Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Związkowcy JSW. Kiedy ruszy strajk w kopalniach?

Związkowcy JSW. Kiedy ruszy strajk w kopalniach?

Wyświetlaj:
aaa363 / 94.232.37.* / 2013-01-08 21:33
każdy urzednik pracujący np. w U.M ma 13,premie ,zyski itp jest ich kilkanaście razy więcej niż górników[...]

### POST EDYTOWANY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###
.

Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kwk Zofijówka / 77.253.176.* / 2012-10-05 21:44
Takie komentarze odnośnie górników,że za dużo zarabiają....wypluwają tylko zazdrośni,pozbawieni obiektywnego osądu głupcy,którzy za bardzo się bali,byli zbyt leniwi lub w chwili kiedy można było dostać się pod kopalnię poprostu zaspali!!!Co do zarobków to gówno wiedzą ile tak naprawdę zarabia przeciętny górnik , ile musi się napracować i w jakich warunkach to robi za te niby kokosy!!O tym ile wydaje górnik po kilkunastu (bo już nie mówię o kilkudziesięciu)latach pracy na leczenie różnego rodzaju schorzeń w większości wynikających z pracy w zapyleniu ,chałasie,wysokiej temperaturze i wilgotności powietrza to już żaden burak nie pomyśli bo tego nie widać!!! Ale właśnie to mają na celu artykuły kłamiące na temat rzekomych podwyżek i średnich zarobków brutto górników..żeby obrócić społeczeństwo przeciwko górnikom i skłucić górników między sobą!! Szkoda że im się to udaje!!!
ps. Góral z kąd ty wziąłeś takie sumy?? Nie wiem co bierzesz ale powinieneś zmniejszyć dawki albo zmień learza bo cię oszukuje...!!!
miszak / 178.235.111.* / 2012-10-05 21:24
[...]

### POST EDYTOWANY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###
.
Dlatego nie chcą zmiany tego socjalistycznego systemu. Musiałoby to iść do roboty. Dlatego się boją kapitalizmu. Ale Jarek ich obroni !
jasiek581 / 94.40.86.* / 2012-10-05 16:46
Banda rozwydrzonych górników !! Co roku wyciągają łapska po więcej i więcej. Przywilejenie na każdym kroku za które płaci reszta społeczeństwa - trzynastki, premie, barburki, darmowy węgiel o zarobkach i przywilejach emerytalnych już nie wspomnę bo szlag mnie trafia ! Do tego wszystkiego dochodzą regularne "wyjazdy integracyjne" do stolicy na palenie opon i darcie ryja pod sejmem. Jak im się nie podoba to wypad z kopalni, młodzi przyjdą pracować, nikt nikogo na siłe nie trzyma !!
Oberschlesien / 188.123.217.* / 2012-10-15 15:48

[...]

### POST EDYTOWANY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###
Trzynastek pozbawil gornikow rzad solidarnosciowy. Za inne dodatki jak 14 i Barborka oraz premie nie placi na pewno spoleczenstwo,[...]. Placone jest to przez zaklad pracy z funduszu plac. Tak samo jak wegiel. Juz przed wojna gornikowi prszyslugiwal deputat weglowy i premia z okazji Barborki. Przyjmnij sie na kopalnie i posmakuj tych "przywilejow" gorniczych. Ide o zaklad ze po miesiacu w przodku albo w scianie bedziesz chcial jak najszybciej szukac innej roboty.
kwk pniówek / 82.160.134.* / 2012-10-05 16:32
Dlaczego nie napiszą nic o tym że spółka kłamie, na swoim przykładzie powiem że realne wynagrodzenie spadło na obę o około 6-15 zł.
oburzony na związki górnicze i Dudę ze Śląska / 159.205.69.* / 2012-10-05 16:10
Prywatyzować a przeciwnika Pawlaka tej prywatyzacji przy najbliższych wyborach do sejmu nie wpuścić , jest kryzys ludzie mając głodowe pensje podwyżek nie mają a Duda ze swoją sforą koszty robi , my zapłacimy więcej za ogrzewanie , ciepłą wodę i prąd , Pawlak z Dudą na spęd na Białorusi wysłać , do emerytur górniczych dopłacamy w tym roku ponad 6,00 mld.zł a reszta akcji we władaniu Skarbu Państwa jest tyle warta
Góral... / 80.50.237.* / 2012-10-05 15:42
Czy oni poszaleli - ile chcą zarabiać ? - Czy ktoś w Polsce zarabia tyle co oni !!!

Ludzie - 5 tys. na rękę to mało ?????? + dodatki + premie , trzynastki dodatki do urlopu itp, nie wspomnę o nadgodzinach których mieli pod dostatkiem i większość zarabaiła powyżej 10 tys zł !!!
MASAKRA !!!!! i JESZCZE STARAJKUJĄ
gen-max / 86.25.167.* / 2012-10-05 16:48
raz bys zjechał na doł i juz by nie wrócił....
Taka praca pod ziemnią, moim zdaniem nalezy sie im. I po 25 latach na emeryture jak najsłuszniej.
Nie zazdroszcze tym ludziom. Ci co nie mieli okazji byc na dole i wiedziec jak sie tak pracuje niech najlepiej sie tu nie wypowiada.
Góral... / 80.50.237.* / 2012-10-05 18:51
Nie znasz mnie, nie wiesz czym się zajmuję więc nie osądzaj - wiem co mówię !!
oburzony na związki górnicze i Dudę ze sląska / 159.205.69.* / 2012-10-05 18:34
Pracowałem na miedzi KGHM a z rodziny mieszkaja niedaleko Oświęcimia pracują w kopalni na dole od dawna za komuny narzekali ale teraz jest bezpieczniej i zarobki są , na miedzi żeby dostać się do pracy na dole trzeba mieć dużo szczęścia a i na węglu napewno podobnie , nie słyszałem żeby były braki pracowników dołowych , na powierzchni za dużo bo państwowe więc prywatyzować
pracownik sółki / 82.160.134.* / 2012-10-05 16:36
Drogi "góralu" nie siej zamętu ja pracóję w słce i wiem ile się zarabia.Jak tak dobrze zarabiamy to dlaczego nie pracujesz zemna w brygadzie? Dostałbyś te swoje 10 tysięcy.Paś dalej te swoje kozy i nie nażekaj.
Góral... / 80.50.237.* / 2012-10-05 16:47
Mydlisz oczy to TY - Twoja brygada zarabia 7 tys zł + nadgodziny - nie wiem dokładnie ile miałeś nadgodzin ale mogłeś mieć ile chciałeś (wszyscy wiemy jak prawo sie omija) więc 10 tys. było u nie jednego z Was na wypłatę.
ale ja wiem wiem - Wy chcecie mieć tyle bez nadgodzin. Miłego dnia

Najnowsze wpisy