Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Związki i pracodawcy przeciw redukcji OFE

Związki i pracodawcy przeciw redukcji OFE

Money.pl / 2011-02-25 10:35
Komentarze do wiadomości: Związki i pracodawcy przeciw redukcji OFE.
Wyświetlaj:
inny pokrzywdzony / 212.160.172.* / 2011-03-01 17:13
Wiadomo, że banki i instytucje finansowe jak tylko mogą to okradają swoich klientów... a to prowizje, a to przymusowe usługi czy różne nie adekwatne do przewinienia kary... OFE pewnie też nas okrada na prowizji i innych operacjach, ale tu przynajmniej mamy szansę cokolwiek odzyskać, a w ZUS niestety nie!
Grupie złodziejaszków z rządu nie w smak, że to nie ich frakcja żeruje na klientach OFE i dlatego czekają nas zmiany :/
życzliwy / 83.12.11.* / 2011-02-28 11:43
Nie ma dyskusji bo tak naprawdę nikt nie chce dyskutować , bo w Polsce to najlepiej wychodzi nie bo nie,tylko dlatego że wymyślił to Rząd.
Na początku byłam przeciw , ale argumenty mnie przekonały i uważam to za słuszne . Ale ja po prostu wysłuchałam argumentów.Mało uważam, że to już dawno powinno być zmienione.Tylko,że do puki nie było zagrożenia budżetu to nikt sie nie przejmował nie potrzebnym zadłużaniem na utrzymywanie kosztownego systemu.Utrzymywanie tego systemu było kosztowne i tak naprawdę te emerytury z OFE i tak stały na budżecie. Gdy budżet zbankrutuje to i OFE zbankrutuj i tak obywatel nic z tego miał nie będzie. Jeszcze rok temu dziennikarze wykpiwali emerytury z OFE bo pierwsze wyniosły po 25 zł.
System musi być nie zależny od budżetu i niech ta mała kwota ,będzie odprowadzana do OFE i niech oFE inwestuję , a nie żerują na budżecie
nie muszą się wysilać , prowizja jest zawsze i oni nic nie tracą , bo i tak gwarantuje budżet.Inwestowane te pieniądze były w obligacje skarbu Państwa , czyli tak wracały do budżetu tylko po drodze zarabiało ofe i banki, dlaczego tego nie wyjaśniacie ludziom , przecież Minister Boni to wyjaśnił , czy nikt go nie słuchał. czy nikt nie rozumie o co chodzi w tym wszystkim.
Inna rzeczą jest ,że niezależnie od tego trzeba ograniczać inne wydatki w budżecie też i to radykalnie.
Trzeba też utrudniać wyciekanie pieniędzy , przez właściwe regulacje prawne.
Nie rozumiem , dlaczego VAT od oleju opałowego jest niższy niż napędowego - to ten sam produkt tylko ufarbowany i tylko niektórych zachęca to do odbarwiania - jeżdżący TIREM płaci Vat w oleju napędowym , dlaczego ogrzewający szklarnie ma go nie płacić , ten produkuje warzywa , a ten je wozi.Niższa stawka na olej opałowy jest korupcjogenna i niesprawiedliwa z punktu widzenia społecznego.
Należy to jak najszybciej zmienić
Stańczyk / 89.77.68.* / 2011-02-25 15:44
Szybkość, z jaką robione są "reformy" ustaw działających przez lata jest zadziwiająca. W końcu to oszczędności całego życia ludzi a politycy nawet bez programu wyborczego robią "reformy na kolanie". Pytanie, czy tego chcą ludzie, politycy powinni zadecydować po wyborach. Niech uczciwie napiszą w programie wyborczym.
Wczoraj czytałem wypowiedź m. Fedak, że 83 tyś. osób przeciwnych zmianom w OFE to bardzo niewiele. Co teraz odpowie? Przedsiębiorców mamy 2 mln, pracowników dużo więcej. A na pewno więcej niż rolników.
Młodzi na roboty do Niemiec. / 195.117.255.* / 2011-02-25 10:56
Liczy się interes Związkowców, górników i rolnikow, mundurowych. Księży. Kasa wpłacajacych ma iść na Emeryta Agenta Tomka. Jest od roku ma Bali i brakuje mu.
PPP-S80 / 178.73.63.* / 2011-02-25 10:35
Wolny Związek Zawodowy Sierpień 80 oraz Polska Partia Pracy popierają zmniejszenie składki odprowadzanej do OFE, a zwiększenie do ZUS.

Najnowsze wpisy