żyłbym teraz z odsetek lub z wynajmu mieszkania, które bym kupił. A tak? Trzeba grzecznie czekać na wypłatę i modlić się, aby system czasem nie runął.
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy