Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zwolnienia nauczycieli. 7,5 tys. osób na bruk?

Zwolnienia nauczycieli. 7,5 tys. osób na bruk?

Wyświetlaj:
RAD972 / 212.160.111.* / 2013-03-22 21:49
Dlaczego nikt nie ograniczy zajęć z religii, W szkole zawodowej w której uczę trzy dni zajęć z czego w dwuch z nich po jednej godzienie religii po co mechanikowi samochodowemu 2 h religii tygodnioowo. Uczniowie leją na to, katechetki nie panują nad uczniami strata czasu i pieniędzy ale oczywiście nikt przy reformie nie ograniczy liczby godzin religi, ale po innych to ostro pojechali !!!
RAD972 / 212.160.111.* / 2013-03-22 21:41
10 lat pracy studia podyplomowe możliwość nauczania 3 przedmiotów w szkole ponadgimnazjalnej i lecę na bruk w miejscowości gdzie jako nauczyciel jestem spalony a znajomi śmieją się ze mnie że poszli po maturze na poicjanta i już niedługo będą mogli iść na emeryturę. Nauczyciel to najgłupszy zawód w polsce dajemy sie doić, zabierają nam po kolei wszystkie przywileje a wikszość z nas zajęta wyścigiem szczórów, organizacją zajęć pozalekcyjnych, sprawdzaniem prac uczniów w czasie wolnym daje sie opluwać w mediach, internecie. Ten kraj staje na głowie !!!!
były uczeń / 178.36.52.* / 2012-09-05 07:21
Belfry - jak człowiek ie potrafi wziąć los w swoje ręce i poszukać zajęć dodatkowych (korepetycje, praca w szkołach niepublicznych itd) to nie powinien biadolić jak to on ma ciężko. Wiem że najlepiej jest usiąść i zaplakac nad swoim losem, ale nie tędy droga. Szanuję Wasz zawód bo sam byłem jeszcze niedawno uczniem i wiem że nauczanie to bardzo ciężki kawałek chleba w tych czasach, ale wiem też że 75% z Was to nieroby odstukujące godziny i mające wszystko i wszystkich w nosie. Jesteś dobry/a, pnij się wyżej. Nie potrafisz zadbać o swój los - takie życie. Słabsze ogniwa wypadająz gry....
jeanne_ / 2012-10-16 10:08
Kiedy sobie dorabiać siedząc nad papierami uczniów do 3 w nocy? W okienku czy podczas dyżuru na korytarzu udzielać korepetycji? Wprowadzić opłatę dla rodziców przychodzących się pokłócić za "konsultację"? Masz pojęcie ile wychowawca dziecka z ADHD czy epilepsją musi czasu spędzić załatwiając po różnego typu poradniach, urzędach instytucjach sprawy związane z tym uczniem - taki "pomysł" naszego rządu rzekomo mający odciążyć trochę rodziców. A jeszcze dyżury w święta "na wypadek gdyby rodzic nie miał co zrobić z dzieckiem i chciał je przyprowadzić" - tylko po co do tego cała grupa nauczycieli? pytaj dyrektora. I rady pedagogiczne które np. w pierwszych 2 tygodniach września są codziennie albo 4 razy w tygodniu i niektóre trwają parę godzin. I wypełnianie na kupionym na raty bądź na kredyt komputerku dziennika elektronicznego, bo dyrektor zwolni jak będzie niewypełniony a na komputer do pokoju nauczycielskiego nie ma kasy. Itd., itd.
"Piąć się wyżej"? Wiesz że przy zwalnianiu z reguły dyplomowani idą na pierwszy ogień? Pomimo że w porównaniu z innymi polskimi pracownikami mającymi 20 lat pracy, dokształcania się i dokumentowania osiągnięć za sobą zarabiają śmiesznie mało.
belfer604 / 89.200.157.* / 2012-09-01 09:59
Pisza bzdury,ze czesc n-li pojdzie na emeryture ( tylko fikcyjnie,bo zostana zatrudnieni dalej mimo,ze nie wolno) absolutnie czesc n-li nie znajdzie pracy w szkolach ponadgimnazjalnych tylko ja straci ze wzgledu na nowa reforme ( po 1godz. chemii,fizyki, biologii) sama jestem tego przykladem jako n-l z 30 letnim stazem mam ledwo 13 godzin ,a na emeryture nie moge przejsc, bo prawo w Polsce dziala wstecz.
belfer 12 / 89.200.157.* / 2012-09-01 21:51
jestem w podobnej sytuacji,ucze chemii i po 25 latach pracy mam 12 godz.,czyli musze przezyc za 1400 zl
Matka nie Boska / 78.147.11.* / 2012-08-31 16:09
na ich miejsce bedzie wiecej katechezy i wiecej kosciolow. To bedzie dopiero rozkwit gospodarczy w kraju , w ktorym najwiecej do powiedzenia chce miec ciemnota i prostota, ktora

