Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pracodawcy przeciw drogim nadgodzinom

Pracodawcy przeciw drogim nadgodzinom

Money.pl / 2006-08-21 12:59
Komentarze do wiadomości: Pracodawcy przeciw drogim nadgodzinom.
Wyświetlaj:
Wytrwała / 212.76.44.* / 2006-09-26 10:43
Znam system wynagradzania w sektorze publicznym i wiem, że z tego tytułu nie wzrosną płace w tym sektorze. Oficjalnie tam nie ma godzin nadliczbowych, a nieoficjalnie to prawie codziennie przez ostatnie 3 tata wychodziłam z pracy o godzinie 20 i i póżniej czasami. Nigdy nie dostałam za to zlotówki rekompensaty. Szefowie wręcz zlecali mi jeszcze więcej tematów do wykonania, ponieważ mówili "ty to potrafisz zrobić" Czasmi dostałam tylko 200 zlotych brutto (wiecej niz inni) nagrody kwartalnej. Upominanie sie nie miało śęsu, bo dyrektor tak Ci życie umilił, że dla dobra instytucji pasowałeś.Taka więc była moja słuzba publiczna.Obecnie nie sadzę,że3 się coś zmieni.
Bylbo / 62.111.152.* / 2006-09-01 18:57
Jak sięgnę pamięcią to miałem za nadgodziny do 10% dodatku, a pewnego miesiąca to mi nawet powiedziano, że niestety za poprzedni miesiąc nie będę miał dodatku za (kradzież nwet wg umowy pracodawca-pracownik). Dodam,że pracowałem wtedy po 12-14 godzin dziennie w bardzo dobrze prosperującej firmie. I wtedy wpadłem na pomysł, że zakładam firmę bo nikt się nie liczy z pracownikiem -nie ten to inny, nie ma ludzi niezastąpionych. I co? Teraz jak pracuję po godzinach to wiem za co, a jeżeli kogoś kiedyś zatrudnię to tylko na umowę krótkoterminową-konsekwencje wszyscy znają.
Pytanie brzmi: Ile może dzienie pracować pracodawca?
Może PIS ma jakiś pomysł... Chciałbym pracować dzienie do 5 godzin, ale przy takiej głupocie różnorodności przepisów poprostu nie mogę.
Mam wielką prośbę do panujących, NIE POMAGAJCIE JUŻ NAM I NIC NIE RÓBCIE, A NA PEWNO BĘDZIE DOBRZE, GWARANTUJĘ.
MK / 83.238.212.* / 2006-08-31 17:44
mam wrażenie, że część komentujących nie zauważyła że poprawkę zaproponował PSL... a nie PIS...
pracujaca za 850 zł. / 83.16.140.* / 2006-08-22 18:45
Miła Polska Konfederacjo Pracodawców Prywatnych Lewiatan !
Tak głośno krzyczycie zawsze ilekroć ma się podnieść stawka minimalna za pracę czy wynagrodzenie dodatkowe za godz. nadliczbowe posługując się oczywiście danymi z krajów Unii Europejskiej, a ja się Was pytam: czy w tamtych krajach pensja za pracę na cały etat tj. 8 godz. dziennie (albo i więcej- bo to norma w naszym kraju) wynosi 200 euro? Niestety ale nie! tam nawet zasiłki przewyższają wysokość polskiej jałmużny.... i do kogo więc ta mowa... Polacy doskonale wiedzą jak jest co oczywiście widać wreszcie w przełożeniu na chętnych do pracy! Polacy oby tak dalej, zacznijmy się wreszcie szanować!
QWER / 212.76.37.* / 2006-08-21 18:32
W polsce za pracę w niedzielę i w święta pracodawca płaci tylko 20% dodatku i oddaje dzień wolny w tygodniu, za soboty tylko dzień wolny w tygodniu. Za pracę w godzinach nocnych jest tylko 15% dodatku od najniższej krajowej. Okres rozliczeniowy jest czteromiesięczny co powoduje, że w jednym miesiącu pracujemy 27 dni, aw drugim 19. WSZYSTO UZALEŻNIONE OD POTRZEB PRACODAWCY. Zmniejszono dodatki za pracę w godzinach nocnych i w święta aby zmniejszyć bezrobocie ale to gów...prawda.Bezrobocie spada ale tylko dlatego że ludzie wyjeżdźają za granicę i w wchodzimy w niż demograficzny. BARDZO DOBRZE PIS D******* TYM .......
Bernard / 83.30.138.* / 2006-08-31 18:31
QWER podałeś nieprawdziwe dane dodatkach chyba wziete z patologii z którą się spotkałeś bo nie z obowiązujacych przepisów kodeksu pracy. Jezeli twój pracodawca tak robi to pisz skargę do PIP. Bo dodatek za prace nocna wynosi 20% stawki godzinowej wynikającej z minimalnego wynagrodzenia patrz Art.151.8 paragraf 1. A za nadgodziny przypadające za pracę w niedziele i święto przysługuje dodatek 100% wynagrodzenia godzinowego tego pracownika a nie płacy najniższej. Jezeli zas pracodawca daje Ci za prace w niedzielę i inny dzień wolny i 205 dodatku to jest to kozystniejsze niż wg kodeksu pracy bo jeżeli za pracę w niedzielę gdy otrzymujesz inny dzień wolny to już więcej Ci się wg kodeksu pracy nie należy. Dodatek 100% to dodatek za nadgodziny przepracowanew czasie ustawowo wolnym.
pracownica / 212.76.37.* / 2006-09-01 10:35
A te 20% za pracę w nocy to dodatkowo jedna złotówka!!!!!
Jestem ciekawa, czy jakiś pracodawca chciałby pracować 8 godzin w nocy przez 5 dni np. co 3 tygodnie i dostawać za to dodatkowo 40 zł?
jo / 83.14.90.* / 2006-08-21 17:05
Kolejny pomysł na napełnianie bezdennej kasy państwa.
Znów liczą na wpływy z tytułu wszystkich podatkow i ZUSu.
Zatrudnienie nie wzrośnie, tylko pracodawcom będzie trudniej .
jliber / 212.180.147.* / 2006-08-21 13:07
Cały czas tylko mówią że zaszkodzą rynkowi pracy a nic nie robią.
a / 80.48.97.* / 2006-08-21 12:59
Coś jest bielsze o 27%, albo proszek jest niezwykły. Reklamy są głupie, ale nikt ich nie zmienia, bo mają trafić do określonej grupy docelowej, która tym reklamom bezkrytycznie wierzy.

Podobnie z rządami PiSu. Codziennie erupcje głupoty, dziecinnych zagrań, bezprzykładej bufonady. I tak ma być. PiS nie prowadzi polityki dla inteligentnych, PiS schlebie dołom, dla nich to, dla nich ta nowa Polska
chełmianin / 81.190.234.* / 2006-08-21 22:41
Proszę nie obrażać "dołów:.Co to zresztą znaczy? Po prostu rządzący naszym krajem nic niestety nie potrafią robić oprócz pustego gadania. Wielka szkoda ,ale trwa to już od XVII w.

Najnowsze wpisy