[...]

### POST EDYTOWANY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###

Matka nie Boska / 78.147.11.* / 2012-08-31 16:07
po co prawdziwym Polakom szkoly, szkoda bylo kasy na uniwerki. Teraz dotuje sie wylacznie uniwerki parafialne i prywatne szkolki koscielne z budzetu,ktore do tego pobieraja oplaty miesieczne.Polakowi prawdziwemu ani szkoly, ani szpitale nie potrzebne,ba jemu juz nic nie pomoze nawet, bo on jest tak glupi,ze woli dotowac radyjo Maryja i trwam,koscioly,ksiezy nierobow, i caly ten koscileny biznes. Ja bym tez zamknela i szkoly i szpitale,Polacy sa za durni w wiekszosci,zeby wiedziec na co warto wydac pineniadze i co daje wartosc w dlugim terminie. Dla prawdziwego Polaka najwazniejszy paciorek, katcheza i pielgrzymka. To po co takim szkoly i to darmowe?? po co z budzetu panstwa wspiera sie uniwerki parafialne ,ktore przyjmuja kazdego debila i udaja ,ze robia z niego wielkiego magistra??? po co madrym ludziom taki debilizm??
zaniepokojony / 77.253.108.* / 2012-08-27 14:09
Ja bym zwolnił 50% katechetów...
Wtedy Będzie samorządom lżej, zostowią innych nauczycieli.
... po co dzieciom w podstawówkach co roku 2 godz.Religii przy 1 godz. Historii ?
Z taką ilością Historii w szkole to się dużo nie dowiedzą o Historii Polski
zreformować administrację / 79.185.185.* / 2012-08-27 05:53
A kiedy zwolnią biurokracje. Przecież jak jest mniej ludzi to potrzeba mniej urzędników. Brak reform w administracji to poważny błąd Tuska. 700 000 ludzi to prawie 3 armie do wyżywienia. Wszyscy oni żyją jak pasożyty na koszt rolników i robotników.
czysta łza / 2012-08-27 11:28 / Bywalec forum
nie tylko nauczycieli pzrecież się zwalnia, z pracy wyleciało mnóstwo ludzi pracujących w innych zawodach, tyle samo co nauczycieli jak nawet nie więcej więc nie ma się do nad nimi litować
Cccc / 217.149.241.* / 2012-08-26 23:30
To świetna wiadomość. Nauczyciele dreczą nasze ukochane dzieci. Wpedzają je w stres. Polskie dzieci powinny być zwolnione z obowiązku szkolnego. Mogły by oglądać seriale telewizyjne, grać w gry komputerowe, pobudzić swą dziecięca wyobraźnię dopalaczami. A tak na serio po co nam tak nieudolny rząd który potrafi jedynie zabierać i wróżyc zły los? To nie jest pytanie retoryczne. Już czas pogonić nieudaczników!
celsjus / 2012-08-26 22:17 / Bywalec forum
Najsmieszniejsze tzn. najdramatyczniejsze w tym jest to ze w klasach upychanych jest po 30 dzieciakow a oni wciskaja kity o nizu demograficznym, ktory moze i jest tylko dlaczego wciaz tworza PGR'y zamiast edukacji. Pewnie chodzi o globalne zidiocenie sterowane przez elity na calym swiecie. Dla wielkich tego siwata dostep do wiedzy stal sie zagrozeniem w naszym kraju rowniez. Ten PRL'owski rzad wpina sie w ogolny nurt, szkoda ze przecientniactwo w naszym kraju tego nie dostrzega i wciaz glosuje na tych zdrajcow i komuchow.
whuy / 109.196.115.* / 2012-08-26 21:56
Polski nauczyciel uczy średnio 10 uczniów....a śerdnia UE to 16 uczniów....Polski nauczyciel średnio uczt 513 godzin...a średnia UE to 786 godzin.....
ZWOLNIĆ POŁOWĘ A PIENIĄDZE PRZEZNACZYC NA DROGI BY NAS NIE GINEŁO DWA RAZT TYLE CO W NIEMCZECH...I DAĆ MATKĄ BY RODZIŁY DZIECI BO SIĘ ZWIJAMY.....

A to wszystko jest dzięki okradaniu nas przez przywileje nauczycieli.mundurowych ,górników,sędziów,prokuratorow i totalny przerost biurokracji......
powszechny idiota / 62.21.27.* / 2012-08-27 11:17
tak jeeess.. Zwolnić wszystkich, niech ucza po 100 dzieci, niech pracuja 1000 godzin a nie 700, biblioteki pozamykac, ksiazki popalic, edukacji stop! Sie biedne dzieci meczyc beda...
Cccc / 217.149.241.* / 2012-08-26 23:31
Opowiadasz nieuków głupoty i kocopały.
celsjus / 2012-08-26 22:23 / Bywalec forum
najlepszym miejscem na oczednosci jest wymiar sprawiedliwosci, administracja polityka tu mozna ciac i to komuchow czyli tych ktorzy wycieci byc powinni.
celsjus / 2012-08-26 22:21 / Bywalec forum
Skad wyssales te informacje - 10 na jednego nauczyciela, a to dobre.
Popytaj dziedziaki w jakiejkolwiek szkole ile jest ich w klasie - mialem swego czasu okazje robic badania na temat oprogramowania na ktore jest zapotrzebowanie w szkolach dla firmy i to co mowisz to jakis bzdet nigdzie nie widzialem aby na lekcji np polskiego siedzialo 10 czy 16 uczniow jest ich po 20 najmniej rekord to 32 ;). wiec pewnie wliczyles w te statystyke kucharki, woznych i sklepikarke.
fffsa / 83.14.209.* / 2012-08-26 21:34
Pewnie, zwalniać, szkoły zamykać. Taniej jest dzieciaki dowoziź 20-40 dalej. Rząd Tukopola przygotowuje durne społeczeństwo - takimi wszak łatwiej manewrować.
hukiliki / 77.253.151.* / 2012-08-26 21:15
byliście Ryżemu tylko w dzień wyborów ,macie co chcieliście ,ha ha ha.
bezrobotny / 83.7.173.* / 2012-08-26 20:16
niech poczuja smak liberalnej polityki oświatowej
Toster3d / 83.23.22.* / 2012-08-26 21:24
Rozumiem że wolisz socjalizm i myślisz że żyjemy w państwie liberalnym? Żałosne, socjal od 70 lat a ten myślisz że liberalizm tutaj.
Natter2 / 2012-08-26 20:06 / Tysiącznik na forum
Jakoś nić nie słychac o zwolnieniach katechetów, albo powrotu do jednej lekcji religii tygodniowo.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy